PDA

View Full Version : освежаване на джантички



Nikolov
29-04-2011, 17:45
Скоро видяно и вече осъществено след дълго престрашаване от моя страна.
Видях колеги който са си направили джантите по начина който днес направих. Харесаха ми и реших и аз да направя моите така.Ще ме извиняват, че съм ги копирал но ми харесаха повече от оригиналния модел.
Гадното беше, че нямам гараж и трябваше пред блока а днеска на 2 3 пъти преваля и голямо раскарване ту в входа ту извън входа на блока.Хванахме се с едно приятелче, че и той мераклия като мен за такива работи.За първи път боядисвам нещо до сега и стена не сам боядисвал :D но вече се пристраших и дори с малки забележки който ще оправя съм доста доволен от себе си и резултата.Ето го и него.

Linkestis
29-04-2011, 17:48
Браво,браво,а поиграхте ли си с шкурката че не си се снимал с нея?

ALF_RO_DiTa
29-04-2011, 17:50
Браво колега, само ги мини тея черните ръбове с кореселин, както ти казах и ще е доста по-добре. :th_up:

Nikolov
29-04-2011, 17:52
Браво,браво,а поиграхте ли си с шкурката че не си се снимал с нея?

Да забравил съм да се снимаме тогава.Потъркахме здравичко. :D

JoRiX
29-04-2011, 17:55
:bravo:хах евала колега тва ми напомни за на един приятел джантите той започна само с кръговете като теб и гледай накрая до къде стигна :Д

Nikolov
29-04-2011, 17:56
:bravo:хах евала колега тва ми напомни за на един приятел джантите той започна само с кръговете като теб и гледай накрая до къде стигна :Д

Е супер са много интересен замисъл.Много добри са станали :)

ALF_RO_DiTa
29-04-2011, 18:01
Браво Еро, може и аз да гепна идеята. :whistle: Добри са...

JoRiX
29-04-2011, 18:03
хахах тити дамм гледай за 5 лв кви чудеса стават :Д

ALF_RO_DiTa
29-04-2011, 18:04
Ммм да и тук съм съгласна, НО стига сме спамили по темата. ;)

Nikolov
29-04-2011, 18:07
хахах тити дамм гледай за 5 лв кви чудеса стават :Д

Точно .. 5 лева и няколко часа + измаляване на кръста :D но пък си струва:thumbup:

haiti
29-04-2011, 18:40
Браво!:punk:

Kamen666
29-04-2011, 20:19
:bravo:хах евала колега тва ми напомни за на един приятел джантите той започна само с кръговете като теб и гледай накрая до къде стигна :Д

прати ми ако обичаш снимка с по-голяма резолюция да огледам и да цапам и моите така :)

fred
29-04-2011, 20:30
Ex, това е младото, действа и не го мързи, много добре е станало

JoRiX
29-04-2011, 20:33
прати ми ако обичаш снимка с по-голяма резолюция да огледам и да цапам и моите така :)


добави ме в скайп да ти пратя :torch:

badmadafaka
29-04-2011, 20:47
Според мен щеше да е по-добре ако беше с някакво тъмно графитено, а не с черно... Нещо не ми харесва особено как стои, но е много възможно да е от снимките, а на живо да изглежда по-хубаво :roll:

Само дето тоя спрей за 5 лева не съм убеден, че ще изтрае много дълго - трябваше да вземеш спрей с автобоя фор дъ уйн (няколко пъти по-скъп е но има защо) :neko:
И това вече го е правил колега, но не успявам да му намеря темата...
На черната обаче и стоят уникално, точно защото колата е черна (пак не е ясно дали на живо ефекта ще е същия, защото на снимката всичко черно някакси се слива, а на живо се вижда разликата) :waving:

Nikolov
29-04-2011, 22:14
Според мен щеше да е по-добре ако беше с някакво тъмно графитено, а не с черно... Нещо не ми харесва особено как стои, но е много възможно да е от снимките, а на живо да изглежда по-хубаво :roll:

Само дето тоя спрей за 5 лева не съм убеден, че ще изтрае много дълго - трябваше да вземеш спрей с автобоя фор дъ уйн (няколко пъти по-скъп е но има защо) :neko:
И това вече го е правил колега, но не успявам да му намеря темата...
На черната обаче и стоят уникално, точно защото колата е черна (пак не е ясно дали на живо ефекта ще е същия, защото на снимката всичко черно някакси се слива, а на живо се вижда разликата) :waving:

Да аз казах, че съм го видял от тук и се извинявам, че копирам но ми харесва. Относно спрея него ми казаха него взех виждал съм джанти боядисани целите с такъв спрей и все още не са мръднали от доста време насам.
Ще видим колко ще искарат :)
Но е нормално на живо като го видиш като си близко до него да не се слива и да виждаш разликата но отдалече като го погледнеш определено стой много готино.За това и хората са казали "к'во ти пука от самолет нали не се вижда" :D

robygas
29-04-2011, 22:20
Такава тема има:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=49503&highlight=%EE%F1%E2%E5%E6%E0%E2%E0%ED%E5+%E4%E6%E0 %ED%F2%E8
и даже мисля, че не е само една.

Nikolov
30-04-2011, 14:18
Добре де аз я пускам за мен си ... и аз да се похваля.И това ли е нарушение в тоя раздел вече.Като гледам има хиляда еднакви теми и за рожденни дни и тем подобни ама няма една тема направена.Ако толкова съм сгрешил извинявам се явно ще трябва вече само на лично да се пише...

Linkestis
30-04-2011, 21:42
Ex, това е младото, действа и не го мързи, много добре е станало

Еххх аз ем съм дрът,пък се видях в приключение да полирам моите.

vlado_iv
30-04-2011, 22:11
Браво колега,много добре се е получило.:clap:

Б.Колев
01-05-2011, 00:24
Браво колега ....поздрвления за резултата....страшни са ......:bravo:

Nikolov
01-05-2011, 20:56
Благодаря на всички :)

Flame
03-05-2011, 10:53
Добре е станало,а лак сложи ли отгоре,ако е само спрея без грунд и лак,ще падне много бързо.

Nikolov
03-05-2011, 18:40
Добре е станало,а лак сложи ли отгоре,ако е само спрея без грунд и лак,ще падне много бързо.

То се води черен лак не съм пръскал друго и мисля, че ще издържи доста

undy
03-05-2011, 18:53
Добре де аз я пускам за мен си ... и аз да се похваля.И това ли е нарушение в тоя раздел вече.Като гледам има хиляда еднакви теми и за рожденни дни и тем подобни ама няма една тема направена.Ако толкова съм сгрешил извинявам се явно ще трябва вече само на лично да се пише...
1-во,поздравления за труда и успеха в крайна сметка:)мн.добре се е получило.колкото до това ,че си се издразнил за забележката...не се нерви,както във живота ,така и тук,от втреме на време ,все за нещо ще се издразниш...споко,щом аз с мойте нерви съм още тука значи всичко е наред:)още веднъж "браво" за ентусиазма:punk:

Nikolov
03-05-2011, 19:29
1-во,поздравления за труда и успеха в крайна сметка:)мн.добре се е получило.колкото до това ,че си се издразнил за забележката...не се нерви,както във живота ,така и тук,от втреме на време ,все за нещо ще се издразниш...споко,щом аз с мойте нерви съм още тука значи всичко е наред:)още веднъж "браво" за ентусиазма:punk:

Благодаря и за поздравленията и за съвета :)

TishO
03-05-2011, 20:00
То се води черен лак не съм пръскал друго и мисля, че ще издържи доста


Колега евала за ентосиазма наистина много добре са станали наистина постарал си се като гледам.Но има едно ОБАЧЕ!!!!!!!!! Верно сичко само 5лв. ти е излязло няма спор но проблема е там че ти е излязло 5лв. Понеже Космоса са най смотаните спрейове които ги има на пазара ако беше дал още 2-3 лева повече щеше да си още по доволен!!! Искрено се надявам до месец 2 да не почне да пада Космоса както става в повечето случаи !!!!! Кажи на мивкаджйте да пръскат от далеч!!!

Иначе като изключим Космоса джантите са много добре!!!!!!
Поздрави!!!!!!!!

Nikolov
03-05-2011, 20:31
Колега евала за ентосиазма наистина много добре са станали наистина постарал си се като гледам.Но има едно ОБАЧЕ!!!!!!!!! Верно сичко само 5лв. ти е излязло няма спор но проблема е там че ти е излязло 5лв. Понеже Космоса са най смотаните спрейове които ги има на пазара ако беше дал още 2-3 лева повече щеше да си още по доволен!!! Искрено се надявам до месец 2 да не почне да пада Космоса както става в повечето случаи !!!!! Кажи на мивкаджйте да пръскат от далеч!!!

Иначе като изключим Космоса джантите са много добре!!!!!!
Поздрави!!!!!!!!

Благодаря!
Относно Космоса нямам си на идея какви са казаха ми черен лак да взема това ми дадоха не ги разбирам изобщо дано остана доволен.Ако ли не ще ги пръснем пак всичкото време е наше. :D

Flame
03-05-2011, 23:29
Космос са гадни спрейове,затова споменах за лака.

Nikolov
04-05-2011, 00:46
Космос са гадни спрейове,затова споменах за лака.

Сигорно сте прави ама докато не се опари човек няма да се научи.Ще пиша за оплаквания ако има :D

KirilSol
21-05-2011, 10:04
ами аз пръв преди една година си направих моите така, но с фолио, а не с боя.

ето я темата:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=46260

ако се направят с карбоново или тъмно-сиво титаниево фолио резултата ще е също много добър.

както се казва "по свой собствен вкус" :cheers:

b_angelov
24-05-2011, 08:12
Eто един приятел какво направи с карбоново фолио на 3М:

73354

undy
24-05-2011, 08:51
ненормално е станало.....

badmadafaka
25-05-2011, 00:00
Както казах и в една друга тема, това "карбонено" фолио вече е толкова масово, че е въпрос на много кратко време да стане "илиенско"... Поне според мен.
За капака идеята на карбонения вид е да ИМИТИРА олекотен капак (тоест колата да се преструва на бегачка), обаче на джантите...? Някой да не би да е произвел карбонови джанти, които фолиото трябва да имитира..?
Все пак "Всичко е въпрос на вкус", казало кучето и си облизало Г.З... :thumbup:

Nikolov
25-05-2011, 01:16
Както казах и в една друга тема, това "карбонено" фолио вече е толкова масово, че е въпрос на много кратко време да стане "илиенско"... Поне според мен.
За капака идеята на карбонения вид е да ИМИТИРА олекотен капак (тоест колата да се преструва на бегачка), обаче на джантите...? Някой да не би да е произвел карбонови джанти, които фолиото трябва да имитира..?
Все пак "Всичко е въпрос на вкус", казало кучето и си облизало Г.З... :thumbup:

хахахахахах !!! много си прав :D

tipo1960
25-05-2011, 21:45
Както казах и в една друга тема, това "карбонено" фолио вече е толкова масово, че е въпрос на много кратко време да стане "илиенско"... Поне според мен.
За капака идеята на карбонения вид е да ИМИТИРА олекотен капак (тоест колата да се преструва на бегачка), обаче на джантите...? Някой да не би да е произвел карбонови джанти, които фолиото трябва да имитира..?
Все пак "Всичко е въпрос на вкус", казало кучето и си облизало Г.З... :thumbup:
Карбонови джанти има произведени още преди доста време,само че са цифра.

badmadafaka
25-05-2011, 22:18
Е ясно де, то west coast customs тунинговат с някакви стъклени джанти но не това беше основното в поста ми ;)

tipo1960
25-05-2011, 22:45
Е ясно де, то west coast customs тунинговат с някакви стъклени джанти но не това беше основното в поста ми ;)Не са стъклени,поликарбонат са.

badmadafaka
25-05-2011, 23:07
Не са стъклени,поликарбонат са.

Да, ОК :handshake:

Rider_alfa155
27-05-2011, 01:03
Абе за карбонови джанти и аз не съм чувал в крайна сметка идеята на карбона е при удар да се разцепи и да поеме основния удар.. карам мотор с карбонов шлем точно по тази причина....дано никога не ми се налага да го тествам на практика... както и да е най модерно леко и здраво са титаниеви джантички... на новите мотори масово са такива, ама проста аритметика една такава джанта е от порядъка на 2000 евро

rossenvn
27-05-2011, 07:14
Има си то такива джанти, нищо че някой колеги не са чували, това въобще не е пречка за съществуването им:upsidedwnsmiley:
http://www.carbonfibergear.com/weds-sport-full-carbon-fiber-wheel/
http://www.carbonfibergear.com/a-full-carbon-fiber-wheel-that-actually-does-exist/
http://www.webbikeworld.com/motorcycle-wheels/carbon-fiber-motorcycle-wheels/
Тук има с кован алуминиев център и с карбон отвън:
http://www.carzi.com/2008/02/14/carbon-fiber-wheels-not-the-ultimate-performance-material/
Тук в клипчето много ме радва като я хвърли на пода как дрънчи на пластмаса:biggrin:
https://www.youtube.com/watch?v=OM0HXrN3_yQ

badmadafaka
27-05-2011, 09:25
Да, човек се учи докато е жив... :handshake:
Вече като видя някоя кола с облепени с карбонено фолио джанти, ще знам точно какво се опитват да имитират тези джанти... Иначе 2.76 кг е добре... А още по-добре е, че това няма как да се изкриви... Лошото е, че както пише на сайтовете, това е само "проект", а за "Ултима Аеро" за съжаление едва ли ще събера пари... :yawn: