PDA

View Full Version : Въпрос относно спортен филтър



CrazyElement
30-03-2011, 22:42
Здравейте колеги,

Имам 1 въпрос относно спортните филтри , един приятел ме офертира спортен филтър конус ( доста е голям на размери) на филтъра пиши HKS Air Filter , сега и той не знае колко е HKS тъй като не е негов , та и затова и питам ако се вземи спортен филтър не на извесните фирми като JR и K&N , ами на по - евтините фирми , ще окаже ли някакво влияние , като цяло съм чувал , че разликата на евтиния и скъпия спортен филтър е в това колко мръсотия пуска в двигателя?

Поздрави.

ЕДИТ: пиша е тук темата защото мисля , че е свързано със състезанията като цяло.

Gh0stRider
30-03-2011, 22:47
С ефтин филтър рискуваш да си прецакаш дебитомера по бързата процедура...

CrazyElement
30-03-2011, 23:41
С ефтин филтър рискуваш да си прецакаш дебитомера по бързата процедура...

Toва ми трябваше, защото сложих един такъв направих 2-3 кръгчета и бях доволен от резултата , ама викам да си питам..

badmadafaka
30-03-2011, 23:59
То добре, че с КН и ДжР като прекалиш с омазването не можеш да си прецакаш дебитомера де...
А иначе ХКС (ако е истински, а аз знам, че има китайчета на които го пише) според мен е поне в класата на другите споменати...

CrazyElement
31-03-2011, 00:15
То добре, че с КН и ДжР като прекалиш с омазването не можеш да си прецакаш дебитомера де...
А иначе ХКС (ако е истински, а аз знам, че има китайчета на които го пише) според мен е поне в класата на другите споменати...

Китайче ще да е :) , след като е доста евтин.

acko88
31-03-2011, 00:22
ХКС изобщо не е безизвесна марка,филтъра който са ти предложили предполагам е една зелена гъба?Ако искаш само да приличаш на останалите слагай го,но ако мислиш да правиш тунинг се отнеси сериозно!

CrazyElement
31-03-2011, 02:12
ХКС изобщо не е безизвесна марка,филтъра който са ти предложили предполагам е една зелена гъба?Ако искаш само да приличаш на останалите слагай го,но ако мислиш да правиш тунинг се отнеси сериозно!

Колега не разбирам за какъв тунинг говориш? Колата е с чип и затова сметнах , че няма да е лошо да и сложа филтърче , това не е толкова голям тунинг , иначе разгледах и аз филтрите на ХКС и видях , че е зелен и е гъбовиден , като този си е чист КОНУС и то то доста голям.

tqnbtb
31-03-2011, 07:26
Мисля че едно време се срещаха и конуси на ХКС

Kamen666
31-03-2011, 12:37
Ако си мислиш,че пък изобщо ще усетиш някаква разлика с този филтър...освен звука - жестоко си се объркал :)

mik mik
31-03-2011, 18:21
HKS не е никак безизвестна марка, просто не се среща много в Европа, това не означава, че нестава ;)
Ако искаш да има резултат който ще е минимален от този филтър ще трябва доста да се постараеш иначе може даже по-скоро да си навредиш отколкото да извлечеш някаква полза от него ;)

CrazyElement
31-03-2011, 18:25
дам ясно ми е , че трябва да го изведа на по-студено място , но като цяло дори и така непосредсвено преди дебитомера закачен , имах чуството , че колата пълни по-бързо обороти ( конкретно на свободна) естествено може и да съм си въобразявал.

tqnbtb
31-03-2011, 22:37
незнам и аз съм на това мнение сякаш малко по добре е със спортен филтър отколкото със сток ако има и една хубава генерация на 55 примерно още по добре се чувсва

ldv6
31-03-2011, 22:48
Ами всеки може да пробва как е без филтър за един старт и със стоковия за един старт. Разликата ще е близо до пренебрежима - "спортният филтър" няма как да пусне повече въздух отколкото празен бокс...

CrazyElement
01-04-2011, 03:42
Ами всеки може да пробва как е без филтър за един старт и със стоковия за един старт. Разликата ще е близо до пренебрежима - "спортният филтър" няма как да пусне повече въздух отколкото празен бокс...

Точно ама , е факт , че така без филтър или с кофти спортен , ще се пускат много буклуци ,които най-вероятно ще прецакат дебитомера и тогава приятно ще се изненадаме :D

S_G_M
01-04-2011, 08:01
С ефтин филтър рискуваш да си прецакаш дебитомера по бързата процедура...

Според мен и от мой личен опит.... полза няма , може би защото ползвах от по евтиният тип филтри , но след като си сложих оригинална кутия и нормален филтър , останах по доволен... а и дебиломера беше омазнен от смазката на филтъра "спортния":pokey:

Alfaro76
01-04-2011, 09:43
Аз също съм пробвал спортен филтър и
останах разочарован,
стана само по-шумно...нищо повече.
Тук ако въобще има дилема дали да върви
малко по-добре или да ти е чист дебиромера,
то май е по-добре да се пази дебитомера
щото той играе по-важна роля за вървенето
от колко филтъра :drive:
Тук обаче и аз имам едно въпросче.
Защо след като си сменям редовно въздушния филтър
дебитомера ми се цапа постоянно?!
За три години вече имам три дебитомера.
Чистя ги с хубав спрей, сменям с нови, но ефекта е същия, цапа ги за норматив.
Някой има ли обяснение за това?!

badmadafaka
01-04-2011, 16:16
...ще се пускат много буклуци ,които най-вероятно ще прецакат дебитомера... Могат да прецакат и неща дето струват доста повече от дебитомера...

CrazyElement
01-04-2011, 16:18
Могат да прецакат и неща дето струват доста повече от дебитомера...

Мх усетих се :)

oem
01-04-2011, 16:48
Аз също съм пробвал спортен филтър и
останах разочарован,
стана само по-шумно...нищо повече.
Тук ако въобще има дилема дали да върви
малко по-добре или да ти е чист дебиромера,
то май е по-добре да се пази дебитомера
щото той играе по-важна роля за вървенето
от колко филтъра :drive:
Тук обаче и аз имам едно въпросче.
Защо след като си сменям редовно въздушния филтър
дебитомера ми се цапа постоянно?!
За три години вече имам три дебитомера.
Чистя ги с хубав спрей, сменям с нови, но ефекта е същия, цапа ги за норматив.
Някой има ли обяснение за това?!

Купуваш си кофти филтри или имаш пропуск след него.

Mury
01-04-2011, 17:17
Купуваш си кофти филтри или имаш пропуск след него.

И освен това се омазва от картерната вентилация:evil::evil::evil:

DJ_STIVAN
01-04-2011, 19:39
От филтъра има полза, колкото и да не се осеща. Изпробвано на диното в Маднес на фиат браво. Разликата беше 3 коня някаде. В нета има също клипчета от други тестове. Мисля,че и проспеед преди време бяха правили такъв тест на някво поло 70 коня мисля че беше.

http://www.youtube.com/watch?v=7mjCWOUEQt4
Не е точно алфа... ама пак.....

CrazyElement
02-04-2011, 03:42
От филтъра има полза, колкото и да не се осеща. Изпробвано на диното в Маднес на фиат браво. Разликата беше 3 коня някаде. В нета има също клипчета от други тестове. Мисля,че и проспеед преди време бяха правили такъв тест на някво поло 70 коня мисля че беше.

http://www.youtube.com/watch?v=7mjCWOUEQt4
Не е точно алфа... ама пак.....

А същото камаро , гледах пак там му слагат К&N филтър , който е доста популярен тука и дига 15 коня и 15 нМ, естесвено то е доста мощно и едвали на наще 150 конъови бегачки ще дигни 15 коня , ама и 1-2 пак е кяр или хич да не е колата ще върви с една идея по-добре , няма да е по зле от сега. Обаче за да се направи читаво с тръби и т.н. май излиза към 250-300 лева :(:tequilla: