PDA

View Full Version : проблем с жтд



dan4o_ludiq1
07-05-2011, 18:40
днеска ми направи един проблем чаках 30 секунди на светофар и после и дадох ръчка да се изнеса по бързо но колата нещеше да наеме само къдеше чак като вклучих 2ра колата развартя турбината и след това се оправи защо се получи така след това откачих дебетомера не забелязах разлика в вървежа :small_cry:искам да отстраня този проблем да не като тръгна да изпреварвам и да се окаже че не ми достига мощноста с която разполагам по принцип и колата за разлика от старата (ми която беше бензин) иска повече газ при потегляне което не е нормално за мен защото дизела тръгва с по малко газ попринцип да не италиянките да са изклучение :sad:има и един електро магнитен клапан който оправлява вакум към турбото той цъка постояно да не той да е прецакан или така си цъкат по принцип. колата е алфа ромео 145 1.9 жтд 1999 година мисля че е 105 коня моля за помощ за севте карам италиянски дизел:roll:

monimsl
07-05-2011, 19:27
Климатика беше ли ти включен, понеже съм забелязал че при мене на включен климатик колата е по тромава на 1-ва.

dan4o_ludiq1
07-05-2011, 19:47
не врътката беше на 0 и копчетата не светеха тя при всяко потегляне иска повече газ

Jivko7777
07-05-2011, 20:10
ЕГР изолиран ли е, катализатора махнат ли? Това като за начало да споделиш...

dan4o_ludiq1
07-05-2011, 20:13
егр не е изолиран катализатора поне при мен не е изкормван

Jivko7777
07-05-2011, 20:16
егр не е изолиран катализатора поне при мен не е изкормван

От тука трябва да започнеш и ще се пооправи работата ;)
Горе на всмукателя при ЕГР слагай една пластина, повече сажди да не влизат и махай катализатора като на негово място директно заваряй права тръба и колата осезателно по добре ще върви, отделно ако не си я обслужвал редно е и това да направиш!

dan4o_ludiq1
07-05-2011, 20:29
ako прекъсна само вакума няма ли да остане в затворено положение може ли чрез засмукване с уста през маркучето на вакума да се осети дали клапата функционира. този проблем го прави ако е работила на място по дълго време или се кара на на 1 на обороти повече време когато имам възможност ще тапя а пушенето го прави заедно с другия проблем по оделно не иначе при наемане грам не препушва.ами ако само почистя тази клапа и си я оставя периодично да кжем на година си я чистя няма да е проблем нали ?

Bobo
07-05-2011, 22:38
ako прекъсна само вакума няма ли да остане в затворено положение може ли чрез засмукване с уста през маркучето на вакума да се осети дали клапата функционира. този проблем го прави ако е работила на място по дълго време или се кара на на 1 на обороти повече време когато имам възможност ще тапя а пушенето го прави заедно с другия проблем по оделно не иначе при наемане грам не препушва.ами ако само почистя тази клапа и си я оставя периодично да кжем на година си я чистя няма да е проблем нали ?

Да ако клапата функционира няма да имаш проблем ;) А според мен обърни внимание от къде и как смуче въздух колата според мен се "нагълтва" със топъл въздух по кръстовищата и от там имаш жестока загуба на мощност в първия момент ;)

dan4o_ludiq1
07-05-2011, 22:55
колега тя си смуче от заводските места там до маската и като я ръчна почва да мирише на теч на нафта (знам как мирише защото 124ката олижаше мотора с нафта от мъркучетата на излишното гориво) огледах на всякъде няма течове а и разхода е в норми поне за мен смесено каране из сливен 6/100 мисля да тапя егр мисля че той ми прави проблем защото турбината я осещам всеки път надува различно явно егр не затвяря всеки път плътно и прави байпас ще опитам с егр-а ако не се получи ще ходя на диагностика мерси за отговорите колеги ако някой се сеща за друго да пише приемам идеи

Chimev
08-05-2011, 11:40
Не си изтърбушвайте катализаторите, че скоро като ги затърсят... ще се плаща по една камара пари за тая гяволия. Аз на дизеловата го свалях по-рано и го измих на пароструйка - решетката си стана идеално чиста и проблеми не съм имал :starwars:

dan4o_ludiq1
09-05-2011, 22:45
сега като се замисля някой може ли да ми каже от къде разстоварва турбото при 1.9 жтд 105 коня

didod
09-05-2011, 23:00
Какво да разтоварва?

trustworthy
10-05-2011, 21:22
Какво да разтоварва?

Налягане?

didod
10-05-2011, 22:03
Е сигурно де, ама особено е формулиран въпросът.

dan4o_ludiq1
11-05-2011, 20:04
да налягането сега не разтпварва ли през егр-а

tonov
11-05-2011, 23:45
да налягането сега не разтпварва ли през егр-а

Няма такова нещо. Пък и като нямаш дроселова клапа, какво трябва да разтоварва? Това е дизел все пак ;)

Е, може турбото да "разтоварва" през ЕГР-а ако е запецнал, ама тогава е съвсем друга бира :)

dan4o_ludiq1
12-05-2011, 21:18
колеги чудо затапих егр-а и колата стана друга спря да пу6и а трябваше да е обратното тва немога да си го обесня турбото развърта о6те след 1500 оборота засвирва а се усеща около 2000 че дърпа яко сега колата потегля почти без газ а преди трабваше да е все на 1600.Сега и вървежа стана друг доста добре дърпа то преди беше филм карането на колата се трябваше да е в обороти.Ще засека и разхода дано да не се е променил защото преди смесено гореше м/у 5.5-6 литра дано се запази в тея рамки сега натискам леко педала на гаста а колата върви добре преди се искаше до дъно много се вълнувам че отстраних проблема дори и без да давам пари за сервизи благодаря на всички колеги които ми помогнаха :)

infernus
12-05-2011, 22:42
колеги чудо затапих егр-а и колата стана друга спря да пу6и а трябваше да е обратното тва немога да си го обесня турбото развърта о6те след 1500 оборота засвирва а се усеща около 2000 че дърпа яко сега колата потегля почти без газ а преди трабваше да е все на 1600.Сега и вървежа стана друг доста добре дърпа то преди беше филм карането на колата се трябваше да е в обороти.Ще засека и разхода дано да не се е променил защото преди смесено гореше м/у 5.5-6 литра дано се запази в тея рамки сега натискам леко педала на гаста а колата върви добре преди се искаше до дъно много се вълнувам че отстраних проблема дори и без да давам пари за сервизи благодаря на всички колеги които ми помогнаха :)

Доколкото знам така един колега на френския боклук си разсвири турбото доста успешно, и после пак го отпуши. Оказа се че по някакъв начин това въздейства на турбината и я прецаква (доколкото помня с обратни горещи газове към нея обратно). Ако искаш говори с някой майстор на турбини или с някой по компетентен тук, че да не роди без време турбината.

Coyota
13-05-2011, 09:04
колега карай смело и моята свири, тя като си замине ще разбереш :-)

dan4o_ludiq1
13-05-2011, 21:37
аз карам смело дано да издаржи ако роди ще взема др кола направо не ми се занимава да правя вече пък и колко ще е едно турбо 2 ръка :Д

mordohy
13-05-2011, 22:52
Колега, карай и си свиркай!
Боклука, който си затапил, има за задача единствено да намалява азотните окиси.
Когато работи коректно разбира се!
Като не работи, прави простотии и се затапва!
При тебе няма разтоварване така, че си карай хубавицата!

Coyota
13-05-2011, 23:19
аз карам смело дано да издаржи ако роди ще взема др кола направо не ми се занимава да правя вече пък и колко ще е едно турбо 2 ръка :Д

При добър пазарлък турбото 2-ра ръка струва не повече от 250 лв няма да се плашиш :)

dan4o_ludiq1
14-05-2011, 20:51
мерси колеги :)