PDA

View Full Version : Нафта от OMV



vladev
30-03-2011, 22:54
Колеги, изпаднаха малко ваучери за гориво за OMV, та да питам - коя от нафтите им става и има ли разлика от бензиностанция до бензиностанция? Удобните ми бензиностанции са тази на Г.М. Димитров, тази на 8-ми блок в Студентски, тази, която е близо до Билла България (или някоя около Лозенец, за която не се сещам).

soldier
31-03-2011, 00:54
Аз едно време съм сипвал няколко пъти на България, нямах проблеми. Това през лятото.
Сипвам само обикновена нафта.

badmadafaka
31-03-2011, 14:32
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=43483
Тук сигурно има някои отговори... каквото и да им е качеството на горивата, няма как да е сравнимо с това от "нонеймки" бензиностанции, както и с локомотивната нафта според мен :crazy:
Иначе много пъти е казвано по темата - големите и най-оборотни бензиностанции - там можеш да се надяваш, че горивото е ако не друго поне прясно (не, че за нафтата има значка де)...

VFTI
31-03-2011, 23:12
Аз живеех на Г.М.Димитров и честичко зареждах от това ОМВ...Редовно и там си мия колата. За момента нямам забележки нито към пропана, нито към бензина им....Не съм усещал никаква разлика спрямо други 2-3 бенз. на които зареждам. За ОМВ до КИа, съм чувал кофти отзиви и лично аз имам съмнения :):) Само това мога да кажа...ама като имаш ваучери прообвай :D

BillyBoy`
01-04-2011, 12:30
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=43483
Тук сигурно има някои отговори... каквото и да им е качеството на горивата, няма как да е сравнимо с това от "нонеймки" бензиностанции, както и с локомотивната нафта според мен :crazy:
Иначе много пъти е казвано по темата - големите и най-оборотни бензиностанции - там можеш да се надяваш, че горивото е ако не друго поне прясно (не, че за нафтата има значка де)...Че какво и е на локомотивната нафта?

badmadafaka
01-04-2011, 12:37
Ами мисля си, че тая от бензиностанциите (особено най-големите вериги) трябва да е по-качествена - може и да бъркам ;)
Mнението ми е базирано на това, което съм чел в различни автофоруми, подкрепено със снимки в повечето случаи на разтопени дюзи и т.н.... :)

BillyBoy`
01-04-2011, 12:44
Ами мисля си, че тая от бензиностанциите (особено най-големите вериги) трябва да е по-качествена - може и да бъркам ;)
Mнението ми е базирано на това, което съм чел в различни автофоруми, подкрепено със снимки в повечето случаи на разтопени дюзи и т.н.... :)Грешно ти е мнението,тая нафта не е била от локомотив или наи малкото е кръщавана със кои знае какво:)

bouncer
01-04-2011, 13:02
Ами мисля си, че тая от бензиностанциите (особено най-големите вериги) трябва да е по-качествена - може и да бъркам ;)
Mнението ми е базирано на това, което съм чел в различни автофоруми, подкрепено със снимки в повечето случаи на разтопени дюзи и т.н.... :)

поради спецификите на дизеловите агрегати в локомитивите тяхната нафта е в пъти по-чиста и хубава от обикновенната такава. Кой и какво й причинява на тази нафта от пътя между локомотива и колата не е ясно :)

Jivko7777
01-04-2011, 14:06
поради спецификите на дизеловите агрегати в локомитивите тяхната нафта е в пъти по-чиста и хубава от обикновенната такава. Кой и какво й причинява на тази нафта от пътя между локомотива и колата не е ясно :)

Точно ако не и слагат вода тая нафта е най-добрата просто, ама...

Mury
01-04-2011, 15:11
Мойта кола е мъртва с нафта от ОМВ,но пък е доста икономична.До Серес с нафта от ОМВ ми даде разход по борд 4.7 със 100-110:tongue2::tongue2::tongue2::tongue2:

badmadafaka
01-04-2011, 16:11
поради спецификите на дизеловите агрегати в локомитивите тяхната нафта е в пъти по-чиста и хубава от обикновенната такава. Кой и какво й причинява на тази нафта от пътя между локомотива и колата не е ясно :)

Грешно ти е мнението,тая нафта не е била от локомотив или наи малкото е кръщавана със кои знае какво:)
Ясно. Винаги си признавам като не знам нещо и в тоя случай си е така... Начините по които човек може да се сдобие с такова гориво обаче, явно предопределят ниското качество, което стига до "крайния потребител", от което е излязло "име" на самото гориво... :kissy:

Jivko7777
01-04-2011, 16:41
От скъпата Алпин зимата колата върви най добре, по добре от тая на Екото, лятото върви най-добре с тая от Екото, премиум дизела нещо неще и така ги карам зима/лято...