PDA

View Full Version : Съвет за всички с подобен проблем



146_JTD
01-04-2011, 16:12
Здравейте колеги, ще се радвам ако съм от помощ на някого, който дълго е мислил как да разреши проблема си с опирането гумите в калните и бронята. При мен грешката беше, че сложих по-широки джанти, но с тези приспособления и 5 човека в колата, задницата подскачаше, но не опря нито един път ;) за което съм адски радостен.. прилагам снимков материал, който е достатъчно красноречив.

Монтажът: Вдигате на крик, за да се разгъне максимално пружината и поставяте ТРИ броя на всяка пружина, като не трябва да са едно до друго. По ваша преценка ги разпределяте..

(това ми спести огъване или рязане на ламарини)

Max
02-04-2011, 10:09
Лошото на тези тампони е, че може да скъсаш пружина заради тях.

146_JTD
02-04-2011, 10:26
знам,че изглежда логично това заключение,но някой късал ли е? За да не я скъсате, важното е да обхванете повече точки от пружината, за да се разпредели напрежението. Тя такива подскачания преживя, че...явно добре съм се справил с монтажа! :)

JORDI
02-04-2011, 21:38
Преди повече от 15 години се наложи да сложа в Москва подобни гумени тампони на пружините на Москвич 21412, защото го натоварих с бая колограми авточасти! Наистина имаше голям ефект, но се губеше устойчивостта на колата при завои! Пробвай по завоите дали е сигурна колата, щото е много важно!:unsure:

lokara
02-04-2011, 22:15
преди години бях с такива тампони на Опелчето ми понеже ми опираха гумите в калника.Наистина имаше голям ефект,но немога да се сетя как беше колата в завоите,но знам,че бях доволен

146_JTD
02-04-2011, 22:32
когато беше натоварена с 5 човека, нямаше проблеми. после като покарах сам, колата стана истинско дърво по отношение на возията :) в завои не съм я пробвал още, но ми спести много нерви.

trustworthy
02-04-2011, 22:37
Наистина имаше голям ефект, но се губеше устойчивостта на колата при завои! Пробвай по завоите дали е сигурна колата, щото е много важно!:unsure:

Абсолютно подкрепям. Особено 146 - с тая вирната задница, дето си презавива зверски по рождение още.