PDA

View Full Version : не пали и не пали



alfa maniak
26-05-2011, 19:10
вчера отидах на работа сутринта без проблем карам си аз на бензин иначе имам обикновенна газова брц ама ония ден нещя да запали и аз вдигнах капака изтръгнах кабелите за газта и си наредих както си му е реда на диузите както си е оригинално и пак нещя да запали на ключ бутнаха ме и запали да ама снощи запалих от работата и се прибрах без ядове но тази сутрен качвам се аз в колата и няма палене слезнах наредих кабелите на газ но уви неиска да запали отидох на работа с автобуса сега се връщам викам ще я пробвам врътнах първия път припука и краи обадих се на един колега доиде дърпа ме сиг 1 км но неиска и неиска та нз кво да я правя някакъв съвет ако можете да ми дъдете ще ви бъда благодарен колата е от подписа

r_s_n_
26-05-2011, 19:52
Колега,мисля,че е датчик на коляновия вал,щом е запалила на бутане.

serafim
26-05-2011, 19:53
Без да претендирам че съм специалист - най-простото. Връщаш всичко на бензин, откачаш масата на акумулатора за ... половин час (ресет на еку-то) и пробваш да запалиш. Ако не стане... ще слешаш другите какво ще те посъветват. Успех.

tonov
26-05-2011, 20:23
На тия мотори с откачане на минуса ЕКУ-то не се ресетира.

Лично мнение - зацапани дюзи. А после при "пренареждането" нещо си объркал и затва сега и на газ не ще.

пп: Ако е датчик колянов вал нема да запали посмъртно, ако ще и с КРАЗ да я теглите.

alfa maniak
26-05-2011, 20:37
за объркване не съм объркал нищо по кабелите с сигурност

Majed_146
26-05-2011, 20:39
Аз лично избягвам да я паля с дърпане или бутане, все се сещам че може да превърти някой зъб. Все пак не е Москвич или Лада 5-ца.:crazy: Проверете на диагностика дали не е записала нещо?

gogo79
26-05-2011, 20:55
Аз лично избягвам да я паля с дърпане или бутане, все се сещам че може да превърти някой зъб. Все пак не е Москвич или Лада 5-ца.:crazy: Проверете на диагностика дали не е записала нещо?
Ако е Москвич-става,но Ладата и по специално 5цата мисля че също е с ангренажен ремък:grandpa::roll2:
Сега по темата: Провери дали има гориво/газ и бензин и ток/ и както каза Маджед-диагностиката ще си каже думата!Успех!

r_s_n_
26-05-2011, 21:50
аз все още си държа на мнението за датчика,това,че пали от време на време не значи,че е здрав.не знам защо давате някакви необмислени съвети и игнорирате мненията на останалите. а ако 'тонов' ми обясни-какво представлява датчика на коляновия вал и защо когато започне да сдава багажа,колата пали само на бутане или на стартер,но рядко-аз ще му пратя една бира по еконт.

diandimitrov
26-05-2011, 22:24
колега провери ли бензиновата помпа дали е ок.

tonov
26-05-2011, 22:25
аз все още си държа на мнението за датчика,това,че пали от време на време не значи,че е здрав.не знам защо давате някакви необмислени съвети и игнорирате мненията на останалите. а ако 'тонов' ми обясни-какво представлява датчика на коляновия вал и защо когато започне да сдава багажа,колата пали само на бутане или на стартер,но рядко-аз ще му пратя една бира по еконт.

Гутоу ;)

Първо, никъде не съм казал че когато датчикът е неизправен, колата пали с бутане. Написал съм че НЕ пали ;)

Обяснявам:

Датчикът на коляновия вал е хол-сензор, който реагира на магнитно поле, чрез него ЕКУ-то получава информация за оборотите на коляновия вал. Обикновено когато почне да сдава багажа, отказва отначало само като загрее (и като изстине се оправя), а после тотално. Без него ЕКУ-то не може да разбере, че мотора се върти и просто спира да подава искра и бензин. Така че, ако датчикът откаже, няма никакво значение дали ще буташ, дърпаш, или въртиш на стартер - за ЕКУ-то моторът е мъртъв. Все едно само си дал на контакт, но още не завъртял ключа на стартер.
Щом колата е запалила с бутане, датчикът е работил.

Majed_146
26-05-2011, 22:40
Ако е Москвич-става,но Ладата и по специално 5цата мисля че също е с ангренажен ремък:grandpa::roll2:
Сега по темата: Провери дали има гориво/газ и бензин и ток/ и както каза Маджед-диагностиката ще си каже думата!Успех!

5-ца щото ако превърти клапаните няма да пресрещнат буталото :) :crazy:


аз все още си държа на мнението за датчика,това,че пали от време на време не значи,че е здрав.не знам защо давате някакви необмислени съвети и игнорирате мненията на останалите. а ако 'тонов' ми обясни-какво представлява датчика на коляновия вал и защо когато започне да сдава багажа,колата пали само на бутане или на стартер,но рядко-аз ще му пратя една бира по еконт.

Колега, не знам защо мислиш че те пренебрегваме :unsure: ?, но мисля че преди да купуваш и да сменяш е добре да провериш! Знанията на tonov ни най малко ги подценяваме :lol: пък не мисля че с моя пост и на Гогата сме те пренебрегнали. Този проблем съм го дискутирал с Тони, когато на VAN колата направи този номер на някаква сбирка до колкото си спомням! Това стана внезапно, и винаги съм се чудил!! Кога ще ме сполети този късмет някъде по пътя ?:dyrvo_v_kenefa:

Извинявай ако си се почуствал пренебрегнат от моя страна :love:

r_s_n_
27-05-2011, 02:06
добре,съгласих се :) тонов-до тук добре,аз ще допълня най-важното ама ти няма да пиеш бира :) защо колата е възможно да пали лесно на бутане (все пак и колегата с проблема трябва да го пробва и потвърди) защото я няма убииствената комбинация между спад в напрежението от стартера и изменените стоиности на датчика-т.е.еку-то не възприема това,което му се подава! за последните 2 години имам 4 такива случая,и все пак това е само теория,не съм казал 'купувай и сменяй'. никои не ме е засегнал,просто сме се събрали за да си помагаме и не трябва да сме изпълнени с предубеждения.

badmadafaka
27-05-2011, 14:42
..и аз вдигнах капака изтръгнах кабелите за газта и си наредих както си му е реда на диузите както си е оригинално...
Тук не разбрах какво си направил - какви са тези "кабели на газта" и какво значи, че си наредил дюзите..? :hmm:

alfa maniak
27-05-2011, 17:44
нали има симулатор или незнам точно как се нарича на газта та от тази кутиика излизат 4 кабела като тези които влизат в дюзите.Като извадиш кабелите на дюзите тези отгоре които са за ток или за някакъв сигнал нз точно се слагат на тяхно място тези от симулатора та за тия кабели става въпрос колега сети ли се

badmadafaka
27-05-2011, 21:37
Най-добре направи една диагностика щом е такава работата, не си струва риска да тръгнеш да сменящ разни части без да знаеш къде е проблема...

alfa maniak
31-05-2011, 21:17
колеги темата е за ключ онзи ден в събота я закарах на диагностика та дърпаха ме до там и маистора вика чакаи да видим има ли ток до помпата и дали работи та и ток има и помпата работи и вика чакаи да замерим налягането на бенза от помпата сложи там отпред на мъркуча които влиза в дюзите от резервоара и ми вика я завърти на стартер да видим налягането та и аз почвам да въртя и тя хвана та запали пущината и слад това я закачи на компа и нищо вика ела да видиш 0 грешки 0 повреди пишеше и ми вика зимаи си я ако стане нещо ела пак кът работи колата немога да кажа нищо та аз го питах за този датчик на коляновия вал и тои ми вика че ако е отказвал щяло да го запише кът грешка и нз за с4ега вървъ та ще видим

_power_
31-05-2011, 21:27
колеги темата е за ключ онзи ден в събота я закарах на диагностика та дърпаха ме до там и маистора вика чакаи да видим има ли ток до помпата и дали работи та и ток има и помпата работи и вика чакаи да замерим налягането на бенза от помпата сложи там отпред на мъркуча които влиза в дюзите от резервоара и ми вика я завърти на стартер да видим налягането та и аз почвам да въртя и тя хвана та запали пущината и слад това я закачи на компа и нищо вика ела да видиш 0 грешки 0 повреди пишеше и ми вика зимаи си я ако стане нещо ела пак кът работи колата немога да кажа нищо та аз го питах за този датчик на коляновия вал и тои ми вика че ако е отказвал щяло да го запише кът грешка и нз за с4ега вървъ та ще видим
Е напъни се малко да пишеш грамотно:ph34r:....
Нищо не се разбра какъв е бил проблема и как е решен:???:
Разбра се : мъркуча... налягането... майстора ...запали :)

donticiano
31-05-2011, 22:11
Колеги, за да не отварям нова тема ще ползвам тази ...кажете къде да ида за диагностика защото прегледах стари теми но те са от преди 4 години.. та тези доби майстори (Джими, Пламен-доколкото разбрах)още ли са на старите си адреси по Карловско или някакви по скорошни отзиви за други новоизлюпени добри майстори или сервизи :???: Мерси предварително