PDA

View Full Version : Сервиз за всички видове италиански автомобили в Сливен



Rider_alfa155
14-04-2011, 22:40
Здравейте колеги пускам темата тука защото това не е реклама а предложение, към КАРБ към всички членове на клуба и всички посетители на форума
Искаме да отворим сервиз в гр. Сливен който да е специализиран само и единственно за всички марки и модели итаиански автомобили, имаме терена, имаме и част от инструментите нужни за целта, говорим за хале 800 м2 с два канала и два подемника, както и хората който да работят, пускам темата за мнения препоръки и мога ли да разчитам на вашето съдействие за развиване на този сервиз? Предлагам на КАРБ да направим сервиза клубен за централна България мисля че такъв няма, ако сте съгласни ще измислим нещо и за отстъпки за клубни коли, при представяне на карта или на знам с какви символи освен детелинката се отличават членовете... Мисля че идеята ще ви допадне

Rider_alfa155
15-04-2011, 11:00
Никой ли няма какво да каже???

bouncer
15-04-2011, 11:16
Здравейте,

относно идеи и препориъки освен собствениците на други сервизи не знам кой може да помогне. Иначе идеята Ви за клубен сервиз е добра. Единствено бих искал да уточня, че сервизът ще е партньор на КАРБ, а не клубен сервиз - такова опреденелие не можем да потвърдим. КАто собственик на Алфа Ромео и член ан КАРБ желая от все сърце успех на начинанието Ви. Ще се радваме ако има още един качествен сервиз за нашите красавици :)

Rider_alfa155
15-04-2011, 11:27
Ами аз не съм се изразил правилно, да партньор звучи по добре, пуснах темата с идеята да видя колко хора от региона ще проявят някакъв интерес, освен това разбира се да ви попитам за партньорството на които въпрос вече ми отговорихте :thumbup: . Не съм много сигурен дали си струва особенно в тази криза човек да се нагърбва с такава инициатива, но в моента разполагаме с някой излишен лев и се чудим как да ги похарчим разумно да инвестираме в нещо което си заслужава. Аз също съм собственник на Алфа миналата годиан имах и Ланчия Дедра ама тя си отиде по реда, спокойно мога да кажа че досега всички ремонти съм си направил сам по колата, гледам си я като писано яйце така да се каже и предлагам същото отношение към всички останали. Болеста Алфа Ромео е неизлечима (така ми каза доктора) :prescription: :prescription:

badmadafaka
15-04-2011, 11:36
Всички по-стари алфисти (дори и някои алфаджии) знаят, че само да имаш сервиз с инструменти и хора вътре, не значи, че можеш да правиш алфи... Предполагам за това няма много отзиви. Като цяло от мен евала за инициативата, евала за идеята за намаления за алфисти и партньорство с клуба, но за да станат нещата, ще трябва да се докажете, че ги разбирате точно тези коли, защото примерно за първата незацепена правилно ще се чуе тук, на първата родила след сериозно и скъпо сервизиране при вас ще почнат хранилките, а на следващата с проблем (какъвто и да е той) вече ще сте изгубили повечето алфисти като клиенти и ще привличате само алфаджиите...
От мен успех с начинанието, дано се превърне сервиза в уважаван от алфистите такъв :thumbup:

mim
15-04-2011, 11:43
гледах че в Сливен и наоколо има вече доста италиянки
успех :thumbup:

Rider_alfa155
15-04-2011, 12:09
Както казах сам се занимавам с ремонтите по колите си така че мога да кажа че съм добре запознат, а другите момчета които са с мен се занимават с ремонти по коли повече от 10 години, и вчрвам че няма да има излъгани клиенти, аз лично зорко ще съблюдавам процеса :D и после аз ще го отнасям, поемам си отговорността, да определно много италианки се навъдиха и това показва че населението почна да се ограмотява от към колите.... "Гоуф-овете" и Вектрите бегачки доста намаляха из града... Надявам се да успеем с начинанието
На по късен етап ще публикувам името и адреса ... като приключим с документациите разбира се, майсторски свидетелства, регистрации и така на татък.......

tanatos
15-04-2011, 14:54
За да предлагаш такова нещо все пак трябва да има отзиви на клиенти.Така е, в Сливен няма сервиз само за италянски автомобили (и дълбоко се съмнявам, че твоят сервиз ще обслужва само и единствено италянки), но има сервизи с добра репутация и налято стотици хиляди левове за последен набор техники. Мислълта ми е, че трябва много да се потрудиш и ти и хората около теб за да се докажеш, разбира се това става с времето.Италянски коли са се навъдили в сливен, защото е ниска началната им цена, а не щото населението се ограмотява но това е друга тема :)

Пожелавам успех :)

VFTI
16-04-2011, 14:47
За да предлагаш такова нещо все пак трябва да има отзиви на клиенти.Така е, в Сливен няма сервиз само за италянски автомобили (и дълбоко се съмнявам, че твоят сервиз ще обслужва само и единствено италянки), но има сервизи с добра репутация и налято стотици хиляди левове за последен набор техники. Мислълта ми е, че трябва много да се потрудиш и ти и хората около теб за да се докажеш, разбира се това става с времето.Италянски коли са се навъдили в сливен, защото е ниска началната им цена, а не щото населението се ограмотява но това е друга тема :)

Пожелавам успех :)

Което пък е перфектно, защото ще им предстоят много ремонти.

Колега работете внимателно и коректно! Търсете хубави и качествени части и правите добри отстъпки на клиентите. Ако клиентите са доволни, развитието ще бъде само въпрос на време, а алфистите които търсят качествен сервиз са доказали че 50-100-200км. не са проблем, когато става въпрос за качествено обслужване. И не бързайте с цените...печалбите ще си дойдат сами и с времето...след клиентите.

Успееееехххххх!!!!!

trouble
16-04-2011, 14:54
Колега браво браво. Ще идвам при теб да ми оправяш колата :)

Rider_alfa155
16-04-2011, 18:47
Предполагам че ще имаме нужда от малко помощ в началото тъй като не сме запознати със абсолютно всички модели, но за това пък си имаме форум в който можем да отърсим решението, за ценообразуването е ясно няма да има високи цени, още повече като се има предвид какво е сегашното дередже в бг, както казах имам алфа която си гледам с любов и знам какво е да се прави от нищо нещо така че ще се съобразяаваме с всичко, по горе четох един коментар че се съмнявате дали ще се правят само италиански коли, а аз казах специализиран за всички видове италиански но не и само за тях, естественно е че ще има и други клиенти още повече че колегите са си изградили име и си имат постоянна клиентела от града и околностите, НО Италианките ще са с предимство, живот и здраве да оправим всичко и да се нанесем ще кача снимки на халето и оборудването което имаме за момента, а през това време ще съм ви много благодарен ако ми давате идеи за по бързото и успешно развитеие на нещата, можете да ми кажете какви са според вас нормалните целни за даден ремонт, за да мога да се съобразя с всичко. не искам да има недоволни, а за частите мисля че си имам вече достатъчно добър доставчик и на нови и на втора употреаб части с нужните отстъпки .... всичко ще е ок

Xman
20-04-2011, 22:48
Браво Живко.
Инициативата е добра. Успех пожелавам!

Rider_alfa155
20-04-2011, 22:55
Мерси Жоре, ще свиркам при нужда от съвет нали може???