PDA

View Full Version : Счупена кутия филтър => филтър конус



ivan_petkov_stz
29-04-2011, 21:24
Колеги вероятно почти всички са имали ядове в 3-те болта на капака на филтърната кутия. При мен двата са извън строя от доста време. Кърпех, струвах, писна ми... Мисля да взема направо един конус и да го забия там. Ако може и същите тръби да използвам ще е чудно.
Ако може да ме посъветвате за конкретни модели които са паснали на Вас.
Ще ми се да е на K&N ама тея наще друсат двойно от цените в ebay и ще ме е яд да ги дам. От Ebay пък shipping-a излиза солен. За нещо по близко от USA, ако има читаво, ще съм благодарен да узная:dance:.

danniel
29-04-2011, 21:37
Поради същата причина, преди време сложих спортен филтър (евтин-около 50лв), но след като ми наду главата, си купих кутия за филтъра 2 ръка и сложих стоков.

ivan_petkov_stz
01-05-2011, 00:42
Е за това искам да го набия в оригиналната кутия. Няма ли да абсорбира детонациите.

StanG
01-05-2011, 08:49
Поради същата причина, преди време сложих спортен филтър (евтин-около 50лв), но след като ми наду главата, си купих кутия за филтъра 2 ръка и сложих стоков.
В какъв смисъл, шумно ли е?Щото и моята кутия е счупена и лепена със силикон и пак чупена и сега едва се държи, и аз мисля да слпжа спортен, но дали долу където е кутията или горе преди дебитомера?

oem
01-05-2011, 09:07
Сложи го в кутията. Най-малко прахоляк влиза там както и най-хладен въздух.

danniel
01-05-2011, 11:14
В какъв смисъл, шумно ли е?Щото и моята кутия е счупена и лепена със силикон и пак чупена и сега едва се държи, и аз мисля да слпжа спортен, но дали долу където е кутията или горе преди дебитомера?

Еми знаеш, че спортния филтър променя звука към по шумно, над 100км/ч главата ми бумтеше, не се трае, иначе по добре е долу в кутията, а и е по хладно там. Това си беше при мен, не налагам мнение и не знам дали с филтър от 200лв. няма да е по добре с шума в купето. Но определено ми стана по добре като си сложих стоковия, мърка като коте.

п.п виж 21-ви пост на тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=54747&page=2

StanG
01-05-2011, 11:18
Да, и мен ме притеснява топлия въздух отгоре...явно пак ше се лепи кутията и ше карам със стоковия.

ivan_petkov_stz
01-05-2011, 14:54
Става въпрос за счупени болтове на капака на кутията, откъдето не уплътнява добре. Търся такъв екземпляр с размери на капака на кутията, който ще уплътни отвора и ще смуче само от въздуховода въздух, който не е притоплен от двигател, радиатор..., ще е по влаго, прахо и шумо защитено, но по-малко шукаритетно като отвориш капака :D . Не ща тунинг, а ремонт.

Може jr, склонен съм дори не марка YED, само да е достатъчно голям и да пасне на отвора. Та ако знаете подходящи модели?

badmadafaka
01-05-2011, 19:24
Ами един хубав филтър струва повече (или в най-добрия случай толкова) от една кутия втора употреба... Не е ли това по-добрия вариант..?

ivan_petkov_stz
02-05-2011, 19:52
Ами един хубав филтър струва повече (или в най-добрия случай толкова) от една кутия втора употреба... Не е ли това по-добрия вариант..?

Не мисля че и кутия на старо е добро решение, защото болтовете на капака са слабо място, раждавейка и колегите от бокса на шумахер(сменят филтър за секунди) им съкращават живота допълнително(моя случай).
Мисля че мога да свана капака с два колана през цялата кутия.
Не исках да я побългарявам ама...
Щото трябва да нося в багажника резервна тел, сезал, канап :D .

INTEGRALE
04-05-2011, 11:27
Аз преди 3 години бях пред същата дилема и тогава взех JR конус филтър за около 100 лв. Махнах капака на оригиналния и го сложих в кутията на стария и така вече 70 000 км без никакви проблеми а съм и с ГИ. На празен ход и на ниски обороти въобще не е шумен, но на високи е страхотен звук без да дразни.

ivan_petkov_stz
04-05-2011, 15:07
Аз преди 3 години бях пред същата дилема и тогава взех JR конус филтър за около 100 лв. Махнах капака на оригиналния и го сложих в кутията на стария и така вече 70 000 км без никакви проблеми а съм и с ГИ. На празен ход и на ниски обороти въобще не е шумен, но на високи е страхотен звук без да дразни.
Знаеш ли му номера?

INTEGRALE
05-05-2011, 16:03
Знаеш ли му номера?

Нямам представа колега, изхвърлил съм кутията.

ivan_petkov_stz
06-05-2011, 19:03
Нещо такова ли е?
72187

Мисля да поръчам този от хеед 91 -> ТУК (http://www.jrfilters.com/filtres/detail-univ.php?id_filtre=1029&r=6&gorech=ok&forme_cylindrique=Y&forme_conique=Y&diam%E8tre_int%E9rieur=85&diam%E8tre_ext%E9rieur_minimum=&diam%E8tre_ext%E9rieur_maximum=&hauteur_minimum=&hauteur_maximum=&Submit=SEARCH&couvercle_chrome=Y&couvercle_caout=Y&couvercle_autre=Y&&lng=en). Изкат му 87.84 лв.

Вътрешния му отвор пасва на външния на капака на филтърната кутия. Май размерите са достатъчни.

"
Part Number
FR-08502
Inside diameter mm 85
Outside diameter B mm 140
Outside diameter A mm 100
length mm 152
CH 231
"

oem
06-05-2011, 22:16
Точно този е кофти. Фланеца му е гумен и се къса мн. лесно с времето ако не е хванат филтъра здраво и за предната му част. Фланеца е от мека гума и се мандахерца по дупките много. Трябва да бъде захванат здраво за нещо друго.