PDA

View Full Version : Зехтин благинка неземна



RUNNING WILD
20-04-2011, 23:03
установявам че българските храни са трагични освен на опаковка така и като качество,вносната храна е по-евтина и нищо общо като съдаржание,просто нищо не става от нас това е истината,сипах олио на тефлонов тиган и то се стече по ръбовете и започна да изчезва просто се изпарява...поредното менте на пазара,установявам също че зехтина не се изпарява аромата е нищо общо и винаги е качествен и има много повече приложения от олиото,минавам на диети малко и по-нормална храна че ни тровят ама яко с всичко,взех си наш шпек с цена от 11 лв кг а майка ми донесе от ЛИДЪЛ луканков салам някакъв немски с цена от 7 лева,ама немският е перфектен как и да го гледаш а нашият си е смрад на чесън и РОКОКО и е 4 кинта по скъп,на някой прави ли му впечатление че с тия неща не можеш да се наядеш както с селската храна?някак си не засищат за дълго време то аре аз че съм си лаком лаком съм си.

Bonev
20-04-2011, 23:09
установявам че българските храни са трагични освен на опаковка така и като качество,вносната храна е по-евтина и нищо общо като съдаржание,просто нищо не става от нас това е истината,сипах олио на тефлонов тиган и то се стече по ръбовете и започна да изчезва просто се изпарява...поредното менте на пазара,установявам също че зехтина не се изпарява аромата е нищо общо и винаги е качествен и има много повече приложения от олиото,минавам на диети малко и по-нормална храна че ни тровят ама яко с всичко,взех си наш шпек с цена от 11 лв кг а майка ми донесе от ЛИДЪЛ луканков салам някакъв немски с цена от 7 лева,ама немският е перфектен как и да го гледаш а нашият си е смрад на чесън и РОКОКО и е 4 кинта по скъп,на някой прави ли му впечатление че с тия неща не можеш да се наядеш както с селската храна?някак си не засищат за дълго време то аре аз че съм си лаком лаком съм си.

Румбаааа, за съжеление си прав! Ама не е само олиото баце. И бИнДзина брат и хляба:picnic: и услугите и пътищата и отношенията между хората. Всичко при нас е як ментак!!!

RUNNING WILD
21-04-2011, 06:14
Б Б си е прав дето каза че в България е лош човешки материал,има хора дето зимат пари за нещо да свършат но пак няма да го направят като хората.

lordliness
21-04-2011, 09:26
Като скиташ нагоре надолу сигурно си видял сега едни жълти полета-това е рапица,от нея правят олио и още кой знае от какво,слънчогледа е малък процент,колко ниви със слънчоглед си виждал-малко.Напоследък и ние се насочихме към лидъл,поне храната вероятно е по качествена защото е вносна,и е подложена на по-висок контрол,а салама наистина е супер,сега похапвам от него.

RUNNING WILD
21-04-2011, 12:01
и аз съм на това мнение,хората не ги мързи,абе на 100 техни стоки ще намериш една дето да не става за нашият вкус не че е боклук,преди ни тъпчеха главите че ядяли полуфабрикати и не знам си изскувствена храна бла бла,то се оказа напълно обратното както винаги,ние сме първи по инфаркти и инсулти и диабет в Европа и според мене се дължи точно на тия неща запушване на тялото с гадорий,наскоро изпатих с кръвно и доктори и видях какво ме чака ако не се подбира,

Derry
21-04-2011, 12:35
Като скиташ нагоре надолу сигурно си видял сега едни жълти полета-това е рапица,от нея правят олио и още кой знае от какво,слънчогледа е малък процент,колко ниви със слънчоглед си виждал-малко.Напоследък и ние се насочихме към лидъл,поне храната вероятно е по качествена защото е вносна,и е подложена на по-висок контрол,а салама наистина е супер,сега похапвам от него.

Олиото все още се прави от слънчоглед, а не от рапица и все още слънчогледа е повече от рапицата.Рапицата е есенник, слънчогледа пролетник, за да се запази сейдбообръщението няма как да засееш едното за сметка на другото. Рапицата е за сметка на жито и ечемик.

---------- Post added at 12:35 ---------- Previous post was at 12:30 ----------


....както с селската храна?някак си не засищат за дълго време то аре аз че съм си лаком лаком съм си.

Бе тя селската храна и тя засища токова колкото всяка друга, но поне произхода и е ясен и преди консумация можеш да си я зяпаш как търчи по двора или си виси на клона :). Хубавата храна е предпоставка към лакомията и аз сега съм на диета и ми е много трудно все гладен си ходя вече месец и половина, но пък спрях да хъркам.

lordliness
21-04-2011, 13:12
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%86%D0%B0 масово си готвим с рапица нядявай се да е слънчоглед

MUROMAN
21-04-2011, 13:30
Храната ни отдавна е ясна ,че не струва и е менте.
Само на фирма Маджаров са стока.
Лошо е ,че и жените ни вече са менте. :)

StanG
21-04-2011, 13:40
Така е при неразбраната пазарна икономика - конкуренцията поражда намаляване на качеството заедно с цената, вместо да бъде обратното.Няма как да има мега-маркети които продават "сирене" за 3лв/кг и дядо Иван от село "Х" да си продава истинското сирене за 13лв/кг, щото българина е беден и отива да вземе за 3лв и дядото или и той прави боклуци или фалира.Това е принципа за съжаление - колкото по-бедни сме, толкова обедняваме.Процеса е необратим,требе революция ;)

Yavor
21-04-2011, 14:36
Колега,

без да звучи като реклама - ако е така нека модераторите се намесят - искам да ти препоръчам зехтин на добра зена с качество за което лично аз съм убеден.

Това е марката SAN LAZARO- има я в Кауфланд, Метро, мисля Била и на много други места.

Лично аз внасям зехтина от испания и се бутилира тук без допълнителни намеси. Марката е на фирмата в която работя вече 10 години и знам за какъв стриктен качествен контрол става дума, защото лично аз го упражнявам по време на доставката!

Има няколко разновидности - най евтиния е POMACE - той е за готвене и вероятно няма да те впечатли - просто това е най-ниския клас зехтин. Другия е просто SAN LAZARO - този е екстра върджин 100% и се бутилира тук и е снай-доброто съотношение цена-качество на пазара - за това гарантирам!
Третия вид е SAN LAZARO OURO - този го внасям директно бутилиран от Испания и е най-високия клас - естествено е най-скъп.

Това го пиша не за друго, а заради опита който имам със зехтина - търгувам с тази стока вече над 5 години и мога с часове да ви обяснявам разликите между видовете, а и шашмите които се правят - особено от италианците. Само за информация знайте че Италия продава 3 пъти (!!!!) повече зехтин отколкото произвежда. Допълнителните количества са в 90% от случаите испански. Испания е най-големия световен производител.

Пак повтарям - нямам никаква полза от тази реклама - просто искам да стм полезен. Опитайте и ще съм доволен да чуя мнението ви.

Само едно полезно допълнение - колкото е по-качествен зехтина, толкова е по-горчиво-тръпчив и със силен аромат на маслини. Ако не е горчив - значи или е по-нисък клас ( вторично обработен ) или е просто менте! Много хора не знаят това и като си купят зехтин който леко нагарча му се мусят!

Освен това - позлвайте зехтина за всякакви салати, но никога не го слагайте на салта в която има печена чушка - съсипва салатата! Става някакво взаимодействие между вкусовете.

Ако някой нещо още иска да знае - готов съм да отговоря - както тук - така и на ЛС.

CBET
21-04-2011, 16:15
Всичко ни е менте!
Най-лошото е че дори и да си купите нещо скъпо няма никаква гаранция, че е истинско!
Само едно сравнение ще си позволя:
Масово се продават сирена и кашкавали "от мляко" по 8-20 лв./кг. Синьото сирене което се внася е по 18лв.!
При положение, че млякото се изкупува по селата на 50-60 стотинки от производителите и при норма 5л мляко - 1 кг сирене/кашкавал, сами си направете сметката.

StanG
21-04-2011, 16:21
^Прекупвачите колега, винаги там е била мафията с голямата гуша...

RUNNING WILD
21-04-2011, 16:40
стига де всички знаеме какво е Сан Лазаро не можем продажба на едро да направим заради тебе :),на мене всички зехтинчета ми допадат да ти кажа не ги деля на известни и нейзвестни,даже от давнна предпочитам да взимам нейзвестни алкохоли и фирми щото немат менте никой не ги дебне да ги обработва :) абе хубавото си е хубаво дали ще е Испания или Италия или Гърция няма значение,за сириньето зимаме от Монтана на 5.50 ама истинско скърца по зъбите и се маже по пръстите :),абе нереално високи цени за нашите неща а в същтото време бклук пълен.

fred
21-04-2011, 17:39
Не съм съгласен обаче с факта, че всичко ни е менте-има вече доста качествени български продукти, а че е скъпо, това е така.Но и доходите са ни ниски де, това е другия проблем.
Аз пазрувам най вече в големите търговски вериги и даже съм приятно изненадан от качеството на наши стоки, разбира се, има и чужди добри-нека да има, конкуренция, светът и в частност България няма да почне и да свърши с нас, та който прави коректен бизнес ще се развие и остане, а който не-няма да го има просто на пазара, визирам производителите.В тая насока е важно и спазването и наличието на наши стандарти, за традиционни и масово ползвани продукти.

CBET
21-04-2011, 19:56
Всичко е менте колега Фред! Единственият шанс е когато в самото начало някой реши да прави нещо качествено и да влага истиснки продукти, но това е само в началото докато се намести на пазара след което започва да "кръщава" продуктите. В момента ти говоря генерално за нещата. Не само за хранителни продукти. Пообиколете малко света и ще намразите родната действителност. Болно ми е че така говоря, но това е реалността за съжаление. Януари бях за последно из Китай нагледах се на родни "бизнесмени", които спазаряват "оригинални" и "маркови" артикули за жълти стотинки, които после тук се пласират по лъскавите магазини с реализирани печалби от порядъка на 10-30 пъти!!!
Пак пример - пред очите ми се сключи сделка за писалки, на които да има надписи "Mont Blanc" и "Parker" на цени от USD 6-8 . Съвем случайно, като се прибрах в България се присетих да хвърля едно око на какво цени се продават въпросните писалки ... едва не паднах, като видях цени от порядъка на 300 - 350 + лв ... (без прекупвачи!!!)

По-горе гледам сте цитирали продуктите на Маджаров ... нямат нищо общо с това, което бяха преди година - две! Но пък цената им, си е все така във висините! Словаците дори са го установили и то с къде, къде по-силни марки от Маджаров ( http://www.dnes.bg/politika/2011/04/20/goniat-do-dupka-kompanii-vnasiashti-ii-kachestvo.116681 )! Надявам се всички помнят старта на стандарта "Стара планина" и как само след месец откриха в някои продукти произведени уж по този стандарт наличието на соя! Па после ни обясниха, че те не я били слагали производителите на колбасите.

Обувки съм си купувал Hush Puppies един и същ модел, едните купувани от България, другите - отвън (цената в България беше над 3 пъти по-висока, но я преглътнах предвид факта, че първият чифт го купих и го носих 3 години преди да се протърка от ходене подметката!!!). Резултата - закупените в родината ни се разлепиха само след един сезон!

Преди година, две влизам в мола на Стамболийски, в София, в Бенетон. Разпродажба на стара колекция валидна според надписите на витрините за цяла Европа. Спортен панталон, цена за разпродажбата 120,00 лв. Комичното беше че 2 дни преди това си купувам същият тоя панталон, от същата тази европейска промоция от магазин на Бенетон, но в един от моловете в Букурещ, като стойността му в българска валута беше ... Внимание!!! ... 22,00 лв!!!

ФЕРАРИСТ
21-04-2011, 20:50
Като скиташ нагоре надолу сигурно си видял сега едни жълти полета-това е рапица,
А пък кво ГМО е тая рапица просто......

fred
21-04-2011, 20:58
Всичко е менте колега Фред! Единственият шанс е когато в самото начало някой реши да прави нещо качествено и да влага истиснки продукти, но това е само в началото докато се намести !
.....


За много неща е така, съгласен съм.В мътна вода риба се лови, у нас това е времето.Но има и качествени стоки, може да не са много-но има.А като няма-проблемът е на производителя.С времето това ще се напасне, затова казвам, че света няма да почне и свърши нас.Дето е текло, пак ще тече.

RUNNING WILD
21-04-2011, 23:40
просто нямаме нищо е това е истината с какво да се похвалиме,имаме само едни шоколадови бонбони дето на фона на Милка и тн са смешни от секъде да не говоря за Линдт...едно време казваха че имаме коняк...имаме дръжки колко пъти съм го пил толко пъти пари и още в устата почва да пари и щипе не е като западното след 8 секунди да започне и затопляне от вътре на вън,имали сме сирене...имаме да ама хората правят синьо сирене и зрее по пещерите а ние не можеме,и масдам и ементал и какво ли не а масло има ли смисъл?е нали имаме киселата бактерия що нямаме фирми като ПРЕЗИДЕНТ?,нали правих сравнение вносното холандското е с 5 лева по евтино и уникално а българскато е като подметка и по скъпо,бе в колко салами сме намирали какви ли не подаръци,косми,рога,копита,гащи,смляни мишки,хлебарки,бели червей,тока от колан,конци,стотинки,а потресаващото беше цял огромен болт в един хляб го даваха по телевизията...в нито една западна храна не съм виждал такова нещо до ден днешен не зависимо от коя страна е пройзводител.

Derry
22-04-2011, 20:16
Каквито потребителите - такава стоката. Да си чул като кажат, че еди коя си марка храна не е качественна, да спре народа да я купува, напротив свалят и цената и народа хуква през глава, че на всичкото отгоре и ще се сбият. Да ядат и после да се чудят що рак, що заплес ги лови.

nicola 59
24-04-2011, 13:12
и аз съм на това мнение,хората не ги мързи,абе на 100 техни стоки ще намериш една дето да не става за нашият вкус не че е боклук,преди ни тъпчеха главите че ядяли полуфабрикати и не знам си изскувствена храна бла бла,то се оказа напълно обратното както винаги,ние сме първи по инфаркти и инсулти и диабет в Европа и според мене се дължи точно на тия неща запушване на тялото с гадорий,наскоро изпатих с кръвно и доктори и видях какво ме чака ако не се подбира,

Така е колега едно време имахме всичко на ниво ,а западняците имаха полуфабрикати .Само че те още си карат на тези полуфабрикати ,а ние минахме на незнам ,какви фабрикати.За болестите обаче вината е наша ,защото ние нямаме мярка в яденето и пиенето.Аз жевея от много време в чужбина и ти казвам,че като пристъпим с брат ми и други българи в ресторант ни гледат като извънземни за това колко ядем и пием.Нормалния западняк след ядене пие една малка ракия 25 грама за по добро храносмилане,а ние по кило ракия преди ядене за още по добро .Иначе за другото си абсолютно прав.