PDA

View Full Version : Поредната трагедия на празник



миро
24-04-2011, 15:30
Черен Великден в Симеоновград

Шестима младежи загинаха на място при тежка катастрофа малко преди настъпването на Великден. Само 20 минути преди полунощ младежката компания, поела към църквата за посрещане на Христовото Възкресение, е пометена от "Опел Вектра".

Шофьорът - младеж на 23 години загубил управлението над колата, тя се ударила в железобетонен стълб, преобърнала се е и е ударила групата приятели. В този момент младежите са се движили по тротоара. На място са загинали едно момиче и пет момчета на възраст между 17 и 19 години.

Роднините на загиналите чакаха с часове пред моргата в Хасково, за да получат телата на децата си.

23-годишният шофьор на автомобила е с опасност за живота. Той е настанен в пловдивската болница.

Двамата негови спътници, които са били на задната седалка са без опасност за живота и са изписани, след като са били прегледани в болницата в Хасково. Други двама пешеходци са ранени и са без опасност за живота. Те са настанени в болницата в Харманли.

http://www.novatv.bg/news/view/2011/04/24/15141/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B2-%D0%A1%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D 0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4/

Бог да прости всички загинали!

PIF
24-04-2011, 19:59
Поредната черна хроника . Мноо гадно наистина , ама все тая несъобразена скорост - кога ли ще се озаптят състезателите с спирт в кръвта ???:shocked:

Nikolov
24-04-2011, 20:08
почивайте в мир

beyn76
24-04-2011, 21:04
Голяма трагедия.Най-лошото е,че всички са деца.Да почиват в мир.

daksy
24-04-2011, 21:46
Много лошо....и пак преди празник.
Снощи като отивах към църквата,една къща гореше и беше точно до църквата.Полиция,пожарна...но доколкото разбрах не е имало жертви.

fred
24-04-2011, 21:49
Ами това имам предвид-липсата на отговорсност, като почне някой да говори за гуми, стари коли, нови коли, възраст и прочее. Малоумието и безотговорността, съчетана с дрога и алкохол е най честата причина за смърт при катастрофи.

gogo79
24-04-2011, 22:12
:shocked::rip::small_cry:Голяма трагедия за семействата им.Нека почиват в мир,младежите.

Xtrime7
24-04-2011, 23:08
Необратимо тежка сьдба.
Нека почиват в мир.

tokata_pz_flex
24-04-2011, 23:41
Ужас , трагедия ... нямам думи .
Лека им пръст ...

undy
25-04-2011, 00:01
много тежко нещо,,,няма думи да се описва скръбта и трагедията..........и имало господ-трънки

Derry
25-04-2011, 00:17
Лоша работа.

Jivko7777
25-04-2011, 00:32
Гледах по новините и наистина лоша работа...

rusiq86
25-04-2011, 02:59
Лошо е това, новите шофьори са оапсни. Но такива неща се случват всеки ден, не само на празници...

morfius
25-04-2011, 10:27
Лека им пръст на загиналите, Бог да даде сили на близките им.

The_Game
25-04-2011, 13:51
Да го вкарат в затвора да гние гадината там. Ужас.

Имам познати от Хасково и повечето от тях карат пияни мацките им се кефят, че са големи мъже като си карат кошовете на промил и половина алкохол в кръвта.
Размазват се на косъм от смъртта се разминават и след месец пак същото. В такива ситуации ме е яд за невинните хора. Ако загине шофьора който е употребил алкохол без да пострадат другите съм щастлив, Нека си умират но не завличат невинни .. много гадно ужас....

MUROMAN
25-04-2011, 14:50
Мир на прахта на загиналите. :(

Bella
25-04-2011, 20:33
К'ви обвинения бе човек к'ви 5 лева....ти не разбра ли,че и шофьора на колата вероятно няма да го бъде.
Сигурна съм,че ако оцелее когато му дойде времето роднините ще повдигнат обвининие ако имат желание,а държавата е тази която при всяко положение ще повдигне иск против него и ще го съди...останалото е повдигане на частен иск и си зависи само от близките на починалите.

Не защитавам никого , но оставете го да оживее пък после гледайте какво ще стане с него ...
Тези деца няма да се върнат ако щеш и жив да одереш виновника ... освен държавата и евентуално близките ще го съди и живота ... повярвай ми ако този младеж оживее ще му се иска да е мъртъв ... така , че не съдете предварително ... всяко нещо с времето си.

lordliness
25-04-2011, 20:51
Стана ми много мъчно за децата,когато гледах родителите,изглеждаха бедни хора ,само това нещастие им липсва.Пътя изглеждаше в ужасно състояние ,но никой не поема отговорност за това,ако беше по- добър можеше и да не стане така...

Ранобудниче
25-04-2011, 21:02
Дали има шанс поне една тема (още повече пък за човешка трагедия) да не се превърне в арена на военни действия У форумО?

Белла, тонът ти е.. леко груб и доста менторски и подозирам - ще си навлечеш гнева на четящите. Хайде да не връщаме онова общуване от ранните дни след появяването ти тук.




Мир на душите на децата.

vaklinator
25-04-2011, 21:05
Производителите на атомобили също са виновни. Ами да сложат един елементарен дрегер и колата да не пали, ако си пил.
П.П. Спомням си преди доста години имаше на панаира един комбайн, забележете, който е проектиран по начина, който описах горе.
Съжелява за огромното нещастие и голямата загуба на близките на убитите.

Bella
25-04-2011, 21:27
Какво ще стане с него според теб ако оживее..? Каквото става с всичките убиици на крехка възраст в България може би..?

Ти лично познаваш ли такива?

Аман от по принцип говорещи хора ... !

Не бой се,възмездие винаги има рано или късно ... а тези дето много го дирят да внимават какво на кого пожелават за да не ги сполети тях това или не дай си боже да не се случи утре друга трагедия която ТЕ самите големи радетели за правда да са причинили!
Не оправдавам шофирането в пияно състояние ....

... но не забравяй , че може да се случи нещо крайно нелепо и пак да убиеш 6 човека ... това че не си пил не те прави добър убиец,а пияния лош убиец .... убийството си е такова без значение под влиянието на какво или какви обстоятелства е извършено и то е изключително тежко престъпление за което няма оправдание ... понякога миг невнимание може да коства живота на невинни и твоята лична свобода ... надявай се никога да не ти се случва подобно нещо,това е.

Мод едит: Моля пазете добрия тон и уважението към околните, ако искате нормална дискусия!

toki4a
25-04-2011, 21:29
трагедия! да почиват в мир .

---------- Post added at 18:29 ---------- Previous post was at 18:28 ----------


К'ви обвинения бе човек к'ви 5 лева....ти не разбра ли,че и шофьора на колата вероятно няма да го бъде.
Сигурна съм,че ако оцелее когато му дойде времето роднините ще повдигнат обвининие ако имат желание,а държавата е тази която при всяко положение ще повдигне иск против него и ще го съди...останалото е повдигане на частен иск и си зависи само от близките на починалите.

Не защитавам никого , но оставете го да оживее пък после гледайте какво ще стане с него ...
Тези деца няма да се върнат ако щеш и жив да одереш виновника ... освен държавата и евентуално близките ще го съди и живота ... повярвай ми ако този младеж оживее ще му се иска да е мъртъв ... така , че не съдете предварително ... всяко нещо с времето си.

тцтцтцтц!!!!!!!!!!!!!!!

Bella
25-04-2011, 21:30
Какво ще стане с него според теб ако оживее..? Каквото става с всичките убиици на крехка възраст в България може би..?


Стана ми много мъчно за децата,когато гледах родителите,изглеждаха бедни хора ,само това нещастие им липсва.Пътя изглеждаше в ужасно състояние ,но никой не поема отговорност за това,ако беше по- добър можеше и да не стане така...


Според мен освен убиеца ако оживее трябва да се съди общината и дори държавата за лошият път ... това би било едно дълго и скъпо дело , но мисля че би имало смисъл в това.
Мога да посоча поне един подобен път в близост до Стара Загора по който може да се случи да пометеш някого без да си пил и капка дори опитвайки се да избегнеш поредният трап на пътя за да не останеш в него заедно с автомобила си.

Ранобудниче
25-04-2011, 22:14
Не разбрах с какво в моите две мнения провокирах такъв явно обиден към мен тон в теб... :calc:
Може би ти го познаваш човека или какво..?

Остави - безсмислено е.
Просто махни с ръка и карай нататък.
Ще мине.

Bella
25-04-2011, 22:21
Не разбрах с какво в моите две мнения провокирах такъв явно обиден към мен тон в теб... :calc:
Може би ти го познаваш човека или какво..?


Исках с всичко това просто да ти кажа,че човек трябва да е по-умерен в приказките си като цяло защото не се знае утре какво може да се случи с него самият и дали няма да си ти на мястото на пияния малдеж - това първо.
И второ - с думи дори да го заколите няма да върнете убитите деца.
Според мен е добре шофьора на колата да оцелее и да се възстанови напълно да може да бъде СЪДЕН от държавата и близките на убитите деца.
Това е което мисля.

Pinky
25-04-2011, 22:26
Драмата е, че ти самата не си умерена.
Естествено, че не е добре да умира човек, независимо какъв е. Младежът ще загуби най-хубавити си години със сигурност, дано да има шанс поне малко да бъде част от нормалното общество по някое време.
И лека им пръст на хлапетата.

ПП "Мир на праха им" се казва, когато са кремирани, което в България е много рядка практика.

Derry
25-04-2011, 22:27
Според мен освен убиеца ако оживее трябва да се съди общината и дори държавата за лошият път ... това би било едно дълго и скъпо дело , но мисля че би имало смисъл в това.
Мога да посоча поне един подобен път в близост до Стара Загора по който може да се случи да пометеш някого без да си пил и капка дори опитвайки се да избегнеш поредният трап на пътя за да не останеш в него заедно с автомобила си.

В този случай ако пътя е бил хубав само скоростта щеше да е по висока.

Bella
25-04-2011, 22:34
Не разбрах с какво в моите две мнения провокирах такъв явно обиден към мен тон в теб... :calc:
Може би ти го познаваш човека или какво..?

За това по-сериозни санкции за употреба на алкохол зад волана за да има повече разумни шофьори.

До като хората смятат,че една или две бирички нямат никакво значение и не е проблем да ги изпият и да се качат зад волана ще има подобни трагедии.

Може би е редно дори при обикновенна проверка ако те заловят с алкохол в кръвта да се дават няколко месеца на топло в затвора и безброй часове обществен труд та да се позамислят любителите на чашката.

Pinky
25-04-2011, 22:35
Разбирам афекта на всички, но наказанието и сега ще го има. Е, ще върне ли някого? Превенция му е майката.

spe4elist
25-04-2011, 23:22
Нека почиват в мир дечицата ...







пп Умолявам спорещите в тази тема да успокоят тона, най-малкото от уважение към жертвите ...

morfius
26-04-2011, 10:27
Не тежестта на наказанието, а неотменимостта му и обществената неприязън към престъпленията формират превенцията.

А у нас се счита за гордост да се налюскаш и да се качиш в колата например... каква превенция какви 5 лв. на стотинки?

Първо трябва да си променим отношението към някои неща около нас, после да си променим някои правораздавателни органи и чак тогава можем да си позволим да вием за показна жестокост след всеки следващ подобен пример.
Не, че от тоя вой има някаква полза де...

bate_Boyko_bate
26-04-2011, 11:14
По принцип не пиша във форума, но по тази тема имам преки впечатления затова искам да ги изкажа. Преди години в гимназията загина моя съученичка(мир на праха и). Та какво се случва. Четирима човека в колата, несъобразена скорост,трагедия. Шофьора - много зле,момчето беше много време по болници ама оцеля, пасажер 1 - счупена ръка, пасажер 2 - с не много тежки травми, пасажер 3 - бог да я прости. Шофьора и съученичката бяха гаджета, момчето докато не се постабилизира по болниците не му казваха трагичната вест и криеха от него. Когато се пооправи и го изписаха от болниците момчето се съсипа. Направи и опит за самоубийство. Мисълта ми е че дори и да не го съдят, дори и нищо да не му направят той ще се съсипе. Мир на праха на загиналите и нека мислим повече докато щофираме.

soldier
26-04-2011, 11:39
:rip::rip::rip:

bager
26-04-2011, 12:58
Тъжно, много тъжно! Трагедията е голяма и загубата на родителите е непрежалима! Няма какво повече да се каже тук.
Останалото е за друга тема!

Mind_Control
26-04-2011, 13:00
К'ви обвинения бе човек к'ви 5 лева....ти не разбра ли,че и шофьора на колата вероятно няма да го бъде.
Сигурна съм,че ако оцелее когато му дойде времето роднините ще повдигнат обвининие ако имат желание,а държавата е тази която при всяко положение ще повдигне иск против него и ще го съди...останалото е повдигане на частен иск и си зависи само от близките на починалите.

Не защитавам никого , но оставете го да оживее пък после гледайте какво ще стане с него ...
Тези деца няма да се върнат ако щеш и жив да одереш виновника ... освен държавата и евентуално близките ще го съди и живота ... повярвай ми ако този младеж оживее ще му се иска да е мъртъв ... така , че не съдете предварително ... всяко нещо с времето си.

А бе ти ако знаеш, че ще те одерат жива след това, дали ще седнеш с 1.3 промила и 160 км/ч да караш?

Но освен наказанието и неотменимостта му е дори по-важна.

Rider_alfa155
26-04-2011, 20:29
Почивайте в мир деца...лека ви пръст... жалко за поредните погубени млади животи заради неопитността и глупоста на друго младо момче........ Поклон

RUNNING WILD
26-04-2011, 23:25
да и аз гледах репортажа от нета,аз лично бих искал да няма каквато и да е толерантност към пиян шофьор а камо ли да има смъртен случай а то 6...караш пиян знаеш правилата 5-10 години затвор ама трепеш някой кръвнина и отиваш на 20-30 една година да стане ще се кротнат нещата,по селата след 8 часа вечертта по Северозападна България говоря от опит почти няма трезвен кой да кара...още се счита за мъжество да си пиян и да не те хване полиция и някак си си мъж щото ходиш по ръба а другите са мишки и не смеят,статистиката е 1000 жертви на година на място още 1000 осакатени и не се знае колко почиват в болницата...в Афганистан американците дават по 300 жертви на година а е война,само искамд а кажа че присъствах случайно преди 2 години нощтта по абитуренските балове около 20 май в спешното отделение на Окръжна Болница до 5 часа седях там и се нагледах на тия неща,как висят пръсти на полуголо момиче на 18 години дето се е ударило пияно в спрял фургон с голф 3...видях и старец блъснат от пиян и не е спрял даже в Елин Пелин,не е лошо някой ако мисли така да кара да поседи профилактично една нощ там на входа да погледа ако издържи и не го плаши тая мисъл значи е железен да кара как иска.

fred
27-04-2011, 20:05
Значи, всеки или почти всеки пиян може да се измъкне срещу пари.Лично аз знам два такива случаи, на мои много близки-единия няма книжка въобще и срещу 400 лв го пускат, другите са група возещи се по 8 март, шофьора и другите естествено са пили добре, срещу 260 лв си заминават.
Това важи и за всякакви други сфери на нашта родна страна. Последствията са подобни и по-тежки случаи.
Не знам пък дали сте попадали на лекарската мафия, съдебната, кандидатствали ли сте по средства от европрограми, откривали ли сте по законен ред бизнес, свързан с разрешения и лицензи и так дале

Bella
28-04-2011, 01:38
[/COLOR]
да и аз гледах репортажа от нета,аз лично бих искал да няма каквато и да е толерантност към пиян шофьор а камо ли да има смъртен случай а то 6...караш пиян знаеш правилата 5-10 години затвор ама трепеш някой кръвнина и отиваш на 20-30 една година да стане ще се кротнат нещата,по селата след 8 часа вечертта по Северозападна България говоря от опит почти няма трезвен кой да кара...още се счита за мъжество да си пиян и да не те хване полиция и някак си си мъж щото ходиш по ръба а другите са мишки и не смеят,статистиката е 1000 жертви на година на място още 1000 осакатени и не се знае колко почиват в болницата...в Афганистан американците дават по 300 жертви на година а е война,само искамд а кажа че присъствах случайно преди 2 години нощтта по абитуренските балове около 20 май в спешното отделение на Окръжна Болница до 5 часа седях там и се нагледах на тия неща,как висят пръсти на полуголо момиче на 18 години дето се е ударило пияно в спрял фургон с голф 3...видях и старец блъснат от пиян и не е спрял даже в Елин Пелин,не е лошо някой ако мисли така да кара да поседи профилактично една нощ там на входа да погледа ако издържи и не го плаши тая мисъл значи е железен да кара как иска.

Напълно съгласна .... или пък да се пускат от време на време снимки от реални катастрофи на шофьорите ... поне при мен имаше поразителен ефект.

fred
28-04-2011, 10:15
[/COLOR]
Напълно съгласна .... или пък да се пускат от време на време снимки от реални катастрофи на шофьорите ... поне при мен имаше поразителен ефект.
Подобни клипове се въртят всеки ден в КАТ София, ама резултат никакъв