PDA

View Full Version : GTV 1.8i 2000` - покупка.



Hipopotigar
24-04-2011, 17:27
Здравейте, това ми е първият пост в този форум. Имам нужда от съвет. Доста неща ичетох тук, но в крайна сметка е по-добре да покажа за какво става въпрос.

Капарирал съм ето тази красавица:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11298231378782689&f1=details

Съвсем случайно я видях в автосалон покрай пътя и ме заинтригува. Огледах я - запалих я и гледах дали святят всички лампи на таблото при контакт. С електрониките също не виждам на пръв поглед проблем. Купето е запазено. Вторник преди да я взма ще искам да я пробвам на пътя (за да изредя предавките). Честно да ви кажа Алфа ще е новост за мен. Разумът сочи все в отрицателна посока - цени, ремонти, данъци, граждански. Но така или иначе съм решил, дори да остане паметник пред нас, да я взема да се уча и да я правя когато мога.

Ако някой може да ми даде съвет или има мнение, ще го оценя. Поинтересувах се и началния ремонт на Ремък, ролки, филтри, масла, колко ще ми излезе - някой ако се сеща нещо друго първоначално, също ще се радвам да го сподели за да съм подготвен.

Четох че този двигател не е най-добрият вариант, но в крайна сметка комбинацията купе, цвят, интериор, джанти, цена ми допадна.

Отново казвам, ще се радвам да чуя съвети и препоръки.:baby_bringin:

badmadafaka
24-04-2011, 19:18
Дали двигателя е добър вариант зависи от това от какво слизаш... Ако досега си карал 1.2 60 коня, тоя двигател ще ти се стори ултимат... Иначе това е най-малкия мотор за този модел, тоест всички други ГТВ-та вървят повече от това... Но пък е най-евтин за обслужване и поддръжка, така че си има плюсовете... Иначе колата на снимките изглежда добре и доста запазена наистина, джантите са перфектни, аз имам само една дребна забележка, която е сравнително лесно отстранима - аз на спортна кола от този клас без кожа се не качвам :sheep:

Успех с покупката и внимавай къде ще я закараш за обслужване...
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48334

_power_
24-04-2011, 19:22
Ето ти най добрия съвет според мен!
обади се в някой от клубните сервизи и питай могат ли да ти изпратят някой от работниците си или директно я закарай за пълен преглед там!
20лв за пътна помощ ще си струват за да я закараш за оглед!
Иначе цената е добра, само дето няма кожа.
грубо си приготви още 500лв за обслужвания + кат + застраховки отделно :eat:

Hipopotigar
24-04-2011, 19:28
Сметнах си ги разходите, а за кожата, нарочно искам да е без. :>

coca-cola
24-04-2011, 19:48
Честито,машинката кефи,това че е 1.8 да не те притеснява разликата с 2-ката не е голяма.Гледам,че е и нов внос така че ходовата част на 90% ще е перфектна.Слагаш само хубаво масло и бенз и газ...(но не газова-тя е за готвене).Обслужването го направи в някой от нашите сервизи за да не те боли главата след това и си супер.И да знаеш лоша кола няма има лоши собственици,GTV-то иска лигавене за да те слуша(поне при мен е така,страшно съм доволен от тая кола).Успех и дано попаднеш на читаво GTV.http://clubalfaromeo.com/forum/images/icons/icon14.gif

Hipopotigar
24-04-2011, 19:54
Вече и умувам място за паркирани и покривало. Ще си я глезя. Препоръчайте някой сервиз във Варна? На 3 места питах вече за Ремък, ролки, филтри и масло, и все различни цени чувам с труда. Между 300 и 450лв.

Sunny
24-04-2011, 21:26
Свържи се с колегата pinifarina ще останеш доволен .

Parhelios
24-04-2011, 21:31
Разумът сочи все в отрицателна посока

Не чакай на разума - ако ти е харесала колата, и сутрин като се събудиш се сещаш първо за нея, пък после за жената - вземай! :)
Аз се сдобих с моята сравнително скоро - с почти същата идея - да я покарам, ако ще и година само да е. След няколко седмици каране установих, че съм силно пристрастен :drinking: Никой не може да ме качи пак на Fiat-a :)
По въпроса за цените - ремъци, ролки, водна помпа - 450 лв. ми излезе смяната. За маслото може да те излъжа за цена - мисля, че около 25 лв. литъра (Selenia Racing).
Няма да е лошо и да погледнеш с какъв акумулатор е колата - моята се опитваха да ми я продадат с някакъв 45 Ah :knock:

Hipopotigar
25-04-2011, 00:17
Да, паднал е акомулатора и ми казаха, че ще ми сложат от друга кола. Какъв трябва да е? За да знам ако трябва да им отбия от цената.

Между другото знам, че колата е със серво волан, но нормлано ли е при стационарно положение да се върти чак толкова трудно волана. Карал съм далеч по тежки коли, в спряло положение си е направо половин трениворка за ръце :>

_power_
25-04-2011, 00:28
Да, паднал е акомулатора и ми казаха, че ще ми сложат от друга кола. Какъв трябва да е? За да знам ако трябва да им отбия от цената.

Между другото знам, че колата е със серво волан, но нормлано ли е при стационарно положение да се върти чак толкова трудно волана. Карал съм далеч по тежки коли, в спряло положение си е направо половин трениворка за ръце :>
Акумолатора мисля че е 65 а/ч
Колкото до волана...това при запалена кола ли ти е тегав?
Иначе волана не е от най леките и точно там е чар-а :wub:

KirilSol
25-04-2011, 09:34
Вече и умувам място за паркирани е покривало. Ще си я глезя. Препоръчайте някой сервиз във Варна? На 3 места питах вече за Ремък, ролки, филтри и масло и все различни цени чувам с труда. Между 300 и 450лв.

препоръчвам ти фирмения сервиз на Алфа-Ромео на магистралата (като излизаш от Варна към София)
търси Вихрен 0887003920, той е твоя човек.
...
иначе колата е супер на снимките!

Hipopotigar
25-04-2011, 09:44
препоръчвам ти фирмения сервиз на Алфа-Ромео на магистралата (като излизаш от Варна към София)
търси Вихрен 0887003920, той е твоя човек.
...
иначе колата е супер на снимките!

Благодаря ти, точно по път ми е. А колкото до волана, при запален двигател пак е твърд, чак в движение омеква. И аз не обичам волана да е мек, защото се губи усещането на пътя, но чак толкова твърд не очаквах да е и се притесних да не би да има проблем с хидравликата.

Някой може ли да ми каже, нещо специфично което трябва да гледам като я вземам. Видях, че уплатненията на вратите са позахабени. До колкото разбрах от форума, ГТВ имат проблем със "свирене" на вратите :>

Общо взето смятам да я запаля, да я оставя 5 мин да поработи докато се разбираме, после да я форсирам рязко да видя дали ще се задави. И ще искам да я пробвам после на пътя, за да и изредя всичките предавки. Направи ми впечатление, че задната скорост малко по-трудно влиза. Не дере като влиза, но с малко повече усилие се вкарва и педала трябва да е до долу - дали няма съединител за смяна?

_power_
25-04-2011, 14:19
Благодаря ти, точно по път ми е. А колкото до волана, при запален двигател пак е твърд, чак в движение омеква. И аз не обичам волана да е мек, защото се губи усещането на пътя, но чак толкова твърд не очаквах да е и се притесних да не би да има проблем с хидравликата.

Някой може ли да ми каже, нещо специфично което трябва да гледам като я вземам. Видях, че уплатненията на вратите са позахабени. До колкото разбрах от форума, ГТВ имат проблем със "свирене" на вратите :>

Общо взето смятам да я запаля, да я оставя 5 мин да поработи докато се разбираме, после да я форсирам рязко да видя дали ще се задави. И ще искам да я пробвам после на пътя, за да и изредя всичките предавки. Направи ми впечатление, че задната скорост малко по-трудно влиза. Не дере като влиза, но с малко повече усилие се вкарва и педала трябва да е до долу - дали няма съединител за смяна?
Задната си е така (не синхронизирана):bionic: Гледай капачката за маслото да няма бели отлагания (боза) и да не ти излизат с номера, че това е конденз:gay[1]:
Няма такива работи!! Чиста трябва да е! Пушек нито бял нито черен трябва да има от ауспуха:Yoda:

Jivko7777
25-04-2011, 14:32
Свържи се с колегата pinifarina ще останеш доволен .

Да това е твоя човек!

Hipopotigar
26-04-2011, 19:05
Ами колеги, вече съм част от манията! :> Докарах си я на ход машинката. Не се задави нито веднъж, но има няколко неща който са видими на пръв поглед.
1) На празни оборороти, оборотите играят между 300 и 800 - съответно дросел и ще видим какво още.
2)Задните дискове са за смяна.

Не съм я засичал още как харчи но за 150км необслужена 40лв бензин 95 си ги глътна почти. Верно гоних я 10-тина километра от там вече 2500 оборота 90км/ч.

Ще видим какво още ще излезе след обслужването. Очаквайте ме скоро в раздел "Представяне", за сега под ключ и строго охранявана от добермана! :>

_power_
26-04-2011, 19:53
Ами колеги, вече съм част от манията! :> Докарах си я на ход машинката. Не се задави нито веднъж, но има няколко неща който са видими на пръв поглед.
1) На празни оборороти, оборотите играят между 300 и 800 - съответно дросел и ще видим какво още.
2)Задните дискове са за смяна.

Не съм я засичал още как харчи но за 150км необслужена 40лв бензин 95 си ги глътна почти. Верно гоних я 10-тина километра от там вече 2500 оборота 90км/ч.

Ще видим какво още ще излезе след обслужването. Очаквайте ме скоро в раздел "Представяне", за сега под ключ и строго охранявана от добермана! :>
Е, честито и безаварийно!!!
Мойта няма и три седмици и ме ядосва вече :stumm:

Hipopotigar
26-04-2011, 20:37
Е, честито и безаварийно!!!
Мойта няма и три седмици и ме ядосва вече :stumm:

Какво стана с нея? :>

dilian alfa gtv
26-04-2011, 21:03
Колеги ще ви кажа ,че за всяка алфа а и по специално ГТВ е нужно човек да изпитва много любов към нея и да се въоръжи с много нерви иначе няма да е бъде......!?
Който трябва ме разбира а който не сам ще разбере ако преди това не се е отказал....

Поздрави и успех на всички нови собственици с ГТВ това е уникална кола без значение с кой мотор е...:drive:

badmadafaka
26-04-2011, 22:45
Колеги ще ви кажа ,че за всяка алфа а и по специално ГТВ е нужно човек да изпитва много любов към нея и да се въоръжи с много нерви иначе няма да е бъде......!?
За пореден път: :respect:

Hipopotigar
27-04-2011, 00:13
Нервите главно ми ги образува всеки срещнат в момента, който ми казва:

"Еееех има външен вид обаче си се набутал с такава кола!"

Колата и без двигател да стои пред нас, пак по-малко нерви ще ми образува от занимаване с хора, които не осъзнават, че на мечтите цена не можеш да сложиш :>

_power_
27-04-2011, 01:58
Какво стана с нея? :>
Нещо перката не иска да пуска и вентилатора на парното изчезна:Bolt:
Утре я водя в един от клубните сервизи да и баят:mr-t:

dilian alfa gtv
27-04-2011, 05:25
Нервите главно ми ги образува всеки срещнат в момента, който ми казва:

"Еееех има външен вид обаче си се набутал с такава кола!"

Колата и без двигател да стои пред нас, пак по-малко нерви ще ми образува от занимаване с хора, които не осъзнават, че на мечтите цена не можеш да сложиш :>
Ами така си е колега една алфа се нуждае от любов ,и тогава чак изпитваш истинския кеф от нея ........така си е трябва да е чустваш колата особено ГТВ защото това е кола с характер,а относно това което ти говорорят не се вързвай и не влизай в спорове и изказвания като моите защото говориш с безчуствени хора към скучните си коли, които немогат да разберат кое е тръпката на една алфа и ще те помислят за хахо.........личен опит -това което пиша го зазбира само истински алфист .........това е страст.
:bowdown::thumbup:

badmadafaka
27-04-2011, 08:27
Нервите главно ми ги образува всеки срещнат в момента, който ми казва:
"Еееех има външен вид обаче си се набутал с такава кола!"
Айде после кажете, че не е яко да се живее в БГ - всеки е безплатен финансов съветник. Казвал съм го и в друга тема - тук всеки който не пипва нищо по колата и като вече стане тоталка от хлопане и тропане я продаде е играч и гъзар а който поддържа и дава пари по нея е смешник и балама...
На такива коментатори аз обикновено има казвам, че ако исках финансови съвети (за какво да си харча парите) щях да отида при някой специалист да ме консултира а нямаше да се допитвам до тях, да не говорим да им приемам безплатните съвети базирани на едва изкарано средно образование в най-забутаното възможно училище. 8-)
Кисело си е гроздето какво искаш, не знам за какво им се нервиш на такива дето единствения критерии колко добра е една кола за тях е колко и струва биалетката (щото това сигурно е единственото нещо за което биха дали пари по колата... Явно няма как да се побългари) :clapping:

BatVas
27-04-2011, 09:25
Ами колеги, вече съм част от манията! :> Докарах си я на ход машинката. Не се задави нито веднъж, но има няколко неща който са видими на пръв поглед.
1) На празни оборороти, оборотите играят между 300 и 800 - съответно дросел и ще видим какво още.
2)Задните дискове са за смяна.

Не съм я засичал още как харчи но за 150км необслужена 40лв бензин 95 си ги глътна почти. Верно гоних я 10-тина километра от там вече 2500 оборота 90км/ч.

Ще видим какво още ще излезе след обслужването. Очаквайте ме скоро в раздел "Представяне", за сега под ключ и строго охранявана от добермана! :>

Честито много добре изглежда :) Харесва ми - прилича на моята . Относно мотора аз по принцип съм повече фен на 1,8 отколкото на 2.0 -това добре.
Сега я закарай в клубен сервиз да я проверят и обслужат. За игрането на оборотите в такива граници единия от вариантите е моторчето за празния ход . Моята 1,8 навремето като я взех от немного каране така играеха за малко да ме набутат да сменям разни неща , но се оказа че след като зачистиха с малко WD клеми, букси и всичко свързано с моторчето за празен ход колата заспа и нямаше грижи :) Успех и пще веднъж честито.

А относно забележките на хора, че изглежда добре ама иска пари може спокойно да им кажеш че предпочиташ много красива жена която да ти е кеф да дадеш някой лев по нея и да си я "ползваш" с любов, отколкото дебела и грозна която практично ще ти готви , ама всяка изхарчена стотинка по нея няма да ти прави кеф и ще ти се струва много - просто защото няма как да обичаш нещо което е грозно и не го харесваш , пък макар и практично :) а парите изхарчени от любов винаги се харчат с кеф и без да смятаме (когато ги има де)

KirilSol
27-04-2011, 20:08
А относно забележките на хора, че изглежда добре ама иска пари може спокойно да им кажеш че предпочиташ много красива жена която да ти е кеф да дадеш някой лев по нея и да си я "ползваш" с любов, отколкото дебела и грозна която практично ще ти готви , ама всяка изхарчена стотинка по нея няма да ти прави кеф и ще ти се струва много - просто защото няма как да обичаш нещо което е грозно и не го харесваш , пък макар и практично :) а парите изхарчени от любов винаги се харчат с кеф и без да смятаме (когато ги има де)


ЕВАЛА !!! Не съм чувал по добро описание за истински алфист. Тази кола се взима със сърце, а не с разум. Браво много ми хареса.
:clapping::clapping::clapping:

Hipopotigar
28-04-2011, 01:08
Как беше лафа - "Четири тенекии и едно сърце по средата" :>

badmadafaka
28-04-2011, 13:39
Къде ги видя тия тенекии специално в GTV/Spider бе човек... :grin:

Hipopotigar
28-04-2011, 21:37
Такъв е лафът! :rosso_spider:

кучето
02-05-2011, 18:27
Ще видим какво още ще излезе след обслужването. Очаквайте ме скоро в раздел "Представяне", за сега под ключ и строго охранявана от добермана! :>[/QUOTE]
http://clubalfaromeo.com/forum/images/smilies/36_11_6%5B1%5D.gifКато ги знам тези глезени кучета,най-много да се повози с някой чужд шофер и после да гледа мило и с клюмнали уши!хахахахахааха
А иначе мноооооого е прав BatVas!!!!!!!!!!!...и не само той!

Hipopotigar
02-05-2011, 21:17
Добре дошъл си да опиташ с глезеното куче :>>>>

BatVas
02-05-2011, 22:39
Ще видим какво още ще излезе след обслужването. Очаквайте ме скоро в раздел "Представяне", за сега под ключ и строго охранявана от добермана! :>
[/QUOTE]http://clubalfaromeo.com/forum/images/smilies/36_11_6%5B1%5D.gifКато ги знам тези глезени кучета,най-много да се повози с някой чужд шофер и после да гледа мило и с клюмнали уши!хахахахахааха
А иначе мноооооого е прав BatVas!!!!!!!!!!!...и не само той! :>[/QUOTE]

Офф топик - Абе моя доберман нямаше страх от нищо и с дървен кол са тръгвали срещу него хапе кола разбива си устата обаче болка не усеща хвърля се само напред и напред... Смятай в друга случка щом се лепна за задния бут на един кон позволил си да ме приближи ...е после кучето направи няколко кълбета, като ритна коня и помислих , че съм го загубил де - та може и да не си прав за добермана. Поне моето куче Стивън нямаше чувство за самосъхранение реши ли да напада , немската овчарка на брат ми нямаше нищо общо като злоба. Иначе в къщи сред нас и деца му вадеха кокали от устата де :)

Иначе на колегата честито за избора на ГТВ-то и чакам скоро да го видим :)

кучето
03-05-2011, 09:23
Добре дошъл си да опиташ с глезеното куче :>>>>
Ще дойда ама на по биричка...!:drunk:и да се поразходим с колиците..!

Hipopotigar
04-05-2011, 00:07
Ей това е приказка вече!!! :> Ще гледам да се видим на някоя от срещите за напред. Биричката от мене! :>

italfen
17-05-2011, 12:18
Чак ми е странно като видя човек с ГТВ и Доберман.... това са ми двете най-любими неща :)
Честито за манииката :) Само безаварийни :)

BatVas
18-05-2011, 10:23
Чак ми е странно като видя човек с ГТВ и Доберман.... това са ми двете най-любими неща :)
Честито за манииката :) Само безаварийни :)
Aми защото и двете имат изпънат и страшен вид, и двете не са за всеки :) аз също съм имал доберман и съм фен на породата (както личи и от снимчицата на аватара:) )

dilian alfa gtv
19-05-2011, 21:06
Aми защото и двете имат изпънат и страшен вид, и двете не са за всеки :) аз също съм имал доберман и съм фен на породата (както личи и от снимчицата на аватара:) )
Мда бе много сте с този вкус аз сещам за още един колега от пловдив който напоследък не влиза във форума често .......ГТВ-то му беше сиво и го боядиса черен мат ,но нещо колата не потръгна след силовия тунинг -та и той има доберман де.

http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=798

кучето
20-05-2011, 17:50
Можем да си направим една темичка за домашни любимци-предпочитания,съвети...:cheers:
Иначе и аз имах 10г. доберман:love:!

Hipopotigar
20-05-2011, 21:51
Можем да си направим една темичка за домашни любимци-предпочитания,съвети...:cheers:
Иначе и аз имах 10г. доберман:love:!

Много добра идея, ако искаш я направи, ако не аз ще я направя тези дни и ще кача малко снимки на моя. :>
А иначе и АЛФА и ДОБЕРМАН са си доказателство за опровержение на глупави митове. Стилът преди всичко :>

Доко
21-05-2011, 01:06
Можем да си направим една темичка за домашни любимци-предпочитания,съвети...:cheers:
Иначе и аз имах 10г. доберман:love:!


Много добра идея, ако искаш я направи, ако не аз ще я направя тези дни и ще кача малко снимки на моя. :>
А иначе и АЛФА и ДОБЕРМАН са си доказателство за опровержение на глупави митове. Стилът преди всичко :>

Не се хабете, ето ;-) http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=18152