PDA

View Full Version : Има ли търговци тук?



RUNNING WILD
14-04-2011, 13:31
ако има някой който се занимава с търговия с хранителни стоки или държи магазинче да ми пише да обмениме опит и тн.

thecleaner
14-04-2011, 13:55
ако има някой който се занимава с търговия с хранителни стоки или държи магазинче да ми пише да обмениме опит и тн.

Ако сега го почваш сефте ни съ закачай.

Mind_Control
14-04-2011, 14:21
Ако сега го почваш сефте ни съ закачай.

Недей да даваш такива съвети. Ако човек никога нищо ново не започва то няма да име прогрес :) Нещата изобщо не са толкова сложни стига човек да мисли и да открадне от тук от там по някой тарикатлък.

thecleaner
14-04-2011, 14:31
Недей да даваш такива съвети. Ако човек никога нищо ново не започва то няма да име прогрес :) Нещата изобщо не са толкова сложни стига човек да мисли и да открадне от тук от там по някой тарикатлък.

Имам в момента средно добре работещ хранителен магазин, в бранша съм от 15 години, съветвам колегата хич да не се занимава с хранителни стоки. Инвестиция сериозна, надценки смешни, печалба никаква (поне за моите разбирания). Тарикатлъци от тук от там отдавна не минават, накрая ти излизат през.....

RUNNING WILD
14-04-2011, 16:19
абе обикалях за помещение,то е страшно,па места за спиране па наем,разходи,трагедия.

marian
14-04-2011, 16:41
абе обикалях за помещение,то е страшно,па места за спиране па наем,разходи,трагедия.
Към хр.стоки ли си се ориентирал?

RUNNING WILD
14-04-2011, 19:25
еми да има нещо за пред хората :)

Оги
14-04-2011, 20:21
Колега с хранителен магазин не се захващай , ще се набуташ от всякъде.Намери си нещо друго

RUNNING WILD
14-04-2011, 22:48
е кво да се прави братко то като не можем да уцелим числата от тотото :) требе да се напиням нещо тама па че видиме.

DJ Vladic
15-04-2011, 01:01
Moй колега отвори и той магазин на сравнително добро място. Работи не повече от 6 мес. Просто моловете и големите вериги смазват всичко друго. Направи BILLA, CBA, Carrefour... Там нещата биха потръгнали. Успех с начинанието.

rusiq86
15-04-2011, 10:29
Имам пр, баща му се занимава с това вече 6-7 години...хранителен магазин...изкарва си доволно и се скъсват от работа трима продавачи. Магазина е малък квартален...просто добри цени, добре зареден!

Ladjov
15-04-2011, 19:17
Имам пр, баща му се занимава с това вече 6-7 години...хранителен магазин...изкарва си доволно и се скъсват от работа трима продавачи. Магазина е малък квартален...просто добри цени, добре зареден!

бих допълнил ако можеш да си намериш добро място в смисъл такъв ако може да някъде до спирка на градския транспорт или място от където минава по-голямата част от хората в квартала . По простата причина че всеки го мързи да ходи специално си купи хляб и цигари от супермаркета ,който не му е по пътя. Така при наличието на 3 супермаркета на около 2 кв. км.(даже и по-малко ) едно магазинче с доста високи цени продължава да си работи просто защото е на спирката на тролея .

nicola 59
15-04-2011, 19:35
е кво да се прави братко то като не можем да уцелим числата от тотото :) требе да се напиням нещо тама па че видиме.

Добре е колега ,ако не тече поне ще капе има пари в хранителния бизнес

rusiq86
15-04-2011, 19:46
Важни неща са:
- местоположение на магазина
- да е добре зареден с асортимент и да има задължително цигари и алкохол
- качествени продукти

Има пари в този бизнес естествено, иначе нямаше да ги има...но е според зависи. Никой няма да тръгне заради една бира например и едни фъстъци вечерта в 8-9 ч на голям супермаркет...освен ако не му е мн близо...Задължително е магаизна да е някъде, където няма на близка дистанция от 5-10 мин пеша голям супермаркет. Успех желая

thecleaner
16-04-2011, 00:00
Важни неща са:
- местоположение на магазина
- да е добре зареден с асортимент и да има задължително цигари и алкохол
- качествени продукти

Има пари в този бизнес естествено, иначе нямаше да ги има...но е според зависи. Никой няма да тръгне заради една бира например и едни фъстъци вечерта в 8-9 ч на голям супермаркет...освен ако не му е мн близо...Задължително е магазина да е някъде, където няма на близка дистанция от 5-10 мин пеша голям супермаркет. Успех желая

Айде малко да посмятаме пичове разходи и надценки :) Взимаш средно статистически магазин около 30м3 под наем 500лв.(с голям пазарлък), слагаш 2 продавачки на по 450лв. заплати (едно от най-важните неща за да работи добре магазинчето), никои не ще да работи в хранителен магазин че си е гърч, плащаш им осигуровките + на шефа приблизително 450лв., ток вода и т.н. 200лв., счетоводител 250лв., други които в момента не мога да се сетя и сметката е закръглена на 2500лв. минимални разходи. Над тия пари каквото си изкараш за тебе си е. Надценките са както следва цигари 5,5%, алкохол кола и бира 15%, другите неща можеш да се опиташ да им гониш 15-20% зависимост от трайност на колбаси и т.н. Едно нормално зареждане на цигари е около 2500-3000лв., алкохола и той някъде там, хранителни, перилни и т.н. са около 7000-8000лв. Това е само за зареждане на малкото квартално магазинче което са да печели някакви пари за оборот под 1100-1200лв. средно дневен оборот да забрави че ще съществува въобще. За печалба трябва още малко да се засилят нещата.
Важно условие е никои да не краде от персонала защото иначе забрави :)

Оборудване няма да коментирам защото може за 5000лв. да стане прилично може и за 15000лв.
Това с 10-15мин пеша в София е почти мисията невъзможна ;)

П.С. Собственика е хубаво да има здрав стомах и да обича да яде поизсъхнали кремвирши и посинела кайма:)
За малко щандче с плодове и зеленчуци да разказвам ли:)

digitalundgrd
16-04-2011, 00:44
П.С. Собственика е хубаво да има здрав стомах и да обича да яде поизсъхнали кремвирши и посинела кайма:)


ахахаххахаха :)

За съжаление, от както има Карфур и разните там МОЛ-ове...Оборота на кварталните магазинчета спадна. Не говорим само за хранителни, а и за тези с дрешки, обувки и прочие...

Убиха дребния бизнес...

old alfist
16-04-2011, 00:54
Дребният бизнес си има своята ниша, но собствениците трябва да са били в бранша от години и да работят зад щанда, или по-точно казано - семеен бизнес от опитни хора.

rusiq86
16-04-2011, 19:50
Говорили сме много с моят авер, мн сме близки...и определено има полза от тоя бизнес...мн неща са важни... счетовидтел е жената на собстеника на магазина...баща му зарежда...има сестра тя продава...има и др продавачка, + трети човек...демек не се крадът все семейство са...

Имам и др приятел, баща му има плод-зеленчук...при него нещата не са толкова добре...

Оги
17-04-2011, 20:16
Айде малко да посмятаме пичове разходи и надценки :) Взимаш средно статистически магазин около 30м3 под наем 500лв.(с голям пазарлък), слагаш 2 продавачки на по 450лв. заплати (едно от най-важните неща за да работи добре магазинчето), никои не ще да работи в хранителен магазин че си е гърч, плащаш им осигуровките + на шефа приблизително 450лв., ток вода и т.н. 200лв., счетоводител 250лв., други които в момента не мога да се сетя и сметката е закръглена на 2500лв. минимални разходи. Над тия пари каквото си изкараш за тебе си е. Надценките са както следва цигари 5,5%, алкохол кола и бира 15%, другите неща можеш да се опиташ да им гониш 15-20% зависимост от трайност на колбаси и т.н. Едно нормално зареждане на цигари е около 2500-3000лв., алкохола и той някъде там, хранителни, перилни и т.н. са около 7000-8000лв. Това е само за зареждане на малкото квартално магазинче което са да печели някакви пари за оборот под 1100-1200лв. средно дневен оборот да забрави че ще съществува въобще. За печалба трябва още малко да се засилят нещата.
Важно условие е никои да не краде от персонала защото иначе забрави :)

Оборудване няма да коментирам защото може за 5000лв. да стане прилично може и за 15000лв.
Това с 10-15мин пеша в София е почти мисията невъзможна ;)

П.С. Собственика е хубаво да има здрав стомах и да обича да яде поизсъхнали кремвирши и посинела кайма:)
За малко щандче с плодове и зеленчуци да разказвам ли:)

Колегата толкова добре го е написал , че повече почти няма какво да се каже.
Казвам го от опит ,защото и аз имах такъв магазин.
Беше на доста добро място и все пак затворих.
За хранителен магазин почти няма смисъл.
Даже много от разходите ми бяха доста по-ниски.

marian
17-04-2011, 22:28
Колегата толкова добре го е написал , че повече почти няма какво да се каже.
Казвам го от опит ,защото и аз имах такъв магазин.
Беше на доста добро място и все пак затворих.
За хранителен магазин почти няма смисъл.
Даже много от разходите ми бяха доста по-ниски.
И в крайна сметка,няма как да знаеш без да пробваш.

old alfist
17-04-2011, 23:41
И в крайна сметка,няма как да знаеш без да пробваш.
Така е Марианчо, но пробата струва пари - въпрос на преценка, дали в тази криза някой би рискувал.

rusiq86
18-04-2011, 01:25
Доналд Тръмп не е станал богат...щото не е рискувал..няма как да не се рискува и да направиш кинти, то ако беше сигурно, мн хора бизнес щяха да въртят!

RUNNING WILD
18-04-2011, 14:08
ставам амбулантен търговец и това е решил съм го,вие ме отчаяхте в зародиш още :) не бе ще въртя по познати тогава кой какво иска и това е,нещо ако има обаждайте се на лични,не бе гледах 2 помещения ми аз трябва да набия 200 лв само за заприличат на нещо,от едното тече вода и е паднала мазилката на първият етаж на един блок,и наема и всичко и заплати и фирма и стана олеле,иначе всичко което написахте всички съм съгласен с вас напълно,абе много е дебела храната на всякъде бе леле то е страхотия прибираш се празен а си дал 30-40 лева за пазар а повечето хора работят за 600 лева и ти остава точно нищо,да не говоря за пенсионери за безработни и хора дето си купуват лекарста за тях е немислимо,откриха руски магазин Берьозка до нас в Младост ама влизах 2 пъти и не вервам на очите си на инат си зех некви неща да не излзиам празен,всичко е бесна цифра просто точно двойно на скъпите магазини,поносим е само сладоледа и некви сладки като курабйки си взех неколко модела за тест.

---------- Post added at 11:08 ---------- Previous post was at 11:02 ----------


ахахаххахаха :)

За съжаление, от както има Карфур и разните там МОЛ-ове...Оборота на кварталните магазинчета спадна. Не говорим само за хранителни, а и за тези с дрешки, обувки и прочие...

Убиха дребния бизнес...

аз па давам на цени дето те и на промоция не са сънували такива цифри и числа...мисля да почна да ги затварям големите вериги ще убия големият бизнес :) жалко че имам малко артикули и колата не ми ги побира иначе...