PDA

View Full Version : Дупка във въздуховода



danko84
01-05-2011, 22:41
Колеги имам дупка във въздуховода който излиза от въздушния филтър. Знаете ли от какво може да се е получила на мен ми изглежда като издялана с нож и проблем ли е да карам така. Бях е залепил предния път като сменях въздушния филтър но пак се е отворила.Да го сменям ли направо ако не става с лепене?

vasilus
01-05-2011, 23:14
проблем е колега губиш налягане сигурно си усетил 4е от там са избягали кончета!!!

danko84
01-05-2011, 23:22
не съм усетил да губи мощност колата е с ремап и си върви много добре :) а колко налягане да има в този въздуховод???

autovali
01-05-2011, 23:39
:idea2:0 !!! :yes:

danniel
01-05-2011, 23:49
Колега нищо не пречи, карай си спокойно, от тва и половин магаре не можеш да изгубиш. Тва е преди филтъра, кво налягане кви 5 лева...

badmadafaka
02-05-2011, 13:39
Ами от която и страна на тази тръба да стои филтъра, няма как да е преди него дупката... :biggrin1:

Ако е преди филтъра наистина няма абсолютно никакво значение, но ако е след филтъра е достатъчно като минеш през някоя зверска локва да всмукне 40-50 мл вода пре тази дупка за да стане "интересно"...
А и мръсотии могат да влизат, което пак не е куул...

danniel
02-05-2011, 15:34
Ами от която и страна на тази тръба да стои филтъра, няма как да е преди него дупката... :biggrin1:


Филтъра не се слага на нито една от двете страни. Това са въздуховодите преди филтърната кутия.

badmadafaka
02-05-2011, 16:00
Филтъра не се слага на нито една от двете страни. Това са въздуховодите преди филтърната кутия.
Ясно - тогава няма абсолютно никакво значение :handshake:

danko84
02-05-2011, 18:19
Това е между филтъра и турбото ми се струва на мен.

vasilus
02-05-2011, 18:52
Това е между филтъра и турбото ми се струва на мен.

съжалявам грешката е моя аз отдавна съм със спортен и съм забравил от коя страна беше :sad:

haljscho
03-05-2011, 22:26
Е как не е проблем бе колеги?!!!!!
Ами ако то там влезнат по-твърди частици...........какво ще се случи с турбото.........
Моят имаше същата дупка.
Точно там се намира гофрето в което е кабела за перката на радиатора, и от вибрациите се е протрило....

Аз го увих с една по-голяма алуминиева пластина и е залепих.........
Мислех да го запълня с лепило от това дето е като пластелин от 2 части........... но ме хвана страх да не се отчупи някое парче от вътрешната страна и да се повреди турбината........
Най-добре естествено здрав въздуховод....

danniel
03-05-2011, 22:35
...

danko84
03-05-2011, 22:41
Е как не е проблем бе колеги?!!!!!
Ами ако то там влезнат по-твърди частици...........какво ще се случи с турбото.........
Моят имаше същата дупка.
Точно там се намира гофрето в което е кабела за перката на радиатора, и от вибрациите се е протрило....

Аз го увих с една по-голяма алуминиева пластина и е залепих.........
Мислех да го запълня с лепило от това дето е като пластелин от 2 части........... но ме хвана страх да не се отчупи някое парче от вътрешната страна и да се повреди турбината........
Най-добре естествено здрав въздуховод....

Колега и аз направих така преди 10000 км-залепих дупката с някакво много здраво двукомпонентно лепило но явно не е издържало. Ще търся друго решение. Наистина там минава гофрето за перката сега разбрах как се е появила дупката.

trustworthy
03-05-2011, 22:43
Това си е пластмасарията на смукателя преди филтъра. С тази дупка даже се получава един вид защита от засмукване на вода :)
Виж си къде ти е опирала, за да протрие така и я залепи, ако ти се занимава.
Нищо не може да й стане на турбината.

danko84
03-05-2011, 22:48
Това си е пластмасарията на смукателя преди филтъра. С тази дупка даже се получава един вид защита от засмукване на вода :)
Виж си къде ти е опирала, за да протрие така и я залепи, ако ти се занимава.
Нищо не може да й стане на турбината.

Колега при теб може да е преди филтъра но при мен е след дебитомера мисля че на всички JTD е така.

krasy k
04-05-2011, 10:20
Колега при теб може да е преди филтъра но при мен е след дебитомера мисля че на всички JTD е така.

Абсолютно прав - след дебитомера е !
И какво става - дебитомера отчита едно количество въздух с определена температура,а в резултат на тази дупка то е различно.Могат да се добавят и други проблеми /боклуци,вода.../ ,но и този не е никак малък.

Трябва да запушиш тази дупка или да подмениш този участък дори с ІІ-ра употреба.
Мога да ти помогна единствено с телефон-0897 952299,също се казва Краси и има разглобена Алфа.
Успех!

danko84
04-05-2011, 11:44
Абсолютно прав - след дебитомера е !
И какво става - дебитомера отчита едно количество въздух с определена температура,а в резултат на тази дупка то е различно.Могат да се добавят и други проблеми /боклуци,вода.../ ,но и този не е никак малък.

Трябва да запушиш тази дупка или да подмениш този участък дори с ІІ-ра употреба.
Мога да ти помогна единствено с телефон-0897 952299,също се казва Краси и има разглобена Алфа.
Успех!

Благодаря ви колеги за помощта явно ще трябва да го оправя този проблем :)