PDA

View Full Version : Има ли нужда от смяна на талони ?



Raiko0
06-04-2011, 17:33
Има ли нужда от смяна на голям и малък талон ако си облепя предния капак тавана и багажника с фолио. Колата ми е светло сив металик а фолиото е имитация на карбон.

badmadafaka
06-04-2011, 17:35
Да, има нужда, освен ако не ти се рискува да ти спрат колата от движение. Ако е сребриста и идеята ти с фолиото НЕ е само да стане двуцветна, има и сребристо "карбоново" фолио, с което според мен няма да има нужда да сменяш талони, защото дефакто няма да промениш цвета на колата :blah:

търтей
06-04-2011, 17:39
Абе тва карбоново фолио къде се продава?
Трябва ми черно.
Нали говорим за релефното?

stefoo
06-04-2011, 17:44
Ето тук се продава

http://eftini.com/avto-aksesoari-3d-karbonovo-folio-c-12_1413.html

http://www.redline-tuning.com/magazin/avtomobili/optichen-tuning/3d-karbonovo-folio.html

Abar7h
06-04-2011, 17:46
Ето тук се продава

http://eftini.com/avto-aksesoari-3d-karbonovo-folio-c-12_1413.html

http://www.redline-tuning.com/magazin/avtomobili/optichen-tuning/3d-karbonovo-folio.html
Същото се продава в БМВ форума по 20лв на линеен метър. Истинското вече на 3М варира в цената, но е около 60-80лв за линеен метър.

п.п. По въпроса на колегата - смяна на талона се налага, ако повече от 30% от площта на колата е с променен цвят.

търтей
06-04-2011, 17:47
Мерси :)

Raiko0
06-04-2011, 17:59
Да предимно идеята ми е да стане двуцветна. Пък и ще седи яко, всяка втора кола е сива ;) Имам познат който е с фолио на предния капак и тавана и не е имал проблеми с досадните катаджийчета ама знае ли човек какво може да се случи. Също така да попитам каква е цената за смяна на талони и какво се прави :?

ludkanar
06-04-2011, 18:13
Абе тва карбоново фолио къде се продава?
Трябва ми черно.
Нали говорим за релефното?

Имаше и по илиенци същото като тва от саитовете и май по-евтинко,ако нете мързи се разходи и виж.

badmadafaka
06-04-2011, 19:42
От Варна до Илиенци май ще му излезне мааалко по-скъпо отколкото от сайтовете... :blah:

Търтей, я раздуй ти какви планове кроиш - на Гей Телевизията ли ще и слагаш някакви черни карбони..? Мисля и сам се сещаш, че всичко под 3М е компромис :spell: Тук има колеги, които правят директно каквото искаш с такова фолио и са доста навътре в нещата - слагат се някакви грундове под него за да лепне по-добре, абе изпипват се нещата... Ама да не ме модерират, че правя на някого реклама, кажи ако те интересува на ЛС/скайп :)

Ladjov
06-04-2011, 22:19
Да предимно идеята ми е да стане двуцветна. Пък и ще седи яко, всяка втора кола е сива ;) Имам познат който е с фолио на предния капак и тавана и не е имал проблеми с досадните катаджийчета ама знае ли човек какво може да се случи. Също така да попитам каква е цената за смяна на талони и какво се прави :?

прав си да , защото така им даваш още един повод да се заяждат за пари :shoot:

а какво е това сиво карботоново фолио ?

ludkanar
07-04-2011, 01:23
От Варна до Илиенци май ще му излезне мааалко по-скъпо отколкото от сайтовете... :blah:

Търтей, я раздуй ти какви планове кроиш - на Гей Телевизията ли ще и слагаш някакви черни карбони..? Мисля и сам се сещаш, че всичко под 3М е компромис :spell: Тук има колеги, които правят директно каквото искаш с такова фолио и са доста навътре в нещата - слагат се някакви грундове под него за да лепне по-добре, абе изпипват се нещата... Ама да не ме модерират, че правя на някого реклама, кажи ако те интересува на ЛС/скайп :)

На търтея говорех.

D-I-V-A-K-A
07-04-2011, 01:55
По въпроса на колегата - смяна на талона се налага, ако повече от 30% от площта на колата е с променен цвят.

Това отпадна много бързо след влизането му в сила и не важи, няма го в закона вече ;) Каквато и интервенция да направиш колега, трябва да се разходиш за да си смениш талона ако е в друг цвят ;)

Raiko0
07-04-2011, 08:14
а какво е това сиво карботоново фолио ? Фолиото наподобява карбонови нишки и е релефно ;)

Kuku
07-04-2011, 10:05
Абееееее, тия не познават парите бе..... :hmm:

Jivko7777
07-04-2011, 10:47
Сега в закона до колкото си спомням пишеше че до 20% от автомобила може да е различен цвят или примерно само капака, но тук си трябва, макар едва някой някъде ще ти каже нещо, но все пак, издай си нов талон все пак е 30лв!

Stoyan Georgiev
07-04-2011, 12:25
тея проценти ако важат още важаха за всеки един отделен панел на колата, а не цялата.

т.е. ако повече от 30% от площта на капака е облепена - отиваш, повече от 30% от площта на калник и т.н.

badmadafaka
07-04-2011, 14:28
Логично е да е така, защото примерно на спайдер предния капак със сигурност не е същия процент от цялата кола както примерно при 147... Колега писа по-горе, че това вече не важи с процентите, така че извода е ясен. Дори и да важеше, по-добре е според мен да се презапасиш защото кой как (от какво цяло) смята проценти си е негова работа :thumbup:

Raiko0
07-04-2011, 16:59
То хубаво ама катаджията като иска пари ще търси за какво да се заяде като например че пожарогасителя не е заверен :X

haiti
07-04-2011, 18:00
Трябва да се преиздадат талоните на колата!

Качи после снимки да видим как е станало :>

jorko
07-04-2011, 18:18
Трябва да се преиздадат талоните на колата!



Защо ?

ves_v8
08-04-2011, 12:19
Защото частично променяш цвета на колата.
Трябва да се смени талона на колата, ако цвета на повече от 30% от площта купето на МПС-то бъде променен. Преди години го ядохме тоя вече с един Фолксваген Корадо дето го бехме понаправили в два цвята и на всеко кръстовище питаха защо не пише в талона. И ако утре блъснеш нЕкой пешеходец и после по описанието ще търсят червено-черна кола, а не черна.