PDA

View Full Version : Въпрос за шкурене на пластмаса...



badmadafaka
19-04-2011, 14:18
...

Rider_alfa155
19-04-2011, 14:25
колега за махането на боята пробвай със спирачна течност наикпни си детайла вътре за час два и си ти, боята пада като сварена юфка и плюс това спирачната не вреди на пластмасата, изпробвано е

Rider_alfa155
19-04-2011, 15:41
За кита няма проблем никакъв, лака както и боята са на една и също основа така че нямаш проблеми и за това, за шагрена обаче не съм никак сигурен защото това си е вид хидроизолация но на друга основа за там колегите ако могат да те посъветват нещо..... ама си мисля че с ацетон ще изкараш и него само внимавай с пластмасата

Pastora
19-04-2011, 15:45
Взимаш коресилин, напояваш парчета чаршаф и ги поставяш да постоят няколко минути на детайла, после пада сравнително лесно с шпакла.

Rider_alfa155
19-04-2011, 16:03
да колега за ацетона знам за това и писах да се внимава с пластмасите, а иначе за това дето казваш песакоструя със сода... по принцип песакосътуята си е цяла машина предполагам знаеш защото си е опасна, а по принцип всяка машина може да се зареди със въпросната сода, само че не е необходимо и с нормалния кварцов пясък може да се свърши работата просто трябва да се намали силата на струята, работил съм на такава машина за гравиране на стъклени и кристални изделия, също така съм правил и върху метал, това се коригира от силата на потока на въздуха лесно е стига на майсторите който работят да им се занимава да я пренастроят, за друго решение аз лично не се сещам, но смятам че ще се справиш блестящо със спирачната течност до сега не ми се е случвало дава грешки :D