PDA

View Full Version : Молба за оглед на автомобил в Стара Загора



trustworthy
03-05-2011, 22:00
Имам една голяма молба за оглед на едно автомобилче в Стара Загора.

Малко е скандално, че не става дума за алфа, ама все пак :)
Автомобилчето е нисан x-trail ето и обявата (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21304433170740990&f1=details)

Инаресува ме дали двигателят има вид на такъв на милиони километри и въобще всякакви други впечатления.

Aко има на желаещи да ударят едно рамо, нека кажат и ще изясним детайлите по огледа :)
Предварително благодаря :cheers:

dilian alfa gtv
03-05-2011, 22:40
Ако беше писал малко по рано в неделя минавах от там щеше да го видя ,а лошо няма че не е алфа като нямат нищо в гамата SUV аз също мисля да се мятам на нисан но на по големия му брат MURANO.
Този х-траил е с рено двигател мисля си наясно.

trustworthy
03-05-2011, 22:45
Абе уж е на нисан - с верига бил. Предишният е същия, но с друга турбина, доколкото упях да разбера.
Иначе в неделя обявата я нямаше - днес е пусната ;)

toki4a
03-05-2011, 22:50
ми то, една чанта рена са с вериги бре !

като рено 9 ., 11 :smoke:

алфата да не изгърме !!!!!!!!!!..??

trustworthy
03-05-2011, 22:56
В петък ме спряха за превишена скорост пак с алфата - 17км/ч над разрешената.
Трябва да я сменя с нещо по-бавно, че тоя дизел докато потегля на светофара и вече карам с 67 км/ч :smoke:

stelt
03-05-2011, 22:57
Отчето нещо залита.

toki4a
03-05-2011, 22:58
начи Пламене 100 пъти съм ти казвал ! НЕ бъркай скоростоммера с температурата!!!!

а ограничението 5 клм ! ли беше ??

trustworthy
03-05-2011, 23:04
начи Пламене 100 пъти съм ти казвал ! НЕ бъркай скоростоммера с температурата!!!!

а ограничението 5 клм ! ли беше ??

Да ти сканирам фиша, а 8)

The_Game
04-05-2011, 02:47
"Джипчето" за магистрала и градско каране ли ще го ползваш само? Ако е така супер, защото незнам дали знаеш ама няма бавни предавки, което за джип си е подигравка ама то това си е и SUV- де.

Pinky
04-05-2011, 03:17
Това, че няма бавни далеч не му е най-ограничаващото за движение по пресечен терен. Не е направен за офроуд, но едва ли и отчето за това го иска.

trustworthy
04-05-2011, 07:04
Трябва ми нещо, с което да мога да газя дълбокия варненски сняг просто :)
Ениуан? :roll:

nhg
04-05-2011, 11:30
То снега по оня край...:coolio: ела земи боксера :cheers:

pinko
04-05-2011, 13:05
Начи, да уточним някои неща.

Моторът на Х-трейл 2.2 дци е НИСАНСКИ (YD22DDTi commonrail http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_YD_engine). Току-що звъннах на Васко Димитров, собственика на Митвас - гаранционен сервиз и дилър на Нисан (където си поддържаме Кашкай) http://www.mitvas.com/ и той ми обясни някои неща за този автомобил. Проверихме в базата данни на Нисан - конкретно тази кола (по-скоро тази регистрация РА 5767 АМ) не е сервизирана във фирмените сервизи на Нисан в България. Но може би са сменяни рег. номера. Ако имаме ВИН, ще може да се проучи и да се разбере цялата история на автомобила.

Васко каза да не четеш кво пише по форумите, щото там имало невероятни глупости и при него постоянно идвали унищожени мотори поради някви странни ремонти по форумни съвети. Козата си сакала пръч.

Мотора по принцип е много здрав и издръжлив, обаче има известни проблеми с ангренажната верига, турбото (геометрията) и комън-рейл впръскването (помпа високо налягане). За щастие цените не били особено високи. Просто трябва да се погледне от специалист, защото конкретно проблемите с веригата се диагностицират много трудно - човек трябвало да знае какво точно да слуша. За съжаление дилъра на Нисан в Пловдив е фалирал, отскоро в Стара Загора като фирмен сервиз на Нисан функционира Мотоексперт, но не е ясно доколко са навлезли в матряла.

Окачването е здраво, двойното задвижване е собствена разработка на Нисан и е неубиваемо. Това се потвърждава и от факта, че абсолютно същото двойно задвижване се монтира и на новия Х-трейл, както и на Рено Колесница, Нисан Кашкай и Дачия Дъстър. Системата е с Халдекс-съединител и работи много добре (досега и в най-тежките зими не сме имали никакви проблеми с нашия Кашкай, катери се като коза).

Ми тва е. Колата е добра, надеждна, много просторна и комфортна, икономична, според мен е леко грозновата. А и интериора е меко казано странен с тия централни уреди. Абе въпрос на вкус.

търтей
04-05-2011, 13:18
Пинко, халдекс и неубиваемо 4х4 се изключват взаимно.

pinko
04-05-2011, 13:44
Пинко, халдекс и неубиваемо 4х4 се изключват взаимно.

Може, но Васко Димитров спомена, че досега е поръчвал само една такава "раздатка", и тя не се била повредила, а била със счупен корпус от удар в камък или нещо подобно при излитане от пътя.

Естествено, ако решиш да участваш с такъв Нисан на състезание по офроуд, вероятно ще я счупиш, въпреки че е доста трудно и изисква целенасочени разрушителни усилия. Ама тва не е проблем на Халдекса, а на задкормилното устройство. А и си има защити - като позагрее (което се случва при екстремна експлоатация), просто светва една лампа и изключва. И като поистине (което зимата става за няма и 5 минути), сработва отново.

търтей
04-05-2011, 13:53
Халдекса си има плюсове, но повечето от тях не са в зоната 4х4 експлоатация на колата. Идеални са за гоуф. Ама до там.
А в Митвас (които не надминават нивото на аутоиталия по компетентсност) може и да не са виждали такъв строшен щото драйверите на тия коли ги карат само и единствено в града където двойното не работи ;)

fiore
04-05-2011, 14:01
Ми тя таз кола си е за градо или да ходиш на ски с нея. Гледах в топ гиър опити да го карат извън пъто и заключението беше че е по добър от.........................RAV4

търтей
04-05-2011, 14:05
Бе аз не съм казал че на Пламен няма да му върши работа. Той знае кво мисля по въпроса.
Само казвам че неубивамо 4х4 и халдекс не трябва да се споменават в едно изремение щото е забавно.

trustworthy
04-05-2011, 20:59
Много ти благодаря за информацията, Пинко! Определено беше много полезна. И аз бях чувал/чел добри неща за модела, но за първи път от достоверен източник :)
Ще пиша на л.с. за вин номера, ако нямаш против.

Иначе като цяло добри работи се говорят за тези автомобилчета. Ясно е, че не стават за хард офроуд, но и не е това целта, поради която се купуват.
Х-трейл определено са презирани от офроудърите, но от друга страна, в качеството си на шосейни джипове, имат едно немалко предимство, подсказано ми от уважаемия колега Търтей (:handshake:) - на са на рама, което е в полза на пасивната безопасност.
Просторни са, не разбирам от 4й4 задвижване, но ми допада идеята да имам на стендбай задните колела в случай на нужда, предлагат се с доста екстри, а и не на последно място са доста икономични.
От централно разположеното табло се абстрахирам по подразбиране.
Все още не съм се отказал да чакам накояй кондидат да хвърли едно оченце на място:roll: