PDA

View Full Version : оборотите ми играят жестоко като загрее колата.



vladimir stoilkov
26-08-2006, 14:42
оборотите ми играят жестоко като загрее колата - 156-1.8 ТС 1999г.. смених вав ванто кво ли не - ламбда сонда/Bosh/, комплект за вариатор, всички възможни консумативи. кезаха че всичко требва да е ок. вече не знам кво става, а осван това до 3000 оборота не върви на самолет както трябва да бъде, а след секунда две задържане на педала на газта. тва не може да е алфа в момента! най - много ме притеснява това менене на оборотите като не е на скорост! :x

valjo
26-08-2006, 17:36
пробва ли с почистване на моторчето за празен ход + дроселовата клапа ?

вариант е и термодатчика в термостата

или да се обадиш на Бобо (най-добре)

villa11
08-10-2012, 13:02
Хм, аз имам подобен проблем, макар и не толкова тежък.. Когато колата е студена и работи на 1000 оборота е супер, когато обаче дигне на 60 градуса обортите падат на 850-900 и тогава двигателя започва да притръсва от време на време, като разбира се зависи и от бензина, който съм сипал преди това:smile:, на всяка бензиностанция тресе различно... Дори да загрее на 90 градуса, трябва да я покарам около 1 час в задръстването и тогава, тресенето почти изчезва. Ходих на диагностика защото преди време ми даде на 2- пъти грешка на компа за недоизгаряне на бензин и ми казаха да сменя масло и свещи, смених ги и от тогава не ми е давало грешка, но проблема със сравително лекото тресене на двигателя остана. Като пусна климатика положението става по-страшно. Не съм сменял ламб сонди и вариатор. На първия диагностик не му харесаха именно те, каза ми че ламб сондата се зацапвала с бензин и подавала лоша информация към компа. При втората диагностика смених свещите и не ми намериха други забележки по колата но тресеното си остава. Ти как си реши проблема? Двигателя ми е 2,0 JTS...