PDA

View Full Version : да се похваля или оплача...зависи от гледната точка



alex052
16-05-2011, 17:32
гадината от подписа,не ме разбирайте погрешно обичам си я и я глезя подобаващо ще се убедите по долу. та на гадината и направих пълно обслужване януари месец/ремъци,ролки,масла,филтри,съединител дебитомер ламбда сонда свещи денсо и т.н./само за да има възможноста да се разтрака предницата февруари и да се износят дисковете на спирачките март....още преди да отстраня тези ядове започна да си погорва масло и то така леко далеко отива следващия месец към ремонт на глава и подмяна сегменти и разни други съпътстващи чаркове/това съм го решил де/.
а в периода януари-април запралича и на тежко амортизирано войнишко канче то един идиот боклукчия я отмести,то незнам си кой спря в мен то .......абе не е за разправяне цялата очуката ужас и безумие.........имаше само един здрав детайл,след тежка борба с ................./какъвто епитет искате сложете все ще сте прави/застрахователли някак успях да я вкарам в сервиз какво мина при тях мина.цвета е 98 процента перла и корекции трудно а в моя случай невъзможно щеше да стане шарена та реших да я мина цялата и за да ми е още по трудно избрах следващият подобен на оригиналния цвят/те са три разновидности на въпросния азуро нувола 403 а в и с ако се нелъжа оригинално беше а след едни корекции го объркаха и я направика в за тяхна сметка в и сега аз реших да мина през цялата гама-идиот човек/ то това естественно ми струва освен застраховката лично на мен малко над 1200 лева ама ....
жената твърди че съм пълен идиот и това нещо /както я нарича/ не струва и 3000 лева а видиш ли аз ще ги дам за ремонти и т.н.
ама чесно казано след като стриктно проследих цялата подготовка и днес я огледах преди нанасяне на лак си изпълних душата.другия месец частичн основен ремонт и .........вечно моя.
това е исках да се похваля и да си изплача най вече финансовата болка.
поздрави.

п.с. моля без коментари колко по ефтинко може да ми излезе боядисване.

fred
16-05-2011, 17:37
По евтиното излиза скъпо-освен, ако примерно бояджията не баща ти примерно, какво да се прави-колите са нещо като бездънна яма, все наливаш и дъното все се вижда

pinkmousy
16-05-2011, 17:40
Колега, моите съболезнования, но в общи линии всички с алфи сме така :) или поне повечето. Може да споделиш после впечатления от боядисването, защото имам една врата за правене и като гледам как ми пада лака от боядисваните огледала, ме е страх да отида да ми съсипят колата и си я карам надрана вече 2 години...
Да ти е жива и здрава за в бъдеще, пък пари се изкарват... и то с цел да се харчат :)

cassillas
16-05-2011, 17:41
Дай снимки като я пребоядисаш:alien:. И ще и се вдигне цената от 3000 на поне 3200лв:big_money:

detelazurno
16-05-2011, 17:46
Ще ме прощаваш, но си изтормозих нервите само до първия абзац. Правописа ме отказа :surrender::Bolt:

alex052
16-05-2011, 17:48
сори за правописа с тъпия таблет е леко изнервящо писането.

rossenvn
16-05-2011, 17:55
Една молба само - да пишеш по-разбираемо с препинателни знаци. Иначе историята ти е до болка позната на голяма част от хората в тоя форум :-) и този филм продължаваме да го играем. Хората около мен реагират по същия начин. Сега й взех разпънка и прагове, предстои боядисването им + една щета на врата и да не забравя... горни носачиии;-). И така всеки месец - явно това е орисията ни. И да сложиш снимки като я боядисаш!!!:-)

п.п. Колко човека ме изпревариха докато отговоря не е истина просто:-)

koolio
16-05-2011, 19:40
Толкова струва удоволствието да притежаваш и шофираш лична кола и то по-висок клас. Това е положението. Алтернативите са:
1. Продаваш я и разчиташ на обществен транспорт
2. Купуваш си Кадет/Голф2/Лада/Нещо подобно за 500-600 лева, караш го докато не спре и така.

А за жената - нали знаеш, че мъдрият мъж не спори с жена си, а я оставя сама да почне да си противоречи. Кажи на жена си - писна ми от тоя кенеф, продавам го и си купувам Кадет и да видиш какво ще последва.

Ladjov
16-05-2011, 22:24
с кулио съм 100 % съгласен ама преди това и показваш някой кадет който ама мноооого измъчен , раздрънкан и т.н. След изречението "аз в това няма да се кача " (виждал съм го на живо гУлуем цирк ) и казваш "Тогава може да тичаш след него и без това е толкова изгнил , че не мисля да го карам бързо " .После настоящата кола от нещо ще бъде много по удобна и хубава след боядисването

Сега за другото не се ядосвай това е да караш кола без лайсни отстрани всички сме го преживели вече то аз чакам да ме допоужулят някъде и отивам да завеждам щети пък ще ги видим какво ще кажат .

barkas_06
22-05-2011, 09:40
Евала за двата по-горни поста!!!!

546
23-05-2011, 07:30
Само нема се плашиш,едно по едно и да знаеш когато стигнеш средата пак си в началото .И на мойта убавица и сурнаха калника зимата,изтрясках по дупките една мишелинка ,пооткраднаха ми чистачките,гори повече нафта отколкото 2.0 ТС бензин,скапа си лагер главина,ама аз си я правя полечка с помощта на колеги от форума и си е в движение.Жената мрънка ,ама когато се качи да я кара,си връщам и така кефа е пълен.Кинтите са кът в момента ,ама това не е причина да си намразя колицата и жената ,че да тръгна да ги сменям .И от мен да знаеш ,че когато Българин се види с пари първо сменя колата,после жената и накрая къщата,и италианците правят същото ,но в обратната последователност и са по-рахат от нас;-).