PDA

View Full Version : Аlfa 147 1.9jtd 16v - моля за съвет!



niento
06-05-2011, 16:56
Здравейте! Еми и аз реших да стана собственик на една такава и като новак, който не е карал Алфа реших да се консултирам. Знам,че употребявания автомобил си има своите кусури, но конкретно за този, който съм огледал.
Та ето и въпросите:
1. При запален автомобил вдигам щеката на маслото и оттам отчетливо се забелязва чисто бял пушек - това е основното ми притеснение. Каква е причината и имам ли основание да съм смутен? Карам автомобил с 1.9jtd мотор 105 коня и е почти на 200 000 хиляди такова нещо няма до ден днешен.
2. Скоростния лост се движи доста трудно във всички посоки. Само жилата ли са за смяна или има и друга причина? Питам защото скоростната кутия е 6 степенна и не знам дали няма да ме изненада с нещо! Иначе предавките се превключват без проблем.
3. Предните спирачни дискове са с дупки и почти нямат износване. Дали това са оригиналните или са сменяни? На таблото се изписват 121 900 "реални" изминати километра.
4 При бегъл преглед на ECU на автомобила това, което ми направи впечатление е, че със софтуера на Яни - Fiat ECU scan одометъра изписва 0,0 километра. Дали това е показателно за интервенция или не. При моето фиатче разликата табло - ЕCU e точно в границите 3%.
Предварително благодаря на отзовалите се

SandoOne
06-05-2011, 17:36
Според мен трябва маслото на скоростите да смениш и при мен трудно влизат . Отностно дисковете Жтд-та са винтилирани дискове и щом не усещаш треперене на волана при скорост над 100 или да не спира няма проблем относно белия пушек не мога нищо да ти кажа .

Jivko7777
06-05-2011, 18:17
Нещо да вземеш да я прескочиш тая кола ли...

myato
07-05-2011, 00:55
За двигателят не мога да ти кажа,има ли проблем,но ECU-то със сигурност е нулирано,а може и друго да е правено.Спирачките,щом видимо нямат проблем е без значение дали са оригиналните или нови.

niento
07-05-2011, 16:25
Нещо да вземеш да я прескочиш тая кола ли...

Да де, ама пусто кат не мога да отида в магазина и да се кача на една 159 примерно. Май търсенето продължава!

---------- Post added at 16:25 ---------- Previous post was at 16:23 ----------


За двигателят не мога да ти кажа,има ли проблем,но ECU-то със сигурност е нулирано,а може и друго да е правено.Спирачките,щом видимо нямат проблем е без значение дали са оригиналните или нови.

Уважавам мнението ти и ще се съобразя с поста! И аз си мислех така, но исках поне още един коментар.

myato
07-05-2011, 16:56
Успех в търсенето!Дано си намериш читава Алфа и да те вози хиляди безаварийни!:thumbup: