PDA

View Full Version : Алфа Ромео GTV 2.0



Funeff
30-04-2011, 21:36
Колeги искам да купя този автомобил: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...454&f1=details (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11301318272113454&f1=details)

Ако някой нещо знае за него, струва ли си да се купи?

Spellbound
30-04-2011, 22:36
Колeги искам да купя този автомобил: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...454&f1=details (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11301318272113454&f1=details)

Ако някой нещо знае за него, струва ли си да се купи?

GTV за 1990 лв. според мен не си заслужава , ще береш много ядове!!!

badmadafaka
30-04-2011, 22:57
Изобщо гледал ли си някое ГТВ или просто това си го харесал защото е за без пари? Ако се водиш само от ниската цена знай, че в 99.99% от случаите има защо тя да е ниска и в крайна сметка няма да ти излезе по-евтино...
@Spellbound: То и за 10 бона да си купи, пак ще бере ядове... ;)

_power_
01-05-2011, 00:08
Колeги искам да купя този автомобил: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...454&f1=details (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11301318272113454&f1=details)

Ако някой нещо знае за него, струва ли си да се купи?
И аз като се оглеждах за ГТВ попаднах на ази обява, но нещо тази кола ми прилича като на взета от морга:wierdo:
липсват капачки на джантите ( което е необяснимо)
Боята е мат...дори с пастиране трудно ще седи лъскава повече от месец.
За да си спокоен, все пак я погледни! Това ми е съвета.
И към колегите, които мислят че 2000лв са малко, направете сметка ремъци, масла, накладки, нови антифризи, спирачни течности, филтри!
+ регистрация + застраховки + данъци е колко става ццента?
Все пак ще има и туй онуй за смяна и гуми приимерно...
Та 2000 не са в съшност 2000:butt:

Jivko7777
01-05-2011, 01:50
100% не си заслужава, при това и ако е от Германия за 2000лв смятай това е тотална скрап...

Funeff
01-05-2011, 21:08
Изобщо гледал ли си някое ГТВ или просто това си го харесал защото е за без пари? Ако се водиш само от ниската цена знай, че в 99.99% от случаите има защо тя да е ниска и в крайна сметка няма да ти излезе по-евтино...
@Spellbound: То и за 10 бона да си купи, пак ще бере ядове... ;)

Аз мисля,че тези коли са Ферари за бедни хора. Затова колко спестя като купя да речем само регистрация всяка що годе запазена част или система като начало е от полза.Бих дал 6 до 8 хиляди лева но нали пак няма гаранция. Няма да се бърза с реставрацията.Затова е важно да има колкото се може повече части в оригинал. Не познавам модела и затова се включих във форума. Нали се знае, че като създадеш нещо сам по ти е мило, а като си по близо до оргинала си по истински алфист. НАЛИ?

badmadafaka
01-05-2011, 21:56
Разбирам идеята ти, и в голяма степен споделям виждането ти, само че тук е по-добре да се "започне" от колкото се може по-читав екземпляр... Най-важната причина е, че на алфите всеки предишен собственик им се "отразява" и ако е бил мърляч (каквито са 99.99% от тия които ги продават за без пари), после ще харчиш в пъти пари и нерви за да стигнеш до точката от която при други обстоятелства би могъл да започнеш... :!:

ПС: това не е чак толкова ретро кола, че да се "реставрира" ;) И съответно да хващаш всеки екземпляр, който намериш...
А за бързането - като си купиш и седнеш в нея, пак напиши тук дали искаш бавно и спокойно да си я оправяш или искаш ако може още утре да я изкарваш и да и раздаваш газта ;)

Funeff
01-05-2011, 22:36
Разбирам идеята ти, и в голяма степен споделям виждането ти, само че тук е по-добре да се "започне" от колкото се може по-читав екземпляр... Най-важната причина е, че на алфите всеки предишен собственик им се "отразява" и ако е бил мърляч (каквито са 99.99% от тия които ги продават за без пари), после ще харчиш в пъти пари и нерви за да стигнеш до точката от която при други обстоятелства би могъл да започнеш... :!:

ПС: това не е чак толкова ретро кола, че да се "реставрира" ;) И съответно да хващаш всеки екземпляр, който намериш...
А за бързането - като си купиш и седнеш в нея, пак напиши тук дали искаш бавно и спокойно да си я оправяш или искаш ако може още утре да я изкарваш и да и раздаваш газта ;)
Колега благодаря,че ми се се отделя време за мойта лудост.Аз я палих тази кола но не можах да видя дали много пуши. Двигателя няма някакви особени шумове. Продавача ще допусне разбиращ колега да я тества.Най ме притеснява да не би да има някъкъв прикрит удар и изкривена геометрия. Това за спортен автомобил е недопустимо, защото разтягането вече ще бъде неоправдано. Ако пък някой е по нетърпелив от мен нека да я взема. Аз ще обмисля по обстоен тест. Ще предложа и пари за това. И пак благодаря.

Ilko Ivanov
01-05-2011, 22:54
Аз пък си мисля, че щом колегата има желание да си я "доправя" много правилно се е насочил към по-ниска цена. Тази от обявата сигурно ще се даде с още 200-300лв. надолу... В крайна сментка тия коли не са Ферари та да е толкова трудно да се приведат в добро състояние. Вече е на 15г. модела, има ги и по моргите по-често...
Ако си купи за 6000лв. ГТВ нов внос, къде е гаранция че след 1000км. няма да роди.
И пак ще му направи ремонт за 2000лв. като и на това дето го е купил за тия пари.
Или ще си купи цял мотор от някоя ударена за 800 - 1000лв. и ще се надява на повече късмет...

То и Жигули да си вземе, ако го подържа само с нови части и във фирмени сервизи
пак ще му излезе цифра.

П.П. Колега, може да си сигурен, че няма кой знае какви удари, щото никой няма да се занимава да я прави за тази цена дето е обявена.

_power_
01-05-2011, 23:15
Аз пък си мисля, че щом колегата има желание да си я "доправя" много правилно се е насочил към по-ниска цена. Тази от обявата сигурно ще се даде с още 200-300лв. надолу... В крайна сментка тия коли не са Ферари та да е толкова трудно да се приведат в добро състояние. Вече е на 15г. модела, има ги и по моргите по-често...
Ако си купи за 6000лв. ГТВ нов внос, къде е гаранция че след 1000км. няма да роди.
И пак ще му направи ремонт за 2000лв. като и на това дето го е купил за тия пари.
Или ще си купи цял мотор от някоя ударена за 800 - 1000лв. и ще се надява на повече късмет...

То и Жигули да си вземе, ако го подържа само с нови части и във фирмени сервизи
пак ще му излезе цифра.

П.П. Колега, може да си сигурен, че няма кой знае какви удари, щото никой няма да се занимава да я прави за тази цена дето е обявена.
Съгласен съм напълно!
Даже имам предложение , да се съберем 3-4ма ГТВ-исти (каква дума само) и да се изсипем на продавача:devil2:
Като, ако бъде удобрена новия и собственик ще почерпи бири!

Funeff
01-05-2011, 23:39
Аз пък си мисля, че щом колегата има желание да си я "доправя" много правилно се е насочил към по-ниска цена. Тази от обявата сигурно ще се даде с още 200-300лв. надолу... В крайна сментка тия коли не са Ферари та да е толкова трудно да се приведат в добро състояние. Вече е на 15г. модела, има ги и по моргите по-често...
Ако си купи за 6000лв. ГТВ нов внос, къде е гаранция че след 1000км. няма да роди.
И пак ще му направи ремонт за 2000лв. като и на това дето го е купил за тия пари.
Или ще си купи цял мотор от някоя ударена за 800 - 1000лв. и ще се надява на повече късмет...

То и Жигули да си вземе, ако го подържа само с нови части и във фирмени сервизи
пак ще му излезе цифра.

П.П. Колега, може да си сигурен, че няма кой знае какви удари, щото никой няма да се занимава да я прави за тази цена дето е обявена.
Пак благодаря. Тряваше да ви кажа на всички, че съм обикнал марката от колата на Гунди с 9-те. Гледах Я в Кюстендил и при жигулите и москвичите си представете вълненето на 18 годишен младеж. Така, че сега и аз мога да си позволя Алфа.Вие сте по задружни от феновете на италиянски клуб и с ваша помощ ще намеря нещо по добро. сигурно.

---------- Post added at 23:39 ---------- Previous post was at 23:23 ----------


Съгласен съм напълно!
Даже имам предложение , да се съберем 3-4ма ГТВ-исти (каква дума само) и да се изсипем на продавача:devil2:
Като, ако бъде удобрена новия и собственик ще почерпи бири!
Колега и агнето добре опечено.Без майтап.Но млъкни сърце. Всичко се доказва.

badmadafaka
02-05-2011, 08:05
...
Затова в началото казах, че и за 10 бона да я вземе пак е вероятно да бере ядове...
За удари, аз лично не мога да си представя 10++ годишна кола, която не е блъскана, особено тия докарани в БГ... Въпроса е дали е блъскана зверски или лекинко без изкривявания и нарушаване на геометрията... А тя се мери най-добре при тия, които правят реглажи (но потърси из форума кои са тези, дето ги разбират алфите, защото освен двигателите и окачванията са нещо, което трябва да се проверява и прави само от занимаващи се с алфи). Външно няма как да разбереш дали е блъскана, защото тая кола е пластмасова и при по-сериозен удар детайла най-вероятно се сменя направо... В тая връзка можеш да огледаш дали някой панел не и е прекалено запазен в сравнение с останалите :surrender:

Funeff
02-05-2011, 08:40
Затова в началото казах, че и за 10 бона да я вземе пак е вероятно да бере ядове...
За удари, аз лично не мога да си представя 10++ годишна кола, която не е блъскана, особено тия докарани в БГ... Въпроса е дали е блъскана зверски или лекинко без изкривявания и нарушаване на геометрията... А тя се мери най-добре при тия, които правят реглажи (но потърси из форума кои са тези, дето ги разбират алфите, защото освен двигателите и окачванията са нещо, което трябва да се проверява и прави само от занимаващи се с алфи). Външно няма как да разбереш дали е блъскана, защото тая кола е пластмасова и при по-сериозен удар детайла най-вероятно се сменя направо... В тая връзка можеш да огледаш дали някой панел не и е прекалено запазен в сравнение с останалите :surrender:
Колега е това вече е конкретика. При отворен преден капак се вижда липса на пластмасов елемент покриващ ръба на левия калник и зад него ботуша в който стои амортисьора изглежда странно. От вътре отпред в капака липсва някаква пластмаса.Това ми го посочи продавача.Върху капака на двигателя с надписа Алфа... с кръглите тапи е омаслено.От долу има ръжда само по гърнетата. Поне това можах да видя,а и маслото не беше много черно.Дано не станах досаден.Това е.

badmadafaka
02-05-2011, 09:26
Еее, ти сега ако искаш всичките пластмасови капаци и декоративни детайли да са си на мястото, верно ще трябва да се разтърсиш за кола за 10 бона... :biggrin1:
Явно си има нещица (ама на тая цена е повече от нормално)... Ръжда няма какво да търсиш, това не е германска кола, нищо, че е внесена оттам ;)
Това с ботуша не знам какво според теб е "странно" но имайки предвид конструкцията на колата, нали не очакваш ботуша да стои като на пасат примерно ;)
Двигателя само в сервиз с хора, разбиращи от алфа, окачването и геометрията ти казах вече...

mochko1
02-05-2011, 13:59
Щом липсват тея пластмаси значи колата е имала удар! Никой няма да си изхвърли капаците щото му пречат примерно ,просто са се строшили при катастрофа и са изхвърлени ,те реално никаква работа не вършат.....

badmadafaka
02-05-2011, 14:00
E, има и малка вероятност да са я "поправяли" някакви мърлячи, които да са забравили да сложат капаците - доста често се случват и такива неща... :pig::biggrin1:

mochko1
02-05-2011, 14:05
Такива дето забравят такива елементарни неща ,по добре да не ти доближават колата и на 5 метра ,а ако са правили ремонт ,резултатите ще са налице .... скоро ;)

badmadafaka
02-05-2011, 14:43
Именно... :no_no_no:

Funeff
02-05-2011, 18:50
Щом липсват тея пластмаси значи колата е имала удар! Никой няма да си изхвърли капаците щото му пречат примерно ,просто са се строшили при катастрофа и са изхвърлени ,те реално никаква работа не вършат.....
Точно това имах впредвид но сутринтта бързах. От липсата на тези детайли се прави твоето заключение.Иначе не съм такъв маняк и педант.Но за да стане ясно аз имам едно определение за грозна кола,а именно сменена дирекция на кола от Англия с материали на майстора та дори и чистачките обърнал за 1200лева.А иначе съм виждал по рекламите Алфа Gtv с десен волан