PDA

View Full Version : За хора с V6 двигатели



Pages : [1] 2

Highvoltage
20-05-2011, 00:29
Здравейте,понеже все по-често виждам V6 по пътищата и реших да пусна такава тема. Все още не са толкова много и ми е интересно да науча и споделям мнение с хора,които имат такъв двигател. :)

Venci
20-05-2011, 01:27
Ей ме на :bouncing_smiley:, аз съм отявлен шестаководител :smile:. Най-хубавото нещо на тези мотори е техният звук. Обожавам да си свалям прозорците като минавам през тунел и да връщам 1-2 предавки :smile:

old alfist
20-05-2011, 01:59
Здравейте,понеже все по-често виждам V6 по пътищата и реших да пусна такава тема. Все още не са толкова много и ми е интересно да науча и споделям мнение с хора,които имат такъв двигател. :)
Не, че карам кола с такъв двигател, но какво точно те интересува.

ФЕРАРИСТ
20-05-2011, 14:12
Мота ми се един тъдява, ако някой се вясне на тракдея ще има възможност да чуе как звучи на права тръба.....чесно казано и аз още не знам, сервиза е в жилищна зона, и мое да ревнат съседите......
Иначе мноо зле, с ТС-а ми върви назад, като дам газ стрелката на бенза видимо спада, ама аз си го обичам.....

BatVas
20-05-2011, 16:21
И на двата харесвам звука, а иначе :
На 12 клапановия звука е много як от ниски обороти, а 24 клапановия изригва на по високи. 24 клапановия е екплозивен и рязък след 4 000 оборота, но пък на 12 клапановия кривата на въртящия момент е по плавна и може да се кара като дизел (не че аз го карам така де)
Разхода в София градско по задръстванията е 17-18 с 2,5 12 клапанов и 23-25 с 3.0 24 клапанов (това по задръстванията , при празно ръчка и до работа 8,5 км минавам за 50 минути) иначе на неделно каране из София са падали и по 11-13 за първия и 16-17 за втория. За извънградско е много различно - в зависимост от настъпването. Например като ходихме до Юндола се движех с колоната и не е юркано много ГТВ-то даде като се върнах в София среден 10.3 (ръчкахме само по байрите като ходихме са снимката и като догонвах колоната в началните 10 км) , а обичайно я докарвам на 12-14 извънградско (ама си ръчкам) А 155-цата и тя различно от 9 до 12-13 . Предполагам , че и повече мога да ги докарам.
Иначе за звука - ами на ГТВ-то от както съм го взел се каня да му сложа предни тонколони , но факта , че ощя няма и не ми прави впечатление говори ясно. На 155-цата при усилване пращи предна лява колона, ама и това почти съм го забравил защото постоянно е намалено и със смъкнат прозорец, а в задръстванията слушам леко радио сутрин :

Иначе 3.0 - 24 клапановия дава подобни усещания и звук (или поне най-много се доближава ) до усещането, което имах като карах 8 -мак в Маранело с F430 .( е много по бързо , но двигателя реагира подобно) Та от тази гледна точка е прав Джеръми Кларксън, като казва за GTV 3.0 V6 24v - "It's a mini ferrari"
За да съм достатъчно точен , ще кажа м че ми се иска да притежавам и 3.0 V6 12 клапанов. (мисля е по добър от 2,5 - 12 клапановия и от звук и от към вървеж)Предпочитам 3.0 12 клапанов пред 2,5 - 24 клапанов. А иначе ако трябва да избирам между 3,0 12 кл. и 3.0 или 3,2 24 клапанов не съм сигурен просто са много различни като усещане. Предния уйкенд за да съм сигурен, че съм направил правилния избор с ГТВ-то карах и една кола, която мислех да вземам и също има брутален звук и як двигател - CL 500 - купето от 1997 година. Сега съм сигурен ГТВ-то е по бързо , и ме кефи повече силата и ряза които има. (то вярно , че онова е с автоматик де, но определено е доста по бавно) -това варианта с 320 к.с . Иначе пък за такъв двигател разхода му градско е само с 3 литра по голям от моя и въпреки големия му размер и дължина над 5 метра го паркирах по бързо между две коли от ГТВ-то :) (абе то си е различен клас де общото с ГТВ-то е само че са с по две врати :) )

DJ Vladic
20-05-2011, 17:35
Може да ме наречете максималист или грандоман. V6 е много добър двигател с изключително красив звук. Но V8 е още по-очарователен и благозвучен. Разбира се и разхода е доста по-различен от по-малкото цилиндри.
http://www.youtube.com/watch?v=VXR4Hq0SJNI&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=9wsi1_W6eFk

Highvoltage
20-05-2011, 22:36
Мота ми се един тъдява, ако някой се вясне на тракдея ще има възможност да чуе как звучи на права тръба.....чесно казано и аз още не знам, сервиза е в жилищна зона, и мое да ревнат съседите......
Иначе мноо зле, с ТС-а ми върви назад, като дам газ стрелката на бенза видимо спада, ама аз си го обичам.....
А ти на ТС-а какво си му правил? Назад с 2.0?! :lol_sign:

radostin_ivanov
20-05-2011, 23:30
Добър вечер и от мен,

Tifozza
20-05-2011, 23:42
Шест часа на въртележката.... :Д:Д:Д

nicola 59
20-05-2011, 23:48
Вчера смених дюзите на 2.5 24 и съм много доволен

old alfist
20-05-2011, 23:52
Братя, няма пътища и не можем да се изкефим от вървежа на колите ни - има тук-таме разни участъци от някои магистрали, но това е твърде малко и не можем да придобием представа за сравнение. Струва ми се, че звука не е критерий, който да ни носи удовлетворение.

Highvoltage
21-05-2011, 00:05
На мен ми се струва,че нещо ни ментат с кончетата, но това вече го игнорирах. Има и по-бързи има и по-бавни,друго си е като тупаш ,де :))
На моята имах някакъв проблем с едно замисляне към 5000 , смених съединителя и вече няма замисляне. Сега се имам за много лош :))
Миналата пък седмица за малко да си остана без мотора :( Смениха ми маслото и ми изкривили и пробили масления филтър. Добре ,че едно момче ми каза ,че ми тече. Спрях и викнах подкрепление веднага. Проверих маслото и беше останало много малко :X Смених го ,защото едни други майстори ми бяха сложили 7.100г,а то е 5.900,но знам,че знаете..

Тифоза,Радо къде се губите ми кажете :))) Никола и теб се радвам да те засека :)

old alfist
21-05-2011, 01:43
Като ви гледам вас 6-таците имате сходни проблеми със скромните 4-рицилиндрови атмосферни двигатели.

digitalundgrd
21-05-2011, 02:12
Недей, че това е болезнена тема, която ще се изроди и ще настане мазало ;)

Интересно е обаче мнението на хора притежавали/ притежаващи и туин спарк и 2,5 в6. Ако имат желание да направят едно кратко резюме за единия мотор и за другия...За звука няма нужда от коментар - всички единодушно се съгласяваме, че 6-ка е по-добрия.

Лично съм разговарял с Бат Вас, и до колкото си спомням думите му бяха, че ако трябвало да сравни предишната му 145 1,8ТС и 155 2,5В6...145-цата му се струвала по-вървящата от двете...

Мнението на Феро също ми е интересно, защото на едно и също купе е карал 2.0ТС и сега 2,5 в6 24кл.

п.с. Иначе при първа финансова възможност бих се присъединил към В6-ците, с някоя 3.0 или 3.2 24кл. ;)

ФЕРАРИСТ
21-05-2011, 07:10
А ти на ТС-а какво си му правил? Назад с 2.0?! :lol_sign:
Иронизирам....нищо подобно.....

nicola 59
21-05-2011, 08:50
[QUOTE=digitalundgrd;890043]Недей, че това е болезнена тема, която ще се изроди и ще настане мазало ;)

Интересно е обаче мнението на хора притежавали/ притежаващи и туин спарк и 2,5 в6. Ако имат желание да направят едно кратко резюме за единия мотор и за другия...За звука няма нужда от коментар - всички единодушно се съгласяваме, че 6-ка е по-добрия.

Здрасти колега според мене 6така е много по готин мотор от 2.0 16 ,но това е мое мнение .Ако има колеги които не харесват 6 цилиндрова Алфа според мене нямат вкус.

Lqnkata
21-05-2011, 09:06
Извинявайте Колеги с В6ци, запознати ли сте от кой мотор на Алфа от Аутоделта правят 3.7 мисля, че към 320к.с и дали в крайния вариянт е атмосферен? Благодаря предварително за леко в страни от темата въпрос ;)

digitalundgrd
21-05-2011, 09:13
От 3.2 в6 ГТА - "строукър кит" до 3,7 - мисля 328 коня го правеха - Хатмосферен е ;) Има и по-мощни, но те май са вече с компресор....

ФЕРАРИСТ
21-05-2011, 10:18
Такива дебати V6 или 2.0 още 1-2 години максимум ще се водят, и когато първите станат доста по масов двигател отколкото сега са, когато масовите им собственици и сервизи започнат да ги подържат като хората, когато маперите почнат да редят таблиците както трябва, а не например цялата карта с 5% нагоре и 3-4стен кинта назад и ефект никакъв, когато все повече народ почне да си слага не само валове от ГТА, а и изцяло спортни, когато отново същите тия мапери направят точните действия за оптимален вятър и бенз, тогава никой няма да си спомня че дебат от сорта е бил воден, няма и да се води......както е на запад, където V6 колко щеш и тунинга им е на много по високо ниво......

Stefan Caromov
21-05-2011, 16:07
шестака си е шестак...Карал съм и 2.5 в6 1и 2.0 ,по мое мнение 2.5 цата върви съвсем мааалко повече от двулитровата. Тая дет я карах се мота из форума един фейс лифт черен и да си призная ,според мен нейните 192 коня не вървят повече от моята селеспиидка. Просто звука е по-очарователен

147 гта съм карал ,много ми е симпатично , върви бая ,но все си мисля че стокова алфа от тоя клас истински бърза няма... преди десет години имах С2 ауди ,това вървеше като идиот ,а и вижте м пауърите..стоково излизат 300+ коне

dilian alfa gtv
22-05-2011, 09:48
http://www.youtube.com/watch?v=uDrhtF84W8w:strong:

Bobo
22-05-2011, 19:13
шестака си е шестак...Карал съм и 2.5 в6 1и 2.0 ,по мое мнение 2.5 цата върви съвсем мааалко повече от двулитровата. Тая дет я карах се мота из форума един фейс лифт черен и да си призная ,според мен нейните 192 коня не вървят повече от моята селеспиидка. Просто звука е по-очарователен

147 гта съм карал ,много ми е симпатично , върви бая ,но все си мисля че стокова алфа от тоя клас истински бърза няма... преди десет години имах С2 ауди ,това вървеше като идиот ,а и вижте м пауърите..стоково излизат 300+ коне

Шшшшшш ти първо колата не си я карал и по мое мнение излизай на чертата да видиш черния фейс лифт как няма да му видиш задния номер! И недей да лъжеш!

По темата ако има някой дето мисли че много му върви колата s 4 цилиндъра аз също имам един V6 ;)

Stefan Caromov
22-05-2011, 19:17
Шшшшшш ти първо колата не си я карал и по мое мнение излизай на чертата да видиш черния фейс лифт как няма да му видиш задния номер! И недей да лъжеш!

По темата ако има някой дето мисли че много му върви колата s 4 цилиндъра аз също имам един V6 ;)
Я по-спокойно и си пии хапчетата ,ако обичаш ! Казвам каквото мисля и какво ми се струва ,ако не ти изнася твоя работа ,не обиждай. И не ми казвай какво съм и не съм карал ,щото тая черната стоя в Алекс Ауто 2 месеца.... мисля пловдивски номера беше

П.П. и с шъткането ,по - леко.

badmadafaka
22-05-2011, 19:21
http://www.youtube.com/watch?v=uDrhtF84W8w:strong:
Не знам ама номера на велочето започва "СА..." :biggrin:

@ФЕРАРИСТ: може и да си прав, че след време шестаците ще са по-масови - като гледам английския форум при велочетата, тия с туйнспаркове се броят на пръсти, всичко там е шестаци (ама от тия дето Бобо зарибява над моето мнение)... Демек когато на ония им писне и си накупят 1750-тките, всичките тия арезета ще дойдат накъмто наш'те гИографски ширини... :grandpa:

Bobo
22-05-2011, 19:35
Я по-спокойно и си пии хапчетата ,ако обичаш ! Казвам каквото мисля и какво ми се струва ,ако не ти изнася твоя работа ,не обиждай. И не ми казвай какво съм и не съм карал ,щото тая черната стоя в Алекс Ауто 2 месеца.... мисля пловдивски номера беше

П.П. и с шъткането ,по - леко.

Ти сега обидчив ли ше ми дойдеш-нещо много на вътре го поемаш май ;) А за хапчетата си ги пия ;) Ама не каза кога ще стартираме :)

Stefan Caromov
22-05-2011, 20:04
Ти сега обидчив ли ше ми дойдеш-нещо много на вътре го поемаш май ;) А за хапчетата си ги пия ;) Ама не каза кога ще стартираме :)

Не обидчив , а спазващ добрия тон! Когато давам добро отношение ,очаквам същото,когато тона не е в нормите ,обикновено има последствия (особено ,когато ме провокират).
За старта,не мисля ,че трябва да доказвам нещо на когото и да било ,както вече казах ,изразявам мнение.И ,ако обичаш ,не бъди такъв грандоман за стартове ,коли и вървеж,защото не караш най бързата кола(коли) на света.
Като ти е толкова за стартове с двулитрови 156-ци ,предизвикай nkn66 да ти свали малко самочувствието..

boian
22-05-2011, 20:06
Ако може и моето мнение- зависи на какви килограми е шестака. 159-та тежи доста и не се усеща като 260 коня, а по- скоро около 200-220. Звук трудно се чува и то над 4000 оборота. Явно е добре шумоизолирана. Разход- различен-15-16л/100км варненско градско, 10-11л/100км Варна- София и обратно с 4 човека и пълен багажник. Направи ми впечатление, че след като сложих K&N спортен филтър разхода ми се вдигна с поне 0.5 литра в града.

radostin_ivanov
22-05-2011, 21:53
Имам един малък шестак155 за продаване,някои ако има интерес да свирка

Highvoltage
22-05-2011, 22:24
Хора,темата не я пуснах,за да се чудим по-бързи ли сме от 2.0ките или не сме... Колкото толкова. Въпроса е да си споделяме при проблеми.При добри изживявания. Може и някаква среща само за 6ци да спретнем (от там и едно клипче със заглавие "Шестаци на куп" и ще гръмне форумът:))

Venci
24-05-2011, 11:29
Хора,темата не я пуснах,за да се чудим по-бързи ли сме от 2.0ките или не сме... Колкото толкова. Въпроса е да си споделяме при проблеми.При добри изживявания. Може и някаква среща само за 6ци да спретнем (от там и едно клипче със заглавие "Шестаци на куп" и ще гръмне форумът:))


ЕВАЛА, батка! Аз да споделя едно приятно изживяване :). Вчера моят шестак ме направи много щастлив на трак дей-я и ме върна обратно в къщи, като единствения проблем за цялото юркане беше едно хлабаво винтче на генерацията :bouncing_smiley:

Highvoltage
24-05-2011, 22:11
Ето това е приказка :)
Гадното е само ,като кажеш,че "нищо и няма" все едно очакваш да се случи нещо :)))
Иначе как беше на "track day"?
Аз пък днес я изкарах за кръгче из улиците и застанах зад едно бмв 3.0 ,видях го ,че се гони с мотор и викам "дай и аз ще се пробрам" - честно ви казвам дърпаше ме с многооо малко. Явно тежеше много :) После ме спряха куки ,затова че карах с 82км,а не със 60 на околовръстното.Минах без рушвет ,но ги забаламосах яко :) (викам си добре ,че не ме спряха малко по-надолу с 200,докато бях зад бмв-то :)))

Jivko7777
25-05-2011, 14:45
Ето това е приказка :)
Гадното е само ,като кажеш,че "нищо и няма" все едно очакваш да се случи нещо :)))
Иначе как беше на "track day"?
Аз пък днес я изкарах за кръгче из улиците и застанах зад едно бмв 3.0 ,видях го ,че се гони с мотор и викам "дай и аз ще се пробрам" - честно ви казвам дърпаше ме с многооо малко. Явно тежеше много :) После ме спряха куки ,затова че карах с 82км,а не със 60 на околовръстното.Минах без рушвет ,но ги забаламосах яко :) (викам си добре ,че не ме спряха малко по-надолу с 200,докато бях зад бмв-то :)))

Не че нещо ама не вярвам да е било 3.0 ;) Това е малката М-ка и повярвай такъв бинокъл ще ти връчи че не е истина...Поредния който си е сложил лепенка ей така...
ПП: миро с Qv-то с колко те беше бил :)

oem
25-05-2011, 15:06
... когато маперите почнат да редят таблиците както трябва, а не например цялата карта с 5% нагоре и 3-4стен кинта назад и ефект никакъв......

3% и поне да не бъркат координатните оси на картите (X със Y и обранотот) :rotfl:

V6-така е чук когато се направи както трябва. Напълни ми душицата тая кола на пистата. Уникален звук! Всеки който присъства на пистата в понеделник го е чул и знае за какво иде реч. Който не е да заповяда другия път :notworthy:

Кайо
25-05-2011, 15:54
Та в крайна сметка върви ли V6 2,5 повече от 2,0ТС?
Замислям се доста за един V6 2,5 Q-System.

oem
25-05-2011, 15:59
Когато всичко си му е на ред си върви. Няма причина да не върви.

Кайо
25-05-2011, 16:07
Когато всичко си му е на ред си върви. Няма причина да не върви.

Мисълта ми е има ли осезателна разлика спрямо 2,0ТС при условие че всичко му е наред?Питам защото тук един се чуди на мойта да я купува за 3-3200 евро,ниска цена за Гърция но в България е 4000 лева със зор,та ако я продам да пробвам един В6.

oem
25-05-2011, 16:08
В6 е скъп за обслужване и за каране. Гори повечко, но пък е удобен мотор за дълъг път.

radostin_ivanov
25-05-2011, 16:50
Предлагам всеки да сподели кво е правил по колата си,почвам аз по 156 та първо предна,задна броня и прагове,спортно окачване от 2.0,диференциал(умре ми в краката)съединител и джанти 17 това е засега предстои ревизия на мотора и смяна на всички датчици.На 155 та ревизия на мотора,отвяване на главите с 0,35 ,портване,полиране и напасване на клапаните и това и двете коли са с тръба и краино гърне.

nicola 59
25-05-2011, 19:42
Здравейте колеги ,един въпрос просто за информация ,защото темата е за В6. Коя кола върви повече 156 2.5 24 или 155 2.0 16в турбо 4х4 .Говорим за стокови коли без никъкви доработки.

kokless
25-05-2011, 19:57
Здравейте колеги ,един въпрос просто за информация ,защото темата е за В6. Коя кола върви повече 156 2.5 24 или 155 2.0 16в турбо 4х4 .Говорим за стокови коли без никъкви доработки.

Ето (http://www.zeperfs.com/en/duel10-6.htm), това показват сухите данни:tooth:

_power_
25-05-2011, 21:02
Ето (http://www.zeperfs.com/en/duel10-6.htm), това показват сухите данни:tooth:
Този сайт е със най неверните данни!
Изобщо не го гледай, пък и от стара до стара кола има разлика.

old alfist
25-05-2011, 21:12
Тъй като това е неправилното място за обсъждане мога да кажа спокойно, че се съобразявайте с възможностите си когато си купувате кола с V6 двигатели и не надскачайте себе си.
Пожелавам на всички да бъдат толкова богати за да поддържат в нормално състояние такива автомобили, но като се има впредвид, че живеем в България и нивото на сервизите и пътищата са каквито си знаем, това в момента изглежда като бисер в кочина, тъй, че се замислете в какво състояние купувате тези коли и как ще ги поддържате.

Venci
26-05-2011, 00:07
....
Иначе как беше на "track day"?
....

Иначе беше добре на трак дей-я. Няколко пъти обръщах на обратно оборотомера при спиране на скорост, но не стана това, което ме притесняваше :bounce8:

Highvoltage
28-05-2011, 01:03
Не че нещо ама не вярвам да е било 3.0 ;) Това е малката М-ка и повярвай такъв бинокъл ще ти връчи че не е истина...Поредния който си е сложил лепенка ей така...
ПП: миро с Qv-то с колко те беше бил :)


Аз още Васко не съм прескочил :))) След като смених съединителя спря да ми се замисля нагоре и мисля , че върви много по-добре..
За бмв-то ето такова беше http://www.youtube.com/watch?v=gnmQUaD0cqI
Възможно е обаче!! Той да не се е дърпал ,а просто да си е набирал :))) Въпроса е ,че успях да му смогна на набирането.

---------- Post added at 01:02 ---------- Previous post was at 00:59 ----------


Та в крайна сметка върви ли V6 2,5 повече от 2,0ТС?
Замислям се доста за един V6 2,5 Q-System.
Доколкото знам Q-system-a е куца работа.. Мога и да греша де!!! Не съм карал само по приказки,така че това не е мнение ,от което плътно трябва да се влияеш. Мога да кажа само ,че ако можеш да и смогваш на харча,колата е много весела :) (не очаквай да си ферари)
Срещу 2.0 156 ,колата я взима без проблем..

---------- Post added at 01:03 ---------- Previous post was at 01:02 ----------


Здравейте колеги ,един въпрос просто за информация ,защото темата е за В6. Коя кола върви повече 156 2.5 24 или 155 2.0 16в турбо 4х4 .Говорим за стокови коли без никъкви доработки.

Тук само на хартия можем да кажем. Трябва да питаш колегите със 155 :)

Jivko7777
28-05-2011, 09:39
Аз още Васко не съм прескочил :))) След като смених съединителя спря да ми се замисля нагоре и мисля , че върви много по-добре..
За бмв-то ето такова беше http://www.youtube.com/watch?v=gnmQUaD0cqI
Възможно е обаче!! Той да не се е дърпал ,а просто да си е набирал :))) Въпроса е ,че успях да му смогна на набирането.

Хах еми ето по старото е46 330I с около 1,5-2,0 коли бие миро, Васко с поне 8-9-10 ще пада смятай ти къде ще си:
http://www.youtube.com/watch?v=D3xSMQnSnbc :)

Кайо
28-05-2011, 15:27
Highvoltage (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=8667)
Доколкото знам Q-system-a е куца работа.. Мога и да греша де!!! Не съм карал само по приказки,така че това не е мнение ,от което плътно трябва да се влияеш. Мога да кажа само ,че ако можеш да и смогваш на харча,колата е много весела :-) (не очаквай да си ферари)
Срещу 2.0 156 ,колата я взима без проблем..

По чужди сайтове и форуми съм чел и добро отзиви за Q-System,в момента съм със Селе и съм много доволен,знам че едното няма нищо общо с другото но след Селето не искам да чуя за нормални скорости.
За харча си прав 17-18 на 100 градско при цена 1,6-1,7 евро за литър тук в Гърция си е бая пари,точно харча ме кара да се замислям.

Васил Петров
28-05-2011, 16:08
Хах еми ето по старото е46 330I с около 1,5-2,0 коли бие миро, Васко с поне 8-9-10 ще пада смятай ти къде ще си:
http://www.youtube.com/watch?v=D3xSMQnSnbc :)

Стига па ти бре.Какво ме сравняваш с 330 на умрело куче нож вадиш.
Стефан като си понаправи колата ще тръгне.Другото което е аз с него не съм правил старт от място защото беше мокро. :super:

nicola 59
28-05-2011, 16:59
Мисълта ми е има ли осезателна разлика спрямо 2,0ТС при условие че всичко му е наред?Питам защото тук един се чуди на мойта да я купува за 3-3200 евро,ниска цена за Гърция но в България е 4000 лева със зор,та ако я продам да пробвам един В6.



---------- Post added at 01:03 ---------- Previous post was at 01:02 ----------



Тук само на хартия можем да кажем. Трябва да питаш колегите със 155 :)[/QUOTE]

Здравейте колеги да споделя мое мнение по темата.2.5 В6 Върви доста повече от 2.0 16в после зададох въпроса за 155 турбо 4х4 защото имам и такава кола която е наистина доста бърза,но В6 24к в различни дисциплини я бие.Тогава как може да става дума за сравнение между 2.5 в6 24к и 2.0 16к .За тебе колега имам в предвид Високо Напрежение,погледни дали не ти липсва някоя бубина или бутало,щом те бият двойките ,че току виж почнали да те бият и 1.9 жтд

Venci
28-05-2011, 18:19
Абе тикви такива! Няма ли една тема която да не обърнете в сравнения, гонки и кушии?!??
Има много други начини по които една алфа може да Ви достави удоволствие, освен безкрайното пишкомерене на кой колата е по-бърза. Аман от състезатели!

Jivko7777
29-05-2011, 19:10
Стига па ти бре.Какво ме сравняваш с 330 на умрело куче нож вадиш.
Стефан като си понаправи колата ще тръгне.Другото което е аз с него не съм правил старт от място защото беше мокро. :super:

Извинен да съм Васко :rockon:

Highvoltage
29-05-2011, 22:19
---------- Post added at 01:03 ---------- Previous post was at 01:02 ----------



Тук само на хартия можем да кажем. Трябва да питаш колегите със 155 :)

Здравейте колеги да споделя мое мнение по темата.2.5 В6 Върви доста повече от 2.0 16в после зададох въпроса за 155 турбо 4х4 защото имам и такава кола която е наистина доста бърза,но В6 24к в различни дисциплини я бие.Тогава как може да става дума за сравнение между 2.5 в6 24к и 2.0 16к .За тебе колега имам в предвид Високо Напрежение,погледни дали не ти липсва някоя бубина или бутало,щом те бият двойките ,че току виж почнали да те бият и 1.9 жтд[/QUOTE]


Ти не ме разбра - казах,че аз бия 2.0-ките :)

---------- Post added at 22:18 ---------- Previous post was at 22:17 ----------


Стига па ти бре.Какво ме сравняваш с 330 на умрело куче нож вадиш.
Стефан като си понаправи колата ще тръгне.Другото което е аз с него не съм правил старт от място защото беше мокро. :super:

Васе, колата отдавна я оправих :) но не ми остава време да се замеря.. Мисля ,че поне ще съм ти до бронята (коя от двете няма да коментирам) :))

---------- Post added at 22:19 ---------- Previous post was at 22:18 ----------


Абе тикви такива! Няма ли една тема която да не обърнете в сравнения, гонки и кушии?!??
Има много други начини по които една алфа може да Ви достави удоволствие, освен безкрайното пишкомерене на кой колата е по-бърза. Аман от състезатели!


Абсолютно си прав. Това беше и моята идея за темата. :) Кога ще направим една среща в6ците?

Venci
29-05-2011, 22:57
Абсолютно си прав. Това беше и моята идея за темата. :) Кога ще направим една среща в6ците?

Аз съм на линия почти всяка вечер :) , а и мисля че бързо ще събера още поне 2-3-ма шестако-водители. Само казвате и вадя баба яга :naughty::crazy:

nicola 59
31-05-2011, 03:43
Ти не ме разбра - казах,че аз бия 2.0-ките :)

---------- Post added at 22:18 ---------- Previous post was at 22:17 ----------
Така те искам шестака си е шестак От днес натакък да ми говориш само за победи:beer:

BatVas
31-05-2011, 16:52
Колкото си искат да са бързи ТС на 400 м - мен това не ме интересува. Важното е , че шестака е по голям кеф като усещане. Иначе 2,5 - 12 клапановия 163 к.с - 165 к.с не е кой знае колко бърз и определено не е драгаджийска машина при условие че прекъсвача е на 6400 оборота. Иначе на високи скорости си е по бърз от 2.0 - 16 клапана. Говоря да речем след 140 км/ч .

П.П. Гледам че Венци чете темата - брат ще трябва на моята 155-ца да сменим маркучетата за гориво между рейките, че се оказа че миризмата на бензин не ми е защото се е разливало от капачката а защото се разливало по двигателя и той като топъл си изпарява бензина , а на мен ми мерише на бенз . На Калояново си мислех, че от завойте не ми достига гориво и прекъсва странно във високи обороти защото бензина се лашка в резервоара и ходих да го пълня над половината - е заблудил съм се - гориво не е достигало щото е излизало от тези сцепени маркучета между рейките (не знам как се казват ама ще ти ги покажа)

Venci
31-05-2011, 20:45
Вчера си седя в работата и гледам на паркинга 75-та :drool:. Мисля си - да взема да си ходя тази вечер с нея, че много ми се кара :hehehm:, да де ама сега е още много ниска... още от трак дей-я, не съм сменил гумите... трябва да зареждам бензин... Все пак тя вече не ми е ежедневната кола :blah::blah::blah:
Седя и си мисля и усещам, че само си седя :knock:. След малко вече сменях гумите и бях готов да вдигна прахоляк покрай съседите :hehehm:.
Таа снощи поразходих малко моя шестак. Какви ги върших само аз си знам :locked:, но няма такъв кеф :thumbup:

Jivko7777
31-05-2011, 21:33
Таа снощи поразходих малко моя шестак. Какви ги върших само аз си знам :locked:, но няма такъв кеф :thumbup:

Ясен си ми, нещо такова ще да е :thumbup:
http://www.youtube.com/watch?v=1S_BxLWQFnM

Highvoltage
31-05-2011, 21:41
Вчера си седя в работата и гледам на паркинга 75-та :drool:. Мисля си - да взема да си ходя тази вечер с нея, че много ми се кара :hehehm:, да де ама сега е още много ниска... още от трак дей-я, не съм сменил гумите... трябва да зареждам бензин... Все пак тя вече не ми е ежедневната кола :blah::blah::blah:
Седя и си мисля и усещам, че само си седя :knock:. След малко вече сменях гумите и бях готов да вдигна прахоляк покрай съседите :hehehm:.
Таа снощи поразходих малко моя шестак. Какви ги върших само аз си знам :locked:, но няма такъв кеф :thumbup:


Евала,колега! :) Това е приказка. Моята жена многооо ревнува от колата. Адски много я мрази :( Но като ги гледам двете една до друга.... ВИе какво бихте предпочели? :)))
Днес по околовръстното си карам лекичко и гледам зад мен фарове на 159 в делечината.. Веднага върнах 2 предавки и газ.. Настигна ме,мина ме,защото караше бързо,но като набрах аз почнах да му мигам :))) 159 беше 1.9

---------- Post added at 21:41 ---------- Previous post was at 21:36 ----------


Ти не ме разбра - казах,че аз бия 2.0-ките :)

---------- Post added at 22:18 ---------- Previous post was at 22:17 ----------
Така те искам шестака си е шестак От днес натакък да ми говориш само за победи:beer:

А ти колега,кога ще наминеш през България?

Venci
31-05-2011, 21:41
Жената си е жената - без нея не може.
Само че и без кола е трудно, това е друг кеф. Съвсем различни неща са и трябва да има баланс :flowers:
Ей сега пак се сещам как ме гледаха сутринта в задръстването разни стреснати хора :bounce8:

Highvoltage
31-05-2011, 21:45
Така е , само че не ми се получава :( Като запаля шестака и като почне да ми мърка ...

radostin_ivanov
05-06-2011, 23:07
Ти изхвърли ли катализаторите най накрая.

Highvoltage
06-06-2011, 20:22
Изхвърлих ги :) Ама май не трябваше:( Не ми се струва ,че има кой знае каква разлика :)

radostin_ivanov
06-06-2011, 22:36
Все ми се струва че на 10 и повече години кола няма как да не са запушени тези катализатори с малко но разлика има според мен

ФЕРАРИСТ
07-06-2011, 08:05
Да се изхвърли ката е едно от първите неща дето правя.......

Highvoltage
07-06-2011, 23:56
Еми определено не съжалявам. Имах едно замисляне във високите обороти, но след като смених съединителя, вече го няма и ме радва адски много :)

Highvoltage
07-08-2011, 17:26
Здравейте,хора,отдавна не съм писал в тази тема и реших да я посъживя малко.
Вчера се прибрах от морето. Даде ми 11-12 разход извън града с не много напъване. (на места вдигах и 180,но за малко) Откакто си я оправих много радост ми носи тази количка.
Вчера на тесния път между Карнобат и Нова Загора се гонеха 147 2.0 с хонда акорд (предполагам версията 2.4-190 коня), защото хондата си дърпаше алфата при изпреварванията,но като цяло се движеха в комплект. Помолих моето момиче да си затвори за малко очите и ги догоних. ТС-а се опита да ме дръпне ,но при първата възможност му показах за какво става въпрос. Догоних и Хондата,но реших , че няма смисъл да гарам така на този път и ги оставих да карат. Става въпрос ,че се плашех от 2.0 ,защото не се бях пускал срещу такава (не правене).Вече придобих доста самочувствие като се има впредвид,че наказах и няколко бмв-та на морето. После се запознахме с момчетата и се разприказвахме. Всички се изкефиха много на тази кола :)

me4o4ko
07-08-2011, 17:34
Здравейте,хора,отдавна не съм писал в тази тема и реших да я посъживя малко.
Вчера се прибрах от морето. Даде ми 11-12 разход извън града с не много напъване. (на места вдигах и 180,но за малко) Откакто си я оправих много радост ми носи тази количка.
Вчера на тесния път между Карнобат и Нова Загора се гонеха 146 2.0 с хонда акорд (предполагам версията 2.4-190 коня), защото хондата си дърпаше алфата при изпреварванията,но като цяло се движеха в комплект. Помолих моето момиче да си затвори за малко очите и ги догоних. ТС-а се опита да ме дръпне ,но при първата възможност му показах за какво става въпрос. Догоних и Хондата,но реших , че няма смисъл да гарам така на този път и ги оставих да карат. Става въпрос ,че се плашех от 2.0 ,защото не се бях пускал срещу такава (не правене).Вече придобих доста самочувствие като се има впредвид,че наказах и няколко бмв-та на морето. После се запознахме с момчетата и се разприказвахме. Всички се изкефиха много на тази кола :)

В такъв случай е време да се пуснеш с някоя двойка в София и да покажеш как са нещата с едно клипче тук.:-D Как беше в Созопол?
PS: Колега,не карай така в тези участъци!Всеки ден има инциденти:roll:

Jivko7777
07-08-2011, 19:19
Аз мисля че е редно с 1,8тс на Васко да се пусне :) за 2,0-ка е рано още :-D

Highvoltage
07-08-2011, 20:05
В такъв случай е време да се пуснеш с някоя двойка в София и да покажеш как са нещата с едно клипче тук.:-D Как беше в Созопол?
PS: Колега,не карай така в тези участъци!Всеки ден има инциденти:roll:


В Софията 2ките са правени,всъщност тази беше от София,но си беше стокова. То си пролича.

А иначе точно затова намалих,защото нямаше смисъл от това нещо. Те двамата обаче си караха стабилно и по всичко личеше ,че ТС не иска да губи Хондата.В Созопол беше много хубаво. Скачах от 13-15м скали. На всекиго препоръчвам да пробва. Много е забавно. Първия път като скочих си помислих " леле,какво направих!?" :) Но това беше преди 6 години. Сега нямам страх :)

---------- Post added at 20:05 ---------- Previous post was at 20:04 ----------


Аз мисля че е редно с 1,8тс на Васко да се пусне :) за 2,0-ка е рано още :-D

Дам с Васето трябва да се пусна пак,но не можем да се засечем. Аз го търся,той има работа,той ме търси,аз имам работа. Както и да е де.Както казах правени коли е ясно ,че не мога да бия..

Jivko7777
07-08-2011, 20:16
В Софията 2ките са правени,всъщност тази беше от София,но си беше стокова. То си пролича.

А иначе точно затова намалих,защото нямаше смисъл от това нещо. Те двамата обаче си караха стабилно и по всичко личеше ,че ТС не иска да губи Хондата.

---------- Post added at 20:05 ---------- Previous post was at 20:04 ----------



Дам с Васето трябва да се пусна пак,но не можем да се засечем. Аз го търся,той има работа,той ме търси,аз имам работа. Както и да е де.Както казах правени коли е ясно ,че не мога да бия..



Е че той е 1,8тс 129 коня бе :) даже няма заводските 140 :-D

Highvoltage
07-08-2011, 20:42
Той е правен. Не съм търсил,но ми казаха,че е пилен и там някакви си неща. Не коментирам,защото не разбирам. Неговата кола върви адски добре.. Поне от това ,което помня,а аз помня,защото първия път ме би..
Между другото бях в Стара Загора на сватба и там някакъв младеж снима цялата сватба. Аз отидох при него с надеждата да се запозная с теб,но той каза,че си работил при тях преди. Казва се Жоро..

digitalundgrd
07-08-2011, 21:24
ОК колега, щом Васко е "правен" и явно си имаш страх от него хахаха дай да направим едно летящо стартче с теб. Поне моята е 147 2.0ТС - по-тежка от 145/146, така че съм по-близо на килограми до твоята кола, не съм "пилен и там някакви си неща", общо взето вървя колкото читаво стоково QV или 146Тi...

В момента съм в Сливен за няколко дни, но в края на седмицата може да направим справката ;)

Highvoltage
07-08-2011, 21:38
ОК колега, щом Васко е "правен" и явно си имаш страх от него хахаха дай да направим едно летящо стартче с теб. Поне моята е 147 2.0ТС - по-тежка от 145/146, така че съм по-близо на килограми до твоята кола, не съм "пилен и там някакви си неща", общо взето вървя колкото читаво стоково QV или 146Тi...

В момента съм в Сливен за няколко дни, но в края на седмицата може да направим справката ;)

Определено не се крия,че си имам респект от него. Все пак видях за какво става въпрос :))) Но просто казвам как ме успокоиха:-D Хаха,пък дали е правен или не нз.. Затова го издирвам да се пуснем да видя дали въобще ще има ефект това,което и направих. Иначе и с теб ще се пусна. Аз обърках колите. 147 беше на пътя,която гонеше хондата като твоята. :drive:

digitalundgrd
07-08-2011, 21:41
Екстра ;) А ти катализаторите махна ли ги, чипа оправиха ли го или ти върнаха стоковия софтуер? Смисъл дай малко инфо и за твоята колица, освен че е със сменен съединител, ремъци и ролки ;)

Highvoltage
07-08-2011, 22:09
Екстра ;) А ти катализаторите махна ли ги, чипа оправиха ли го или ти върнаха стоковия софтуер? Смисъл дай малко инфо и за твоята колица, освен че е със сменен съединител, ремъци и ролки ;)

Бобо ми махна катализатора,но честно да ти кажа разлика не намерих. След като ми смениха маслото ,също не намерих.Само ,където ми бяха омотали масления филтър и маслото за 200лв остана на земята :(( Сега съм със смесени масла.(много ме яд) Чипът не го промених. Като отидох при Бобо той каза,че ще ми направи добър,но като видях , че след това,което ми каза няма ефект,а и се набутах още за масло и съединител. Реших да си запазя дигитал тунинг-а. Доволен съм си от него. Също така имам и дупка в гърнето. На свръзката, където е закачено резонаторното гърне.
ПС не упреквам Бобо!!! Защото там пък , където сменях съединителя ,не ми сменили един семеринг и сега маслото от скоростната кутия се лее по земята. АМАН ОТ МАЙСТОРИ!!! :XXX

Васил Петров
07-08-2011, 23:58
Бобо ми махна катализатора,но честно да ти кажа разлика не намерих. След като ми смениха маслото ,също не намерих.Само ,където ми бяха омотали масления филтър и маслото за 200лв остана на земята :(( Сега съм със смесени масла.(много ме яд) Чипът не го промених. Като отидох при Бобо той каза,че ще ми направи добър,но като видях , че след това,което ми каза няма ефект,а и се набутах още за масло и съединител. Реших да си запазя дигитал тунинг-а. Доволен съм си от него. Също така имам и дупка в гърнето. На свръзката, където е закачено резонаторното гърне.
ПС не упреквам Бобо!!! Защото там пък , където сменях съединителя ,не ми сменили един семеринг и сега маслото от скоростната кутия се лее по земята. АМАН ОТ МАЙСТОРИ!!! :XXX


Щом си тук нямаш грижи да се пробваме :)

Само да попитам след чипа с какво гориво я караш и от каде го сипваш.Много е важна бензиностанцията и вида на горивото.Бобо чип слагал ли ти е?

Venci
08-08-2011, 00:28
Хайде и тази тема се обърна на кушии :sick:

Highvoltage
08-08-2011, 23:36
Хаха,точно затова ще отговарям на ЛС,за да не пълним темата с такива кушии :D

Абе хора вижте на какво попаднах! 2.5 - турбо и само 205 коня?!
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11311952098674389&f1=details

Jivko7777
08-08-2011, 23:57
Той е правен. Не съм търсил,но ми казаха,че е пилен и там някакви си неща. Не коментирам,защото не разбирам. Неговата кола върви адски добре.. Поне от това ,което помня,а аз помня,защото първия път ме би..
Между другото бях в Стара Загора на сватба и там някакъв младеж снима цялата сватба. Аз отидох при него с надеждата да се запозная с теб,но той каза,че си работил при тях преди. Казва се Жоро..

Ееее карай, иначе аз съм от Нова Загора, не от Стара Загора :)


Хаха,точно затова ще отговарям на ЛС,за да не пълним темата с такива кушии :D

Абе хора вижте на какво попаднах! 2.5 - турбо и само 205 коня?!
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11311952098674389&f1=details





Щото е 2,0 турбо V6...объркали са се просто ;)

Venci
09-08-2011, 08:39
Според мен е 2.5 V6 нищо повече.

Highvoltage
10-08-2011, 19:52
Абе ,Венцо,твоята машина е много добра! Евала момче. Много добре си си я направил. :) И как тръгна само ...много ме зарадва.

Venci
11-08-2011, 00:18
Ха ха, бартче, аз бях културен. Дадох всичката газ чак като излязох на булеварда. Някой път, ако искате може да Ви покажа истинската простащина :bouncing_smiley:

Highvoltage
12-08-2011, 00:22
Само кажи ден и час ;) Знам ,че обичаш да си я караш тази количка :)

Highvoltage
31-12-2011, 00:51
Как сте колеги? :) Дядо Коледа донесе ли ви по няколко литра допълнителен бенз? хахаха
На мен ще ми е необходима цяла бензиностанция,но и на литър съм мераклия! :)

П.С Вече и бмв 2.8 не ме плашат :) Почти еднакво си вървим :)

digitalundgrd
31-12-2011, 01:18
СУпер колега, да не би да тунингова нещо В6-така я разкажи? Позагуби се за няколко месеца...

Drag0
31-12-2011, 12:37
...

На мен ми донесе GTA съединител и ламбда хаха но още си стоят опаковани.

PS
Това виждал ли си го http://www.ebay.co.uk/itm/Alfa-Romeo-Induction-pipe-flexi-147-156-GT-V6-GTA-/330659972009?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4cfcdec3a9#ht_562wt_1039 ;)
PPS
А това : http://www.ebay.co.uk/itm/ALFA-ROMEO-156-166-2-5-V6-24V-chip-Dyno-made-213HP-248NM-/170752936241?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item27c1ab0931#ht_888wt_1272 :pizza:

Venci
31-12-2011, 13:07
Моят шестак скоро ще спи зимен сън в топъл гараж.

DiStefano
31-12-2011, 16:45
Моят шестак скоро ще спи зимен сън в топъл гараж.

аве шматко и ти ли си фен на хепи трии френдс :respect:

Venci
31-12-2011, 18:00
Фен съм и още как :static:

Highvoltage
31-12-2011, 20:32
СУпер колега, да не би да тунингова нещо В6-така я разкажи? Позагуби се за няколко месеца...


Здравей, не:) Просто му оправих всичко,което имаше нужда и количката си тръгна доста прилично. Но както казах на дино изкара 160+ коня на колелата,нищо кой знае какво,но много ме радва :) Бмв-то би трябвало да го изкарва дори по-малко,но това не мога да коментирам. Като се пуснах февруари срещу 2.8 (Збравих името на момчето,което го има. Това черното ти беше там. След 3та ме дръпна,до 2-ра бяхме заедно.Сега даже си го дръпнах аз малко,но това е от шофсьора мисля.) ИДеята ми е ,че си върви количката,както трябва да си върви.
Пс идва време пак за малко. В момента съм с боза от масла,защото рейсинга се разсипа 3 дена след слагането му:("
Иначе се губя доста стабилно ,като дойде лятото,защото тогава имам много работа. От сутрин до вечер и вечер ,като свърша в повечето случаи се прибирам.
Разкажи нещо и за твоята :) А и не само за колата. Нещо да се ПОХВАЛИТЕ колеги,ново гадже,нова ПО-хубава работа? ала- бала :respect:

---------- Post added at 20:30 ---------- Previous post was at 20:26 ----------


На мен ми донесе GTA съединител и ламбда хаха но още си стоят опаковани.

PS
Това виждал ли си го http://www.ebay.co.uk/itm/Alfa-Romeo-Induction-pipe-flexi-147-156-GT-V6-GTA-/330659972009?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4cfcdec3a9#ht_562wt_1039 ;)
PPS
А това : http://www.ebay.co.uk/itm/ALFA-ROMEO-156-166-2-5-V6-24V-chip-Dyno-made-213HP-248NM-/170752936241?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item27c1ab0931#ht_888wt_1272 :pizza:

Първото прилича на моя въздуховод :)) хахах целия облепен с изолирбанд :))
А второто - ИСКАМ ГООО :)) Аз имам чип,но ... ще го махна ако трябва. Не знам обаче кой ще ми го сложи това :))

---------- Post added at 20:32 ---------- Previous post was at 20:30 ----------


Моят шестак скоро ще спи зимен сън в топъл гараж.

А през зимата какво караш? :) Ето това е правилно гледане :grandpa:

ПОздрав!!! =- http://vbox7.com/play:399d320ed6
ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА

ФЕРАРИСТ
01-01-2012, 12:28
Първото прилича на моя въздуховод :)) хахах целия облепен с изолирбанд :))

Сложи силиконов маркуч, ако смукне атмосфера отнякъде е много кофти.......прегледай си и така наречените гумени донъти - черните гумени преходници от колектора към шесте рънъра.....имах 2 напукани зверски и беше върпос на време......

Highvoltage
01-01-2012, 17:53
Виж, за тях не се бях сетил да ги погледна :)
За маркуча.. то май целия трябва да се смени. То е на 10 г ,предполагам,колкото колата :) Ти пускал ли си се срещу 2.8? Питам,защото на мен това ми е начина за тестване на колата. Ако му смогва,значи е ок :)

thecleaner
01-01-2012, 17:57
Виж, за тях не се бях сетил да ги погледна :)
За маркуча.. то май целия трябва да се смени. То е на 10 г ,предполагам,колкото колата :) Ти пускал ли си се срещу 2.8? Питам,защото на мен това ми е начина за тестване на колата. Ако му смогва,значи е ок :)

Хахаха. Къде се затри бе колега, липсваше ни с интересни изказвания :) Продължаваш обаче да си мислиш че имаш някакво участие с 28ца. Евала голям оптимист си :)

Highvoltage
03-01-2012, 00:08
Хахаха. Къде се затри бе колега, липсваше ни с интересни изказвания :) Продължаваш обаче да си мислиш че имаш някакво участие с 28ца. Евала голям оптимист си :)

:calc:
Човек,кое от "За хора с V6" не разбираш?

Jivko7777
03-01-2012, 00:13
Айде от мене да мине да Ви вдигна самочуствието малко :spiteful: Най добрия шестак :spiteful:

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/390908_252371411478567_165040666878309_688690_7750 87380_n.jpg

Bobo
03-01-2012, 12:39
Айде от мене да мине да Ви вдигна самочуствието малко :spiteful: Най добрия шестак :spiteful:

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/390908_252371411478567_165040666878309_688690_7750 87380_n.jpg

Нещо превода ти е грешен ;)

Drag0
03-01-2012, 22:57
Хаха "най-великолепно звучащия 6 цилиндров .."
Обаче който е писал заглавието какво е имал предвид не знам. "Оригиналният Алфа Ромео V6" е с 12 клапана. И сега 12 клапановия ли е божествено звучащият или 24 клапановия , който е на снимката ? :grin:
И освен това този не е чувал моя шестак със supersp**** как мърка. :coolio:

Bobo
03-01-2012, 23:12
Хаха "най-великолепно звучащия 6 цилиндров .."
Обаче който е писал заглавието какво е имал предвид не знам. "Оригиналният Алфа Ромео V6" е с 12 клапана. И сега 12 клапановия ли е божествено звучащият или 24 клапановия , който е на снимката ? :grin:
И освен това този не е чувал моя шестак със supersp**** как мърка. :coolio:

Ми ако искаш да ги искараме на пътя да видиме кой повече реве и драска а не кой мърка :coolio::devil:

Highvoltage
04-01-2012, 22:05
Ми ако искаш да ги искараме на пътя да видиме кой повече реве и драска а не кой мърка :coolio::devil:

Чакай,чакай :) Твоя е 3.2 ,а на Драго - 2.5 :)
Ако е само тест на звука и аз бих дошъл да слушам,но ако е за вървене... :X В момента в мобилето се продава една 3.2 ГТА. Много добре изглежда:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/printdet.cgi?id=11319385468014366

Drag0
04-01-2012, 22:53
Хехе аз не съм състезател.
Не претендирам за силен звук, а за приятен басов такъв още от празен ход. ;) Ако исках силен щях да избера други части - например нещо вдъхновено от тази снимка :
(около полицаи или когато ти надуе главата включваш тихият режим ;) )

Bobo
05-01-2012, 20:18
Чакай,чакай :) Твоя е 3.2 ,а на Драго - 2.5 :)
Ако е само тест на звука и аз бих дошъл да слушам,но ако е за вървене... :X В момента в мобилето се продава една 3.2 ГТА. Много добре изглежда:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/printdet.cgi?id=11319385468014366

Че то на снимката е 3.2 бре а ако има бързи ГТА-та да излизат готов съм ;)

---------- Post added at 18:18 ---------- Previous post was at 18:17 ----------


Хехе аз не съм състезател.
Не претендирам за силен звук, а за приятен басов такъв още от празен ход. ;) Ако исках силен щях да избера други части - например нещо вдъхновено от тази снимка :
(около полицаи или когато ти надуе главата включваш тихият режим ;) )

Звука приятелю е въпрос на вкус за тебе басовото за мен може да е пискливо - в случея се говори за звук на самия мотор а не на генерацията ;)

Highvoltage
05-01-2012, 23:59
Хора,прибирам се преди малко по Тодор Александров и викам 'Да си я напъна малко' не я бях напъвал няколко дена:bouncing_smiley: И някакво пежо 407 дава газ. Викам си "супер" , давам и аз газ и точно като го минавах ми се спука отдоло гърнето ,хахаха ,така изгърмя,че все едно пуснах нитро:bouncing_smiley:
Чудя се сега дали да му слагам някаква нова генерация или просто да ми го заварят отдолу..

Васил Петров
06-01-2012, 00:02
мииииииииииииииииии направи си нова бре. Или просто махни гърнето и сложи тръба.

ФЕРАРИСТ
06-01-2012, 13:51
Друго, но гледай да не те затапят....

Friend
08-01-2012, 17:59
А тоя с Пежото дали не е настръхнал а ???

Jivko7777
10-01-2012, 14:19
А тоя с Пежото дали не е настръхнал а ???

Едва ли :tooth:

mim
10-01-2012, 14:43
:bouncing_smiley: това като от напъване да се изп...ш

Highvoltage
11-01-2012, 19:28
А тоя с Пежото дали не е настръхнал а ???

Знае ли човек,но беше яко :) хаха

---------- Post added at 19:28 ---------- Previous post was at 19:27 ----------


:bouncing_smiley: това като от напъване да се изп...ш

Хахаха, не го казах аз!!!:shutup:

Drag0
11-01-2012, 22:06
Знае ли човек,но беше яко :) хаха
А ти сигурен ли си че при теб гръмна ? Да не е било пежото с лошо работеща газова ? :pizza:
Mоже и той да си е помислил че ти си с газова хаха :D

Venci
15-02-2012, 12:04
Колеги, издирвам стар маховик от 24 клапанов мотор. Трябва ми гривната за датчика за оборотите. Също така демфера - шайбата на коляновия вал която задвижва обслужващите ремъци. Помагайте :-)

VooDoo-37
05-03-2012, 22:12
Преди време карах една "Аlfa" 156 2.0 и днес имах възможност да покарам още една такава и трябва да кажа , че разликата между 2.0 и 2.5 V6 е доста усезаема меко казано. За мен "шестака" си заслужава повече въпреки по-скъпата подръжка.

Drag0
05-03-2012, 22:48
2.0 T.S. max torque 187 Nm @3500 rpm
2.5 torque 180 Nm @2000 rpm

С пожелания за празни пътища и пълни резервоари ! ;)

Venci
05-03-2012, 23:25
Гледам че се вадят теории и аз да си кажа моята.Не виждам нищо лошо :!:

А аз виждам, че човекът е "извадил" теорията: За мен "шестака" си заслужава повече въпреки по-скъпата подръжка.
Темата е за фенове на шестаци. Моля те поредните рацерски изказвания ни ги спестявай, не са ни нужни. Ако ставаше въпрос за състезания нямаше да е това темата и раздела.

pla_y_men
05-03-2012, 23:57
Аз съм балък и си карам шестак...:cheers: Нищо против другите матори, те Алфа си ги правят как си требе...ама шестака откъде и да го погледнеш си е с пеесе процента повече от четворките - 6/4=1,5...мдааа:smile:
Подочувал съм и съм попрочитал тук-там от ТВ предавания и списания, че 3.0 12V е най-добрия 3 литров двигател правен въобще изобщо по света и околностите...а случайно даже го карам...:clapping:
Ама те тия дето пишат по списанията и дрънкат по Топ Гиър примерно, не са участвали в хипер престижните, авторитетни, неоспорими и най-меродавни гонки от ОМВ до първия светофар и обратно, документирани с около 23 сек. клипове, на които се виждат три улични лампи и останалото мрак...
Те тва дет го пише по менюълите за шестаците - въртящ момент, мощност, ускорение, макс. скорост, разход - тва е конспирация на ОПЕК, да набутват балъците да си купуват калпави шестаци, та да се харчи петролеца...добре, че си имаме рацери-тестпилоти, дека да ни отварят очите - благодарско, поклон, аплаузи!!!

thecleaner
06-03-2012, 00:05
Аз съм балък и си карам шестак...:cheers: Нищо против другите матори, те Алфа си ги правят как си требе...ама шестака откъде и да го погледнеш си е с пеесе процента повече от четворките - 6/4=1,5...мдааа:smile:
Подочувал съм и съм попрочитал тук-там от ТВ предавания и списания, че 3.0 12V е най-добрия 3 литров двигател правен въобще изобщо по света и околностите...а случайно даже го карам...:clapping:
Ама те тия дето пишат по списанията и дрънкат по Топ Гиър примерно, не са участвали в хипер престижните, авторитетни, неоспорими и най-меродавни гонки от ОМВ до първия светофар и обратно, документирани с около 23 сек. клипове, на които се виждат три улични лампи и останалото мрак...
Те тва дет го пише по менюълите за шестаците - въртящ момент, мощност, ускорение, макс. скорост, разход - тва е конспирация на ОПЕК, да набутват балъците да си купуват калпави шестаци, та да се харчи петролеца...добре, че си имаме рацери-тестпилоти, дека да ни отварят очите - благодарско, поклон, аплаузи!!!

Ам Зашев вади бегачо и идвай на ОМВ то, да видиш с очите си как "Фиатовете" биат истински Алфи до припадък, еле па такива къде им изпадат кЪрданите :)
Ей батки майтап да става ма верно 6так се римува с спреляк хахахаха.

pla_y_men
06-03-2012, 00:35
Ам Зашев вади бегачо и идвай на ОМВ то, да видиш с очите си как "Фиатовете" биат истински Алфи до припадък, еле па такива къде им изпадат кЪрданите :)
Ей батки майтап да става ма верно 6так се римува с спреляк хахахаха.

Хахаха, ейййй, скина се едно 25 годишно каре и диагнозата вече е "спреляк":hehe::BIGsmile:
...не издържа на пауъра на шестака!:smile:
Кой ви вкара само в тая заблуда, че дисциплината ОМВ -> светофар е като обиколка на Нордшлайфе?:hehe:
Значи, темата гледам е за шестаци, а пък се напълни с малолитражки...Има си раздел Мероприятия, който го влече да си спретне там организация и да покани на писта, драг, Златен Орфей или Мюзик айдъл за звуци на ДВГ и т.н.:handshake::cheers:

thecleaner
06-03-2012, 00:38
Хахаха, ейййй, скина се едно 25 годишно каре и диагнозата вече е "спреляк":hehe::BIGsmile:
...не издържа на пауъра на шестака!:smile:
Кой ви вкара само в тая заблуда, че дисциплината ОМВ -> светофар е като обиколка на Нордшлайфе?:hehe:
Значи, темата гледам е за шестаци, а пък се напълни с малолитражки...Има си раздел Мероприятия, който го влече да си спретне там организация и да покани на писта, драг, Златен Орфей или Мюзик айдъл за звуци на ДВГ и т.н.:handshake::cheers:

Буахахахах, евала майтапа стана само Венцо не зацепи за ко иде реч :)


П.С. Ама много са спрели Арезетата да си знаете :)
МИР

Venci
06-03-2012, 00:42
Буахахахах, евала майтапа стана само Венцо не зацепи за ко иде реч :)


П.С. Ама много са спрели Арезетата да си знаете :)
МИР

Батко, зацепил съм, но ми идва в повече постоянното намесване и говорене за кушии на Васил. И аз съм за МИР.... принципно. Освен това моето Арезе отдавна тупти в друга кола.

thecleaner
06-03-2012, 00:45
Батко, зацепил съм, но ми идва в повече постоянното намесване и говорене за кушии на Васил. И аз съм за МИР.... принципно. Освен това моето Арезе отдавна тупти в друга кола.

Не че нещо ма ню твоя проект не беше ли тайна :)

Васил Петров
06-03-2012, 00:45
Батко, зацепил съм, но ми идва в повече постоянното намесване и говорене за кушии на Васил. И аз съм за МИР.... принципно. Освен това моето Арезе отдавна тупти в друга кола.


Като ти идва в повече не четеш.Аз така правя на места. А и със Стефан (високоволтовия) си имам закачка от доста време.Но всичко е с усмивка.Ама като те чета теб....... Приключих.

Venci
06-03-2012, 00:48
Ха ха тайна... :tooth: Щом Григор знае нищо не е тайна ;-)

pla_y_men
06-03-2012, 01:10
http://www.youtube.com/watch?v=RKWda76hOs4
Гледайте и слушайте правилния матор в правилния автомобил на правилното място...ако някой не го кефи - нищо не мога да направя, въпрос на вкус...все едно да обяснявам на Евгени Минчев, че Мегън Фокс е яка поница...нема смисъл:pokey::clap:

dimitar_vd62
06-03-2012, 11:25
То добре че няма v8, v10 и v12.

Highvoltage
06-03-2012, 12:30
Събуди се малко темата :) хахаха
Хора аз съм си ефектиран вече от шестака! Няма такъв кеф :))
Васе, идва пролет, стягай се! ;) хахахах

Васил Петров
06-03-2012, 13:02
Събуди се малко темата :) хахаха
Хора аз съм си ефектиран вече от шестака! Няма такъв кеф :))
Васе, идва пролет, стягай се! ;) хахахах

Eто това е приказка.А Венци си помисли че се заяждам. :waving:
Стегай 2.5 че да ги защитиш малко тея 6таци. :)

rossenvn
06-03-2012, 13:05
Пичове, направо се чудя дали има някаква област свързана с тия коли, в която да не може да стане някакво разделение и караница... То не е "старите истински алфи" срещу "новите фиати", то не е "сервиза на бай хуй" срещу "сервиза на бай хуй на брат му", то не е "софиянците" срещу "пазарджишката група", то не е "драгаджиите" срещу "пистаджиите"... Сега добавяме "Ве шестаците" срещу "туйн спарковете" и "рацерите" срещу "късачите на гуми"...
Еба си майката, еба си фенщината, честно... Майтап, майтап ама като чете човек се усеща, че не е никакъв майтап, добре само, че всичко свършва във форума (горе-долу)...
Всички пишещи ви познавам и всички сте точни пичове... Защо наистина е нужно да се занимавате с глупости и да се заяждате с хората от вашата "вяра"..? :-|

Еееее, забравил си най-важната: Дизел срещу Бензин:boxing:.

Извинявам се за офа:big_bow_down:

Susscrofa
06-03-2012, 13:09
Аз ли не съм видял, или в тази тема нищо не е написано за 2.0 turbo, той нали също е шестак:)

Васил Петров
06-03-2012, 13:18
Аз ли не съм видял, или в тази тема нищо не е написано за 2.0 turbo, той нали също е шестак:)

Може да не е толко популярен.

Susscrofa
06-03-2012, 13:22
Може да не е толко популярен.

Да, но пък е бензинов с турбо, което лично на мен доста ми допада. Поне няма да ми ръмжи като зил, и да тежи 100 кила отгоре предницата.:boxing:

ФЕРАРИСТ
06-03-2012, 16:42
Да, но пък е бензинов с турбо, което лично на мен доста ми допада. Поне няма да ми ръмжи като зил, и да тежи 100 кила отгоре предницата.:boxing:
Ве Шес с турбо лек ли ти изглежда?????

Susscrofa
06-03-2012, 17:26
Ве Шес с турбо лек ли ти изглежда?????

Предполагам, че 2.0 тб, би трябвало да тежи по-малко от 3.0 или 3.2
Звучи ми логично.:boxing:, но може и да греша.

Така като погледнах тук там, май никак не съм прав.:)

Drag0
06-03-2012, 19:53
Да, но пък е бензинов с турбо, което лично на мен доста ми допада. Поне няма да ми ръмжи като зил, и да тежи 100 кила отгоре предницата.:boxing:

Съмнява ме някога да си чувал шестак на Alfa Romeo, но ако случайно си чувал и го сравняваш със зил - твоят човек е доктор по УНГ. :grin:

Susscrofa
06-03-2012, 20:19
Съмнява ме някога да си чувал шестак на Alfa Romeo, но ако случайно си чувал и го сравняваш със зил - твоят човек е доктор по УНГ. :grin:

Два пъти.
Последния път палих една на Горубляне, сега в събота. В мобилето има едно ГТ 3.2.
Шумничко е в купето и звукът е дрезгав и плътен.
Всички ли трябва да го харесваме?

Drag0
06-03-2012, 20:25
Всеки може да го харесва или не - това е субективно. Но не мога да приема сравнение със ЗиЛ. :grin:

Susscrofa
06-03-2012, 20:31
Всеки може да го харесва или не - това е субективно. Но не мога да приема сравнение със ЗиЛ. :grin:

Като слязох от колата и джамбазът каза, че гърнето било натиснато:)

Не приемай написаното от мен толкова буквално де. Но си признавам, че 2.0 тб не знам как звучи, но едва ли е като сешоар.:)

Bobi_33
06-03-2012, 20:35
Два пъти.
Последния път палих една на Горубляне, сега в събота. В мобилето има едно ГТ 3.2.
Шумничко е в купето и звукът е дрезгав и плътен.
Всички ли трябва да го харесваме?

Няма такова нещо като "трябва". Просто този мотор така работи и това му е чарът. Хората които си го купуват именно това харесват в него. Ако обаче ти харесват тихите коли и мотори, просто си купуваш Хонда и толкова.

Susscrofa
06-03-2012, 20:39
Няма такова нещо като "трябва". Просто този мотор така работи и това му е чарът. Хората които си го купуват именно това харесват в него. Ако обаче ти харесват тихите коли и мотори, просто си купуваш Хонда и толкова.

Е, само заради това ли купуват трилитровите двигатели на алфа?
Аз в субару импреза 2.0 турбо съм чувал по-добър звук, по- хард ми звучеше.

Bobi_33
06-03-2012, 20:49
Като слязох от колата и джамбазът каза, че гърнето било натиснато:)

Не приемай написаното от мен толкова буквално де. Но си признавам, че 2.0 тб не знам как звучи, но едва ли е като сешоар.:)

2.0 ТВ е най-тихият от шестаците. Първо защото е най-малък по кубатура, второ защото самата турбина доста заглушава звъкът. Трето защото е 12 клапанов, а не 24. Старият - 12 клапановият мотор има по-различен звук от новият. Даже на много места хората твърдят, че именно старият мотор има по-хубав звук, по-плътен, докато 24 клапановият мотор има по-зрезгав звук. Естестветно 24 клапановият е за предпочитане, защото има по-голяма мощност и се развърта повече от старият.

Но 2.0 ТВ има само само вариан с 12 клапана, до последно на него не му слагат новите глави с 24 клапана.

---------- Post added at 18:49 ---------- Previous post was at 18:46 ----------


Е, само заради това ли купуват трилитровите двигатели на алфа?
Аз в субару импреза 2.0 турбо съм чувал по-добър звук, по- хард ми звучеше.


Боксера вади коренно различен звук от всичко останало. Но не всички го харесват и него. Аз лично си имам 3 боксера (макар да са Алфа) и си ги харесвам много на звук, много повече от почти всички редови 4 цилиндрови мотори, но шестака ми харесва много повече.
Има една стара истина, колкото повече цилиндри, толкова по-добре.

Susscrofa
06-03-2012, 21:06
За боксерът си прав.
Не съм се качвал на 12 клапанов 3 литров.
Но тези с 24 клапана, сякаш не са с толкова плътен звук.
Абе много добре обясни всичко, ти май наистина разбираш от алфи:)

Шегата настрана, така и не разбрах защо алфа не сложи 2.0 тб на 156 и в ГТ.
Да сложиш турбо двигател в лимузината, а да не го метнеш на 156, хайде, ГТ е доста по ново.
Само дано не кажеш, че има 156 с 2.0 тб.:)
Добре поне, че сега пуснаха жулиетка с бензинов турбо агрегат.
За мен лично алфа е огромен длъжник на жадните за турбина с бензинов ДВГ.

И все пак има граница на броя цилиндри, след която няма кой знае какво педимство. Да речем 12.

dimitar_vd62
06-03-2012, 21:19
Момчета, виждал съм шестаци на алфа, ама не съм се интересувал, генерацията от двг-то до гърнетата каква е - една тръба с две гърнета на края или две тръби с две гърнета и "Н" образна връзка между тръбите.

Drag0
06-03-2012, 21:44
Но тези с 24 клапана, сякаш не са с толкова плътен звук.
Шегата настрана, така и не разбрах защо алфа не сложи 2.0 тб на 156 и в ГТ.

С фабричната генерация и на мен ми се струваше , че звука от 2.5 мотора не е толкова плътен. Като сложих supersprint вместо катализатора, стана осезаемо по-плътен. Става дума за проходно гърне проектирано да замени катализатора а не нещо преправяно ...
2.0 TB според мен спират да го слагат защото отговаря само на евро 2 стандарт.


Момчета, виждал съм шестаци на алфа, ама не съм се интересувал, генерацията от двг-то до гърнетата каква е - една тръба с две гърнета на края или две тръби с две гърнета и "Н" образна връзка между тръбите.
Мога да ти кажа за 2.5 евро 2 : Колекторите не знам как са със сигурност , предполагам 3 в 1, 3 в 1 , после 2 в 1 . После е една тръба до края , на която има катализатор, средно гърне (което трябва да е проходно) и крайно гърне.

dimitar_vd62
06-03-2012, 21:47
А някой правил си е експеримента 3 в1 3 в 1, две тръби с Н-образна връзка и две гърнета.Виждал съм това на v10, и звука е впечатляващ.

Bobi_33
06-03-2012, 21:54
За боксерът си прав.
Не съм се качвал на 12 клапанов 3 литров.
Но тези с 24 клапана, сякаш не са с толкова плътен звук.
Абе много добре обясни всичко, ти май наистина разбираш от алфи:)

Шегата настрана, така и не разбрах защо алфа не сложи 2.0 тб на 156 и в ГТ.
Да сложиш турбо двигател в лимузината, а да не го метнеш на 156, хайде, ГТ е доста по ново.
Само дано не кажеш, че има 156 с 2.0 тб.:)
Добре поне, че сега пуснаха жулиетка с бензинов турбо агрегат.
За мен лично алфа е огромен длъжник на жадните за турбина с бензинов ДВГ.

И все пак има граница на броя цилиндри, след която няма кой знае какво педимство. Да речем 12.

Явно има някаква врътка. За различните пазари има различни данъци. Точно този 2.0 ТВ е пуснат на пазара, защото н в Италия доколкото съм чувал се плащало върху кубатура, а не върху коне, та така пак си имаш 6 цилиндъра, евтин данък и конете на 3.0 литровия мотор.

При 156 явно нещата са различни. 3 броя 4 цилиндрови мотори, и 2 шестака. В 166 има само един 4 цилиндров бензинов мотор, всичките други са шестаци. Имаш 2.0 ТВ, 2.5 24V, 3.0 24V, 3.2 24V
Все пак на лимузината и отиват повече шестаците, от рано имат въртящ момент, да се справи с тежичкото купе, а и работят по-равномерно.

---------- Post added at 19:54 ---------- Previous post was at 19:48 ----------


А някой правил си е експеримента 3 в1 3 в 1, две тръби с Н-образна връзка и две гърнета.Виждал съм това на v10, и звука е впечатляващ.

И при V8 често се среща тази кампановка, но просто това са винаги монтирани надлъжно мотори, с равни дължини и пълна симетрия на генерацията и на двата реда цилиндри. При напречно вграждане няма как да направиш равни и симетрични дължините.

dimitar_vd62
06-03-2012, 22:00
Абе може, ама много трябва да гънеш тръбите.Гледал съм го по ТВ, ама голям зор.

Drag0
06-03-2012, 22:05
На 156 GTA :

http://www.supersprint.com/public/images/26357.jpg

http://www.supersprint.com/public/images/26359.jpg

Venci
06-03-2012, 22:18
Ето моите гърната на 75-та с 3.0 V6 12 клапана
За мен по този начин шестака звучеше най-добре.

dimitar_vd62
06-03-2012, 22:21
Добра изработка, всъщност въпросното v10 за което споменах беше Форд, пикап, оригинално беше с една тръба/?/, собственика го направи с две, с Н-образна връзка, ефекта беше доста по приятен звук, точно какъвто се очаква от такъв двигател.Всъщност той си нямаше идея за какво му е тази Н връзка - балансира работат на двата реда цилиндри, интересно при 6 цилиндривите двигатели как ще е.Предполагам че поради малкия брой цилиндри няма дя се получе този ефект, може би едната тръба е по-доброто решение.

Venci
06-03-2012, 22:58
Тази Н-образна връзка е за да се свържат двата реда цилиндри. При мен това е изработено чрез слепването на двете тръби след пурите.

Highvoltage
06-03-2012, 23:25
Eто това е приказка.А Венци си помисли че се заяждам. :waving:
Стегай 2.5 че да ги защитиш малко тея 6таци. :)

Аа,аз съм си респектиран от теб,но важното е бъзик да става..
Абе от време на време е дразнещо.Ти по-рядко се заяждаш,но този "the cleaner" ...!!!
Този път от място,че се оказа наистина много мудна от летящ старт..
Сега дебнех по пътищата да се сдавя с някой,но когато му трябва на човек никога няма.. :( САмо в обратната посока фучаха :) хахах

thecleaner
06-03-2012, 23:32
Аа,аз съм си респектиран от теб,но важното е бъзик да става..
Абе от време на време е дразнещо.Ти по-рядко се заяждаш,но този "the cleaner" ...!!!
Този път от място,че се оказа наистина много мудна от летящ старт..
Сега дебнех по пътищата да се сдавя с някой,но когато му трябва на човек никога няма.. :( САмо в обратната посока фучаха :) хахах

Ми сдави се с thecleaner бе. Казваш и идва, но ако те опука 1,4 8клапана оргиналдъ Фиат верно ша са запала :) А колегата Drag0 е пич и колата му е убава и третия болт на стартера на 6така са отвива с големо псуване и скоростната кутия тежи на копеУе, ма вече е с ГТА амбриаж и мога да кажа че мотора мърка, ма дали е силна незнамммммммм. Ааааааааа и Стефане Jorix а е с нов мотор с неизядени валове, пробвай го първо него че селето потръгна, да не е и той да те опне :)

Highvoltage
06-03-2012, 23:40
Ето моите гърната на 75-та с 3.0 V6 12 клапана
За мен по този начин шестака звучеше най-добре.

Пич,къде ти е мотора?! :О хаха (на какво си го присадил?)

---------- Post added at 23:40 ---------- Previous post was at 23:37 ----------

:starwars:
Ми сдави се с thecleaner бе. Казваш и идва, но ако те опука 1,4 8клапана оргиналдъ Фиат верно ша са запала :) А колегата Драго е пич и колата му е убава и третия болт на стартера на 6така са отвива с големо псуване и скоростната кутия тежи на копеУе, ма вече е с ГТА амбриаж и мога да кажа че мотора мърка, ма дали е силна незнамммммммм.


Хахаха,ето те и теб :))) Мир,пич,мир!!!

Venci
06-03-2012, 23:44
Пич,къде ти е мотора?! :О хаха (на какво си го присадил?)[COLOR="Silver"]



Човече, на тази снимка мотора ми си е на мястото, та дори и е твърде правилно поставен.

Highvoltage
06-03-2012, 23:49
Човече, на тази снимка мотора ми си е на мястото, та дори и е твърде правилно поставен.

Нее, имах впредвид,разбрах,че си го поставил на друга кола или? Исках да се пошегувам,но... :))

old alfist
07-03-2012, 00:13
Звукът от двигателя на Ферари е неописуем - както на празен ход, така и в движение.
Кара ми се Ферари - ИСКАМ ГО !!!

Drag0
07-03-2012, 02:22
третия болт на стартера на 6така са отвива с големо псуване и скоростната кутия тежи на копеУе, ма вече е с ГТА амбриаж и мога да кажа че мотора мърка, ма дали е силна незнамммммммм
За болтовете не се и съмнявам. :grin:
В Англия много хора слагат GTA съединител на 2.5 и пишат по форумите след това , че педала ставал по-твърд. Няма нищо такова. :) При мен сега педала на съединителя е доста по-мек от преди, отделя си където трябва и се включват лесно първа и втора.
Дали е силна не знам ... с такива спирачки (3 от 4те спирачни диска са криви , 4тия сигурно и той ) не смея да я пробвам на 100%. :grin:

Звукът от двигателя на Ферари е неописуем - както на празен ход, така и в движение.
Кара ми се Ферари - ИСКАМ ГО !!!

Виждал съм следното: лятото, голяма жега, задръстване по сливница от онези, в който за няколко светофара се чака 30 минути и както си чакам гледам аз един пич с ферари. Звука е звук, но мАторя е на "задната седалка". И да имаше климатик не знам дали щеше да го оправи това. Лицето на човека беше същия цвят като колата му - червен и се потеше като за последно. Прозорците му бяха отворени , ама навън като е 40 градуса , вътре при него не знам колко е било.
За сметка на това ако посмее да я кара зимата - друг никой няма да има такова силно парно ! :super:

Venci
07-03-2012, 08:40
Нее, имах впредвид,разбрах,че си го поставил на друга кола или? Исках да се пошегувам,но... :))

Само аз, ли трудно ти разбирам какво искаш да напишеш :mrgreen:?
Иначе моят 3.0 мотор от 75та вече бръмчи в друга 75 :-)

Highvoltage
07-03-2012, 20:08
Само аз, ли трудно ти разбирам какво искаш да напишеш :mrgreen:?
Иначе моят 3.0 мотор от 75та вече бръмчи в друга 75 :-)


Понякога мразя форумите,точно заради това,че понякога дори и аз се обърквам в писането. :)))Вчера писах в 15 форума и в бързината въобще не съм конструирал изреченията правилно... Съжалявам,но вкрайна сметка си ме разбрал. :) Защо смени купетата?
http://vbox7.com/play:28e23081bd поздрав!

Venci
07-03-2012, 22:22
Понякога мразя форумите,точно заради това,че понякога дори и аз се обърквам в писането. :)))Вчера писах в 15 форума и в бързината въобще не съм конструирал изреченията правилно... Съжалявам,но вкрайна сметка си ме разбрал. :) Защо смени купетата?
http://vbox7.com/play:28e23081bd поздрав!

Не съм сменял купетата, бре! Купето си е моето. Извадих 12 клапановия мотор, сега вече друг му се радва. Моята кола сега седи с надигната муцуна и празен кош. 24 клапановият мотор седи на стойката разглобен, ще има доста работа по него преди да влезе в моята 75.

Highvoltage
08-03-2012, 00:34
Ахааа, Разбрах :idea2: ! Не знаех,че си продал твоя!
А защо си решил да смениш моторите? 24клапановият по-добър ли е?

Venci
08-03-2012, 01:04
За мен 24 клапановия мотор е по-добър. Стария беше 190 кс, новия - 226, инжекциона е по-модерен.... а и трябваше да направя нещо ново.

Highvoltage
08-03-2012, 14:12
За мен 24 клапановия мотор е по-добър. Стария беше 190 кс, новия - 226, инжекциона е по-модерен.... а и трябваше да направя нещо ново.

Представям си как ще върви сега..

badmadafaka
08-03-2012, 14:17
...като ТуйнСпарк 16V с ремап. :phone:

Васил Петров
08-03-2012, 14:52
...като ТуйнСпарк 16V с ремап. :phone:

Според мен ще е малко повече.

dellltata
10-03-2012, 09:22
аха зависи кой е правил ремапа:bash: ама пък като се замисля -венци няма как да сбърка:yes: значи ще си върви моторът добре

digitalundgrd
10-03-2012, 09:28
аха зависи кой е правил ремапа:bash:

Изключително важна и правилна констатация :prescription: :yes:

А относно вървежа на 3.0 и 3.2 няма какво да говорим...Там е истината. Имат почти идентичен разход, но нищо общо като вървеж сравенено с 2.5 :oops:

Drag0
10-03-2012, 13:38
Виждам , че всички сте карали 1.6, 1.8, 2.0, 2.5 , 3.0 и 3.2 , знаете колко вървят и точния разход на бензин. :cheers:
И въобще 2.5 е много смотан мотор щом ускорява до 100 с 1 секунда по-зле от 3.2. :grin:

digitalundgrd
10-03-2012, 13:55
Да специално аз съм карал 1.6 (в 147 - стария ми мотор), 1.8 (в 145 на Васко, в 156СВ на чистача бившата и много други), 2.0 (в 145 на миро, в 147 - моята и мн други), 2.5 (в 156), 3.0 (в 166) и 3.2 (ГТВ на Бобо). Та смея да твърдя, че съм достатъчно запознат не само ТЕОРЕТИЧНО, а и ПРАКТИЧЕСКИ... и не е като да не знам как вървят и колко горят въпросните мотори ;)

п.с. Твоята кола я правиш при Румен, до колкото разбрах (ако е така значи няма начин да не я знам коя е колата) ;) Може като се засечем някой път да ме повозиш едно кръгче и да разбиеш на пух и прах представите ми за този мотор в това купе :)

Drag0
10-03-2012, 15:03
...

Ок, ти си карал. Само че както писах в предишното си мнение - аз имах предвид и всички други, които пишат в темата. Предполагам ще се съгласиш, че разходът на бензин много трудно може да го разбереш в чужда кола, която си покарал.
Може 2.5 да е бил stock , а 3.2 да е бил тунингован ( съвсем малка вероятност но все пак я има :grin: )
А може и аз въобще да нямам 2.5 и/или просто да ви дразня. :grin:
Да, последно време я карам при Румен. Колата е сив металик, без означения и лепенки. В момента има нужда от нови части по спирачките. После трябва да се "разработят" накладките/дисковете. И други неща има за оправяне/смяна преди да я пиша "читава". Ще мине доста време преди да става за кръгчета.

Васил Петров
10-03-2012, 23:54
Ок, ти си карал. Само че както писах в предишното си мнение - аз имах предвид и всички други, които пишат в темата. Предполагам ще се съгласиш, че разходът на бензин много трудно може да го разбереш в чужда кола, която си покарал.
Може 2.5 да е бил stock , а 3.2 да е бил тунингован ( съвсем малка вероятност но все пак я има :grin: )
А може и аз въобще да нямам 2.5 и/или просто да ви дразня. :grin:
Да, последно време я карам при Румен. Колата е сив металик, без означения и лепенки. В момента има нужда от нови части по спирачките. После трябва да се "разработят" накладките/дисковете. И други неща има за оправяне/смяна преди да я пиша "читава". Ще мине доста време преди да става за кръгчета.

И аз да кажа.Че колата ти е доста запазена и приятна.Респонс има :)

VooDoo-37
11-03-2012, 00:35
Няма място за срaвнение на 1.6, 1.8 или 2.0 със 2.5 V6. Харесвам усещането за добро ускорение в ниските обороти и точно това ми дава "шестака". И това ,че някой "понапудрил" своя туйнспарк и вървял на равно със 2.5 мотора до 100-120 нищо не променя. А за звука едвали има нужда да споменавам. Всеки път като запаля колата изпитвам голяма радост.

VooDoo-37
11-03-2012, 12:29
В Youtube има много клипове на разни мутирали "въшки", които са по-бързи на драг от супер коли, като Ferrari, Lamborgini и Porsche. Ясно е ,че модифицирано 1.8 или 2.0 може да е по-бърз от някои шестцилиндрови коли. Някои като види как моднато 1.8 TS пребива 2.5 V6 сигурно умира от кеф и си мисли , че и неговата кола върви толкова :Yeeeehaaa:

Highvoltage
11-03-2012, 21:21
В Youtube има много клипове на разни мутирали "въшки", които са по-бързи на драг от супер коли, като Ferrari, Lamborgini и Porsche. Ясно е ,че модифицирано 1.8 или 2.0 може да е по-бърз от някои шестцилиндрови коли. Някои като види как моднато 1.8 TS пребива 2.5 V6 сигурно умира от кеф и си мисли , че и неговата кола върви толкова :Yeeeehaaa:


Много си прав! :) Вече колко пъти съм я тествал със всякакви коли дори и бмв 325 е по-бавно! Ясно е ,че 130 коня(сток) няма как да бият 190 ,въпроса е кой какво е правил по колата ;) Хайде да не правим темата на боза.. Има и по-бъзри има и по-бавни отдавна съм го приел..

Bobi_33
12-03-2012, 00:24
Значи тая тема наистина стана на пишкомерене отново като много други. Отново се обади българина Бай Ганьо в много хора. Тия дето нямат V6 какво направиха? Изсраха му се отгоре. И то хора с 16V TS-и. ЕВАЛА. ЕВАЛА. Евала, ма си знаете, че не сте прави. Това, че на 400 на някой си колата с TS-че била отпред, нищо не значи и всички собственици на такива го знаят добре, щото преди да го накарат да се развърви тоя мотор се набутали 2000-3000 лв. в него, та ако не и повече. Да ама собствениците на V6 не си търсят всеки ден бутала, блокове и други "изпадащи" части за моторите си. А отделно всички знаем колко кара TS на заварка на магистралата, и колко кара шестака в същата дисциплина.

Хайде нека спрем с глупостите в тая тема и да бъдем обективни. V6 Арезе си е един много хубав мотор, при това във всичките му разновидности. Най-вероятно и при Опел седят нещата както и тук, но със сигурност на Опел шестака е по-калпав от Алфовия, но със сигурност 4 цилиндровия аналог на Опел не е по-лош от този на Фиат (демек TS 16V срещу С20ХЕ), но в Опел форума никой не нариче техния шестак скапан.

Усещам някои хора как зорлем се чудят как да се изсерат на главите на други хора, ма не им отива.

И аз съм бил V6 със моя 29 годишен скрап, ма не държа да го правя публично достояние и повод са велико сране по чужд адрес, а TS-и са падали от мен, ма какво от това? Голям праз!!! Истината е, че V6 на Бусо е най-добрият мотор, който е правен и слаган в тая марка. Ако не е добър, питам, защо от Косуърт са искали да го купят, след като Фиат го спряха?

Highvoltage
12-03-2012, 15:17
Това исках да кажа и аз :) Най-добър двигател за 2000г!

Bobi_33
12-03-2012, 21:20
Това исках да кажа и аз :) Най-добър двигател за 2000г!

Не знам за 2000, но по ирония е избран за мотор на годината през 2005-та, в годината в която го спират от производство, а също и в годината през която умира неговият създател - Бусо.

Highvoltage
12-03-2012, 22:10
Това не го знаех,но е интересна информация :)

Drag0
21-03-2012, 22:04
Имам няколко въпроса:
Моя двигател работи на около 700 оборота на празен ход.
Пак на празен ход като включи вентилатора на първа скорост и пада напрежението от около 14 волта на 13.х. Сега колко ми е верен мултицета е друг въпрос, но вътре в колата се забелязва леко намаляване на осветеноста на уредите.
Не е светила предупредителната лампа, за проблем с зареждането.
Нормално ли е да пада така напрежението ? При вашите v6ци има ли го този ефект ?:scherzkeks:

2ри въпрос :
Някой гледал ли е тази кола : http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11327867791939778&f1=details
Изглежда като че сега е изкарана от магазина, но в същото време как продаваш 3.2, а не си направил дори една снимка на мотора ?!!!

3ти въпрос:
Какво е това ? :scherzkeks: И как са го завряли вътре ?
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11330974631106804&f1=details

ФЕРАРИСТ
21-03-2012, 22:56
Имам няколко въпроса:
Моя двигател работи на около 700 оборота на празен ход.
Пак на празен ход като включи вентилатора на първа скорост и пада напрежението от около 14 волта на 13.х. Сега колко ми е верен мултицета е друг въпрос, но вътре в колата се забелязва леко намаляване на осветеноста на уредите.
Не е светила предупредителната лампа, за проблем с зареждането.
Нормално ли е да пада така напрежението ? При вашите v6ци има ли го този ефект ?:scherzkeks:

2ри въпрос :
Някой гледал ли е тази кола : http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11327867791939778&f1=details
Изглежда като че сега е изкарана от магазина, но в същото време как продаваш 3.2, а не си направил дори една снимка на мотора ?!!!

3ти въпрос:
Какво е това ? :scherzkeks: И как са го завряли вътре ?
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11330974631106804&f1=details
1 - не е проблем така както го описваш.....
3 - тва не е ГТА от 156, иначе шестак влиза в тоя кош.....

badmadafaka
22-03-2012, 08:13
Перката на вентилатора е доста сериозен консуматор (един от най-сериозните) и общо взето не е ненормално да се "усеща" включването и според мен.

Flame
22-03-2012, 20:15
Гт-то е на Горубляне и колата е наистина уникална.Само не мога да ти кажа колко върви,защото не съм се возил.

alfatras
22-03-2012, 20:25
3ти въпрос:
Какво е това ? :scherzkeks: И как са го завряли вътре ?
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11330974631106804&f1=details[/QUOTE]

Тая не е ли форумна?Гошката я кажи бре?

Venci
22-03-2012, 21:04
Имам няколко въпроса:
Моя двигател работи на около 700 оборота на празен ход.
Пак на празен ход като включи вентилатора на първа скорост и пада напрежението от около 14 волта на 13.х. Сега колко ми е верен мултицета е друг въпрос, но вътре в колата се забелязва леко намаляване на осветеноста на уредите.
Не е светила предупредителната лампа, за проблем с зареждането.
Нормално ли е да пада така напрежението ? При вашите v6ци има ли го този ефект ?:scherzkeks:



Drag0, проблемът със зареждането но празен ход е често срещан проблем при шестаците. На празен ход те работят на доста ниски обороти и това преобразувано през предавателните числа на рамъчните шайби с включени консуматори често пъти се оказва точно под прага на сработване на реле-регулатора на алтернатора. Решението е по-малка ремъчна шайба на алтернатора.

Drag0
22-03-2012, 21:48
...
Добре, но тогава как "оживява" алтернатора , когато мотора работи във високи обороти ?
Не е ли по-лесно да се вдигнат оборотите на празен ход с малко, колкото да сработва реле-регулатора ?
Може ли да се направи това софтуерно ?

Venci
22-03-2012, 22:01
Не го мисли алтернатора. Много си е добре. Моят бивш мотор 12 клапановия, алтернаторът му беше с шайба малко по-голяма от гайката :crazy:. Всички знаят как се караше колата и нищо му нямаше, ако че беше с корейски лагери.

ФЕРАРИСТ
23-03-2012, 21:02
Потвърждавам - тоя дето го сложих сега, по изчисления на шайбите е бачкал редовно в 12000 обм и днес свалих ремъка да видя за луфт в лагерите - бетон е - така че просто сложи 0.5 - 1.5 см по малка шайба в диаметър, и ще си ок.....или си карай така......

Drag0
08-04-2012, 22:18
Някой слагал ли е полиуретан на горният тампон на моторЯ ?
Продават такива комплекти за около 30 паунда и отзивите на пръв поглед са добри.

ФЕРАРИСТ
08-04-2012, 23:50
Мда.....и четирите ми тампона са такива......

Drag0
09-04-2012, 02:38
Мда.....и четирите ми тампона са такива......
Може да напишеш няколко реда с предимства и недостатъци. :-)

ФЕРАРИСТ
09-04-2012, 14:30
Ако сложиш само този горе малкия няма да е проблем, тушира надлъжия "ход" на двгто, другите 3 тампона са рискови, могат да се появят вибрации от двг към купето, може и да не се появят, но за ежедневна кола това не е удачен вариант освен ако колата не е на място и не се пробва със всеки тампон по отделно какъв ще е ефекта.......

Drag0
16-04-2012, 16:49
Какво е това ?

http://img805.imageshack.us/img805/9625/alfaromeo25v6.jpg

digitalundgrd
16-04-2012, 16:57
Датчиците на АБС-а. Съответно преден ляв и преден десен :)

Kuker
16-04-2012, 17:05
Датчиците на АБС-а. Съответно преден ляв и преден десен :)Букси са;) Датчиците не са там :)

digitalundgrd
16-04-2012, 17:26
Букси са;) Датчиците не са там :)

:th_up: Да де...., а другия край на "кабела" е самия датчик.

Kuker
16-04-2012, 18:03
:th_up: Да де...., а другия край на "кабела" е самия датчик.Бъзикам те.Знам, че знаеш.

ФЕРАРИСТ
16-04-2012, 19:03
Баси - така ли изглеждаше стокова 2.5.......почти бях забравил.....

Drag0
16-04-2012, 21:05
Датчиците на АБС-а. Съответно преден ляв и преден десен :)

ABS-a ми работеше през зимата, но тези букси ги нямам. Явно нещо е поиталиянчвано. :dark2:

ФЕРАРИСТ
17-04-2012, 08:32
Два типа са, явно си от вторите.....тоест от първите, щото тия на снимката са вторите....

radostin_ivanov
22-04-2012, 20:55
Да си споделя,мъката тук.Пускам обява за джанти 17 и пи6а модел алфа жулиета.След известно време се почва тези джанти са били менте ти луд ли си да искаш толкова пари,като до това стигат че за жулиета предлагат само 18ки.И тези джанти са менте(тези на 156-та).Джантите са произведени април 2008 и са в мен от 2009лятото.Нека някои по запознат да каже кво мисли.Имат си и код на производител утре ште го снимам ако имам време и ште го кача.

Drag0
23-04-2012, 22:38
...
Тези, които могат да извадят 1400 ще предпочетат да дадат 2000 но ще карат нови джанти и нови гуми.
Пример: има чисто нови 17ки джанти по 200лв, 18ки по 240лв, много красиви 18ки по 315лв ...

BatVas
24-04-2012, 02:49
Да си споделя,мъката тук.Пускам обява за джанти 17 и пи6а модел алфа жулиета.След известно време се почва тези джанти са били менте ти луд ли си да искаш толкова пари,като до това стигат че за жулиета предлагат само 18ки.И тези джанти са менте(тези на 156-та).Джантите са произведени април 2008 и са в мен от 2009лятото.Нека някои по запознат да каже кво мисли.Имат си и код на производител утре ште го снимам ако имам време и ште го кача.

Само не разбрах защо оплакването е в тема за V6 двигатели!

radostin_ivanov
06-05-2012, 15:36
Не се оплаквам,просто сондирам мнения,не коментирам цената,знам какво може да се купи за тези пари.Само да вметна 4е 18-те от жулиета струват 2600лв.(отделно от колата)Понеже детето ми е скрило усб кабела и не мога да ка4а снимките отвьтре на джантата 6те напи6а кода 1560788651.Извинявам се 4е ползвам тази тема.

156
07-05-2012, 14:43
Здравейте, колеги.
Много ми се иска да вляза и аз в клуб арезе и за малко да го направя, но.... екземплярът на който се бях спрял ме разочарова - доста посредствен вървеж като за 3.2. Иначе на звук е супер - няма тракания, добре се форсира, не надува маркучи и т.н.
Та въпросът ми е - има ли осезаема разлика във вървенето на 3.0 / 3.2 спрямо ремапнат 2.4 жтд да речем? Щото ако така вървят 3.2ките.... май ще се мятам на жтд/ д или нещо друго.... баси...

156
07-05-2012, 17:13
Чак пък да подминава конете ... в най-добрия случай ги изравнява... все пак говорим за 240 коня. А на мен не ми трябва чак толкова въртящ момент, плавното (но стабилно) ускорение ми е идеално - навремето се возих в е46 330 и и много ми хареса как са нещата. 3.2 ката трябва да е поне толкова силна. Но тази, която тествах се доближаваше повече до моя туйнспарк, отколкото до 330и :) Та въпросът е дали може лесно да си изкара сток конете, т.е. на дино колко би излязъл един читав 3.0 или 3.2 арезе без доработки ?

digitalundgrd
07-05-2012, 18:51
Колега би ли споделил за коя 3.2 става дума? Да не е едно ГТ 3.2 на Горубляне за 13000лв ? Как го тества? Смисъл такъв от моите лични наблюдения на 3.2 и 3.0 Арезе мотора усещаш вървежа от 3-та скорост на горе ;) А в оборотите минеш ли 4000 направо лепи за седалката, преди 4000 няма да кажеш, че е нещо особено...Абе направо коренно се променя поведението на колата, няма как да не го усетиш, ако всичко и е ОК.

mordohy
07-05-2012, 20:03
Не се оплаквам,просто сондирам мнения,не коментирам цената,знам какво може да се купи за тези пари.Само да вметна 4е 18-те от жулиета струват 2600лв.(отделно от колата)Понеже детето ми е скрило усб кабела и не мога да ка4а снимките отвьтре на джантата 6те напи6а кода 1560788651.Извинявам се 4е ползвам тази тема.

Колега,никъде няма ценз за писане във форума, но поне елементарно уважение към азбуката ни е задължително! Писане с 4 и 6 , вместо с ч и ш е най-малкото унизително за самия индивид. Граматиката не я коментирам, защото имам един приятел, добре познат тука, който като не знае къде да слага препинателните знаци, просто не ги слага.

156
07-05-2012, 20:20
Колега, 290 нм са доста сериозен въртящ момент, още повече че се постигат при 4800 об/ мин. Значи, ако вземеш един редуктор /2 ще имаш еквивалентен въртящ момент от 580нм при еквивалентни 2400 об/мин ( ако трябва да направим груба аналогия с турбодизел) Още повече знам как върви е46 330и, което трябва да е подобно като динамика и характеристики. Колата я тествахме до прекъсвач, и имаше ефекта "пфф", вместо "уау" :)

BatVas
08-05-2012, 10:31
Колега, 290 нм са доста сериозен въртящ момент, още повече че се постигат при 4800 об/ мин. Значи, ако вземеш един редуктор /2 ще имаш еквивалентен въртящ момент от 580нм при еквивалентни 2400 об/мин ( ако трябва да направим груба аналогия с турбодизел) Още повече знам как върви е46 330и, което трябва да е подобно като динамика и характеристики. Колата я тествахме до прекъсвач, и имаше ефекта "пфф", вместо "уау" :)

Aбе нещо не е било на ред. Аз мога да ти кажа, че разликата между 2,4 дизела (даже и 20 клапановия) и 3.0 е голяма и като усещане и като всичко. Имал съм дизел, пробвал съм и други серьозни дизели.
Скoро покарахме с 330d и моето ГТВ по магистралата. Ами да ти кажа, че уж дизела 231 к.с ама на високите скорости умира не знам обороти или аеродинамика, а и при скорости над 180-200 дизелето позагрява бързо, а аз си цепя без грижи. При изпреварванията, като карахме по пътя Русе- Плевен като си хакна трета и нямам грам изиставане като тръгнем да изпреварваме заедно (значи и като еластичност е добре) Ако иска Пешката да напише едно мнение защото по миналата седмица тестваха една чипосана дизеларка 2,4 и веднага след като се вози на нея се качи на моята кола да го повозя едно кръгче - та след 2,4 според него имаше ефекта Уау като се качи на 3.0 V6 24v.

156
08-05-2012, 13:37
Мерси колега за мнението - това исках да чуя :) Твоята има ли някакви интервенции по двигателя, чип, генерация, ... ?

Bobo
08-05-2012, 13:49
Без да съм карал и двата достатъчно, че да преценя кое как върви, "ремапнато 2.4/20V" спокойно подминава сток конете на 3.0/3.2, а въртящия момент е "алелемааайкооо"... :gay[1]:

Това, което аз знам за Арезетата е, че всъщност си има някои задължителни "ъпгрейди" по тях, за да тръгнат както на всички ни се иска...
И все пак според мен Арезето има други привлекателни страни, не е само "ряз"-а... :whistle:

Всъщност и да си ги карал мнението ти не е вярно! Ремапнато 2.4 изобщо неможе да върви с 3.2 ;) Доказателства колкото искаш ;)

---------- Post added at 10:48 ---------- Previous post was at 10:45 ----------


Чак пък да подминава конете ... в най-добрия случай ги изравнява... все пак говорим за 240 коня. А на мен не ми трябва чак толкова въртящ момент, плавното (но стабилно) ускорение ми е идеално - навремето се возих в е46 330 и и много ми хареса как са нещата. 3.2 ката трябва да е поне толкова силна. Но тази, която тествах се доближаваше повече до моя туйнспарк, отколкото до 330и :) Та въпросът е дали може лесно да си изкара сток конете, т.е. на дино колко би излязъл един читав 3.0 или 3.2 арезе без доработки ?

Читав 3.2 арезе на диното ицзяло сток вади 232 коня на мотора ;) На проспийд на диното вади 236 коня на хъбове ;)
И няма как стоков 2.4 20В 175 коня да достигне тия коне по никой начин ;) 2.4 20в 210 коня достига до 230 коня с чип ;)

---------- Post added at 10:49 ---------- Previous post was at 10:48 ----------


Aбе нещо не е било на ред. Аз мога да ти кажа, че разликата между 2,4 дизела (даже и 20 клапановия) и 3.0 е голяма и като усещане и като всичко. Имал съм дизел, пробвал съм и други серьозни дизели.
Скoро покарахме с 330d и моето ГТВ по магистралата. Ами да ти кажа, че уж дизела 231 к.с ама на високите скорости умира не знам обороти или аеродинамика, а и при скорости над 180-200 дизелето позагрява бързо, а аз си цепя без грижи. При изпреварванията, като карахме по пътя Русе- Плевен като си хакна трета и нямам грам изиставане като тръгнем да изпреварваме заедно (значи и като еластичност е добре) Ако иска Пешката да напише едно мнение защото по миналата седмица тестваха една чипосана дизеларка 2,4 и веднага след като се вози на нея се качи на моята кола да го повозя едно кръгче - та след 2,4 според него имаше ефекта Уау като се качи на 3.0 V6 24v.

В диапазона от 180 нагоре почти всички дизели са по-слаби от арезето ;)

badmadafaka
08-05-2012, 14:02
Всъщност и да си ги карал мнението ти не е вярно! Ремапнато 2.4 изобщо неможе да върви с 3.2 ;) Доказателства колкото искаш ;)

...

2.4 20в 210 коня достига до 230 коня с чип ;)

Тия двете неща не си ли противоречат, или аз нещо не разбирам..? Нали тук се говори за ремапнато 2.4? Аз добавих 20-те волта, защото е ясно, че само топ версията на нафтовата печка може да стигне сток конете на арезето, което и ти потвърждаваш като, че ли...

Накрая след ремапването на 2.4 20 волта имаме две коли с еднакви коне, само дето нафтата има вече ебахти въртящия момент... Е при това положение няма ли нафтата повече да прави ефекта "уау", или..?

За големи скорости е ясно, че нафтoвата печка няма как да се сравнява с бензиновия мотор, на печката просто и свършва оборотомера доста преди да и е свършил километража... :roll:

Bobo
08-05-2012, 14:10
Тия двете неща не си ли противоречат, или аз нещо не разбирам..? Нали тук се говори за ремапнато 2.4? Аз добавих 20-те волта, защото е ясно, че само топ версията на нафтовата печка може да стигне сток конете на арезето, което и ти потвърждаваш като, че ли...

Накрая след ремапването на 2.4 20 волта имаме две коли с еднакви коне, само дето нафтата има вече ебахти въртящия момент... Е при това положение няма ли нафтата повече да прави ефекта "уау", или..?

За големи скорости е ясно, че нафтoвата печка няма как да се сравнява с бензиновия мотор, на печката просто и свършва оборотомера доста преди да и е свършил километража... :roll:

Нещо явно не разбираш! Топ версията демек 210 коня се монтира от 2008 година - Арезе последно излиза 2003 година, значи ако сравняваме можем да сравним единственно 175 коня версията! Да не говорим че 230 коня дизел съвсем не е същото като 236 коня бензин ;)

V_A_N_K_A_T_A
08-05-2012, 14:17
Нещо явно не разбираш! Топ версията демек 210 коня се монтира от 2008 година - Арезе последно излиза 2003 година, значи ако сравняваме можем да сравним единственно 175 коня версията! Да не говорим че 230 коня дизел съвсем не е същото като 236 коня бензин ;)

Я, си върни стоковия софтуер,да видим :tooth:

Bobo
08-05-2012, 15:42
Я, си върни стоковия софтуер,да видим :tooth:

Е нали вървиш кантар с твоята с миро - аз го разцепих със стоково 3.2, кво повече;) май помниш колкото маймунките без бонбон :coolio:

миро
09-05-2012, 13:29
Така е, от летящ без никакво сцепление за моята на първа и втора - една кола за 3.2то до 180, от място и нестоковите ще припадат... :clown::kiss:

Jivko7777
09-05-2012, 15:04
Така е, от летящ без никакво сцепление за моята на първа и втора - една кола за 3.2то до 180, от място и нестоковите ще припадат... :clown::kiss:

:grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin:

Bobo
09-05-2012, 21:48
Така е у форума сте с големи усти а на живо кат паднахте бехте като насрани - ОЩЕ СИ ЧАКАМ БУТИЛКАТА!!!

Васил Петров
10-05-2012, 00:14
ГреШка!

Bobo
10-05-2012, 13:35
ГреШка!

Грешка я и ти требва в бутилката да се включиш ходи събирай :shoot:

D.Istatkov
16-05-2012, 14:01
Това е разликата между 3.2 и 2.5 на 156ца

http://www.youtube.com/watch?v=wLXh2QaxOzs

radostin_ivanov
17-06-2012, 12:34
Колеги,трябват ми пети за зацепване на ангренаж на 2.5/156.

Drag0
31-08-2012, 19:09
Трябва ли да се подпре двигателя за смяна на успокояващия тампон на мотора (от горе, пасажерска страна)? Някой знае ли ? Става дума за двойния тампон на 156 2.5.

DiStefano
31-08-2012, 19:40
Трябва ли да се подпре двигателя за смяна на успокояващия тампон на мотора (от горе, пасажерска страна)? Някой знае ли ? Става дума за двойния тампон на 156 2.5.

Не. Сменя си се без подпори.

radostin_ivanov
31-08-2012, 19:44
По добре го подпри.

Drag0
29-09-2012, 17:49
Не. Сменя си се без подпори.
Малко със закъснение да напиша , че го смених без подпори.

Интересува ме дали някой е виждал разглобено ECU Bosch motronic me2.1 ?
Основната памет запоена ли е или е на сокет ?
Ето една снимка за пример, където е на сокет (NEC чипа с лепенката)
http://www.motronic.ws/images/dme_ml3a.jpg

156
24-10-2014, 17:32
Момци, я да ви питам нещо набързо - колко трябва да показва дебитомера при 3.2 при макс натоварване и на празен ход? При мен на макс натоварване показва 620 кг/ч при теоретично изчислени 680 кг/ч. На празен ход почва от 40 при стартиране на двигателя и постепенно слиза до 20. Кайо ми беше споменал, че неговата показвала 40 твърдо, та затова ми се ще някой да сподели при него как е.

Питам, защото на магистрала колата ускорява по странен начин - натискам до дупка - уж тръгва, после отпускам леко газта и тогава почва да набира както си трябва. Освен това понякога не поема дори на 1-ва, друг път не мога да я вкварам в пътя на 2-ра... Грешки записани няма.

Tedo
24-10-2014, 21:36
Момци, я да ви питам нещо набързо - колко трябва да показва дебитомера при 3.2 при макс натоварване и на празен ход? При мен на макс натоварване показва 620 кг/ч при теоретично изчислени 680 кг/ч. На празен ход почва от 40 при стартиране на двигателя и постепенно слиза до 20. Кайо ми беше споменал, че неговата показвала 40 твърдо, та затова ми се ще някой да сподели при него как е.

Питам, защото на магистрала колата ускорява по странен начин - натискам до дупка - уж тръгва, после отпускам леко газта и тогава почва да набира както си трябва. Освен това понякога не поема дори на 1-ва, друг път не мога да я вкварам в пътя на 2-ра... Грешки записани няма.

Аз не съм с V6 ама това ми изглежда като на запушен катализатор по-скоро, отколкото дебитомер.

Venci
24-10-2014, 22:41
Моята кола показва около 620 кг на втора на прекъсвач

ФЕРАРИСТ
24-10-2014, 22:57
655 на трета......има и видео.......

Venci
24-10-2014, 23:02
Сега шЪ мЪ карате да ходя до Нови Хан :metal: ... оппп нямам кабел в момента :screwy:

Kuker
25-10-2014, 16:21
Питам, защото на магистрала колата ускорява по странен начин - натискам до дупка - уж тръгва, после отпускам леко газта и тогава почва да набира както си трябва. Освен това понякога не поема дори на 1-ва, друг път не мога да я вкварам в пътя на 2-ра... Грешки записани няма.С моята съм имал подобно изживяване и си реших проблема с нови свещи.

156
27-10-2014, 12:10
Сложил съм нови свещи, NGK BKR6EIX (upgrade варианта). Не се оправи. Почвам да си мисля за катализаторите, както каза Tedo.

ФЕРАРИСТ
27-10-2014, 19:45
Имаш катализатори........???????

Drag0
27-10-2014, 20:17
Според eper има точно 3 катализатора: 2 в колекторите и 1 под колата. :pain: В английския форум направо сменят колекторите с други такива но от CF2 V6.

DiStefano
27-10-2014, 20:23
Той по-скоро се учудва, че не са махнати вече !

ФЕРАРИСТ
28-10-2014, 07:02
Според много мнения, катовете имат 80-100 хиляди живот, според мен във времената в който живеем сигурно траят и по малко......след това са най - обикновенни тапи......

BLUE1
28-10-2014, 08:44
Имаме няколко служебни автомобила на над 250000 км. бензинови и дизелови единствено една С2 ка е със запушен катализатор, но тя е почти на 400000 км.

ФЕРАРИСТ
28-10-2014, 20:52
А как разбирате че са запушени и как че са читави......предполагам че като колата вземе че спре и се предполага че е запушен, а се мисли че ако се вижда що годе през него и е бомба......
Тва са общоприетостите който битуват на запад, не коментирам че тука горивата са пълни с много повече лайна.......

BLUE1
28-10-2014, 21:54
А как разбирате че са запушени и как че са читави......предполагам че като колата вземе че спре и се предполага че е запушен, а се мисли че ако се вижда що годе през него и е бомба......
Тва са общоприетостите който битуват на запад, не коментирам че тука горивата са пълни с много повече лайна.......

Фераристе, горе долу си прав за живота на катализаторите, при по -новите автомобили те са ефективни до около 100~150К километра и това го виждам при всичките ни фирмени автомобили когато минават през ГТП и ги закачат на газ анализатора. От 150~200К км нагоре някой от колите са на ръба на еконормите и пак не всички. А катализатора става тапа или се запушва не когато е спрял да пречиства, а когато почне да се саморазрушава, което е абсолютно нормално за новият внос италиански морги на по уж 120~130К километра, а реално на два и повече пъти километри.
А въпросният С2 беше диагностициран в сервиза на Ситроен след като започна да проявява проблем със запалването и вървежа и записваше различни грешки въпреки, че винаги е поддържан и обслужван безкомпромисно и реално нямаше никакви технически технически проблеми- освен катализатора, но това е автомобил на почти 400 000 км..

mordohy
28-10-2014, 22:53
Катализаторите са измислени от хора, които сами си вярват!
Кола с преебан катализатор е много по-вредна от кола без, но с добре работещ мотор.
:sex:

BLUE1
28-10-2014, 22:57
Катализаторите са измислени от хора, които сами си вярват!
Кола с преебан катализатор е много по-вредна от кола без, но с добре работещ мотор.
:sex:

Много добре знаеш, че кола с добре работещ мотор няма да скапе катализатора и след половин милион километра. Той на теория е вечен, но на практика именно състоянието на двигателя предрешава продължителността на живота му, и точно за това състоянието на катализатора е показател за това как е бил поддържан и експлоатиран един автомобил.

old alfist
28-10-2014, 23:23
Много добре знаеш, че кола с добре работещ мотор няма да скапе катализатора и след половин милион километра. Той на теория е вечен, но на практика именно състоянието на двигателя предрешава продължителността на живота му, и точно за това състоянието на катализатора е показател за това как е бил поддържан и експлоатиран един автомобил.
Много добре казано.
Винаги съм се учудвал на хора каращи скъпи возила, но зареждащи скапани горива и каращи със скапани гуми.

156
07-11-2014, 13:08
Да споделя какво стана с моите дертове относно вървежа - оказа се, че резонаторната кутия след дебитомера е спукана. Тъпото е, че за втори път се случва. Явно са използвани лоши лепила. Момчетата от Вентура ми я залепиха добре, но въреки това по-нататък мисля да мина на права тръба, и без друго сега двигателят ми се струва твърде тих :)

156
13-09-2016, 16:43
Опа, има живи арезета? За някоя срещичка?

Lucky
13-09-2016, 19:06
Опс,тук таме се намира по някой жив 6-так:devil:

Fear
14-09-2016, 08:19
Моят днес влиза за смяна на колектори и обслужване. :)

Venci
14-09-2016, 13:37
Моята още е с пейсмейкър

Fori
14-09-2016, 14:08
Може, може... Четвъртък вечер на Екото на Бълагрия ;)

156
15-09-2016, 18:27
Може, може... Четвъртък вечер на Екото на Бълагрия ;)
Дааа, така се очертава :)

italfen
12-02-2017, 07:13
Май и аз ще съм скоро в клуба на шестаците, ще се изкефя ако организираме някоя срещичка и обменим опит и звук:evil:

tancho
12-02-2017, 11:04
Айде,и мен отдавна ме яде за среща на шестаци,дайте да организираме нещо.

nedko87
12-02-2017, 13:08
Кога и къде.