PDA

View Full Version : Цена ксенон!?



apisabvgd
07-04-2011, 22:09
Та преди 3-4 години баща ми си взе ксенон за А4-ката,за около 800лв с монтажа сега обаче спряха да го кефят,а пък и фаровете са му нормални,нямат лупи и т.н и реши да си върне крушките 90/100!Даде ми ги и се чудя какво да ги правя,да ги продавам или да си ги пазя,намерих ги същите са 699лв ето линк,кажете защо са толкова скъпи и имат ли нещо по-особенно от тези за по 200лв!
http://ravena.bg/bg/%D0%98%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D 0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BB/436-HID-Xenon-Wide-View-12V/35W,-%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BB-H4-Bi-Xenon---5000K/

rusiq86
07-04-2011, 22:54
Комлект "уж" качествени е около 100 лв, а китайчета, с нищо не са по лоши са 50лв.
Баща ти е палтил ще кажеш ксенон за вграждане на нова кола!

Jivko7777
08-04-2011, 00:59
Направо жестоко се е набутал :tooth:

ves_v8
08-04-2011, 12:06
Според мен колега си го сложи на твоята кола, защото дори и да тръгнеш да го продаваш никога няма да му вземеш добри пари, при положение че има китайци за по 50 лв. и хората масово си ги слагат.

Аз пък мисля, че изобщо даже не се е набутал човека. За да струва толкова тоя ксенон, значи има защо.
А китайските ксенони пък с нищо немогат да се сравнят с един хубав оригинален ксенон. Далече съм от мисълта, че комплект ксенон, който струва 2 пъти по-малко от една оригинална крушка е хубав, камоли пък и да си го сложа в колата.

apisabvgd
08-04-2011, 21:11
Да и аз така реших слагам ги на колата и готово и без тфа щях да си взимам,а пък и имам и една резервна крушка(която между другото се поинтересувах днес същата е 240лв нз защо и неможаха да ми обяснят :) )

slik4eto
08-04-2011, 22:37
Колега наистина за да струва толкова има защо , не се е набутал човека купил си е нещо качествено....

Jivko7777
09-04-2011, 00:06
Колега наистина за да струва толкова има защо , не се е набутал човека купил си е нещо качествено....

Надеждата умира последна са казали хората ;)

yo
09-04-2011, 19:01
Малко встрани от темата но да не пускам нова!
на мен днес ми казаха,че вече псевдо ксенона или по-точно ксенон на коли непригодени за това вече не минавали техническият преглед понеже не можело на коли с рефлектори (или нещо подобно,не схванах точно какво) да се монтира ксенон,заслепявало другите участници в движението.скоро щяло да има и глоби както в Гърция и други европейски страни! та ако някой знае дали е истина нека каже.

Veni-6ou
09-04-2011, 19:35
Малко встрани от темата но да не пускам нова!
на мен днес ми казаха,че вече псевдо ксенона или по-точно ксенон на коли непригодени за това вече не минавали техническият преглед понеже не можело на коли с рефлектори (или нещо подобно,не схванах точно какво) да се монтира ксенон,заслепявало другите участници в движението.скоро щяло да има и глоби както в Гърция и други европейски страни! та ако някой знае дали е истина нека каже.

Преди 3-дни минах преглед с ксенон(рефлектори).Никакви ядове !!!

Поздрави.

Jivko7777
10-04-2011, 01:22
Малко встрани от темата но да не пускам нова!
на мен днес ми казаха,че вече псевдо ксенона или по-точно ксенон на коли непригодени за това вече не минавали техническият преглед понеже не можело на коли с рефлектори (или нещо подобно,не схванах точно какво) да се монтира ксенон,заслепявало другите участници в движението.скоро щяло да има и глоби както в Гърция и други европейски страни! та ако някой знае дали е истина нека каже.

По принцип да, но от догодина!
И ако си с лупи и пръскалки на фаровете мисля че няма проблеми ;)

Satanism
10-04-2011, 04:12
Лупите не са задължителен елемент от ксенона, има коли с фабричен ксенон на рефлектор....задължителните елементи са уредба за измиване(Доколкото знам чистачки също важат) и уредба за самонивелиране....

badmadafaka
11-04-2011, 13:28
Лупите не са задължителен елемент от ксенона...
Не са в ЮКей, тука си в БеГе-Мада-Фака-Риалити-Меен... И някой технически неграмотен овластен го е решил така, защото примерно се е разминал с двама електрожениста с по 1,000,000,000 Келвина дето дават сигнали на летящите чинии в космоса и се е изнервил човека (напълно разбираемо) и сега всички ще се съобразяват с това решение без да се обясняват, щот сеш'се така са го решили големите ора дет' знаят как стават тия неща... Но пък от друга страна кретените, които дават сигнали на извънземните ще продължат да си го правят и с халогенните крушки от по 100,000 вата (+ 268% по-добро осветяване бацееее) и да си карат с по 6-7 допълнителни халогена за мъгла в кристално ясно време и да ти викат, че се правиш на интересен ако това те заслепява и те така... Така, че като те спре някой дет началника му е казал "глобяваш всички дето са с ксенон" а познай колко ще го интересува, че имаш пръскалки, чистачки, магнитната лента на доктор Ливайн или друга екстра на фара...
А електроженистите ще продължат да си заваряват някакви неща в небето и те така, само дето ще сменят цвета от вреден за очите тъмно син, с изгарящ очите бяло-жълт...

ПС: Щеше да е смешно ако не беше тъжно... :no:

old alfist
11-04-2011, 13:43
Аз ще подпиша такъв акт само ако докажат, че светлините ми са неизправни с подвижно устройство на място или на друго място за тяхна сметка - залепил съм си лепенката за техн.преглед, нося си фактурата, че съм закупил ксеноните от реномиран магазин, регулирал съм си наистина фаровете. Проблема е изцяло техен на полицаите.

Satanism
11-04-2011, 15:52
Не са в ЮКей, тука си в БеГе-Мада-Фака-Риалити-Меен... И някой технически неграмотен овластен го е решил така, защото примерно се е разминал с двама електрожениста с по 1,000,000,000 Келвина дето дават сигнали на летящите чинии в космоса и се е изнервил човека (напълно разбираемо) и сега всички ще се съобразяват с това решение без да се обясняват, щот сеш'се така са го решили големите ора дет' знаят как стават тия неща... Но пък от друга страна кретените, които дават сигнали на извънземните ще продължат да си го правят и с халогенните крушки от по 100,000 вата (+ 268% по-добро осветяване бацееее) и да си карат с по 6-7 допълнителни халогена за мъгла в кристално ясно време и да ти викат, че се правиш на интересен ако това те заслепява и те така... Така, че като те спре някой дет началника му е казал "глобяваш всички дето са с ксенон" а познай колко ще го интересува, че имаш пръскалки, чистачки, магнитната лента на доктор Ливайн или друга екстра на фара...
А електроженистите ще продължат да си заваряват някакви неща в небето и те така, само дето ще сменят цвета от вреден за очите тъмно син, с изгарящ очите бяло-жълт...

ПС: Щеше да е смешно ако не беше тъжно... :no:

Пак казвам братле, нито в Бг, нито където и да било лупите са задължителни...най-малкото има коли с фабричен ксенон без лупи....

badmadafaka
11-04-2011, 16:30
Знам го това и не искам да отваряме такава тема, мисълта ми беше, че тук правила от тоя род се определят от технически неграмотни хора и се прилагат от още по-такива :comphits:
A иначе по темата и аз се зачудих кое им е чак толко куул на тия ксенони за 7-800 лева, и още никой не се е изказал компетентно...

ves_v8
12-04-2011, 12:24
Пак казвам братле, нито в Бг, нито където и да било лупите са задължителни...най-малкото има коли с фабричен ксенон без лупи....
А заставал ли си пред кола с фабричен ксенон без лупи и пред кола с афтърмаркет без лупи.
Пример:
Опел Астра(полицейската) или Голф 4 с рефлектори ти варят очите с афтърмаркет + това нямат нивелация. Нещото което е от изключително значение из Европа.
Рено лагуна, БМВ Е39, Мерцедес Е-класа (очиларка) и ха невероятно не сме заслепени защото рефлекторите са различни и ксенона не е 8000К и освен това имат особено важната регулация.
В Австрия с такива фарове те спират, а след теб и колата от движение. Пък ти обяснявай че нямаш сестра....! По-интересното е че работи тази система защото до момента не съм видял кола с афтърмаркет ксенон. Ако имаше сметка да се сложи ксенон за 60 лв. то тогава хората нямаше да плащат по 2-3 000лв. за фабричен като си поръчват колите.
Със здраве :cheers:

Mind_Control
13-04-2011, 16:42
Аз ще подпиша такъв акт само ако докажат, че светлините ми са неизправни с подвижно устройство на място или на друго място за тяхна сметка - залепил съм си лепенката за техн.преглед, нося си фактурата, че съм закупил ксеноните от реномиран магазин, регулирал съм си наистина фаровете. Проблема е изцяло техен на полицаите.

Може би и самонивелираща система си инсталирал? По цяла европа са забранени тия китайски боклуци, ама ние понеже много знаеме си караме с тях. Като искаш ксенон даваш 2000 лв, за да стане като хората, щото може и да не знаеш, ама не е само до регулиране на фаровете.

Satanism
13-04-2011, 16:49
Може би и самонивелираща система си инсталирал? По цяла европа са забранени тия китайски боклуци, ама ние понеже много знаеме си караме с тях. Като искаш ксенон даваш 2000 лв, за да стане като хората, щото може и да не знаеш, ама не е само до регулиране на фаровете.

Е коя е тая цяла Европа, като в цяла Европа карат 364 дни в годината с китайските ксенони и 1 ден с халогенките, щото има технически за минаване....ако си мислиш, че всичките тея китайци работят за България и Румъния, много се лъжеш ;)

Mind_Control
13-04-2011, 17:00
Е коя е тая цяла Европа, като в цяла Европа карат 364 дни в годината с китайските ксенони и 1 ден с халогенките, щото има технически за минаване....ако си мислиш, че всичките тея китайци работят за България и Румъния, много се лъжеш ;)

Говоря за страни като Германия, Англия, Австрия, Швеция, Финландия, Швейцария да не забравя... Тая Европа, по- добрата!

Satanism
13-04-2011, 17:03
Говоря за страни като Германия, Англия, Австрия, Швеция, Финландия... Тая Европа, по- добрата!

И кво за тях?Я кажи....много ги обичам аз такива коментари...

Mind_Control
13-04-2011, 17:08
И кво за тях?Я кажи....много ги обичам аз такива коментари...

От сромните ми посещения в тия страни съм стигнал до следния извод- хората там уважават другите хора. А ти като сложиш ксенон за 52 лева и 48 стотинки ми бъркаш в очите.

Satanism
13-04-2011, 17:12
От сромните ми посещения в тия страни съм стигнал до следния извод- хората там уважават другите хора. А ти като сложиш ксенон за 52 лева и 48 стотинки ми бъркаш в очите.

От скромните ми 3-4 години там ще ти кажа, че живееш в заблуда....не смятам да те осведомявам подробно....

А ксенона за 52лв и ксенона за 520 и тоя за 5 бона, ако е поставен като хората и след това фара е орегулиран и е в добро състояние, няма да ти пречи....и обратното....


А в добрата Европа, дето викаш, напоследък дори си ходят с чайнииз ксеноните на прегледите и си минават като пичове....

аз пак те питам, тоя йбей спроед теб за България и Румъния ли е пълен с десетки хиляди комплекти ксенони?

Mind_Control
13-04-2011, 17:20
От скромните ми 3-4 години там ще ти кажа, че живееш в заблуда....не смятам да те осведомявам подробно....

А ксенона за 52лв и ксенона за 520 и тоя за 5 бона, ако е поставен като хората и след това фара е орегулиран и е в добро състояние, няма да ти пречи....и обратното....


А в добрата Европа, дето викаш, напоследък дори си ходят с чайнииз ксеноните на прегледите и си минават като пичове....

аз пак те питам, тоя йбей спроед теб за България и Румъния ли е пълен с десетки хиляди комплекти ксенони?

Прави каквото искаш, ама после не се оплаквайте, че ви глобяват или че на някой му е паднало пердето и ви е ошамарил на някой светофар.

П.С. Предполагам не си останал със заблудата, че ибей работи само за UK или европа :) Но да- според мен в Европа предимно соц лагера се възползва от тия китайски благинки и една разходка по коя да е западно европейска столица го доказва.

Satanism
13-04-2011, 17:46
Прави каквото искаш, ама после не се оплаквайте, че ви глобяват или че на някой му е паднало пердето и ви е ошамарил на някой светофар.

П.С. Предполагам не си останал със заблудата, че ибей работи само за UK или европа :) Но да- според мен в Европа предимно соц лагера се възползва от тия китайски благинки и една разходка по коя да е западно европейска столица го доказва.

Батка, излез от филма....честно

old alfist
13-04-2011, 18:30
Може би и самонивелираща система си инсталирал? По цяла европа са забранени тия китайски боклуци, ама ние понеже много знаеме си караме с тях. Като искаш ксенон даваш 2000 лв, за да стане като хората, щото може и да не знаеш, ама не е само до регулиране на фаровете.
Не е лошо както казват колегите да излезеш от филма.
Щом компетентните органи са допуснали регистрацията на моя автомобил без саморегулиращи се фарове, допуснали са продажбата на тези осветителни тела в магазините, заверили са ми опцията за проверка на фаровете в контролният лист при техническия преглед, не виждам за какво да се притеснявам.

pinko
13-04-2011, 18:54
Абе не всички коли имат самонивелация на ОРИГИНАЛНИТЕ ксенонови фарове - напр. Волво ХС90 си има система за измиване, ама няма нивелация, просто задните амортисьори са Sachs Nivomat (апропо, струват над 900 лева парчето:new_Eyecrazy:).

rusiq86
13-04-2011, 19:19
Стига се опалквахте от китайските ксенони...както колегата от UK каза, има китайчета насвякъде.
Ако фара е регулиран и не е повреден вс е ок. Щото на мен ми се случва да ми вадят очите повече халогенни крушки, отколкото ксенони.
Просто си регулирайте фаровете. Проблема не е ксенона!!!
Опцията на нова кола, нова струва 30к лв струва 800лв!!!! Какви 3000лв спомена коелгата, това да не е ферари :)

RangeUser
13-04-2011, 23:13
В САЩ по улиците китайчета колкото искате :laughing1:

ves_v8
14-04-2011, 14:12
Стига се опалквахте от китайските ксенони...както колегата от UK каза, има китайчета насвякъде.
Ако фара е регулиран и не е повреден вс е ок. Щото на мен ми се случва да ми вадят очите повече халогенни крушки, отколкото ксенони.
Просто си регулирайте фаровете. Проблема не е ксенона!!!
Опцията на нова кола, нова струва 30к лв струва 800лв!!!! Какви 3000лв спомена коелгата, това да не е ферари :)


:offtopic:TT2 Адаптивни предни светлини AFL /Би-Ксенонови фарове следящи пътното платно, Система за измиване на фаровете под налягане/ 2 347 без ДДС
ето това е копнато директно от офертата която ми беха предоставили и ето толкова палтих за фаровете и то не на Ферари ами на хлопел....., но пък за сметка на това сега им се кефя на фаровете във всеки един миг, в който карам колата. Това са може би най-разумно похарчената част от парите точно за тая кола :dance:

old alfist
15-04-2011, 10:03
Ако дам толкова пари за фарове няма да я карам моята кола - ще седя пред нея да се любувам на фаровете.

rusiq86
15-04-2011, 10:26
Говорихме за оригинално вграждан ксенон, а не екстрата която си поръчал ти.
Да не говорим, че на тоя опел вс му струва една сума пари, като дойде времето за ремонт...твоята кола не е фактор...говоря за екстра да имаш ксенон и това е!

badmadafaka
15-04-2011, 10:55
Екстрата, която аз искам да си монтирам напоследък е огромен фар на покрива на колата като тия на джиповете на ловджиите, който да се пуска на режим "заваряване с електрожен" с квадрипъл-едишънъл ксенон чрез датчик, който мери осветеността от фаровете на насрещната кола... Даже като глезотия ако може датчика да се направи да засича кога на една насрещно движеща се кола единия и фар свети на габарит а другия на ултра-дълги би-три-мега-ксенон. и в тоя случай да го пуска на дабъл пауър... :pig:

old alfist
15-04-2011, 11:01
Екстрата, която аз искам да си монтирам напоследък е огромен фар на покрива на колата като тия на джиповете на ловджиите, който да се пуска на режим "заваряване с електрожен" с квадрипъл-едишънъл ксенон чрез датчик, който мери осветеността от фаровете на насрещната кола... Даже като глезотия ако може датчика да се направи да засича кога на една насрещно движеща се кола единия и фар свети на габарит а другия на ултра-дълги би-три-мега-ксенон. и в тоя случай да го пуска на дабъл пауър... :pig:

От цялата ти работа ще вземе да се натресе някой в теб и тогава няма да можеш да се кефиш на фара си.