PDA

View Full Version : Обтяжна ролка за 164 2.0 V6 Turbo 1996г



mgamishev
31-03-2011, 11:21
Здравейте Колеги,
въпроса ми е може ли тази ролка има ли някакъв заместител, защото откриването и е mission impossible !

Звънях къде ли не и на всякъде липсва !
Номера на мотора е : AR 64102


Благодаря предварително !

Boby
31-03-2011, 11:36
Има изписани много теми относто ролки, обтегачи, разпусквачи, ремъци и т.н. на тези двигатели.Разрови се с търсачката и ще откриеш отговор на въпроса.

alfaracer
31-03-2011, 23:58
Моля те ,покажи ми я на снимка тази ролка ,защото от години чета теми на отчаяни хора загубили надежда.Един с такава алфа повече от месец я държа разглобена и накрая си я сложи старата ролка.Аз вече експериментирам ,като слагам ангренажни ремъци от разли коли ,а една ролка накарах един стругар да ми я пройзведе.

mgamishev
01-04-2011, 09:08
Здравейте,
извинявам се за закъснението, ама работа :)
@Alfaracer - моето положение е почти същото, няма намиране и аз си карам със старата. Търся такава понеже масйторите ме наплашиха, че ако сложа друга може да не устиска и да стане страшно :)
Иначе за снимка утре мога да я снимам защото не е при мен в момента
иначе представлява същата като снимката от темата долу /тази в ляво/
http://www.alfabb.com/bb/forums/164-168-1991-1995/52275-alfa-v6-12v-three-tb-tensioner-choices.html
С разликата, че моята не тече а вие като гладен канджик.

@Boby - Изчетох всички теми свързани с този обтегач/разпусквач или както е /не ми е ясна много терминологията/. Но не видях никъде еднозначен отговор от какво става и дали всичко е Ок като се замени.
п.с Ако съм го пропуснал някъде извинявам се

alfaracer
01-04-2011, 21:30
Ами аз какво направих, понеже във всяка ролка има лагер, аз си купих подходящ лагер.Външната част неможех да използвам от старата ролка затова един стругар ми я пройзведе.Но да не си ме разбрал неправилно ,аз направих това за един форд.Но тук ситуацията ще е същата, виждам че има 2 болтчета развии ги и я свали тази ролка.