PDA

View Full Version : Странно ел. стъкла



ihalachev
01-04-2011, 18:17
Здравейте колеги. От както имам колата от няколко месеца не ми работеше предно дясно стъкло. Онзи ден смених машинката и всичко е ок. Останових обаче че въпросния прозорец се сваля и вдига обратно на останалите. Шофйорския и задните се свалят като натиснеш копчето надоло и се вдигат съответно с копчето нагоре. При дясното стъкло е точно обратно надоло се вдига а нагоре се сваля. Съответно и авто функцията е на обратно. Да имате някакви идеи какво може да е.

митака-пловдив
01-04-2011, 18:50
Колега,да не си обърнал буксата на обратно?

ihalachev
01-04-2011, 18:58
И на мен това ми беше първата мисъл ама гледах буксата и тя влиза само по един начин просто не може да се обърне.

GALIN4O
01-04-2011, 21:29
Според мен има някаква логика просто + и – които влизат в моторчето да са обърнати.

Christweil
04-04-2011, 08:10
Ако си сменил предна дясна машинка и сега се върти обратно, има ли шанс да са ти продали машинка от предна лява?
Предполагам че при такъв казус дясно или ляво е еднакъв но огледало, т.е. буксата е същата но инвертирана и от там ти се върти на опъки.

ihalachev
04-04-2011, 08:25
Ако си сменил предна дясна машинка и сега се върти обратно, има ли шанс да са ти продали машинка от предна лява?
Предполагам че при такъв казус дясно или ляво е еднакъв но огледало, т.е. буксата е същата но инвертирана и от там ти се върти на опъки.

Мисля че от лява врата няма да стане на дясна.

old alfist
04-04-2011, 10:00
Ако буксата не е капсулована, могат да се разменят местата на кабелчетата в самата букса.