PDA

View Full Version : Лампа airbag + понякога не пали (145 JTD)



simeon13
11-04-2011, 11:19
Здравейте колеги,

с приятелката ми си купихме през декември Алфа 145 JTD (1999) .Зимата не сме карали,почнахме средата на март. Остават да се сменят 2 филтъра(не съм много по колите и не знам кои,но общо струват м/у 20 и 50 лв.) Но от миналата седмица се появиха 2 проблема:

1.Понякога пали, после 'прехълцва' 3-5 пъти и гасне.Колата не е с оригиналния акомулатор,а с малко по силен от Ауди А4(бензин),тъй като нейния си беше паднал зимата. Този проблем се появява когато си иска ,няма точно определено време(сутрин примерно).От 2 седмици зареждаме по 4-5 л. и караме на лампа,ако има някакво значение

2.Лампичката за airbag-а светна.Изчетох доста теми в които е обяснено от какво може да е и как се изчиства.Та въпроса ми е само с диагностиране ли може да се оправи?Каква е цената горе-долу?И какви опасности крие,ако не се оправи?



Надявам се на отговор
Хубав ден

kolev
11-04-2011, 12:57
здравей колега.
1-во гледай да поддържаш ниво на нафтата щото дизела ако глътне въздух става лошо. зареждай също нафта от проверени бензиностанции. ако пак го има проблема , може да са подгревни свещи.

за 2-рото само с диагностика /с изчистване на лошия контакт по буксите на аирбега ако е от това/. накарай ги да ти направят и пълна диагностика на двигателя.

toni791
11-04-2011, 14:40
Как акумулатора на Ауди А4 бензин ще по силен от твоя като твоя трябва да е минимум 70 ампера часа 680 А пусков ток.Проблема според мен е въздух в горивната система.

iliqn_145
12-04-2011, 00:59
здравейте колеги. от 6 месеца карам 145 1.9 жтд и сам без оплаквания.само едно се 4удя,имам на дясното огледало термометар на който кабелите му влизат в купето,но никаде не ми показва някаква температура.за какво може да е предназна4ен този термометар. колата е 2000 година.

myato
12-04-2011, 09:19
здравейте колеги. от 6 месеца карам 145 1.9 жтд и сам без оплаквания.само едно се 4удя,имам на дясното огледало термометар на който кабелите му влизат в купето,но никаде не ми показва някаква температура.за какво може да е предназна4ен този термометар. колата е 2000 година.

Предполагам,че си с климатик.От тук следва и отговорът - За да знае управлението на климатика,каква е външната температура.