PDA

View Full Version : Колко колеги се прехвърлиха от Мтел към друг оператор?



Bonev
29-03-2011, 23:02
Темата и анкетата ми е породена от факта, че все по-често когато звъня на приятели с мтел-ски номера, се оказва, че всъщност те вече не са на Мтел и чувам странен сигнал при позвъняване. Любопитно ми е, колко колеги от форума си остават в Мтел и колко не.

Sunny
30-03-2011, 00:11
С МТел приключих отдавна , още когато се появи алтернатива .

Satanism
30-03-2011, 00:13
Тва ще ми е 2рата работа, като се прибера в БГ

pinko
30-03-2011, 00:22
Аз пък такива бивши М-телисти директно ги отсвирвам, като чуя тоя сигнал за прехвърляне. Чуя ли го - затварям.:mobile:

t-1000
30-03-2011, 00:23
Аз приключих с М-тел преди 1 година а съм им абонат от 98 година.Късмет или 6-то чувство ама не можах да усетя тръпката да получа сметка от 300-400 лв

pinkmousy
30-03-2011, 10:30
Разкарвам ги веднага щом имам възможност (т.е. взимам си номера). Но още не мога да реша къде да се прехвърля. Имам и глобулски номер от 3 години, засега нямам оплаквания от тях, но пък доста приятели се оплакват. Така че ако някой сподели мнение за алтернативите ще е от полза :)

mim
30-03-2011, 11:01
само аз ли плащам сметка от 50-60лв за 4 карти в мтел и до сега не са се опитали да ме прекарат

-Bobby-
30-03-2011, 11:04
Аз също, mim. За почти 10 год, нито 1 път не са се опитали да ме преметнат.

viki
30-03-2011, 11:05
Към Мтел съм от мноого години.Не мисля да ги сменям:mobile:
п.п.
Имам и друга карта ,заради хора които са към Vivatel :?:

mim
30-03-2011, 11:05
дам, и аз съм около 10 години
даже едно време трябваше да се изръся доста за самата карта, че не хванах нито една "примоция"

pa4ito
30-03-2011, 11:29
Аз също съм от около 10 години абонат на Мтел и досега не съм имал кахър. Но последните 3-4 години тази карта е фирмена. С изключение на проблемите, които имаха към края на миналата година със системата си и фактурите пристигаха с голямо закъснение, нямам други проблеми.

morfius
30-03-2011, 11:53
За сега оставам, но ако продължават с тия глупости с билинга може да им бия шута.

Инак проблеми не съм имал никакви (от бая годинки) до преди 3 месеца, обаче от тогава ни фактури ни вест, ни кост... и после ще ни ги тръснат (за 6 карти и не ясно за колко месеца) на куп, драго нали...

pinkmousy
30-03-2011, 11:55
Е, и аз за 10 год. нямам други оплаквания, освен астрономическата сума, която ми струваше картата, и обърканите с по 15-20 лв последни две сметки. В резултат трябваше да се разправям да подавам молби за възстановяване и т.н., което не ми е хоби. Само че странното е, че до миналата година картата се водеше фирмена и не е имало проблем (поне не съм забелязала). Моето лично мнение е, че се гаврят само с хора, с фирми не смеят.

Stoyan Georgiev
30-03-2011, 12:17
от 6 месец на мтел сме с тях - никакви проблеми :)

milenamr
30-03-2011, 12:21
Ами аз току що получих няква космическа сметка от мтел , която възлиза на сбора от нормалните ми сметки за 1 година назад.А това е напълно невъзможно, понеже от тоя телефон почти не говоря и обикновено сметката ми на месец е таксата плюс минус 1 лв отгоре, а тоя път е няква фантасмагория.Моментално им драснах една жалба и ако не си коригират бъговете в цифрите дето са ми натряскали, ще се почва явно ходене по мъките .
Хич нямам намерение да им плащам и 1 ст отгоре.
Преди 2 години и нещо така има проблеми с бтк, искаха да ме съдят .
Обаче след почти година ходене по мъките в крайна сметка се справих с тях и бях първия случай- частно лице да осъди бтк, при постъпили хиляди жалби.
Та вече имам опит и нямам намерение на мтел да им се давам по никакъв начин.
Въпросът не е в тая и оная сума, малка или голяма...
Въпросът е принципен !

Ladjov
30-03-2011, 12:26
За сега оставам, но ако продължават с тия глупости с билинга може да им бия шута.

Инак проблеми не съм имал никакви (от бая годинки) до преди 3 месеца, обаче от тогава ни фактури ни вест, ни кост... и после ще ми ни тръснат (за 6 карти и не ясно за колко месеца) на куп, драго нали...

е ще дойдат не им се притеснявай за това те ги бавят ама няма да ги и забравят .
При мене идват (за 4 карти) вече 2 сметки в рамките на седмица със скрок за плащане от по 10 дена да добре дойдоха 300 кинта за телефони .И другия месец сигурно пак така :gives[1]:

morfius
30-03-2011, 12:29
е ще дойдат не им се притеснявай за това те ги бавят ама няма да ги и забравят .
При мене идват (за 4 карти) вече 2 сметки в рамките на седмица със скрок за плащане от по 10 дена да добре дойдоха 300 кинта за телефони .И другия месец сигурно пак така :gives[1]:

Е ще отнесат тогава една жалба поне... и ще има да преразглеждат една по една например.
Като са си надробили чорбата, да си я сърбат... ясно е, че ползваното трябва да се плати, но като излезе фактура за стара дата - да е с поне месец (на фактура) срок за плащане.
Все пак не съм им строшил аз билинга...

Pastora
30-03-2011, 12:49
На мен ми тръснаха една месечна завишена сметка, но после се коригираха при следващата фактура. Имах и 2 фактури дошли в рамките на 10 дни, но това беше всичко.

RPWWD
30-03-2011, 14:07
Разкарвам ги веднага щом имам възможност (т.е. взимам си номера). Но още не мога да реша къде да се прехвърля. Имам и глобулски номер от 3 години, засега нямам оплаквания от тях, но пък доста приятели се оплакват. Така че ако някой сподели мнение за алтернативите ще е от полза :)

Вивател. Имам карти и на 3-те оператора, те са най-коректни и то вече 5 години.

Bubuto
30-03-2011, 14:14
И аз съм с М-тел от 10 г. и досега нямам оплаквания и мисля да не ги отсвирвам - ЗАСЕГА!

haiti
30-03-2011, 16:16
М и аз съм абонат на Мтел от ~8 години. Картата ми стои просто да могат да се свързват с мен приятели на Мтел. Стои си на минмалната тарифа от 5лв и не ми е тежест. Иначе си ползвам конкурентния оператор и съм доста по-доволен. Не, че с тях нямаше дразги на скоро, но са китка спрямо мтел.

Bonev
30-03-2011, 22:22
Аз мисля да остана. Даже си поднових договора с още една година, на по-добър план. Абонат съм им от има-няма 13 години. Разбирам ги за проблема, случва се. Важното е да се оправят бакиите, както се оправиха при мен и при много от познатите ми. Междувременно си взех и Вивакомска карта да ги пробвам и тях.

haiti
31-03-2011, 08:58
Аз мисля да остана. Даже си поднових договора с още една година, на по-добър план. Абонат съм им от има-няма 13 години. Разбирам ги за проблема, случва се. Важното е да се оправят бакиите, както се оправиха при мен и при много от познатите ми. Междувременно си взех и Вивакомска карта да ги пробвам и тях.

От Виваком би трябвало да останеш доволен.

Mind_Control
31-03-2011, 14:09
А бе аз всеки път се мъча да ги хвана Мтел в лъжа, ама като седна да си прегледам фактурата и всичко си е така, както е. Може да се случи грешка, но повечето хора неоснователно обвиняват, защото не си правят сметка понякога, с кого и колко говорят.

morfius
31-03-2011, 15:37
А бе аз всеки път се мъча да ги хвана Мтел в лъжа, ама като седна да си прегледам фактурата и всичко си е така, както е. Може да се случи грешка, но повечето хора неоснователно обвиняват, защото не си правят сметка понякога, с кого и колко говорят.

Покрай смяната на системата, бая хващания в издънка има... не говорим за лъжи и умишлени надписвания, а за епик фейл в областта на ИТ/билинг.

-Bobby-
31-03-2011, 15:43
Заместете надписа Windows с Mtel Billing System...:lol:

http://www.freewarebox.com/images/screenshot/bluescreen-screensaver_3362.png

Sunny
31-03-2011, 16:27
Покрай смяната на системата, бая хващания в издънка има... не говорим за лъжи и умишлени надписвания, а за епик фейл в областта на ИТ/билинг.

Всеки който си има вземане даване с бази данни - обединение , преместване и прочее му е ясно какви могат да са последствията . :wow:
Бих казал съвсем нормално развитие на нещата .

Mind_Control
31-03-2011, 16:39
А защо по дяволите искаха да сменят работеща система?

Sunny
31-03-2011, 17:10
А защо по дяволите искаха да сменят работеща система?

За да могат потребителите от вече изкупените МегаЛан и СПнет да си плащат комплексна услуга . Ключовата дума я каза колегата morfius - билинг .

morfius
31-03-2011, 17:38
Всеки който е имал вземане даване с корпоративна услуга трябва да е идиот да направи това което става в Мтел в момента.

pr_00f
01-04-2011, 01:24
За да могат потребителите от вече изкупените МегаЛан и СПнет да си плащат комплексна услуга . Ключовата дума я каза колегата morfius - билинг .


Да де ама потребителите на мегалан и спнет са капка в морето в сравнение с масата потребители на мобилни услуги.
И е абсурТнЪ ситуацията мулти-милионна компания да няма вариант за връщане към оригиналното статукво ( дори и с невъзможност да праща сметки към новите си клиенти) като цената която трябва да плати е публично бичуване ( по-скоро бих използвал сексуален термин)


Ок пределно ми е ясно как се върти бизнесО в България. Какво се обещава , какво се получава и как някой осъмва с огромна сметка за 1 нощ. Ама...

Ок купили са ТОТАЛНО наработещо решение за адски много пари.
Вместо да се откажат от него в рамките на 1-2-3 седмици с цената на големи загуби - от текущи сметки и от самата цена на придобиване и прилагане в "действие" ... да се опитваш да пробутваш на ЛОЯЛНИТЕ си клиенти безумни и надписани сметки.... ЕТО това е МАЛОУМИЕ. Това е малоумен мениджмънт.
Ето така се губят клиенти. Вече цяла България знае какво е станало, ама мтел си млъчат като ....

И те така бизнеЗ по български, ако мине номера - мине.
Като не да пробват да ме съдят в Български съд....(хихи)


Иначе анти по темата , от днес станах техен абонат, по служебна линия.
Ще ги видим.

lazy
01-04-2011, 08:29
Аз пък такива бивши М-телисти директно ги отсвирвам, като чуя тоя сигнал за прехвърляне. Чуя ли го - затварям.:mobile:

Нещо лошо и обидно ли е да си "бивш М-телист" ? Щото аз с кеф им казах да се оправят в момента, в който стана възможно да си сменя оператора със запазване на номера само за 5мин . И не се притеснявам от това, дори съм много доволен :-)

още малко по темата - Когато Ал.Бел измислил телефона и го включил за пръв път, получил съобщение от Мтел за две неплатени фактури ...

morfius
01-04-2011, 11:53
Да де ама потребителите на мегалан и спнет са капка в морето в сравнение с масата потребители на мобилни услуги.
И е абсурТнЪ ситуацията мулти-милионна компания да няма вариант за връщане към оригиналното статукво ( дори и с невъзможност да праща сметки към новите си клиенти) като цената която трябва да плати е публично бичуване ( по-скоро бих използвал сексуален термин)


Ок пределно ми е ясно как се върти бизнесО в България. Какво се обещава , какво се получава и как някой осъмва с огромна сметка за 1 нощ. Ама...

Ок купили са ТОТАЛНО наработещо решение за адски много пари.
Вместо да се откажат от него в рамките на 1-2-3 седмици с цената на големи загуби - от текущи сметки и от самата цена на придобиване и прилагане в "действие" ... да се опитваш да пробутваш на ЛОЯЛНИТЕ си клиенти безумни и надписани сметки.... ЕТО това е МАЛОУМИЕ. Това е малоумен мениджмънт.
Ето така се губят клиенти. Вече цяла България знае какво е станало, ама мтел си млъчат като ....

И те така бизнеЗ по български, ако мине номера - мине.
Като не да пробват да ме съдят в Български съд....(хихи)


Иначе анти по темата , от днес станах техен абонат, по служебна линия.
Ще ги видим.

Новия билинг няма грам общо с Мегалан и Спектрум... маркетингови ползи се гонят там.
Проблема е в планирането на миграцията (липса на процедура за връщане на старата система ако новата не работи, лицензи за стария или съкратен персонал в неправилно време и т.н.), а не в 1000 души за оптичен Интернет.

pinkmousy
01-04-2011, 12:22
Новия билинг няма грам общо с Мегалан и Спектрум... маркетингови ползи се гонят там.
Проблема е в планирането на миграцията (липса на процедура за връщане на старата система ако новата не работи, лицензи за стария или съкратен персонал в неправилно време и т.н.), а не в 1000 души за оптичен Интернет.

Мисля, че всички ИТ хора са наясно какъв е проблема и че няма да се реши в следващите месеци/години :) Хора, спасявайте се при първа възможност, аман от мизерници, за които да работим :sister3:

morfius
01-04-2011, 12:26
Мисля, че всички ИТ хора са наясно какъв е проблема и че няма да се реши в следващите месеци/години :) Хора, спасявайте се при първа възможност, аман от мизерници, за които да работим :sister3:

Хайде хайде, проблем има, но чак такава драма... както писах в другата тема, нещата (поне при нас) не са толкова черни.

А ако си мислите, че Глобул и Виваком ще пропуснат ползите от подобна система даваща маркетингови извадки и насоки - в голяма грешка сте, те в момента изчакват да видят как ще се справят от Мтел, че после да повторят операцията.

Mind_Control
01-04-2011, 12:29
Да де ама потребителите на мегалан и спнет са капка в морето в сравнение с масата потребители на мобилни услуги.
И е абсурТнЪ ситуацията мулти-милионна компания да няма вариант за връщане към оригиналното статукво ( дори и с невъзможност да праща сметки към новите си клиенти) като цената която трябва да плати е публично бичуване ( по-скоро бих използвал сексуален термин)


Ок пределно ми е ясно как се върти бизнесО в България. Какво се обещава , какво се получава и как някой осъмва с огромна сметка за 1 нощ. Ама...

Ок купили са ТОТАЛНО наработещо решение за адски много пари.
Вместо да се откажат от него в рамките на 1-2-3 седмици с цената на големи загуби - от текущи сметки и от самата цена на придобиване и прилагане в "действие" ... да се опитваш да пробутваш на ЛОЯЛНИТЕ си клиенти безумни и надписани сметки.... ЕТО това е МАЛОУМИЕ. Това е малоумен мениджмънт.
Ето така се губят клиенти. Вече цяла България знае какво е станало, ама мтел си млъчат като ....

И те така бизнеЗ по български, ако мине номера - мине.
Като не да пробват да ме съдят в Български съд....(хихи)


Иначе анти по темата , от днес станах техен абонат, по служебна линия.
Ще ги видим.

Мълчат, щото не знаят какво да кажат алчние гъзове и сега искат да избият загубата от абонатите си. Ако беше компания, като компания, щеше първо да си оправи мизерията за не повече от месец и второ да пусне тоя един месец градис за всичките си абонати.

raiders
01-04-2011, 12:32
Темата и анкетата ми е породена от факта, че все по-често когато звъня на приятели с мтел-ски номера, се оказва, че всъщност те вече не са на Мтел и чувам странен сигнал при позвъняване. Любопитно ми е, колко колеги от форума си остават в Мтел и колко не.

"Приключих с Мтел"

Най-лесно и просто е вземете си 3 брошурки на 3 оператора и вижте за какви пари какво Ви предлагат. Едно време бях с 3 телефона, сега до 1 месец ще остана само с един. Когато можеш да си запазиш номера и смениш оператора (евала за което, нещо много полезно от този европейски съюз и директиви и глупости) вече е много лесно, за мен няма картелно споразумение между 3 оператора и това ми харесва, избора също.

Нека и във други сфери е така, ток, вода, гориво тогава ще кажа горд съм, че живея в България и ще остана тук.

pinkmousy
01-04-2011, 13:35
Новия билинг няма грам общо с Мегалан и Спектрум... маркетингови ползи се гонят там.
Проблема е в планирането на миграцията (липса на процедура за връщане на старата система ако новата не работи, лицензи за стария или съкратен персонал в неправилно време и т.н.), а не в 1000 души за оптичен Интернет.


Хайде хайде, проблем има, но чак такава драма... както писах в другата тема, нещата (поне при нас) не са толкова черни.

А ако си мислите, че Глобул и Виваком ще пропуснат ползите от подобна система даваща маркетингови извадки и насоки - в голяма грешка сте, те в момента изчакват да видят как ще се справят от Мтел, че после да повторят операцията.

Доколкото по вътрешна информация - зле са нещата. А аз като DataWarehouse специалист мога само да кажа - маркетинговите глупости се правят върху DataWarehouse система, а не върху транзакционна. Обаче тук сме в Бг... знаем повече :) По-евтино е с една база, една система и т.н.
Далеч съм от идеята, че на другите оператори системите са идеални, но на Глобул билинг системата поне е правена в Бг специално за тях, а не е пригодена от някакви си чужденци.

morfius
01-04-2011, 13:53
Ще ги видя какво ще надробят, имаме 3 месеца до края на договора... 1 месец преди това, ще се сравнява, смята и гледа (не е само до цена сметката, колкото и странно да звучи това у нас).
При предишните такива сметки, смислена алтернатива нямаше... но за 2 години много неща се променят.
Та тогава ще ги мисля.

fiore
01-04-2011, 14:07
Аз пък си взех още неща от МТел. По добре е със злото с което си свикнал. Глобул и Мтел са все едни и същи измамници. Само дето при Мтел се поллучи срив а в Глобул все още не е . За Виваком нищо не казвам защото просто са далеч от качество на услугите.

stelt
01-04-2011, 14:18
Абсурдно е от септември месец 2010 година, фирмата в която работя да е корпоративен клиент на МТЕЛ и да няма нормална информация за фактури и други такива подробности. Не сме единствени. Може би в една нормална държава, въпросния оператор щеше да бъде с отнет лиценз.

mordohy
02-04-2011, 01:03
Един от първите 500 клиента на ЕМТЕЛ съм,но след пет години ги уволних и до скоро си бях само седна Прима, заради стари клиенти и приятели. Имаше момент, когата ми беше по-изгодно да си говоря тука с чуждата Водафонска карта, отколкото с М-ТЕЛската. Номера още го държа, но рядко говоря с него.
Цените са им убийствени.
Говоря на воля с Вивател.
За 6 лева на месец има 300 минути към Вивател и стационарните телефони. Напълно достатъчно.
Към останалите оператори е 28 ст/мин, но тука има една незабележима на пръв поглед уловка.
Отчита на 30 секунди, а не като останалите разбойници.
Тоест при кратки разговори, както са ми повечето, щото не обичам излишните приказки, излиза че разговора ми е само 14 ст.
За това в рамките на 10 лева на месец си говоря доволно и понеже ми се прехвърлят до 300 неизразходвани минути, постоянно съм със запас от около 600.
Имах индикации, че и те се изпедерасяват и ако е така, ще ги уволня и тях.
Има достаъчно алтернативи.
Имах италиянска карта, която за 5 евро на месец имаше 150 минути в цяла Европа.
Така, че вариянти много.
Не са само нашите оператори!

Max
02-04-2011, 01:11
Един от първите 500 клиента на ЕМТЕЛ съм,но след пет години ги уволних и до скоро си бях само седна Прима, заради стари клиенти и приятели. Имаше момент, когата ми беше по-изгодно да си говоря тука с чуждата Водафонска карта, отколкото с М-ТЕЛската. Номера още го държа, но рядко говоря с него.
Цените са им убийствени.
Говоря на воля с Вивател.
За 6 лева на месец има 300 минути към Вивател и стационарните телефони. Напълно достатъчно.
Към останалите оператори е 28 ст/мин, но тука има една незабележима на пръв поглед уловка.
Отчита на 30 секунди, а не като останалите разбойници.
Тоест при кратки разговори, както са ми повечето, щото не обичам излишните приказки, излиза че разговора ми е само 14 ст.
За това в рамките на 10 лева на месец си говоря доволно и понеже ми се прехвърлят до 300 неизразходвани минути, постоянно съм със запас от около 600.
Имах индикации, че и те се изпедерасяват и ако е така, ще ги уволня и тях.
Има достаъчно алтернативи.
Имах италиянска карта, която за 5 евро на месец имаше 150 минути в цяла Европа.
Така, че вариянти много.
Не са само нашите оператори!

Точно това разисквахме с един приятел преди 2-3 месеца. Той пък така кара с английска карта. :-)
Ще се наместят и при нас нещата лека-полека само време трябва.

morfius
02-04-2011, 09:37
То това с чуждите оператори е чудесно, до момента до който някой с карта от нашите трябва да ти звънне :)
Да се връщаме във времето на еврейските смс ли...

Ако ще творя щуротии... за 20 лв. мога да имам 3 карти с много минути в съответните 3 мрежи... китайчугите имат апарати и с 3 карти.
Само трябва да домислят фирмуера да има опция да набира по префикс ако не му укажеш друго и става веселбата.

digitalundgrd
02-04-2011, 17:43
Понеделник официално приключвам с М-тел и минавам към Виваком ;) Ще ги видим и тях колко струват. Бях клиент на М-тел 9 години...Доста издънки от тяхна страна имаше, но ги търпях....Е, този месец вече прекалиха и им казвам чао ;)

tanatos
02-04-2011, 18:14
Еххх как ми липсва Мобиком....

С Мтел(Мобилтел) съм от както се помня.Още от времето на Цитрон гсм, никакви ядове и до сега. Към 40 карти към фирмата имаме и досега не е имало проблеми.Всяка година подаряват телефони, канят на партита, дет се вика лошо не съм видял.Преди като частен клиент и сега като фирмен никакви проблеми.

От има няма година и нещо използвам Вивакомска карта и там също нямам никави оплаквания. Не съм от хората дето много си следят потреблението но като се има предвид количеството на разговорите сметките са повече от нормални.

За глобул нищо незнам антипатични са ми по дефолт :)

endeavour
02-04-2011, 20:15
...
Говоря на воля с Вивател.
За 6 лева на месец има 300 минути към Вивател и стационарните телефони. Напълно достатъчно.
Към останалите оператори е 28 ст/мин, но тука има една незабележима на пръв поглед уловка.
Отчита на 30 секунди, а не като останалите разбойници.
Тоест при кратки разговори, както са ми повечето, щото не обичам излишните приказки, излиза че разговора ми е само 14 ст.
За това в рамките на 10 лева на месец си говоря доволно и понеже ми се прехвърлят до 300 неизразходвани минути, постоянно съм със запас от около 600...

На същия тарифен план съм от 4 години и съм супер доволен. А от вчера и служебните ни телефони са Виваком. Писна ни от неуредици вече няколко месеца с М-тел.

pinkmousy
18-05-2011, 14:20
Да съживя малко темата - официално съм в развод с Мтел, прежалих 4 месечни такси, защото сметнах, че ще ми е по-евтино да ги платя и да се махам, отколкото за още 4-5 месеца да ми вземат неизвестна сума и да се разправям с глупости :)

vaklinator
18-05-2011, 17:18
И аз да кажа.
До 2000 година търпях М-тел. Нестига че за новите абонати веднага им смъкваха гащите по 144лева за карти и всяка услуга се плащаше нечовешки скъпо, смята на план и т.н. Ако искаш примерно да ти се активара нещо си... пак на нечовешката опашка трябва да се редиш и да си платиш, че ти активират каквото и да е. Шута и беж на другия мародер -Глобул и на тях шута и сега се мирасах при Виваком. Не съм предполагал, че са различно нещо - в положителен смисъл.

-Bobby-
18-05-2011, 18:32
Интересно ми е как през 2000 год. си бил шута на Мтел, като търга за втори оператор се проведе през 2001 г. и почти до края на 2001 Глобул бяха в практически стартова и полуработеща позиция...

vaklinator
18-05-2011, 19:20
Интересно ми е как през 2000 год. си бил шута на Мтел, като търга за втори оператор се проведе през 2001 г. и почти до края на 2001 Глобул бяха в практически стартова и полуработеща позиция...

Живеех тогава в едно загубено село без покритие /заврян зет/ и си бях без телефон. Странно ли ти звучи?

Cvetan79
19-05-2011, 10:20
Оставам в Мтел, но си взех и друга карта.
Това е временно скоро съвсем ще приключа с тях.

-Bobby-
19-05-2011, 10:24
Живеех тогава в едно загубено село без покритие /заврян зет/ и си бях без телефон. Странно ли ти звучи?

Странно само дотолкова, доколкото през 2000 г (когато и аз станах абонат на Мтел), те все още бяха монополисти и втория гсм оператор беше само мираж и приказки. :)

oem
19-05-2011, 11:05
Ей тва е в Горна пред Мтел един познат къде не му пукаше много много :)

Mind_Control
19-05-2011, 11:34
Ей тва е в Горна пред Мтел един познат къде не му пукаше много много :)

Така или иначе нищо не могат да ти кажат от Мтел. Евала :)

Честно казано аз от Мтел съм доволен, не мога да си изкривя душата. Е определено ме дразни, че 1 година не си оправят системата, но за радост при мен грешки не е имало.

Stefan Caromov
22-05-2011, 05:06
Интересно ми е как през 2000 год. си бил шута на Мтел, като търга за втори оператор се проведе през 2001 г. и почти до края на 2001 Глобул бяха в практически стартова и полуработеща позиция...

Забрявяш оператора майка- мобиком!
Мтел ги уволних още преди десет години.
Спомням си как си купих карта за 466 лева (една светло синя на гърба с карта на бг ) през 96 мисля беше и за малко беше ..има няма 3-4 години. Имах си една нокиа 250 (то аз още си я имам) и си кютах с мобикома. 2001 като влезе глобул го ползвах малко ,още нямаха покритие на всякъде ,беше в момента ,в който ти даваха карта и номер по избор безплатно . Надписаха ми още на третия месец сметката (тогава много дебнех) и то с повече от 400 лв 6 часов разговор с холандия ... опростих им ги и почнах с предплатени карти да се мъкна и ги сменях през 2-3 месеца . От 2005 съм на вивател и до момента проблеми нямам ,промоциите са им най-добрите , тарифите също (мое мнение) имам Swisscom карта от дълго време ,която ползвах и ми беше някак си евтинко

RPWWD
23-05-2011, 13:08
Доскоро имах една Прима карта в допълнение към Вивателският и Глобулският абонамент и тия идиоти ми я терминираха нищо, че бях зареждал предният месец?!? Както се досещате изобщо не страдам за гадната еврейска фирмичка :th_up: Само заради монопола, който им дадоха Костов и Бакърджиев тия измекяри трябва да бъдат наказани с тотален отлив на клиенти.

vaklinator
23-05-2011, 17:17
Доскоро имах една Прима карта в допълнение към Вивателският и Глобулският абонамент и тия идиоти ми я терминираха нищо, че бях зареждал предният месец?!? Както се досещате изобщо не страдам за гадната еврейска фирмичка :th_up: Само заради монопола, който им дадоха Костов и Бакърджиев тия измекяри трябва да бъдат наказани с тотален отлив на клиенти.

Бъди по-ясен, предполагам от мнението ти, че говориш за Ментел.?

---------- Post added at 14:17 ---------- Previous post was at 14:15 ----------


Забрявяш оператора майка- мобиком!
Мтел ги уволних още преди десет години.
Спомням си как си купих карта за 466 лева (една светло синя на гърба с карта на бг ) през 96 мисля беше и за малко беше ..има няма 3-4 години. Имах си една нокиа 250 (то аз още си я имам) и си кютах с мобикома. 2001 като влезе глобул го ползвах малко ,още нямаха покритие на всякъде ,беше в момента ,в който ти даваха карта и номер по избор безплатно . Надписаха ми още на третия месец сметката (тогава много дебнех) и то с повече от 400 лв 6 часов разговор с холандия ... опростих им ги и почнах с предплатени карти да се мъкна и ги сменях през 2-3 месеца . От 2005 съм на вивател и до момента проблеми нямам ,промоциите са им най-добрите , тарифите също (мое мнение) имам Swisscom карта от дълго време ,която ползвах и ми беше някак си евтинко

Нищо не се губи, просто плавно и полека си се преобразуваха и се самоизядоха. такака или иначе те си бяха едно и също нещо.

RPWWD
23-05-2011, 19:19
Баш за тях говоря.

code
02-09-2011, 13:15
Абе я да попитам тук:
Като ме набира някой от чужбина да си лафим аз плащам ли нещо?

-Bobby-
02-09-2011, 13:18
Ако си с карта на БГ оператор - не.

borvass
07-09-2011, 01:51
Цялото семейство се махнахме от Мтел - много се радваме за което! Няма да им пълним гушките повече! :) Тея са пълна трагедия дано всички се махнат от тях навреме.

digitalundgrd
07-09-2011, 02:10
Почти половин година ще стане, от както се махнах от м-тел и минах към Виваком! Много съм доволен от решението, което взех и резултатите са на лице! Сметките ми намаляха с 50%-60% спрямо преди, а говоря не по-малко!

nightroller
07-09-2011, 21:26
аз никога не съм бил абонат на М-тел, никога! С Глобул съм от идването им в БГ (така се случи).
Хубаво де ама преди седмица ми се обаждат от фирма за събиране на вземания и ми казват, че дължа 57 лева на М-тел ахахаха смееех :):):) как не ги напсувах хорицата не знам ама голям смях падна :):)

lokara
07-09-2011, 22:03
при първа възможност ще прекратя 5-те номера към М-тел,че заради тах вече останах без нерви

fuji
08-09-2011, 10:27
И аз приключих с Мтел.Повече от 10 години им бях клиент и тука за една година ме побъркаха от глупости.Миналата година ми изтече договора и го преподписах ме.На следващия месец тройна сметка.Питам ги какво става тука ония викат абе плати сега да не ти спираме телефона ще ти преизчислим сметката и ще ти приспаднем парите.Четери месеца преизчисляваха,приспадане от сметката няма.По-принцип не бях плащал сметка повече от40-50лева.Проблемната фактура беше 140лева.След това четери пет месеца няма фактури.Питам какво правим дай да плащам нещо после ще се натрупат.Казват спокойно господине никой няма да ви спира телефона.В един момент ми идва сметка от 540 лева за четери месеца е това.Пусках жалби казват толкова е сметката.Иначе влизат в положение пратиха ми писмо в което ми предлагат да платя сега 30% от сумата сега и другите разсрочено:big_bow_down:.Имали срив в системата.Ми като няма сривове защо имам нормални сметки и изобщо какво ме интересува че компания с милиони оборот имат проблем със системата и то не седмица или един месец и после страдаме крайните потребители.Тези са най-големите мошеници.