PDA

View Full Version : Франция-завършване на училище



gadimir
12-04-2011, 19:38
Дъщеря ми е 10 клас в 5 езикова гимназия (Варна).Искаме да завърши средното си образование във Франция и после да продължи в университет......Имам приятел в Париж,който ще помага но искам съвети как стават нещата.Къде да търся,какво да търся,какво ще ми трябва като документи и всякакви други неща......Предварително благодаря.

old alfist
12-04-2011, 21:42
Дъщеря ми е 10 клас в 5 езикова гимназия (Варна).Искаме да завърши средното си образование във Франция и после да продължи в университет......Имам приятел в Париж,който ще помага но искам съвети как стават нещата.Къде да търся,какво да търся,какво ще ми трябва като документи и всякакви други неща......Предварително благодаря.
Малко вероятно е да стане това което си мислиш при положение, че родителите живеят тук - ако си завърши средното си образование у нас е друго. Друг вариант е някакви съвместни програми с училища във Франция, които имат контакти с вашата гимназия.

soldier
12-04-2011, 23:34
Аз пък си мисля, че ако знае езика, няма да има проблем да иде във Франция. Трябва да видиш само с документите как е, че да може сама да напусне България, тъй като предполагам, че няма 18 години.
Моят съвет е да си завърши средното тук, а пък после университет във Франция. Така ще бъде много по-лесно за нея. Има много стипендии, от които може да се възползва, общежития, които да ползва и разходите ще бъдат много малки.
В Париж е много скъпо, французите са много затворени и на този етап ще й бъде доста тежко да се интегрира. Докато в университета интеграцията е много по-лесна и винаги ще има българи, с които да контактува.

Каква е идеята да завърши средното във Франция?

mim
13-04-2011, 10:12
метни едно око на колежанските програми на Интеграл, поне информативно, но пък може и да има нещо като за вас

мен ми се струва, че е по-добре да завърши 12 клас тук и после на където каквото, е освен ако не намерите нещо наистина добро

на шефа щерката с френска днк си завърши тук и отиде после в уни там
хем има роднини там

Mirela
13-04-2011, 11:02
Дъщеря ми е 10 клас в 5 езикова гимназия (Варна).Искаме да завърши средното си образование във Франция и после да продължи в университет......Имам приятел в Париж,който ще помага но искам съвети как стават нещата.Къде да търся,какво да търся,какво ще ми трябва като документи и всякакви други неща......Предварително благодаря.

За продължаване на средното образование там е доста по трудно по-добре тук да си го завърши и после университет там.
Има университети във Франция които приемат само по сертификат ДЕЛФ изпита за този сертификат е праз Март или НАчалото на Април всяка година.
Може и с гаранти от Франция също да се кандидатства, трябва да питам точно какво се искаше за гарант.
Искам само да ти кажа , че да завършиш във Франция трябва да имаш голяма воля.


П.П Питай първо детето си дали иска това толкова много, защото французите не са толкова гостоприемни :))) От личен опит го казвам :)

-Bobby-
13-04-2011, 11:08
Сертификатът е DALF. ;)
Иначе, за завършване на средно там е доста сложно, учебните програми са различни, ще искат маса неща за минат френски език, има и предмети като историята, които там не учат какво са правили хан Аспарух, цар Борис и княз Фердинанд...
От гледна точка останалите "точни" науки, пък са по-назад, така че там надали ще е проблем. И мен, и сестра ми, ни върнаха по един клас назад, като се върнахме от Франция, където бяхме учили по тяхната образователна система. Оказа се, че с математиката основно учат доста по-леко, отколкото у нас.

Моят съвет също е да си завърши тук и да си мине всички курсове за сертификати и кандидатстване във френския културен институт, който е подчинен на посолството на Франция. Ако толкова много се държи да завърши средно там, може би е най-добре да питате самия френски културен институт как биха могли да се случат нещата - казуса не е от онези, дето се случват всеки ден, както ежегодното кандидатстване за университет.

soldier
13-04-2011, 11:19
Сертификатът е DALF. ;)


Аз пък имам сетификат DELF :tongue2:

Mirela
13-04-2011, 11:21
Аз пък имам сетификат DELF :tongue2:

И аз ДЕЛФ имам ахахаха



П.П сега видях , че има няколко вида сертификати DELF, DALF и CCIP
цък (http://www.institutfrance.bg/rubrique.php3?id_rubrique=207)

bouncer
13-04-2011, 11:42
За да вземе диплома за завършено средно образование във Франция ще трябва да държи приразвнителни изпити по всички предмети на френски. Включително история на Франция, която те учат от малки и сещаш се....

...аз също се присъединявам към колегите - да си завърши детето у нас средно пък после да учи в университет там.

-Bobby-
13-04-2011, 11:45
DELF, ако не се лъжа, го даваха след края на 12-о ниво. Но освен ако не са променили нещо, по моите спомени, за кандидатстване във ВУЗ във Франция, искаха преминат DALF. Каквото и да е, най-добре е да се отиде в културния институт и да се пита понастоящем как стоят нещата.

gadimir
13-04-2011, 12:10
П.П Питай първо детето си дали иска това толкова много, защото французите не са толкова гостоприемни :))) От личен опит го казвам :)[/QUOTE]

за искането-иска.имам приятел който ще стане гарант,но като гледам отзивите май ще почака да завърши тук и тогава във Франция.с езика не би трябвало да има проблеми(поне не сериозни),с интегрирането също,но това с разликите в образователната система не бях го мислил....
май ще минем по някоя програма за 2-3 седмици през лятото.Иначе основните причини да търсим нещо такова е че не сме доволни от отношенията м/у учители и ученици,средата в училищата като цяло и най-вече потготовка за университет...

phoenix
13-04-2011, 13:10
Здрасти, само да ти кажа, че сме подготвяли доста документи на деца, които учат или са заминали за Франция. Така че ако искаш нещо конкретно да питам свиркай. Имаш ми телефона, занимаваме се с преводи на документи така, че с каквото мога ще помогна и с подготовката на документите.
Поздрави
Емо

Mirela
13-04-2011, 15:48
За да вземе диплома за завършено средно образование във Франция ще трябва да държи приразвнителни изпити по всички предмети на френски. Включително история на Франция, която те учат от малки и сещаш се....

...аз също се присъединявам към колегите - да си завърши детето у нас средно пък после да учи в университет там.

Ако учи в езикова гимназия с профил френски може и да е учила история на Франция на френски.

Аз лично съм учила история на Франция на френски беше много трудно ахахаха и химия учих направо ад.
Но са много малко училищата които разполагат с историци франкофони

-Bobby-
13-04-2011, 16:08
Аз като знам на ниво висше образование, колко от преподавателите бяха читави франкофони (хем в специалност с изчуване предметите на френски), ме е страх да си помисля на ниво учители в средното за какво иде реч...

Mirela
13-04-2011, 16:17
Аз като знам на ниво висше образование, колко от преподавателите бяха читави франкофони (хем в специалност с изчуване предметите на френски), ме е страх да си помисля на ниво учители в средното за какво иде реч...

Винаги има изключения :)
Има учители и учители

-Bobby-
13-04-2011, 16:21
Да де, именно... точно щото само по изключение, във въпросната специалност 2-3 преподаватели ставаха за нещо, като предподаване с френски на специализирана наука, затова изразих и такова мнение. :)
А изключенията потвърждават правилото, нали знаеш. ;)

Mind_Control
13-04-2011, 16:38
Да де, именно... точно щото само по изключение, във въпросната специалност 2-3 преподаватели ставаха за нещо, като предподаване с френски на специализирана наука, затова изразих и такова мнение. :)
А изключенията потвърждават правилото, нали знаеш. ;)

А бе не е така. В моето училище всичко учихме на немски и изключение беше някой от учителите да не знае перфектно немски. + това никъде не е казано и не е вярно, че преподавателите в университетите са по- добри от тези в училищата.

old alfist
13-04-2011, 20:46
Не си мисли, че във Франция всичко е перфектно. Пожелавам ви детето да се изучи, но оставането там си е едно тото. Моята племенница се изучи в Страсбург, но в крайна сметка живее в София и работи работа като за образование от Свищов.

gadimir
15-04-2011, 18:58
благодаря ви колеги:thumbup:

pakumba
20-04-2011, 13:57
освен това вземи предвид следното- като идеш там, френския не е баш този френски, който е говорила тук. Казвам ти го като човек завършил френска гимназия с валидна диплома във Фр. Като й загорят в училище и има да глееееееееда и да не разбира какво я питат... поне така е в унито. Никой не те чака да записваш, то и тук е така, аз на Бг едвам съм успявал да запиша нещо, камо ли на фр хем да разбираш, хем да записваш, хемд а запомняш.
Съвета да го отложиш за след гимназия е добър.

-Bobby-
20-04-2011, 15:57
Абе говорите вие, че е шок от гимназиален френски у нас да минеш на тамошния разговорен и академичен френски, ама и обратното е доста шокиращо. На мен, нашенците като ми заговориха на френски, изпаднах в потрес на какъв език ми говорят, та чак се чудех дали не съм объркал курса. :)

mim
20-04-2011, 16:15
Иде лято, тъкмо е време за езикови ваканции
да стъпи там на сигурно, да се запознае с езика и нравите на местните, колкото и да е за кратко

rusiq86
20-04-2011, 17:19
Подкрепям с две ръце езиковите курсове.
След средно...едно уни в Фр е добро...и магистратура някъде другаде после.
Аз сега завърших първата си магистратура...Ще записвам сега втора в Германия...
Успех

gadimir
20-04-2011, 17:23
тъй тъй.........ясно-тази година езикови курсове,после ще видим...........