PDA

View Full Version : Трябва ми следната джаджа....



ФЕРАРИСТ
20-04-2011, 22:13
.......нещо като вакуумен суич, но да не отваря или затваря веригата при вакуум, а при определено налягане - ако е леко регулируемо ще е още по добре - да речем на 0,2 - 0,5 бара или нещо от сорта........в моя случай ми трябва да затваря ел верига.....Сега имам едно, но то е най - вече за вакуум, има две положения нормално отворена верига, и нормално затворена.....пак мое да свърши работа, но затваря много рано, само да надуя лекинко с уста и затваря, а ми трябва малко по късно.......
Откъде мое да се намери такава гадост?

robygas
20-04-2011, 22:18
А след него не може ли да се сложи закъснителна ел. верига? Примерно -регулируемо тайминг реле?
От него да идва само командата , а релето да закъснява.

ФЕРАРИСТ
20-04-2011, 22:28
Предложиха ми го - не става......в смисъл че не ми върши работа - трябва да реагира на момента.......

Alexandrov70
20-04-2011, 22:35
Провери в АТЦ(еър трейд център)!Има пресостати с по два маркуча, за вакуум и за налягане , с един нормално отворен и един нормално затворен контакт.Имат регулация.

ФЕРАРИСТ
20-04-2011, 22:38
Провери в АТЦ(еър трейд център)!
Това къде е?

Alexandrov70
20-04-2011, 22:43
На Цариградско шосе с/у ОМВ на Горубляне - на два или три етажа офис сграда с кафеникава фасада мисля че е.След практикер в посока София.

The_Game
20-04-2011, 22:43
Джаджата от пералня или миялна машина това което като натежи водата в пералнята и надуе налягане от тежеста си и цъква и си го връткаш кога да цъка (при какво налягане)

Само,че да го обърнеш на обратно налягането което надува водата в пералнята примерно да ти идва атмосферното налягане и другия край на джаджата да я забодеш на колектора.

Не знам дали ме разбра.

Bonev
20-04-2011, 23:30
Ники, кФо си намислил пак бре Уеслииииии

aleksander nikolaev
21-04-2011, 02:03
При фолксваген пасат 1.9тди мисля имаха такова реле на надув към вакум регулатора на турбината ако не се лъжа но не съм сигурен за параметрите на които отваря веригата и е електрическо което ме навежда на мисълта че може да се върже да отваря в дадения момент.Намира се в десния горен край в коша на мотора когато гледаш колата отпред .

ФЕРАРИСТ
21-04-2011, 07:46
Ники, кФо си намислил пак бре Уеслииииии
Нищо сложно бре, просто при 0,5 бара налягане тва да ми прави верига - ще слагам водната инжекция на Купето, и ми трябва да се пуска при тва налягане горе долу.....

546
21-04-2011, 08:59
нещо такова ли ? http://bg.farnell.com/freescale-semiconductor/mpx4250dp/ic-pressure-sensor/dp/1555608 пък може и някой стар сензор за налягане на масло да ползваш от онези дето гасят лампата за основен ремонт P.S.кулера със студена вода ли ще къпеш?Щото един линеен температурен сензор MCP9700 от 3 кинта би вършил същата работа със известно закъснение от около 2-3 секунди (което би било от полза предполагам),само трябва някой като мен да ти съчини една просташка схемичка с компаратор(това е една джаджа дето сравнява напрежения) и резистор за регулиране на задание и да си я напоиш на платка

ФЕРАРИСТ
21-04-2011, 20:13
P.S.кулера със студена вода ли ще къпеш?
Мне, ще пръскам вода след дросела......датчика за "основен ремонт" ще трябва да проверя при какво налягане се активира, макар че малко примитивно ми се види....

546
22-04-2011, 07:59
Тази история с вода след дросела не ми е понятна,на хамериканските драгсери горивото съдържа няколко процента вода,но основното май е метанол,с бензина нямам представа как ще е . Ако сложиш и веро току виж започне да праи сапунени мехури и ако запишеш клипче ще е върха .Датчика на 1.7 рено от осемдесетте бачка на 0.2 -0.3 доколкото си спомням,вероятно на повечето коли от онова време са в същите граници,само едно на ум с тока,едва ли ще понесе над 0.5 ампера.Според мен колкото е по-елементарно,толкова е по-здраво и безотказно.Относно сензора от линка към Фарнел даташита казва бързодействие от 1 милисекунда , 18миливолта стъпка на килопаскал, точност около 1.5 % при температура 0-85 'C и 4 бара максимално налягане преди да се пръсне ,вероятно е правен е в Тайван значи последното делиш на две и истината е някъде таммммм. Пак трябва компаратор и тример + стабилизирано захранване демек ценер-резистор и обратно сложен шотки за защита от обратни напрежения,микро реле и платка на която да споиш изброените елементи и е добре да се ползва шармован кабел до сензора при тези мизерни тоци и напрежения.Във Ст.З. бол електрончици без работа,ако си имаш някой приятел от тях може и микропрофесорно управление да изпедепцаш и да стане ултра модерно ,дори може и да работи известно време.:hvala:

ICI
24-04-2011, 00:00
Нищо сложно бре, просто при 0,5 бара налягане тва да ми прави верига - ще слагам водната инжекция на Купето, и ми трябва да се пуска при тва налягане горе долу.....

точно за водна инжекция може да си купиш такова пресостатче, до 1.5 бара примерно регулируемо.
От ибей, W/M injection pressure switch или нещо от сорта потърси.
Доста е компактно, даже има тука за продаване цял комплект водна инжекция, но само ключето едва ли ще го продаде собственика.

ФЕРАРИСТ
24-04-2011, 08:28
точно за водна инжекция може да си купиш такова пресостатче, до 1.5 бара примерно регулируемо.
От ибей, W/M injection pressure switch или нещо от сорта потърси.
Доста е компактно, даже има тука за продаване цял комплект водна инжекция, но само ключето едва ли ще го продаде собственика.
Да бре, има ги в щатите, но избягвам да поръчвам от щатите каквото и да било, но тук нищо не намирам, и май ще съм принуден......
Ей тук го има най - евтино......http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Boost-Pressure-Switch-Turbo-Water-Injection-hobbs-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem35b1930760QQitemZ23061 2469600QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccesso ries

nicola 59
24-04-2011, 15:49
Tова нещо го има в печките на пелет реагира само на налягане ,не на вакум и има едно болтче за да регулираш налягането при което да отваря или затваря веригата .Ролята му е да чете кога е тръгнала турбината за да подава Пелети .:nuke: