PDA

View Full Version : Алфа 155 1.8 проблем със спирачките



aRm
10-05-2011, 11:06
Проблема е, че когато се опитвам да спирам педала на спирачките ми се втвърдява и колата не спира, след повторно или трето натискане на педала спира нормално. Започна да ми го прави много често и се притеснявам от какво може да е. Чудех се за обезвъздушаване, но все си мисля, че педала щеше да потъва, ако беше от това. Помагайте и давайте мнения, колеги. Днес опо-късно ще погледна и спирачната течност.

Furious 155
10-05-2011, 11:38
Клапана на сервото вижте, сякаш нещо там има проблемно - По вакуума нещо!

MUROMAN
10-05-2011, 14:50
При мен беше така ,натискам педала и той е най-горе и камък,след няколко натискания омекваше и спирах.
Сервото ми беше заминало.

aRm
10-05-2011, 15:51
Хора, стана още по-зле от днес сутринта... Вече едвам спира колата, когато натисна педала се чува съскане... И аз имам съмнения за сервото, ама се чудя как така за един ден заминава тва серво... досега си работеха :D

MUROMAN
10-05-2011, 16:03
Хора, стана още по-зле от днес сутринта... Вече едвам спира колата, когато натисна педала се чува съскане... И аз имам съмнения за сервото, ама се чудя как така за един ден заминава тва серво... досега си работеха :D

Не се чуди ,а се ориентирай да купуваш серво от сега ти казвам ,че Няма Ново/или е прекалено скъпо/ затова търси 2-ра употреба. :)

Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT e - 126 HP

fiore
13-05-2011, 14:36
Ако ти се рискува с едно дето не си спомням дали имаше или нямаше проблем ще ти го подаря. смяната обаче е ..много кофти се бърка.

TS
13-05-2011, 22:14
То като чели всички с тия легени сме пинали по тоз път ... Ако няма абс е "по-лесна смяната" :/.

aRm
13-05-2011, 23:29
Хора, днес си взех колата със сменено серво. Лошото е, че се доверих да я дам на майстор, за когото нищо не знам... Та, колата в момента спира и то много добре, но има 2 други сериозни проблема... Понеже датчика за температурата ми е развален имах едно копче изкарано за ръчно включване на перката и колата държеше 88 градуса точно, направо си заспиваше. Всичко си работеше до последно(освен сервото) преди да я оставя в сервиза. Днес включвам копчето, но перка йок... Колата беше пред прегряване и едвам я спасих... Преди това колата ми загасна в движение 3 пъти и то всеки път като върна на неутрална и тръгна да спирам. Ей така си падат оборотите и гасне... Преди това ми играеха само оборотите, но никога не е гаснала... А, не е от стъпковото моторче, защото на празен ход оборотите заспиват, само в движение ми го прави това. Майсторчето, разбираш ли, понеже забелязал, че жилото за гаста отпред леко било клеясало ( което разбира се аз го знаех) решил да го отхлаби, та не знам дали не е прецакал и там нещо. Та ако някой има идеи от какво може да ми играят така оборотите, когато спирам на неутрална и какво да правя с тая перка, МОЛЯ да даде съвет. Писнало ми е от пишман майстори, братче. Да не говорим, че "майсторчето" видял, че ми свети лампата за инжектора на таблото и ми вика, че имало дюзи за смяна и т.н, а всъщност ламбдата е развалена и заради това свети. Отделно амортесьорите ми били заминали и некви такива кусури дето си ги знам до болка... Всеки тука в БГ като види Алфа все едно гледа извънземно :( Утре ще си звънна най-вероятно във Вентурата (не искам да правя реклама), поне там пичовете си разбират от работата и съм доволен от тях.

nicola 59
13-05-2011, 23:49
Здрасти колега значи за перката мога да кажа малко виж си кабелите ,които майстора или не е сложил или прекъснал .За това че гасне като пуснеш на свободна значи много богата горивна смес ,преди е дърпала въздух от сервото и сместа е била добре ,но сега е вече богата.И понеже е много рядко да се случи това на бензинова кола, не е невъзможно ,но става рядко ,и не си пояснил ,но аз мисля ,че си на газ намали си малко гаста и ще се оправи .Ако нямаш газ значи незнам какво да ти кажа.

aRm
14-05-2011, 00:05
за жалост нямам газова уредба колега... :(

nicola 59
14-05-2011, 00:14
за жалост нямам газова уредба колега... :(

Ламбдата, дебитомера, регулатор на налягането всичко от което може да е богата сместа

aRm
14-05-2011, 00:23
Ламбдата, дебитомера, регулатор на налягането всичко от което може да е богата сместа

Тя ламбдата е за смяна, заминала е тотално, но въпроса е, че явно след ремонта и е дошло наистина в повече. Другите неща ги изключвам, защото съвсем скоро мина диагностика... Утре ще проверявам кабелите към перката и бушоните ще прегледам. Ще сменя и сондата, дано се оправят нещата :(

aRm
14-05-2011, 17:52
Пичове, перката я оправих, замерих напрежението и имаше 12 волта от до... когато я отскубнах от буксата се оказа, че от голямата температура буксата от едната страна е леко стопена и имаше пластмаса на крачето, което не позволяваше контакт и така, зачистих я и всичко е ОК, когато спирам на неутрална в момента оборите просто падат на 700, но не повече, всичко е както преди, тоя проблем не го установих все още, но важното е, че колата в момента спира адски добре :)

aRm
16-06-2012, 19:46
Малко да обновя темата с някое друго въпросче... Проблемът ми със спада на оборотите остана и все още се опитвам да открия откъде е... Значи, когато колата е студена в движение на неутрална скорост няма спад на оборотите, обаче вдигне ли над 50-60 градуса се почва едно притрисане и спад до 600 оборота.... Това го прави само и единствено на неутрална скорост в движение. Спра ли на място оборотите се вдигат на 900-950, колкото и всъщност трябва да бъдат... Ако някой се е сблъсквал с този проблем, нека пише какво е сменил, защото имам съмнения за един датчик http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=48&modif=222&cat=351&subcat=357

Проверил съм да няма въздух отнякъде и обичайните работи(дебитомер,мпх,дросел,свещи,бубини и т.н) Най-странното е, че го прави само като загрее и в движение ( независимо дали ще съм с 60 км/час или 5-10 км/час) Много е изнервящо в задръстванията!!!

Мерси предварително, колеги :)

П.П: Четох на много места,че може и регулатора на налягането да прави подобни проблеми, но нямам представа къде стои това нещо... А и като гледам не е от най-евтините компоненти :( Моля да ми подскажете малко !!!

TRENDi
17-06-2012, 10:31
...

П.П: Четох на много места,че може и регулатора на налягането да прави подобни проблеми, но нямам представа къде стои това нещо... А и като гледам не е от най-евтините компоненти :( Моля да ми подскажете малко !!!

Седи под всм. колектор от страната на пасажера.

aRm
18-06-2012, 01:53
Много странно.... Рестартирах компа и на самодиагностиката излезнаха 4-4-4-4, което май беше "без грешка" ако не се лъжа... Днес карах бая време и нито веднъж не ми направи този номер... Само от време на време ми присветва инжекциона, но нито веднъж не ми се сдави.... Дано се е оправило и за напред да няма тези проблеми :/

Da_Fuse
19-06-2012, 00:09
Датчик за темперетура на водата за инжекциона, трябва да дава 200-300Ом на 90 градуса и 2000-3000ом на 20 градуса. :)

aRm
19-06-2012, 17:01
Датчик за темперетура на водата за инжекциона, трябва да дава 200-300Ом на 90 градуса и 2000-3000ом на 20 градуса. :)

Значи е заминал.... Студена ми даде 900 ома, загряла 700 :(

Furious 155
19-06-2012, 17:29
Значи е заминал.... Студена ми даде 900 ома, загряла 700 :(
Преди година взех от Киров за 21-22лв такъв нов.