PDA

View Full Version : Питане за уиндоус 7



Stefan Caromov
05-05-2011, 18:00
Хора ,тъй като преди малко си оставих лаптопа гаранционно в мост компютърс ,ми дадоха оборотен -някакъв Benq joybook R56 Series.
Да ама е с уин 7 ,а на мен това ми е тъмна индия.
Със следните неща не мога повече от 2 часа да се справя.

Първо , видеото му е някакво нвдия \на етикета пише 8400G\ обаче си свалям кмплейъра и сече ,цикли и така нататък. Драйвъри не намирам никъде ,а и нали уж този умен уиндоус сам си ги намира и тегли от нета ,а после и инсталира...
Една много слаба игра си свалих онлайн ,която не изисква никакво специално видео ,но и тя сече.
как да оправя тия тъпотии ?

И съвет , мисля ,докато е в мен този лаптоп ,направо да си му сложа XP ако не успея да подкарам прилично филмите , въпроса ми е ,да не се разсърдят от мост комютърс , в реда на нещата ли е да го направя по мой вкус и като го връщам после да нямам проблеми ?

-Bobby-
05-05-2011, 18:05
BenQ R56 има драйвери за Виста, за ХР няма такива. Е, добре че са братушките да очовечат и тази софтуерна несправедливост, но ако нямаш подръка ХР драйвери за него, не се пробвай, че в още по-кофти филм ще се вкараш. Не пробвай на сайта на Бенк да ровиш - няма нищо там, което да е по-различно от оригиналното це-де, което си идва с лаптопа.
А какъв е този КМ плейър?

ПС - Оригинално, този лаптоп е с 1 гиги рам, което за Уин 7 си е малко, така че насичанията са part of the game. С 2Г е ок, ама не вярвам този екземпляр, дето са ти дали, да е с 2Г.

Stefan Caromov
05-05-2011, 18:07
BenQ R56 има драйвери за Виста, за ХР няма такива. Е, добре че са братушките да очовечат и тази софтуерна несправедливост, но ако нямаш подръка ХР драйвери за него, не се пробвай, че в още по-кофти филм ще се вкараш. Не пробвай на сайта на Бенк да ровиш - няма нищо там, което да е по-различно от оригиналното це-де, което си идва с лаптопа.
А какъв е този КМ плейър?

ПС - Оригинално, този лаптоп е с 1 гиги рам, което за Уин 7 си е малко, така че насичанията са part of the game. С 2Г е ок, ама не вярвам този екземпляр, дето са ти дали, да е с 2Г.


рам 512 ха ха ха . Как ще ми дадат нещо хубаво ,да не са луди . И кво няма драйвъри за хп ?!? и откъде да си дръпна пакетадрайвъри евентуално. Но все пак да кажга ,че това е последен вариант ,за да не ми се карат евентуално... по лесно е да си пригодя тъпото видео .. км е плейър за гледане на филми

-Bobby-
05-05-2011, 18:12
За тази серия Бенк - не. Особено забавно е "вкарването в правата вяра" на wifi-а. С Виста и 7 става незабележимо, едва ли не, ама при ХР е приключение. Имаше, както казах, едни руски драйвери, при това работещи...
Но ако верно е с 512 рам, както казваш (което е странно, R56 сток си бяха с 1GB всички модели, с празен слот за до 2GB), просто и с ХР ще ти сече всичко малко по-тежко, което пуснеш...

Stefan Caromov
05-05-2011, 18:15
еее баси тия по добре да не ми бяха давали лаптоп ли ?!?

-Bobby-
05-05-2011, 18:19
Баси якото! Уин 7 Ултимейт с 512 рам. :afro:
Стисни зъби там 3-4 дена и така... това бих могъл да те посъветвам.

RangeUser
05-05-2011, 18:21
Защо не пробваш с драйвъри от официалния сайт на нвидиа - цък (http://www.nvidia.com/object/win7-winvista-32bit-270.61-whql-driver.html).

ПС: Най-обичам някой да слага 32бит. ОС на 64бит. процесор..

Stefan Caromov
05-05-2011, 18:24
Защо не пробваш с драйвъри от официалния сайт на нвидиа - цък (http://www.nvidia.com/object/win7-winvista-32bit-270.61-whql-driver.html).

ПС: Най-обичам някой да слага 32бит. ОС на 64бит. процесор..

Как се разбира ,че процесора е 64бит ?
Апропо в този сайт не намирам така наречената от лепенките видеокарта - nVIDIA GeForce 8400 G

RangeUser
05-05-2011, 18:29
Ами Core2Duo са 64 битови :), This driver package supports GeForce 6, 7, 8, 9, 100, 200, 300, 400, and 500-series Общо взето каквото да избереш от падащото меню за драйвърите, разликата е само дали ще са 32/64битови, все един и същ пакет изкарва. :)

Едит: влез в контрол панел, ако нямаш иконка NVIDIA Control Panel, значи или нямаш драйвъри или си някакви от ОС-а.

Stefan Caromov
05-05-2011, 18:30
Ами Core2Duo са 64 битови :), This driver package supports GeForce 6, 7, 8, 9, 100, 200, 300, 400, and 500-series Общо взето каквото да избереш от падащото меню за драйвърите, разликата е само дали ще са 32/64битови, все един и същ пакет изкарва. :)

а интересното е ,че с някакъв медия плейър класик си тръгва филма .... баси тъпата работа .

А тия три-четири дни да стискам зъби .... ремонта може и месец да откара

И добре де ,нали в крайна сметка тоя уин 7 само си търси драйвъри и си ги сваля и инсталва ? или аз съм бая невежа

Не става с тия драйвъри

nblagoev
05-05-2011, 18:35
ПС: Най-обичам някой да слага 32бит. ОС на 64бит. процесор..

На 512 рам оставаше и 64-битова да сложат... :Suicide: :spiteful:

morfius
05-05-2011, 18:36
Я свали най-новия к-лайт кодек пак ... слагай го и да видим.

Stefan Caromov
05-05-2011, 18:37
Ето какво ми излиза след като сканира системата

Stefan Caromov
05-05-2011, 18:38
Я свали най-новия к-лайт кодек пак ... слагай го и да видим.


С най новите от замунда съм .....7.1.0.

morfius
05-05-2011, 18:39
Какво има в дивайс менажера?

RangeUser
05-05-2011, 18:44
Да не се окаже, че си с някой интелче:crybaby:

nblagoev ще се съглася :drunk:

Stefan Caromov
05-05-2011, 18:50
Какво има в дивайс менажера?

Хммм,или аз съм мноого тъп , или нещо не ми е много ясно
Понеже е на бг и няма дивайс мениджър ,на тая простотия има диспечер на у-ва
там на Display adapters излиза Standart VGA Adapter
като кликнах на второто
Общи - това устройство работи правилно
ето скрииновете

А може ли да са си сменили видеото на лаптопа ?


Това дали са актуалните драйвъри за ХП и дали са всичките ..?
http://joybookholic.blogspot.com/2008/06/driver-benq-joybook-r56-for-windows-xp.html


намерих и това
http://drp.su/drivers/notebooks/?v=BenQ&m=Joybook%20R56&id=986&l=en

morfius
06-05-2011, 01:06
Има 2 непознати устройства там...
Стандарт ВГА означава, че нямаш видео драйвери конкретни.
Сайта на Бенкю, драйвери за видеото за 7 (може и вистови да станат) сваляш и инсталираш.

Stefan Caromov
06-05-2011, 12:37
не иска нито един драйвър не иска да се инсталира както си му е реда ::\\

morfius
06-05-2011, 12:50
Този пробва ли го?
http://benq.bg/support/downloads/download.cfm?file=digital_media/joybook/drivers/jbr56/video/joybook_r56_vga_video_driver_v.7.1.15.11.142_vista .zip

Stefan Caromov
06-05-2011, 13:00
Този пробва ли го?
http://benq.bg/support/downloads/download.cfm?file=digital_media/joybook/drivers/jbr56/video/joybook_r56_vga_video_driver_v.7.1.15.11.142_vista .zip

да . Колегите в бмв форума изказват мнение ,че няма да спре да сече ,защото рама е 512 а уин 7 ултимейт искал мин 1 гига рам ,за да работи както трябва ...дали е така ,не знам

morfius
06-05-2011, 13:03
Както сам казваш с плеър класика не сече, което води до извода, че не е само хардуера крив.

http://us.download.nvidia.com/Windows/270.61/270.61-notebook-win7-winvista-32bit-international-whql.exe

И това ли не тръгва?

Това е първия сертифициран за 7 ... пробвай с него ако новите не искат:

http://www.nvidia.com/object/geforce_notebook_win7_185.85_whql.html

Stefan Caromov
06-05-2011, 13:10
Както сам казваш с плеър класика не сече, което води до извода, че не е само хардуера крив.

http://us.download.nvidia.com/Windows/270.61/270.61-notebook-win7-winvista-32bit-international-whql.exe

И това ли не тръгва?

Това е първия сертифициран за 7 ... пробвай с него ако новите не искат:

http://www.nvidia.com/object/geforce_notebook_win7_185.85_whql.html

Ей сега се проверява и ще кажа.

Мдааам ,този стана супер . Много ти благодаря . Сега филмите не секат . Появи ми се и нвидиа поле ,като цъкна с десен бутон на десктопа,интересното е само ,че монитора ми стана една идея по тъмен сега . Ноооо, това ли е най важното ::))
Сега ще си поиграя с настройките малко и готово ... огромно тенк ю и да знаеш ще почерпя на някоя сбирка

Stefan Caromov
07-05-2011, 02:39
Имам питане .... понеже тоя уиндоус ми харесва нещо ,колкото повече го опознавам ,толкова повече ми харесва , та да си питам , AlfaDiag & FiatEcuScan вървят ли .....ФЕС ми е версия 2.5

morfius
07-05-2011, 12:26
Тия програмки нямат ли си сайт на който да пише под кои ОС работят?
Инак Уиндоус 7 е доста добра ОС... но ако не е пиратствана, инак има проблеми с ъпдейти и СП1.

Stefan Caromov
07-05-2011, 14:56
Тия програмки нямат ли си сайт на който да пише под кои ОС работят?
Инак Уиндоус 7 е доста добра ОС... но ако не е пиратствана, инак има проблеми с ъпдейти и СП1.
Ами тия из замундатата? Те са с кейгени повечето мисля.

Относно програмите , принципно и да пише ,че стават , не вярвам ,докато някой ,който е опитал не каже. Много пъти така .... пише едно ,а в действителност е друго

trouble
07-05-2011, 17:29
Ее отдавна не бях виждал някой който има компютър като моя. Мога да кажа че е железен, но наистина драйвери за XP няма официални. Ама има руски :) С тях вървеше много добре, сега е на 7. :)

Stefan Caromov
07-05-2011, 17:43
Ее отдавна не бях виждал някой който има компютър като моя. Мога да кажа че е железен, но наистина драйвери за XP няма официални. Ама има руски :) С тях вървеше много добре, сега е на 7. :)

Тоя смотан лаптоп не е мой а е оборотен. Моя е гаранционно в сервиз да го чистят диагностицират ,сменят колонка и така нататък .
Иначе ,с помощта на морфиуса , в момента се държи прилично ,само малко цикли и бави.

Не знам ти как го ползваш с уин 7 и не се нервираш . А руските драйвъри ги гледах ,ама не знам бъкел руски и не разбирам нищо. Пък и ми казаха от бмв форума да не го преинсталирам ,да не искат после пари за лицензирана ултимейт 7 ,била към 600 лв и щели да ме .......

trouble
07-05-2011, 19:14
Еми той щото е оборотен затова цикли. То е като оборотните жени :D......Нямам проблеми аз, всичко е ток :)

Stefan Caromov
07-05-2011, 21:22
Еми той щото е оборотен затова цикли. То е като оборотните жени :D......Нямам проблеми аз, всичко е ток :)

Не знам оригинално колко е , но тук рама е 512 хард диска е 50 гига а процесора 1.5
Като съм склонен да вярвам ,че харда може да е сменен с цел по-евтино,ама другото .... и то е под всякаква критика . Видео нвидиа 8400 омг.