PDA

View Full Version : Автомивка - пране на салон и таван във Варна?



ALFA CORSE
07-05-2011, 21:47
Някой може ли да ме посъветва къде перат качествено тавани, тапицерии, мокети, с други думи пълна програма... та след това да не ми се налага да претапицирам тавана ;)

DJ Vladic
08-05-2011, 01:22
Аз в Русе прах цялата тапицерия. Изключително съм доволен 40 лв всичко. Още като я оставях говорихме с момчетата, че тавана е леко увиснал, и ако го минават обсотйно, има възможност да падне. Затова леко го минаха. Колата ми е с бял плюш и всички в момента забелязват колко е шикозно и луксозно бялото. Така, че ако имаш притеснения относно тавана просто намекни да не го чистят обстойно. И без това тавана е най-малко цапащата се част от автомобила. При всички автомивки извършват тази услуга. Всяка година сменям мивката и на всички места чувам цени от 60+ лв. Пък онази промоция за 40 лв външно + пране си е оферта. Успех :)

KirilSol
08-05-2011, 10:12
Някой може ли да ме посъветва къде перат качествено тавани, тапицерии, мокети, с други думи пълна програма... та след това да не ми се налага да претапицирам тавана ;)

Да, автомивката на Пикадили Младост (между пикадилито и бриколажа). Изпробвана е от мен няколко пъти на различни коли и резултата е винаги перфектен. Струва около 60-80 лева в зависимост от това какво искаш да ти перат. Няма да съжаляваш.

iee
08-05-2011, 11:33
На автомивката в Аспарухово преди баира за Галата, която е се справят добре с всичко.....ама не е от най-евтинките ;)

koko156
08-05-2011, 15:36
А може и така.Но трябват 2 слънчеви дни.Аз направих по Великден упражнението,щото целия под беше в антифриз от казанчето на парното.Сега съм внова кола.:drive:8-)

tuning_vn
08-05-2011, 17:45
Някой може ли да ме посъветва къде перат качествено тавани, тапицерии, мокети, с други думи пълна програма... та след това да не ми се налага да претапицирам тавана ;)
колега аз ги пера-предлагам машинно изтупване на седалките със система rainbow,слид това изпиране на на плата,при слънчево време(над 20 градуса)исъхва за ден.Не всички тавани се парат,тези които не се перат се обработват с кърпа и препарат,ако интересува нещо друго-0898646565

Mind_Control
08-05-2011, 18:25
НИКОГА, ЗА НИЩО НА СВЕТА НА ПЕРИ ТАВАНА. 100% ГАРАНЦИЯ, ЧЕ РАНО ИЛИ КЪСНО ЩЕ СЕ РАЗЛЕПИ.

ALFA CORSE
08-05-2011, 19:57
НИКОГА, ЗА НИЩО НА СВЕТА НА ПЕРИ ТАВАНА. 100% ГАРАНЦИЯ, ЧЕ РАНО ИЛИ КЪСНО ЩЕ СЕ РАЗЛЕПИ.

Мръсен е и е неизбежно ще се пере, каквото ще да става :)

Ще пробвам мивката, за която спомена KirilSol и ще пиша отзиви, само да се оправи малко времето, че то направо есен станало...

tuning_vn
08-05-2011, 20:05
НИКОГА, ЗА НИЩО НА СВЕТА НА ПЕРИ ТАВАНА. 100% ГАРАНЦИЯ, ЧЕ РАНО ИЛИ КЪСНО ЩЕ СЕ РАЗЛЕПИ.
ако не знаеш как,недей да експериментираш

spe4elist
08-05-2011, 20:18
Мръсен е и е неизбежно ще се пере, каквото ще да става :)

Ще пробвам мивката, за която спомена KirilSol и ще пиша отзиви, само да се оправи малко времето, че то направо есен станало...

Тоше, така и така ще претапицираш таван, що не си спестиш прането. Само миризми ще събираш после.

Имах такъв проблем с Ланчата, знам тапицер - направиха ми я перфектно ...

starata alfa
08-05-2011, 20:33
ако е плюш се пере само със суха пяна,но точно тавана е почти невъзможно ,единствения начин за който се сещам е да направиш съха пяна и да нанесеш пяната на ръка и после да я обереш,но незнам как ще си направиш пяната без уреда който я прави .зада не правя реклама на уреда ако искаш ми пиши на лс

rossenvn
09-05-2011, 11:44
Преди година и половина си "изпрах" колата с пяна на спрей - 2 флакона. От тези, които имат и една жълта четка. Не помня марката, но гледам, че и Търтъл уакс имат подобни. Много съм доволен - тавана беше целия в петна - сякаш някой беше пръскал нарочно кафе или нещо подобно. Седалки, сенници, колоните. Засега нямам и най малката индикация да ми пада тавана, а пръсках много по него. Просто беше много горещ ден и бързо съхнеше. Има още един +, а именно, че после дълго време ухае много приятно на чисто и въобще не ти трябва ароматизатор. Всичко зависи на колегата колко и какво му е мръсно по колата, но пяната си е един вариант - пък и за 60 лв ще си купи 6-7 спрея:-)

alfatras
09-05-2011, 12:02
НИКОГА, ЗА НИЩО НА СВЕТА НА ПЕРИ ТАВАНА. 100% ГАРАНЦИЯ, ЧЕ РАНО ИЛИ КЪСНО ЩЕ СЕ РАЗЛЕПИ.
Подкрепям!

Mind_Control
09-05-2011, 12:03
Преди година и половина си "изпрах" колата с пяна на спрей - 2 флакона. От тези, които имат и една жълта четка. Не помня марката, но гледам, че и Търтъл уакс имат подобни. Много съм доволен - тавана беше целия в петна - сякаш някой беше пръскал нарочно кафе или нещо подобно. Седалки, сенници, колоните. Засега нямам и най малката индикация да ми пада тавана, а пръсках много по него. Просто беше много горещ ден и бързо съхнеше. Има още един +, а именно, че после дълго време ухае много приятно на чисто и въобще не ти трябва ароматизатор. Всичко зависи на колегата колко и какво му е мръсно по колата, но пяната си е един вариант - пък и за 60 лв ще си купи 6-7 спрея:-)

На мен на алфата започна да ми се разлепя тавана 2 години след като беше пран :) Просто е неизбежно в един момент и е по скоро изключение ако не се разлепи. Но ако е чак толкова мръсен- изпери го и после след време събери едни 100 лв за претапициране.

mim
09-05-2011, 14:41
под тапицерията тавана е от пресован картон на 156-те
как ще го перете, какво ще струвате - това е ХАРТИЯ, имайте 1 голямо на ум

ALFA CORSE
29-05-2011, 21:59
Преди няколко дни изпраха всичко във въпросната мивка, добре се получи, тавана не го праха а го минаваха с парцал и препарат, но светна, няма нищо общо с преди. Засега си е на мястото :)