Log in

View Full Version : 284мм. перфорирани дискове за 145 QV



zdravio
24-03-2011, 12:19
Колеги, трябва да сменям дискове с накладки на QV-то дайте идея от къде да взема перфорирани дискове на разумна цена и какви меки накладки бихте ми препоръчали? Благодаря предварително! :biggrin:

simich
24-03-2011, 13:51
Колеги, трябва да сменям дискове с накладки на QV-то дайте идея от къде да взема перфорирани дискове на разумна цена и какви меки накладки бихте ми препоръчали? Благодаря предварително! :biggrin:

Види тук: http://www.alfisti.bg/?step=module_action&modname=pricelist&modaction=details&product=333&product_cat=138&lang=2

И ако идеш за Македонија земи и едни за мен:Yeeeehaaa:

acko88
25-03-2011, 01:19
За дискове звънни на Gigi а за накладки ми пиши като земеш дисковете ;)

nicola 59
25-03-2011, 01:36
Колеги, трябва да сменям дискове с накладки на QV-то дайте идея от къде да взема перфорирани дискове на разумна цена и какви меки накладки бихте ми препоръчали? Благодаря предварително! :biggrin:

Здрасти колега нека и аз да се обадя като Радио Ереван. На 155 карах някога такива дискове и да ти кажа честно буквално изяждаха накладките за норматив .Говорим за супер истински накладки ,а не боклук .Избора е твой а ефекта е никакъв спира по същия начин както и с нормалните само е по красиво .

digitalundgrd
25-03-2011, 01:56
Ефект има, но ако караш на писта ;)

nicola 59
25-03-2011, 02:08
Ефект има, но ако караш на писта ;)

A тук спор няма за писта са супер аз имах предвид за шосейна употреба

zdravio
25-03-2011, 11:02
Здрасти колега нека и аз да се обадя като Радио Ереван. На 155 карах някога такива дискове и да ти кажа честно буквално изяждаха накладките за норматив .Говорим за супер истински накладки ,а не боклук .Избора е твой а ефекта е никакъв спира по същия начин както и с нормалните само е по красиво .
Toва е ясно. Няма кеф без цена. Схемата ми е позната от предната ми кола смяна масло - смяна накладки, ако говорим за хубави меки накладки!

BatVas
25-03-2011, 11:06
Абе аз смених на 155-цата всички дискове и накладки, та предните са ми перфорирани Стейнхов спорт 284 мм и накладки TRW, задни Стейнхов и накладки рикамби (май пак TRW) - ами колата в момента спира зверски добре (осезаема разлика от преди - не знам дали се дължи на дискове или накладки но спира яко)

Васил Петров
25-03-2011, 14:13
Според мен накладката е Текстар или Ате.

MUROMAN
25-03-2011, 16:08
Според мен накладката е Текстар или Ате.

Ммм да ,определено много добър избор са и 2-те казани марки.:smile:

face/off
25-03-2011, 16:29
http://roulunds-braking.eu/brake-pads/

Определено са доста добри-качествени и на добра цена!

trustworthy
25-03-2011, 22:47
Аз карам с перфорирани Щайнхоф вече доста време и няма ядове. Цената им е добра, 284-милиметровитеза куве са дори по-евтини от тези за фиат купе (които пасват на жтд шенкелите заради разликата в офсета, от куве не става за директно вграждане).
Виж тази тема (http://www.alfaromeo-bg.com/forum/showthread.php?t=38492&highlight=%E4%E8%F1%EA%EE%E2%E5)
Съветвам те да си сервизираш и спирачните апарати.

nicola 59
27-03-2011, 13:18
Според мен накладката е Текстар или Ате.

И двете марки са супер ,но аз предпочитам за Alfa Romeo -TRW ,тези който имат лепило на гърба и се залепват за апаратите така и не тропат никога ,каляската не е първа младост и малко и тропат клещите ,и не са скъпи 29 евро

infernus
28-03-2011, 00:19
Здрасти колега нека и аз да се обадя като Радио Ереван. На 155 карах някога такива дискове и да ти кажа честно буквално изяждаха накладките за норматив .Говорим за супер истински накладки ,а не боклук .Избора е твой а ефекта е никакъв спира по същия начин както и с нормалните само е по красиво .

Подкрепям, перфорираните имат по малка площ за спиране заради дупките, но се охлаждат по добре. Навремето и аз се чудех дали да не сложа перфорирани и като знам че само по един участък веднъж месечно си прегрявам дисковете се отказах. :new_Eyecrazy:

niki19
28-03-2011, 15:43
Аз съм с Брембо мах и накладки TRW и съм много доволен. Според мен,ако си караш предимно градско не ти трябват перфорирани дискове. Преди TRW-то бях с АТЕ на същите дискове,но не беше по-добре. По-хубаво спира с TRW-то.

tqnbtb
28-03-2011, 18:54
Стари текстар -сега трв разлика не правя :) или ако има е минимална и незабележима :) на А4ката са ми текстар и други така да спират неможах да намеря .. Незнам на какво се дължи ама на кувето сякаш спират едно и също с трв

trustworthy
28-03-2011, 19:40
...Навремето и аз се чудех дали да не сложа перфорирани и като знам че само по един участък веднъж месечно си прегрявам дисковете се отказах. :new_Eyecrazy:

Aз моите ги пробвах на екстремно спиране 180 - 0 км/ч и не се изкривиха. Все едно нищо не е било. А пушеха след като спрях.
В това отношение перфорираните имат предимство пред гладките ;)

infernus
28-03-2011, 19:42
Aз моите ги пробвах на екстремно спиране 180 - 0 км/ч и не се изкривиха. Все едно нищо не е било. А пушеха след като спрях.
В това отношение перфорираните имат предимство пред гладките ;)

Е аз исках да кажа че само 1 2 пъти месечно си натоварвам така екстремно дисковете, че да има нужда от перфорирани.. Иначе за кривене и дума неможе да става, освен ако не си вземеш дискове от 2,50 лв.

zdravio
06-04-2011, 14:54
Събота монтирам сбирщината и ще пусна снимки. Стейнхоф префорирани + Брембо накладки + течност ТРВ дот 5.1 + нови маркучи Делфи.

infernus
06-04-2011, 23:20
Събота монтирам сбирщината и ще пусна снимки. Стейнхоф префорирани + Брембо накладки + течност ТРВ дот 5.1 + нови маркучи Делфи.

Дай инфо в цифри, стига газеря :)

zdravio
11-04-2011, 09:33
Дай инфо в цифри, стига газеря :)
350 всичко + боята с отстъпките. Довечера снимки.