PDA

View Full Version : Въпрос за гарнитура на сакса



dvdimov
13-04-2011, 22:07
Здравейте колеги.
Въпросът ми е някой има ли представа има ли някаква гарнитура и каква на връзката на изпускателните колектори с тръбата на аспуха при 146 ЖТД.,отпред в двигателния отсек.
Гледам че връзката е посредством 3 ръждясали болта и незнам какво да очаквам под тях.
Благодаря предварително

SSG
13-04-2011, 22:41
Здравейте колеги.
Въпросът ми е някой има ли представа има ли някаква гарнитура и каква на връзката на изпускателните колектори с тръбата на аспуха при 146 ЖТД.,отпред в двигателния отсек.
Гледам че връзката е посредством 3 ръждясали болта и незнам какво да очаквам под тях.
Благодаря предварително

На 156 JTD има някъква гарнитура която не мога да определя от какво е.Досега 2 пъти съм откачал въпросната връзка и нямам проблем въпреки ,че може би при разкачане е хубаво гарнитурата да се подменя.

dvdimov
14-04-2011, 14:19
На мен ми издиша от там,та мисля че ако е имало някъква гарнитура,вече е изгоряла.
Мисля да я сменям другата седмица и искам да си я купя но не вярвам на продавачите на авточасти обикновенно каквото и да взема се налага да го връщам в последствие защото се оказва,че е за др.модел.И те гледат "умно"

dvdimov
14-04-2011, 19:56
Абе никой ле не е виждал какво има там.пробвах в търсачката нищо не излиза.ПОМОГНЕТЕ МОЛЯ

kolev
15-04-2011, 10:44
виж в тоя каталог коя е твоята версия колега

http://www.catalogue.bosal.com/pages/exh_system_list.php?query_nr=5&make=ALFA+ROMEO&model=156&body=All%20body%20types&cartype=&fuel=D

dvdimov
15-04-2011, 20:58
Благодаря ти много,успях да се ориентирам какво ми трябва.
Отидох в магазина и познай...... нямали внос на такива гарнитури и не ми дават надежда че ще я намеря някъде.
Пращат ме в сервиз за аспуси,там имали всичко.
Мислех сам да си я сменя но уви май няма да стане,а като ида в сервиза те все намират и още нещо за смяна......
Моля някой ако има такава излишна гарнитурка нека ми пише да си я купя.

dvdimov
15-04-2011, 21:45
уффф,нека някой ако знае сервиз за аспуси в Пловдив който да работи и в събота след обя или неделя да каже,то се е видяло че пак ще се ръсят кинти

dvdimov
16-04-2011, 19:38
Колеги благодаря Ви много за отзивчивостта.Днес я закарах на заварчик изряза ми катализатора и ми сложи тръба.Оказа се че не гарнитурата е прегоряла а има дупка точно под свръзката,навариха я с со-то и за сега спи.

serafim
17-04-2011, 12:23
... я закарах на заварчик изряза ми катализатора и ми сложи тръба...
Имаше ли причина да го “изрязват“ или са го направили само да го гепят?

dvdimov
17-04-2011, 12:41
Причината е,че беше прогнил и задръстен,като закачах колата на комп ми показа че е на 300х.км и мисля,че му беше време за хвърляне.