PDA

View Full Version : Ланча Либра



Оги
09-04-2011, 16:43
Здравейте търся си кола ,тъй като си продадох 145-цата преди време.
Искам Италианска да бъде харесах е тази http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11302268924620093&f1=details
Има ли нещо по специфично по тези коли и тн...
Търсех 147-ца ,но нещо не мога да намеря читава до коло 3500 4000 хиляди искам да е дизел и 4 врати ,накарах се на 2 врати та затова.
Помогнете кой каквото знае.
Днес тази я покарах добра е стегната возия тих двигател и няма много забележки се пак за 4000бона я пазарихме мисля че може и още малко да падне

nasty
09-04-2011, 16:53
Разгледай си подфорума на либра - ще разбереш проблемите и.
2.4 незнам.. виж 1.9 евро 3 - 115 коня и 275нютона с 30 по-малко от 2.4.
Пестиш от го и данък ;)
Хубаво е да има подгряване на горивото ,че на кратки разтояния не загрява бързо , кодовете да има , босе с бас и чейнджър също.
Бре екстрите да и са налице и работещи ;)
Окачването си е с 1 носач - разтропват се тампоните на стабилизиращата щанга.

yo
09-04-2011, 18:50
Колега за 40 000 км засега съм сменил един дебитомер,една ролка която издаваше страни звуци и съединител(ама то с тоз чип и тежък крак), и онзи ден компресора на климатика здаде багажа.по окачване не съм сменял нищо,но предния собственик беше сменил доста по окачването преди продажбата.друг неоткриваем дребен дразнещ проблем е радиото,при мен спира от самосебе си без причина и до 30 мин. пак само си тръгва!:angry:
Като цяло съм доста доволен от машината!
А да най-големия + за мен е разхода,при що годе нормално шофиране 5-6/100, но и при зверска експлоатация не надвишава 7-8.5/100:yes::naughty:
Така,че успех с покупката и все пак боксера си е боксер,повече му се кефя:boxing::clap:

Оги
11-04-2011, 20:25
Боксера е страхотен мотор , но исках обновяване на автопарка изпадна добра сделка и продадох старата колица.Сега е ред на нова ,та сега съм в процес на търсене.
Само да питам в багажника ченджера и и сд-то за навигацията едно ли е или са 2 отделни , че тази която съм харесал има само едно устройство в багажника.
Иначе вози добре ДВГ работи тихо равномерно и колата не тропа по дупки.

INTEGRALE
11-04-2011, 20:50
Либрата е чудесен избор. И аз вече малко повече от година и 30 000 км си карам с удоволствие без почти никакви проблеми /да чукна на дърво/
В багажника чейнджъра и навито са 2 устройства. за навигацията е като СД-ром, а на чейнджъра се отваря капачето настрани и излиза касетата с дисковете.
За проблема с радиото, който колегата по-горе спомена не важи специално за тази кола, защото ИЦС-а с и без навигация са различни. А тази е с GSM -> е с навигация -> бордовия комп работи по-добре и по-точно от тези без нави и не прави проблеми с радиото. А иначе самата навигация за БГ и Източна Европа е неизползваема.
Проблем е наистина предната стаб щанга, но има вече издръжливи варианти. По един носач на страна. При нормално каране разхода е чуден.
Конкретната кола от обявата изглежда мн добре и запазена и е с по-добрия двигател (140 к.с.), така че колега ще останеш доволен;-)

DiStefano
12-04-2011, 07:23
Оги с тези две деца ще ти е малка. Аз в момента имам такъв проблем .. всичко ми е "тясно". По-добре търси комби варианта.

Оги
12-04-2011, 22:31
Тая ще я кара повече жената , аз нали ме знаеш ,че съм си по вановете за сега аз ще съм си с витото.
То заради това търсех 147 ма до 4 бона нема с 4 врати и дизел.

mim
13-04-2011, 12:13
седан се паркира по-трудно от комби/хечбек
това по женски, от опита ми с алфата :static:

ние търсехме либра комби ама така и не намерихме читав екземпляр

Оги
16-04-2011, 22:05
А някой има ли впечатление от мерцедес А класа дизелче.Да сподели дали са сполучливи.

vladev
17-04-2011, 00:38
А някой има ли впечатление от мерцедес А класа дизелче.Да сподели дали са сполучливи.

Според изследването на TopGear за 2006 е една от най-лошите коли - на 145-то място от 152.

http://www.topgear.com/content/carsurvey/2006/mercedes/a-class/

Освен това този модел е известен със склонноста си към преобръщане.

http://www.youtube.com/watch?v=Um-XlKerWvA

koolio
17-04-2011, 01:55
А някой има ли впечатление от мерцедес А класа дизелче.Да сподели дали са сполучливи.

Мерцедес малолитражка е най-безсмислената кола, която може да съществува.

DiStefano
17-04-2011, 07:50
Оги .. земи едно пунто мк2 jtd и пей сърце майко .

endeavour
17-04-2011, 16:28
Оги .. земи едно пунто мк2 jtd и пей сърце майко .

Пък и вътре не е по-тясно от А-класата,колкото и невероятно да звучи:naughty:

Оги
17-04-2011, 19:07
За сега съм решил на 1.во място алфа147 на 2ро 156 на 3то 166 и либрата за която питах.

Срока ми е до 20-ти май до тогава трябва да съм взел нещо.
Ако някой знае някаква читава до около 4к лв да казва.

А класата ми хареса заради дизайна ,но щом е толкова пък несполучлива отпада.
Жената най много иска 147 и на мен ми харесва доста ,но пък 4 вратките са доста кът за тези пари с които разполагам.
2000 мотора на 147 колко коня е 150 или 155 щото има една в мобиле за тези пари.
И автоматика на алфа добър ли е или създава ядове

rossenvn
17-04-2011, 22:20
Мерцедес малолитражка е най-безсмислената кола, която може да съществува.

Защото.....
Не е добре да се плюе така. Ако имаш опит с тая кола - сподели го. Моят скромен опит показва, че въобще не е лоша алтернатива за градска кола.

koolio
18-04-2011, 00:21
Защото.....
Не е добре да се плюе така. Ако имаш опит с тая кола - сподели го. Моят скромен опит показва, че въобще не е лоша алтернатива за градска кола.

Защото единственото достойнство на една малолитражка може да бъде да е евтина и икономична, с евтина поддръжка. А на тва кенефче, само заради емблемата, поддръжката му е на кола два класа по-нагоре.

Оги
19-04-2011, 22:13
Никой нищо ли не може да каже за селеспиида на алфа ,надежден ли е и създава ли проблеми ,които да са скъпо струващи.

DiStefano
19-04-2011, 22:18
Никой нищо ли не може да каже за селеспиида на алфа ,надежден ли е и създава ли проблеми ,които да са скъпо струващи.

Абе що искаш да участваш в екшън като е мирно време :hehehm: .. ей ти още един жокер - дизелово Стило

rossenvn
19-04-2011, 22:36
Защото единственото достойнство на една малолитражка може да бъде да е евтина и икономична, с евтина поддръжка. А на тва кенефче, само заради емблемата, поддръжката му е на кола два класа по-нагоре.

Само не разбрах - карал си и си поддържал такава кола или просто за спорта? То някой би казал, че и това от подписа ти е кенеф. Малолитражка и малка кола не са задължително едно и също;-)

Оги
19-04-2011, 22:36
Ми стило не иска жената ,се пак тая кола 90% тя ще я кара.Ако беше за мене аз съм за либрата или 166 с двете ръце.Ма тя 147 та 147 ,гледам 1.6 бензин не ми са нрави ,ако е бензинка да 2-ка , има една такава ма е селеспиид та за тва разпитвам.

koolio
19-04-2011, 22:42
Само не разбрах - карал си и си поддържал такава кола или просто за спорта? То някой би казал, че и това от подписа ти е кенеф. Малолитражка и малка кола не са задължително едно и също;-)

Карал съм и по тази причина нямам желание да поддържам. За "това" от подписа ми много хора са казвали, че е кенеф, ама на мен нали знаеш през къде ми е.
Под малолитражка се разбира малка кола с малък двигател.
Нещо друго?

DiStefano
19-04-2011, 23:13
Ми стило не иска жената ,се пак тая кола 90% тя ще я кара.Ако беше за мене аз съм за либрата или 166 с двете ръце.Ма тя 147 та 147 ,гледам 1.6 бензин не ми са нрави ,ако е бензинка да 2-ка , има една такава ма е селеспиид та за тва разпитвам.

Ми ше арчи "прилично" двойката .. особено в града, където жена ти повече кара доколкото си спомням .. а и честно казано 1.6 се намират доста по-читави и запазени екземпляри от 2.0 .. абе ако ме питаш мене сега в момента 147 нема да си зема, не че имам проблеми с нея, но просто не е моята кола. Поддръжката е поносима, но като цяло колата е адски неудобна. Никаква функционалност от гледна точка на чаветата, особено щом си с 2 като мене де. Багажника едвам сбира зимната количка, добре че догодина нема и да ми требва повече. Моята си е височка и е стегната, но въпреки това комфорта е нулев. Спокойно може да ти се придрайфа на дълъг път със завои. Инвестирай в Либра щом си се спрял на това заглавие. 147 заради едната и хубост не е оправдана инвестиция .. като сека Алфа между впрочем :biggrin:

Оги
20-04-2011, 20:32
Абе на 90% ще е италианка колата , по-ми се ще да е алфичка , но ако не харесам сигурно ще е тая либра.
Само дето в тая либра липсва ченджера , трудно ли ще си намеря такъв и горе долу на какви парички ще да е.

fred
20-04-2011, 20:44
Никой нищо ли не може да каже за селеспиида на алфа ,надежден ли е и създава ли проблеми ,които да са скъпо струващи.

Ми чел съм, че след 2003 не създавал проблеми уж

Mury
21-04-2011, 17:34
Ми стило не иска жената ,се пак тая кола 90% тя ще я кара.Ако беше за мене аз съм за либрата или 166 с двете ръце.Ма тя 147 та 147 ,гледам 1.6 бензин не ми са нрави ,ако е бензинка да 2-ка , има една такава ма е селеспиид та за тва разпитвам.

147 най-добрия вариант е 1.9 ЖТД,другото не си заслужава според мен.2.0 мотора е 150 коня Евро 3,Селеспиида е според зависи,има и доста проблемни,и такива без проблеми,но никога не знаеш какво ще вземеш,но определено не е за жена,повярвай ми,защото от мойте наблюдения е много претенциозен към стил на каране,а при жените такъв не съществува :shutup::shutup::shutup::shutup:Либрата определено е най-здравата италианска кола която е излизала последните 10 години,с просто и евтино окачване,стига да преживееш грозната и предница става,особено комбито:clap2::clap2::clap2:

alfatras
24-04-2011, 12:46
Никой нищо ли не може да каже за селеспиида на алфа ,надежден ли е и създава ли проблеми ,които да са скъпо струващи.

Оги за зелката(селето) може да питаш Веското-преди време имаше един робот разглобен на съставните му части у сервиза-та е доста наясно с нея:),като се има впредвид че я кара жена която не се беше качвала на кола преди-и трябва да ти кажа че доста добре се справя;)

RPWWD
24-04-2011, 16:36
Без да обиждам шофьорските умения на жена ти, нито една от тези коли не е за нея. Ако държиш да е италианска, вземи и Пунто.

nicola 59
24-04-2011, 17:15
Ми стило не иска жената ,се пак тая кола 90% тя ще я кара.Ако беше за мене аз съм за либрата или 166 с двете ръце.Ма тя 147 та 147 ,гледам 1.6 бензин не ми са нрави ,ако е бензинка да 2-ка , има една такава ма е селеспиид та за тва разпитвам.

Здрасти колега да се обадя и аз .Либра не е хич лоша кола само знам че трудно се намират и са скъпи частите по муцуната ,така съм чул и един мой приятел доста време търси мустак за предната броня.Мерцедес А имал съм и не мога да кажа нищо лошо за него даже съм много доволен с изключение на това че е малко недостъпен за ремонт ,моя беше бензинов и само един път съм правил стартер ,и за това обаче се сваля кутията на тази кола .Алфа ,за нея имаш форума ,от него ще ти стане ясно ,но Алфа Ромео автоматик според мене си е сериозно приключение в което аз лично не бих се впуснал.

Оги
25-04-2011, 07:43
Вече е решено 147 ще бъде , защото най вече и на двамата ни се иска да е алфа.
А колегата RPWWD не мога да го разбера какво има в предвид за шофьорските умения на жената ,но само да кажа , че на нея мога и рейс да и купя без да се притеснявам.Тя е най внимателния шофьор който познавам и същевременно спазва възможно най-много знаци.Така че не ми пречи да и взема каквото и да било.Не че я хваля но нито срещам нито познавам друг на пътя да внимава колкото нея.

stelt
25-04-2011, 10:16
147 бензин или дизел ?

Оги
25-04-2011, 11:20
Предпочитам да е дизел , но ако харесам бензинова пак може да я взема.Даже до сега май само бензинови съм набелязал и 1-2 дизелови

syfer
25-04-2011, 11:26
Колега тъй като темата ти е за либра малко скромно мнение за конкретно тази либра на която си постнал линка.Ако излезе читава след диагностика според мен си заслужава.Този вариант на 2.4 е с по голямо турбо, дюзи...по съвършенният вариант от 136 конски сили.Има чувствителна разлика в динамиката на колата а разхода е колкото на малолитражка ако колата е читава. Според мен качи жена ти на дизела да я покара и ако тогава не й хареса тогава гледайте бензин, но да ти кажа и моята не искаше дизел , но сега е на друго мнение.....малко гори ...много върви.

Поздрави и успех с избора.

RPWWD
25-04-2011, 12:14
Вече е решено 147 ще бъде , защото най вече и на двамата ни се иска да е алфа.
А колегата RPWWD не мога да го разбера какво има в предвид за шофьорските умения на жената ,но само да кажа , че на нея мога и рейс да и купя без да се притеснявам.Тя е най внимателния шофьор който познавам и същевременно спазва възможно най-много знаци.Така че не ми пречи да и взема каквото и да било.Не че я хваля но нито срещам нито познавам друг на пътя да внимава колкото нея.

Всички жени много внимават на пътя и спазват знаците, ама...:bouncing_smiley: Друго имам предвид, 156/147/ГТ са едни от най-неманеврените коли за градско шофиране благодарение на късата рейка и за отрицателно време ще я очука като войнишка каска, дори и в Пазарджик.

Оги
16-05-2011, 23:50
Колата вече е взета 147 селеспиид.

RPWWD
17-05-2011, 13:33
Честито все пак, дано повечко я караш ти, а не жена ти :Lkingsmiley:

Stefan Caromov
18-05-2011, 18:44
Дай малко снимки на селеспиидчето ::)) И честито за колата. Ако трябва да съм честен ,на мен следващата кола би ми се искало да е ГТ Селеспиид . Няма такова удоволствие от карането .

Оги
21-05-2011, 16:36
Дай малко снимки на селеспиидчето ::)) И честито за колата. Ако трябва да съм честен ,на мен следващата кола би ми се искало да е ГТ Селеспиид . Няма такова удоволствие от карането .

Ето ги снимките ,бях я измил ,но докато я снимам и се поизцапа:hehe:
Снимките са в фейсбука в профила ми-http://www.facebook.com/media/set/?set=a.205684039462106.52297.100000615349034:cheer s: