PDA

View Full Version : Задачка закачка....



mian4o
23-03-2011, 21:42
Като взех колата не и работеше АБС и от там скоростомера и от там още работи... и не знаех на какви км. е в действителност. Но преди седмица ходих на чистене на грешки че светеше лампата на Еърбега и момчето ми показа че е на 111272 км..... УРА. От вчера обаче вече ми работи АБС и всички неща около него ...... срещу 80 лв. ремонт на централата..... но се оказа че дисплея на таблото не работи. След смяна на 1, 2, 3, 4 табла попаднах на работещо на 100 % и ми показа 102745 км. Работещото табло беше и с още един дисплей на оборотомера. Колко са ми в действителност км. И 80 лв. за табло много ли са.... работещо на 100 % с крушките.

Поздрави

Pepko-Bepko
23-03-2011, 21:54
Паметта на километрите на колата се съхраняват в самото табло.Така че това новото е нормално да показва различни стоиности.Има втори дисплеи защото това табло е от кола автомат там се показва на коя скорост си.За нормална цена на всякъде е различно и не мога да ти кажа аз също ми се наложи да сменя няколко табла докато уцеля работещ дисплеи.

danchev63
24-03-2011, 09:19
Паметта на километрите на колата се съхраняват в самото табло.Така че това новото е нормално да показва различни стоиности.Има втори дисплеи защото това табло е от кола автомат там се показва на коя скорост си.За нормална цена на всякъде е различно и не мога да ти кажа аз също ми се наложи да сменя няколко табла докато уцеля работещ дисплеи.
Колега километрите се пазят в компа. Следователно каквото и табло да сложиш следва да покаже твоите показания. Пробвах със смяна на километраж на 156-цата си преди и се оказа точно така. Новия беше от друга кола и имаше други показания, като го боднах на моята и дадох контакт показа моите показания.

mian4o
24-03-2011, 10:45
Колега километрите се пазят в компа. Следователно каквото и табло да сложиш следва да покаже твоите показания. Пробвах със смяна на километраж на 156-цата си преди и се оказа точно така. Новия беше от друга кола и имаше други показания, като го боднах на моята и дадох контакт показа моите показания.

ДА ама не. Затова и питам. При 156 може да е така ама при мен не е.

Поздрави

Bobo
24-03-2011, 12:28
ДА ама не. Затова и питам. При 156 може да е така ама при мен не е.

Поздрави

И при теб си ги пази компа ;)

oem
24-03-2011, 12:58
Километрите се пазят и на двете места. Когато смениш таблото с друго си показва километрите на колата от която е свалено ,а в твоя компютър си стоят твоите си километри. Може да се презапишат реалните ти километри в новото табло. За целта се сваля паметта, прочита се и се заменят стойностите за твоите километри.

mian4o
24-03-2011, 14:56
ОК мерси на всички.

Поздрави