PDA

View Full Version : Смяна на синхронизатор на 2-ра предавака ?



dobromirski
03-05-2011, 19:31
Здравейте,
Трябва да сменя синхронизатора на 2-ра предавка ( а като гледам май ще е барабар с муфата и зъбчатката) , но за съжаление не можах да разглобя вторичният вал. :x
И въпреки 1 часовото оглеждане, не можах да разбера, дали зъбчатката, която върти диференциала(най-малката) е едно цяло с оста и онова цилиндричното е втулка, или тя е на шлици и цилиндричното си е просто вала.На снимката не се вижда хубаво, но това най-в ляво е вътрешна черупка на лагер.
Та въпроса ми е :
Кой лагер се избива за да се извадят зъбчатките : Левият или десният ? Благодаря !
ПП:
Ще съм благодарен ако някой ми даде линк с service manual за кутията. :doctor:

coca-cola
03-05-2011, 22:15
Ми като гледам,махаш лагера и те сами ще си паднат.:wow:Съчмения лагер това малкото зъбно колело ти е пиньона и е заедно с вала(не се разглобява синхронизатора също),търсиш 2 бр. зъбни колела за първичния и вторичния вал к-т задължително.Успех.

dobromirski
03-05-2011, 22:37
Въпроса е кой ? И не искам някой който да предполага, а някой, който го е правил или ЗНАЕ как се прави ! Мерси !

голямата риба
03-05-2011, 22:54
пиша ти ЛС

Novachev
04-05-2011, 19:29
Въпроса е кой ? И не искам някой който да предполага, а някой, който го е правил или ЗНАЕ как се прави ! Мерси !

Маха се сачмения лагер и другото изпада само

dobromirski
04-05-2011, 20:24
:big_bow_down:
Вече е разглобен с помощта на 10-тонна преса :devil2:
Друго не помогна. Ни скоба, ни чука, ни майката :)

Bobo
04-05-2011, 20:28
:big_bow_down:
Вече е разглобен с помощта на 10-тонна преса :devil2:
Друго не помогна. Ни скоба, ни чука, ни майката :)

Tака е само пресата го мори даже точно преди 10-те тона озлиза обикновенно аз затва ползвам 20 тонна ;)

barash
07-05-2011, 02:32
Колеги така или иначе сте подхванали тема за скоростна кутия,ще се вазползвам от темата и бих искал да споделя проблема си? От известно време(от около седмица) се чува едно виене от скоростите(само като е на скорост на свободна няма виене) от типа-като караш на задна,едно глухо виене,и вие малко след като я подкарам,поне така сам я усетил за сега.Та вапроса ми е,каде аджеп се крие проблема,масло,лагери или нещо друго.Благодаря предварително.

dobromirski
07-05-2011, 09:39
ВЕДНАГА си провери нивото на маслото , ако вече не е късно ! На всички предавки ли го прави или на определена ?

oem
07-05-2011, 10:00
Направо да го източи и да налее ново 2 литра.

barash
07-05-2011, 21:37
Ами май си го прави на всички предавки,но както казах не веднага а след известно време можеби 2 3 км,и аз се самнявам нещо в маслото но незнам иначе е на 40 000к кастрол нещо 75,дали продалжавам с него или?