PDA

View Full Version : питане за шпакловка



Stefan Caromov
13-05-2011, 08:53
Майсторите да дадат акъл плийс
Имам разни малки дупчици и пукнатинки по боята и тъй като ще се боядисва сега ще си ги запълвам с колор кит сам.
Питането ми е този колор кит добър ли е за това и ,след това с каква шкурка да заравнявам ?

detelazurno
13-05-2011, 11:23
Майсторите да дадат акъл плийс
Имам разни малки дупчици и пукнатинки по боята и тъй като ще се боядисва сега ще си ги запълвам с колор кит сам.
Питането ми е този колор кит добър ли е за това и ,след това с каква шкурка да заравнявам ?

Колоркита е много фина шпакловка и се използва точно като последен слой на шапкловката. Ако си достатъчно добър няма да имаш нужда от шкурка, но в случай, че не ти се получи ползвай направо водна 2000. Но това в слуай, че не са ти големи неравностите. Шкурката я съобрази с неравностите които ти с полуат.

Kuku
13-05-2011, 11:27
Каква боя? Най-добре ще стане с гипсова шпакловка, защото 'Колор кит' е за фина шпакловка, не за запълване. Шкуренето после зависи от това, каква гладскост искаш да постигнеш - започваш от по-едра шкурка (примерно 60) към по-ситна шкурка.
Преди да боядисаш ще трябва да минеш една ръка дълбокопроникващ грунд (на 'Боро' е хубав), за да не останат петна там, където е новия гипс.
Само да поясня, че не съм майстор, но в момента си ремонтирам апартамент сам и ги понаучих вече :D

Stefan Caromov
13-05-2011, 12:23
Благодря . Знам ,че колор кита е за фина шпакловка ,но при мен неравностите не са големи ,имам в апартамента такива дупчици от пирончета , не изправям цели стени ::)) ,още един път мерси за отговорите

fiore
13-05-2011, 12:32
Колоркита е много фина шпакловка и се използва точно като последен слой на шапкловката. Ако си достатъчно добър няма да имаш нужда от шкурка, но в случай, че не ти се получи ползвай направо водна 2000. Но това в слуай, че не са ти големи неравностите. Шкурката я съобрази с неравностите които ти с полуат.

Ти сериозно ли говориш за 2000?
със 180 или 240 макс ти е перфектно дори за гланц боя.
Ако са по големи пукнатините , колоркита ще трябва даго нанесеш на 2 ръце. Ако са много финни, можеш да ползваш К2 на кнауф- перфектно е. Разбира се имаш и вариант сатен гипс.
Преди боя грунда е задължителен. За обикновенния грунд, каквото и да вземеш , няма да сбъркаш. Не го разреждай максимално но не се и натягай да е по концентриран, защото оставя и той неравности от нанасянето. Грунда, не се повтаря! Желателно е като го нанасяш да не пропускаш и да се налага да се връщаш назад.

Мама, ти коли ли ще ремонтираш, строител ли ше ставаш, кибапчита ли шъ пичеш :))))

DiStefano
13-05-2011, 12:33
Аз в нас миналата година като правих тази гимнастика сам ползвах силициева шкурка и търках яко, но стените на спалнята станаха идеални.

Stefan Caromov
13-05-2011, 12:43
Ти сериозно ли говориш за 2000?
със 180 или 240 макс ти е перфектно дори за гланц боя.
Ако са по големи пукнатините , колоркита ще трябва даго нанесеш на 2 ръце. Ако са много финни, можеш да ползваш К2 на кнауф- перфектно е. Разбира се имаш и вариант сатен гипс.
Преди боя грунда е задължителен. За обикновенния грунд, каквото и да вземеш , няма да сбъркаш. Не го разреждай максимално но не се и натягай да е по концентриран, защото оставя и той неравности от нанасянето. Грунда, не се повтаря! Желателно е като го нанасяш да не пропускаш и да се налага да се връщаш назад.

Мама, ти коли ли ще ремонтираш, строител ли ше ставаш, кибапчита ли шъ пичеш :))))


Хе хе хе , аз кебапчетата ти финиширах отдавна ::)) Коли правя - само моята си ,апартамента също . А и не е голям ремонта ,който ще правя....Само бутам една стена ,запълвам останалите ,където квото има и сменям ламината с мрамор заради масата ,ама това няма аз да го правя ::)) е га не са ми ръцете толкова в г...за ,че да не мога да запълня 20 дупки от куршуми ... от пирони...За момента се считам безработен ,търся си работа и няма какво да правя ,а и място треа отворя за снукъра

Rider_alfa155
13-05-2011, 14:33
работих в тази сфера 6 години (вътрешни ремонти) и да си кажа мнението, за малки неравности колор кит и шкурка 220-240 за по големи "майсторлъци" сатен гипс и същата шкурка, ако ще изправяш "дувари" гипскартон, по желание с рамка от УД профили и вата или директно залепен за стената. В твоя случай кит-чето е супер

Stefan Caromov
13-05-2011, 16:34
Мазах, мазах, мазах и...... се омазах ::))
От 7 сутринта мажа ,повтарям и така.. За момента е супер (според моите скромни виждания) утре повтарям на някои места и след това шкурката ....

Апропо ,търся доброволци с големи чукове ,на които им се хулиганства с цел пребиване на вътрешна стена ::)) :grin::jumping::tequilla:

Rider_alfa155
13-05-2011, 23:28
с удоволствие бих се включил колега ама си ми малко доста далеч... запазвам си правото за следващия ремонт :D :headbang:

old alfist
14-05-2011, 03:44
Майсторите да дадат акъл плийс
Имам разни малки дупчици и пукнатинки по боята и тъй като ще се боядисва сега ще си ги запълвам с колор кит сам.
Питането ми е този колор кит добър ли е за това и ,след това с каква шкурка да заравнявам ?

Най-добре наблегни върху причините за появата на дупчиците и пуктатините по боята, защото ако не ги отстраниш, каквото и да направиш пак ще се появят.

alex052
14-05-2011, 12:54
похвално начинание.за пукнатините ако са по големи или "работещи" задължително гласфазерна лента.дупките от пирони по добре с прост гипс или сатен/по лесно ще ти е колоркита е малко по мек материал/.шкурката е 0т 100-120 до 180 200 имаш предвид че 100-120 се захабява и накрая работи като 180.задължителен грунд равномерно нанесен,след него ще ти излязат корекции.ако ползваш капризни цветове след това не забравяи така наречения подцвят или основа.ако искаш може да посетиш едно бояджииско магазинче намира се на локалното на борис на около 450 м преди пушкин посока центъра.нещата не са им от най ефтините на са качественни и хората са разбрани а имат и най различни глезотии като наилон с хартиено тиксо за облепяне и т.н.
успех

Stefan Caromov
14-05-2011, 13:03
блегодарско на всички за съветите. Оправих се ::))