PDA

View Full Version : Турбиниране на Туин Спарк 16 в двигател в 156



r.punto
27-05-2011, 20:14
Знам че има смяна на двигател с турбо двигател от купе но според мене колата не е алфа вече.Първото което се сещам е как да стане мазането на турбото-мисля че наи лесно ще преправяне по фланеца на масления филтър да се отвори маслен път към турбината,после идва и отичането от турбината значи трябва и преправяне и на картера да речем.Отностно новия изпускателен колектор четох че изпускателен колектор от дизел пасвал,също четох че Бобо може да намери необходимия колектор.Попаднах на турбинирана 156 в Гърция но нямаше същесвено инфо.
Как ги виждате нещата вие?

digitalundgrd
27-05-2011, 20:20
ти хатмосферна бегачка ли ще правиш или турбо дзвер

r.punto
27-05-2011, 20:24
Валовете са за братовчеда.Винаги ме било яд липсата на турбо бензин на 156

abart_
27-05-2011, 20:27
.....Отностно новия изпускателен колектор четох че изпускателен колектор от дизиловия мотор 2.4 пасвал......

Тука да не си в грешка нещо колега !?!

2.4 е 5-цил. мотор,а ти говориш за Т.Спарк нали ?

oem
27-05-2011, 20:32
От 1.9 пасва колектора на тс главата перфектно, но само пасва като захващане. За друго.... като флоу реит например мисля, че ще му е малък.

r.punto
27-05-2011, 20:40
Явно бъркам за дизеловия мотор

ФЕРАРИСТ
27-05-2011, 20:50
Как ги виждате нещата вие?
Конверсия от Купе - с другото бих се захванал ако по цял ден нямам какво да правя, и имам едни много излишни пари.......и е по бързо, и е по евтино......

r.punto
27-05-2011, 21:00
Конверсия от Купе - с другото бих се захванал ако по цял ден нямам какво да правя, и имам едни много излишни пари.......и е по бързо, и е по евтино......

Значи по добре покупка на купе но и после пак има работа за повече коне.То има и доста по подходящи коли от купе за тунинг но аз карам алфа а и наи добрата смяна на двигател е с ГТА.Даи да видим може ли да се получи турбиниране на т.с-са

vegatta
27-05-2011, 21:10
Зависи колко коне очакваш... ако искаш кола за състезания трябва доста пари да налееш ако искаш да се возиш може да легне евтино и то доста евтино

иначе Т.С. Турбо има доста вече

r.punto
27-05-2011, 21:19
Зависи колко коне очакваш... ако искаш кола за състезания трябва доста пари да налееш ако искаш да се возиш може да легне евтино и то доста евтино

иначе Т.С. Турбо има доста вече

Не за състезания за там трябва друга кола.Ако може снимки,всяка помощ е полезна.Да поясня -т.с. 16в алфа 156 е колата

ФЕРАРИСТ
27-05-2011, 21:27
.Даи да видим може ли да се получи турбиниране на т.с-са
За възможното, възможно е, Бобо беше направил, въпроса е дали всеки може да си го позволи......

vegatta
27-05-2011, 21:31
Не за състезания за там трябва друга кола.Ако може снимки,всяка помощ е полезна.Да поясня -т.с. 16в алфа 156 е колата

Снимки не мога да ти пусна щото не са на моя комп иначе питай...

oem
27-05-2011, 21:42
Всичко може по принцип пари да имаш :) Със стоковата карантия обаче не бива да се прекалява с духането :)

r.punto
27-05-2011, 21:50
Снимки не мога да ти пусна щото не са на моя комп иначе питай...

Мазането на турбото,отичането на маслото от турбото,какъв изпускателен колектор ползвахте това са по важните проблеми които мисля.Бутала сменяхте ли,колко разредихте сгъстяването

badmadafaka
27-05-2011, 21:53
Aко сериозно започнеш да правиш такова нещо, ще е доста интересно за всички, нищо, че вече си има турбо туйнспаркове...

r.punto
27-05-2011, 21:54
Всичко може по принцип пари да имаш :) Със стоковата карантия обаче не бива да се прекалява с духането :)

Да предполагам че макс 1.0 бар ще се покачат достатъчно конете

vegatta
27-05-2011, 21:55
8.5:1 сгъстяване, мазане от тапите на маслената помпа с подходящия рестриктор , отичането става с бормашината в картера, бутала стокови, колектор хоум меид

r.punto
27-05-2011, 22:15
8.5:1 сгъстяване, мазане от тапите на маслената помпа с подходящия рестриктор , отичането става с бормашината в картера, бутала стокови, колектор хоум меид

Така.Вариант за мазане с промяна по фланеца на масления филтър,слагане на друг фланец,с дебела гарнитура ли разредихте.Мазането-маха се тапата и после...

oem
27-05-2011, 22:25
Аз знам едно ГТВ къде не е разреждал нищо и си надува на 0.5 - 0.6 и си кара.

r.punto
27-05-2011, 22:33
Аз знам едно ГТВ къде не е разреждал нищо и си надува на 0.5 - 0.6 и си кара.

Надуването е малък проблем,мазането и изп.колектор са мъка другото е по лесно

radostin_ivanov
27-05-2011, 23:04
http://www.vbox7.com/play:6d80ebfb&start=1 Това е най евтиния вариант, за мазането на турбината е взето масло от помпата като му е намалено и налягането и дебита може да се вземе и от главата ако има извод за дат4ик,оттичането става с дупка в картера,тази "кола" не е разреждана и си е с стоковите железа,пика на турбото стига до 1 бар. но понеже момчето не слуша си кара с карбуратор които постоянно ръчка и понякога некои бутало дава фира,когато сместа си е наред(ДЕМЕК КОГАТО СИ ВЪРВИ) си е ок

oem
27-05-2011, 23:04
Не са мъка нито едно от двете. Извади парите и ела и ще видиш, че няма проблем :) Има CNC за фланеца към турбото и за колектора, тръби от инокс колкото искаш, аргончик имам познат мн, добър, софтуер който ще сметне колектора, пробиването на картера и резбата оставиш на мен, маркучи за маслото има човек дето ги прави по-добри от заводските с метална оплетка.... ти дай частите, парите и колата тука и стой та гледай :roll2:

r.punto
27-05-2011, 23:12
Не са мъка нито едно от двете. Извади парите и ела и ще видиш, че няма проблем :) Има CNC за фланеца към турбото и за колектора, тръби от инокс колкото искаш, аргончик имам познат мн, добър, софтуер който ще сметне колектора, пробиването на картера и резбата оставиш на мен, маркучи за маслото има човек дето ги прави по-добри от заводските с метална оплетка.... ти дай частите, парите и колата тука и стой та гледай :roll2:

Значи като се прибере човека в Бг ще уточним нещата.Напиши си тел.номер на лично като си идвам у наше село се видим

oem
27-05-2011, 23:16
Ако става въпрос за нашия човек.... :) окей, телефона ми го има в профила

r.punto
27-05-2011, 23:18
Ако става въпрос за нашия човек.... :) окей, телефона ми го има в профила

Точно".

oem
27-05-2011, 23:20
Значи първото което е по-важно е да се види мотора. Да се направи главата да се провери долу как са нещата и чак тогава да се мисли за другото. Да не стане да пръдне на първата газ и айде всичко с начале. Той е на ясно, че при такава операция парите вървят като вестници. За да стане всичко както трябва.

r.punto
27-05-2011, 23:25
Това е задължително няма да се правят упражнения за луди.Даже ми се заформиха мислено нещата с определена конфигурация за първоначална проба ще го бъде ли

oem
27-05-2011, 23:28
Тука си говорим за едни минимум 4 хилядарки и минимум 1 месец колата в бокса.

r.punto
27-05-2011, 23:38
като се видим ще ти обясня идеята ми за стартиране на нещата да обсъдим добре ли е

oem
27-05-2011, 23:41
По-добре един фиат 16в турбо и не се занимаваме с глупости според мен ама... ще говорим като искаш :)

Abar7h
27-05-2011, 23:41
Амм принципно аз това упражнение по всяка вероятност ще го правя като дипломна работа догодина, и ще излезне бая по-тънко, но и няма да се гонят някакви страшни коне... Мазането на турбината не е проблем според мен, колектор ще се намери/направи, разреждането също е лесно, допълнителното гориво също може да се осигури без проблем - пета дюза като най-евтино решение... Но най-скъпата част ще бъде настройката след като хардуерно колата е завършена. Трябва да се реши - на мотроника ли ще оставаш, на мега ли ще минеш, или пиджибек? Ама при всички варианти, ако не си мапер ще ти излезе доста солено... Освен ако не решиш да експериментираш, ама направиш ли някоя по-груба грешка ще трябва след тва ребилване на мотора...отново, защото преди да се захванеш с тва е силно препоръчително да се направи тая операция. Разбира се, в случай че искаш да разчиташ на тая кола да те закара до някъде, иначе ако е само за ташака цялата операция по турбинирането може да стане и за под 1000лв! ;) Доказано!

oem
27-05-2011, 23:44
Доказано? Къде? Кой го доказа? За тия пари само частите не можеш да купиш. И тва с 5-тата дюза е пълен та*ак :) За 1000 лв. може да си съска пред блока и да се кефи за звука. Не и нищо повече. И атмосферките ще го прескачат :) Доказано :rotfl:

r.punto
27-05-2011, 23:54
то като е купе да е цялата кола.и там филма не е малък

Abar7h
27-05-2011, 23:56
1. Да, само за частите говоря, и то при най-ламерския вариант (прави се само най-необходимото). За кадърно правене парите са тези, които си посочил.
2. Няма да го пиша ако не съм го виждал, недей така да скачаш :D

r.punto
27-05-2011, 23:59
Амм принципно аз това упражнение по всяка вероятност ще го правя като дипломна работа догодина, и ще излезне бая по-тънко, но и няма да се гонят някакви страшни коне... Мазането на турбината не е проблем според мен, колектор ще се намери/направи, разреждането също е лесно, допълнителното гориво също може да се осигури без проблем - пета дюза като най-евтино решение... Но най-скъпата част ще бъде настройката след като хардуерно колата е завършена. Трябва да се реши - на мотроника ли ще оставаш, на мега ли ще минеш, или пиджибек? Ама при всички варианти, ако не си мапер ще ти излезе доста солено... Освен ако не решиш да експериментираш, ама направиш ли някоя по-груба грешка ще трябва след тва ребилване на мотора...отново, защото преди да се захванеш с тва е силно препоръчително да се направи тая операция. Разбира се, в случай че искаш да разчиташ на тая кола да те закара до някъде, иначе ако е само за ташака цялата операция по турбинирането може да стане и за под 1000лв! ;) Доказано!

След работата по мотора се отива на дино там се наглася тънката част

Abar7h
28-05-2011, 00:02
Е да, тва е най-оптималния вариант... Абе, а кво ше кажете за компресор с електромагнитен съединител? :devil: Кефи ти 100 коня, кеф ти 200, пък и ще е по-лесна изработката на целото тва чудо.

oem
28-05-2011, 00:06
И той не е никак евтино решение. Само кит-а с компресора на ротрекс да речем е към 1500 евро. И то всъщност остана една планка на CNC да се направи, подходяща шайба, малко пътища въздух и готово. И пак нещо трябва да управлява буст-а. Не можеш да го оставиш да надува както дойде.

За витлов компресор забравяш. Няма място за него :)

Abar7h
28-05-2011, 00:08
И той не е никак евтино решение. Само кит-а с компресора на ротрекс да речем е към 1500 евро. И то всъщност остана една планка на CNC да се направи, подходяща шайба, малко пътища въздух и готово. И пак нещо трябва да управлява буст-а. Не можеш да го оставиш да надува както дойде.

За витлов компресор забравяш. Няма място за него :)Дам, самото набавяне е най-кофти частта от операцията.... Иначе като идея много ме кефи, и не знам вече в коя посока да тръгна :roll2:

r.punto
28-05-2011, 00:08
Звучи модерно

oem
28-05-2011, 00:11
то като е купе да е цялата кола.и там филма не е малък

Да, ама ТС-а го правиш и после хвърляш карти от къде ще пръдне. А това го боцваш и знаеш, че си е турбо мотор и от там почваш на горе или си го караш сток :)

А ТС-а ще мине време ще ти писне и ще искаш още малко и ще почне едно изваждане на пари все едно не са вадени никога до момента. :)

---------- Post added at 00:11 ---------- Previous post was at 00:09 ----------


Дам, самото набавяне е най-кофти частта от операцията.... Иначе като идея много ме кефи, и не знам вече в коя посока да тръгна :roll2:

Искаш ли кит на ротрекс? Чисто нов компресор с маслен радиатор + маркучи + казанче + шайба + масло (което се сменя доста често и струва кам 100-тина евро с доставката :)

Мога да ти поръчам когато кажеш :) Тая цена обаче не се сещам дали беше с ДДС или без.

Хубавото на компресора е че лага не можеш да го усетиш. Толкова е кратък, че все едно няма такъв. А сега има компресори изцяло на ток или хибридни (хем се върти от ремък, хем има и електромотор който му помага за да не товари мотора). Има и генератори по над 200А които товарят мотора по-малко от стоков, а могат да хранят изцяло електрически компресор (и такива има). Пари да имаш :)

Abar7h
28-05-2011, 00:16
За поръчване, и аз знам откъде да си поръчам, но нямам намерение да дам 3к за тва нещо, първо защото ги нямам, и второ защото може да стане и за по-малко :) Ама ми трябват още знания за да започна :D

r.punto
28-05-2011, 00:19
наи добрата смяна на двигател е с ГТА.Замислих се че ще трябва и маслен радиатор за 156

oem
28-05-2011, 00:24
Маслен задължително.

П.П. Оооох лягам. Много дълъг стана локума. Най-напред решете какво искате :) Аз пък според мен, да си кара хубавата кола нашия човек и като иска бърза кола да си купи една друга за простотии и да си гледа кефа :)

r.punto
28-05-2011, 00:28
търси се двигател ГТА

CrazyElement
28-05-2011, 00:41
Така сега гледам сайта на Autodelta и гледам са направили доста сполучлив модел на 156 2.0 ТС с турбо , направили са го то 225 bhp и ускорение от 0-100 за 5.8 сек. Обаче естествено не пиши какво е сменяно по двг. но поне знаем , че е напълно възможно и е ежедневка :) и то доста бързичка :)

Кайо
28-05-2011, 00:53
търси се двигател ГТА

По-добре си купи ГТА,само със смяна на двигател няма да се разминеш.

---------- Post added at 00:53 ---------- Previous post was at 00:45 ----------


Така сега гледам сайта на Autodelta и гледам са направили доста сполучлив модел на 156 2.0 ТС с турбо , направили са го то 225 bhp и ускорение от 0-100 за 5.8 сек. Обаче естествено не пиши какво е сменяно по двг. но поне знаем , че е напълно възможно и е ежедневка :) и то доста бързичка :)

Tук в един гръцки сайт на фирма представител на Аутоделта има подробно описание,тия дни ще ми дръпна един превод,техническия ми гръцки(и български) е малко зле ама ще се постарая.

r.punto
28-05-2011, 01:22
Tук в един гръцки сайт на фирма представител на Аутоделта има подробно описание,тия дни ще ми дръпна един превод,техническия ми гръцки(и български) е малко зле ама ще се постарая.

Това ще е от екстра по екстра

Кайо
28-05-2011, 02:06
Бърз превод през Гугъл:
Alfa Romeo 156 - TS 1.6/1.8/2.0 V6/GTA + Sport Wagon



Етап 1

Ram Air с спортен въздушен филтър
CTA

3.2 V6 6.5 HP
2.5 V6 6.5 HP
1.6/1.8/2.0 3.5 HP




Етап 2

Препрограмирането
1.6 TS модел 8 BHP на ограничителя 7500 RPM Selespeed 98 Модел 10 BHP
1.6 TS 2000 0-9> 5 BHP до ограничителя на 7500 об / мин
1.8 - 2.0 TS 0-9 2000> 10 BHP Selespeed 0-9 2000> 10 BHP
2.5 V6 98 Модел 10-12 BHP до 7500 об / мин ограничител
GTA 3.2 V6 10-12 BHP до 7500 об / мин ограничител


Етап 3

Разпределителен вал комплект (включва препрограмиране)
1.6 TS 20 к.с. 1.8
2.0 TS Selespeed 22-24 18-22 BHP BHP
2.4 V6 28-32 BHP


Етап 4

Stream промени с промяната на цилиндър компресия
Разпределителен вал комплект
Препрограмирането
Колектор
Катализатор
Изпаряване
Спортен въздушен филтър


Етап 5

Turbo Комплектът включва:

Препрограмирането
Турбо Garrett
Междинен охладител
Маслен охладител
Down Pipe
Изпарение (допълнително)
Body Double цифрови налягане турбо и изпускателната температури


1,6 TS (180 к.с.)
1.8 - 2.0 TS (200-225 к.с.)
1.6 EOBD TS (160 к.с.)
2.0 EOBD TS (220 к.с.)





---------- Post added at 02:06 ---------- Previous post was at 01:58 ----------

Суспензия

Намаляване извори комплект 30 mm
Ремонтирано абсорбатор комплект шок напълно регулируеми и Stac
Комплект амортисьори
Височина от ФК
Амортисьор комплект - с настройване нависочина от Bilstein и HR
Комплект стабилизираща щанга предна - зад само за моделите 147-156

Спирачки

Пълен комплект с четири-бутални
Дискове гравирано отвор тръби и тип на въздухоплавателното средство
Спирачни апарати и комплект с четири диска 305 mm imiaioroumenous от Brebo (само джанта 17'')
Спирачни апарати и комплект с четири диска 330 mm от Galfer - AP (само джанта 17'')

Предаване

Променлива слайд блокаж на диференциала 25%> 50%

Тъй като съм пълен технически инвалид давам и сайта ако някой има желание и познания по гръцки да се занимава с по-добър превод.

http://www.autocorse.gr/veltioseis/veltiosis-alfaromeo

oem
28-05-2011, 09:24
Bobo да каже най-добре, но аз имам спомен, че неговото QV в началото беше със сток карантията и си го суркаше на малко над 200 к.с. без проблем. Така, че мотора като е ревизиран добре със стоковите бутала, биели, лагери трябва да изкара едни 220 к.с. без да се счупи. Само не знам дали беше разреждал мотора. За това той да каже ако следи темата.

WhitePower
28-05-2011, 09:39
Bobo да каже най-добре, но аз имам спомен, че неговото QV в началото беше със сток карантията и си го суркаше на малко над 200 к.с. без проблем. Така, че мотора като е ревизиран добре със стоковите бутала, биели, лагери трябва да изкара едни 220 к.с. без да се счупи. Само не знам дали беше разреждал мотора. За това той да каже ако следи темата.

беше разреждан с пластина , рязана на лазер , но каква дебелина беше ???
нека си каже
иначе и водата и маслото на ТС не са никакъв проблем , всичко е отпред , една дупка в картера за отичане , и едно мапване по дебитомер и готово

oem
28-05-2011, 09:46
Той май имаше проблеми с дебитомера по едно време. Нещо го изтаванваше май...

r.punto
28-05-2011, 10:23
Мене акто писах мазането ме тревожеше,също и къде в Горна ще стане цялата маимунщита:clapping::no::spiteful: щото да я караме примерно във Варна то стана като нова кола :-|но Оема ме успокои8-):clapping:че не е толкова зле колкото знам аз:afro: така че на лято ще стартираме нещата наи вероятно само да има материал.А дебитомери се случва да дават фира

oem
28-05-2011, 11:02
Не четеш правилно. Не е до "фира". А, че ще го изтаванва до края. Например мотора може да глътне 490 кг/ч, но дебитомера стига до 480 и до там. На горе не се знае какво става. Но това едва ли ще се случи за този лек мунинг.

WhitePower
28-05-2011, 11:29
Не четеш правилно. Не е до "фира". А, че ще го изтаванва до края. Например мотора може да глътне 490 кг/ч, но дебитомера стига до 480 и до там. На горе не се знае какво става. Но това едва ли ще се случи за този лек мунинг.

и сменяш сечението на дебитомера и вече не е изтаванен
всичко е до мапер а до колко знам само един може да ти го направи - този който си е правил неговата

oem
28-05-2011, 11:32
Споко бате :) Ясно е как се прави, не е нищо кой знае какво. Има поне 3 варианта за маф-а които се сещам в момента. Просто си коментираме :)

WhitePower
28-05-2011, 12:00
Споко бате :) Ясно е как се прави, не е нищо кой знае какво. Има поне 3 варианта за маф-а които се сещам в момента. Просто си коментираме :)

аз съм спокоен ;) просто коментира че тавани дебито

ФЕРАРИСТ
28-05-2011, 12:42
Например мотора може да глътне 490 кг/ч, но дебитомера стига до 480 и до там. На горе не се знае какво става. Но това едва ли ще се случи за този лек мунинг.
Биг Маф конвершън, само че тогава мисля че тая зона трябва да се "мапне" много хубаво......

r.punto
28-05-2011, 12:46
и сменяш сечението на дебитомера и вече не е изтаванен
всичко е до мапер а до колко знам само един може да ти го направи - този който си е правил неговата

Във Варна не вярвам да не се справят даже съм убеден че ще от към мапване,настроиване нещатата ще са от добри по добри

oem
28-05-2011, 12:47
И с нормалния дебитомер става. Няма проблеми по принцип, просто се коментира за да знаят питащите :)

146_TTI
28-05-2011, 12:50
По-добре един фиат 16в турбо и не се занимаваме с глупости според мен ама... ще говорим като искаш :) Да, но така е много лесно,трябва да има гимнастика на мозака......;-):cheers:

oem
28-05-2011, 12:51
Във Варна не вярвам да не се справят даже съм убеден че ще от към мапване,настроиване нещатата ще са от добри по добри

Всеки който знае какво прави ще се справи не по-зле от другия. Така, че дали във Варна, дали София, дали в Горно Нанадолнище е все тая. Стига мапера да е на ясно какво трябва да се направи :) Тунинг на стоковица сравнително по-лесно се прави ама такива неща не всеки може. Но не е вярно и че само един го може :)

---------- Post added at 12:51 ---------- Previous post was at 12:50 ----------


Да, но така е много лесно,трябва да има гимнастика на мозака......;-):cheers:

Повярвай ми и това не е лесно :)

Bobo
28-05-2011, 13:15
До 250 коня няма проблем никакъв - м/у другото имам всичко необходимо за такъв сетъп и цената ще е доста ефтина, нямам време да пиша днес но утре или вдругиден ще ви обърна подобаващо внимание ;)

r.punto
28-05-2011, 13:25
Да, но така е много лесно,трябва да има гимнастика на мозака......;-):cheers:

Не до откриване на топлата вода а гимнастиката на мозъка е хубаво нещо но както писах за мене наи добрата смяна на двигател е с от ГТА

---------- Post added at 13:23 ---------- Previous post was at 13:17 ----------


Всеки който знае какво прави ще се справи не по-зле от другия. Така, че дали във Варна, дали София, дали в Горно Нанадолнище е все тая. Стига мапера да е на ясно какво трябва да се направи :) Тунинг на стоковица сравнително по-лесно се прави ама такива неща не всеки може. Но не е вярно и че само един го може :)

Не твърдя че само един го може или да обезличавам някого уважавам всички които правят както трябва и сериозно нещата но от опита ми с първата ми кола леко потунингована аз бих закарал за настроиване на едно място,нищо лично към никого но там имам наи голямо доверие от опит просто

---------- Post added at 13:25 ---------- Previous post was at 13:23 ----------


До 250 коня няма проблем никакъв - м/у другото имам всичко необходимо за такъв сетъп и цената ще е доста ефтина, нямам време да пиша днес но утре или вдругиден ще ви обърна подобаващо внимание ;)

Чакам :clapping:

Кайо
28-05-2011, 14:04
До 250 коня няма проблем никакъв - м/у другото имам всичко необходимо за такъв сетъп и цената ще е доста ефтина, нямам време да пиша днес но утре или вдругиден ще ви обърна подобаващо внимание ;)

Я дай цена че тук в Гърция за такава процедура главата до кръста ще ми я резнат.

r.punto
28-05-2011, 16:56
Я дай цена че тук в Гърция за такава процедура главата до кръста ще ми я резнат.

Те пък уж са в криза не поумняха ли тези елини

Кайо
28-05-2011, 18:53
Те пък уж са в криза не поумняха ли тези елини

Кризата е нещо относително тук.......
Ще поумнеят,няма къде да ходят,ама засега.....................

WhitePower
29-05-2011, 23:01
Така сега гледам сайта на Autodelta и гледам са направили доста сполучлив модел на 156 2.0 ТС с турбо , направили са го то 225 bhp и ускорение от 0-100 за 5.8 сек. Обаче естествено не пиши какво е сменяно по двг. но поне знаем , че е напълно възможно и е ежедневка :) и то доста бързичка :)

е ти на тва ускорение ли му викаш ;) като от 1372 кубика се прай същото с сток карантия в купе на пунто :roll2:

r.punto
29-05-2011, 23:40
е ти на тва ускорение ли му викаш ;) като от 1372 кубика се прай същото с сток карантия в купе на пунто :roll2:
Пунтото е по леко от 156 с 200 кг а конете да речем са са с малка разлика и при двете нормално ускорението да е различно от 0-100 км/ч но нагоре:spell: по големия турбо мотор ще дърпа повече

WhitePower
30-05-2011, 01:10
Пунтото е по леко от 156 с 200 кг а конете да речем са са с малка разлика и при двете нормално ускорението да е различно от 0-100 км/ч но нагоре:spell: по големия турбо мотор ще дърпа повече

много си прав но като се замислиш колко места има в бг където можеш да видгнеш 200, камо ли да ги поддържаш

едно време като закрепя алфата на 190 -200 - така до софия , сега не мога , много трафк и куки навсякъде
днеска предисвиках едно ауди и на 140 забелязах бяла кола
така се натика в шамарите , незнам как ще се оправи

CrazyElement
30-05-2011, 01:18
е ти на тва ускорение ли му викаш ;) като от 1372 кубика се прай същото с сток карантия в купе на пунто :roll2:

Е аз не казвам , че е много бързо, но е досто доволно за сток карантия :)

---------- Post added at 01:18 ---------- Previous post was at 01:15 ----------


Пунтото е по леко от 156 с 200 кг а конете да речем са са с малка разлика и при двете нормално ускорението да е различно от 0-100 км/ч но нагоре:spell: по големия турбо мотор ще дърпа повече

За кг си прав , че там компенсира по-малката кола за ускорение , ама да ти кажа и нагоре не е 100% вярно , което си го написал , защото да ти кажа лично се обедих , че зависи от сетъпа на колата или там как да го нарека и аз нз , преди време бях писал ,че се гоних с една хонда сивик 1.5 с доста модове ( колектор,генерация,чип, по-големи дюзи(пълна инжекция) и т,н.) та тогава на 1ва и 2ра хондата ме държеше(съвсем леко я дърпах) и нагоре на 3та просто му правих точка , сега човека си сложи Vtec системата направихме гонка и пак същия сценарии на 30км/ч 1ва го дърпам леко , отива на заден калник на 2ра леко идва, на 3та ми стига до преден калник и нагоре вървим кантар цяла 3та ми седи на калника а преди на 3та му правих точка :) , такаче аз мисля , че и малолитражка може да върви нагоре , ако си е направена като хората.

r.punto
30-05-2011, 10:45
Е аз не казвам , че е много бързо, но е досто доволно за сток карантия :)

---------- Post added at 01:18 ---------- Previous post was at 01:15 ----------



За кг си прав , че там компенсира по-малката кола за ускорение , ама да ти кажа и нагоре не е 100% вярно , което си го написал , защото да ти кажа лично се обедих , че зависи от сетъпа на колата или там как да го нарека и аз нз , преди време бях писал ,че се гоних с една хонда сивик 1.5 с доста модове ( колектор,генерация,чип, по-големи дюзи(пълна инжекция) и т,н.) та тогава на 1ва и 2ра хондата ме държеше(съвсем леко я дърпах) и нагоре на 3та просто му правих точка , сега човека си сложи Vtec системата направихме гонка и пак същия сценарии на 30км/ч 1ва го дърпам леко , отива на заден калник на 2ра леко идва, на 3та ми стига до преден калник и нагоре вървим кантар цяла 3та ми седи на калника а преди на 3та му правих точка :) , такаче аз мисля , че и малолитражка може да върви нагоре , ако си е направена като хората.
В-тека не беше ли 160 коня а и със същите модове ще върви повече няма как.Но си мисля че по обемния турбо прави повече нютони и съответно ще дърпа повече при големите скорости или от 100 км/ч нагоре

WhitePower
30-05-2011, 11:11
В-тека не беше ли 160 коня а и със същите модове ще върви повече няма как.Но си мисля че по обемния турбо прави повече нютони и съответно ще дърпа повече при големите скорости или от 100 км/ч нагоре

формулата за кубатурата нали знаеш как се смята
аз съм някъде към 3 литров мотор ( атмосферен )

r.punto
30-05-2011, 12:40
формулата за кубатурата нали знаеш как се смята
аз съм някъде към 3 литров мотор ( атмосферен )
Това добре то тогава колко ще се получи от 2.0 атмосфес с турбо лошо а и нали знаеш че повече кубици с турбо съответно и всичко е повече,виждал съм на Бобо как върви 145 :pirate:

CrazyElement
30-05-2011, 16:15
В-тека не беше ли 160 коня а и със същите модове ще върви повече няма как.Но си мисля че по обемния турбо прави повече нютони и съответно ще дърпа повече при големите скорости или от 100 км/ч нагоре

Е толкова си върви колата , тя стоковица е 90 коня, обаче вече е с доста модове , незнам , колко коня му е не е мерена на дино , и си върви точно колкото и трябва де , не е много коне, леко по лека е с тия модове да се е добрал до "заводски 150" а моята е "заводски 170" и кантара заради кг

WhitePower
30-05-2011, 23:42
Това добре то тогава колко ще се получи от 2.0 атмосфес с турбо лошо а и нали знаеш че повече кубици с турбо съответно и всичко е повече,виждал съм на Бобо как върви 145 :pirate:
ми ти сметни с какъв надув с каква турбина на тези карантии какво ще излезе
подковеш ли я сметкище ще са коренно различни

r.punto
31-05-2011, 08:09
ми ти сметни с какъв надув с каква турбина на тези карантии какво ще излезе
подковеш ли я сметкище ще са коренно различни

Ок.Засега нещата ще се нагласят с алфа бутала и биели.Турбина-25 или 28 аз предпочитам 28.С макс 1.0 бар буст с 25 ще мине 200 коня а с 28 на по нисък буст

WhitePower
31-05-2011, 13:34
Ок.Засега нещата ще се нагласят с алфа бутала и биели.Турбина-25 или 28 аз предпочитам 28.С макс 1.0 бар буст с 25 ще мине 200 коня а с 28 на по нисък буст
а до каква степен мислиш да разредиш мотора че споменаваш 1 бар буст с т28ца ???
според мене ще летят бутала
все пак не забравяш че това не са турбо бутала и не са толкова здрави ( камоли на 156 , щото преди 97 чувствам че 16В моторите са по здрави )

r.punto
31-05-2011, 13:52
а до каква степен мислиш да разредиш мотора че споменаваш 1 бар буст с т28ца ???
според мене ще летят бутала
все пак не забравяш че това не са турбо бутала и не са толкова здрави ( камоли на 156 , щото преди 97 чувствам че 16В моторите са по здрави )

С т28 буста ще 0.7 макс.10 сгъстяване по спомен се смъкваше на 9-8.5.

Abar7h
31-05-2011, 14:04
Един пич от форума с Т3-ка беше надул стоков мотор на 0.8, ама не знам колко е бил разреден...

CrazyElement
31-05-2011, 15:34
Супер колега , предлагам ти като почннеш проекта да направиш тема в тунинг раздела , и другите да видим колко излиза, че и аз ако знаеш от кога се каня да я надувам с турбина :)

to6ko
31-05-2011, 22:43
Един пич от форума с Т3-ка беше надул стоков мотор на 0.8, ама не знам колко е бил разреден...

Колега явно добре си слушал на итал-феста в Хасково,а и ние сме изпуснали тази малка подробност.........
Иначе към колегата успех с проекта!

Jivko7777
01-06-2011, 01:10
Колега явно добре си слушал на итал-феста в Хасково,а и ние сме изпуснали тази малка подробност.........
Иначе към колегата успех с проекта!

Не само слушах, но и снимах 8-) http://www.youtube.com/watch?v=VD8PDXMcnn0
А към тая малка подробност знаете към кой да се обърнете 8-)

to6ko
05-06-2011, 19:33
Не само слушах, но и снимах 8-) http://www.youtube.com/watch?v=VD8PDXMcnn0
А към тая малка подробност знаете към кой да се обърнете 8-)

Към кои трябва да се обърнем колега?

Jivko7777
05-06-2011, 23:14
Към кои трябва да се обърнем колега?

Е към Вегата и компания ама ти най-добре си знаеш де що ме питаш :)

to6ko
05-06-2011, 23:30
Е към Вегата и компания ама ти най-добре си знаеш де що ме питаш :)

Наи вероятно към Vegatta и To6ko,под изпуснали тази малка подробност,имах предвид,че Vegatta не спомена на колко е разреден мотора!(а тои е разреден)
Още веднъж успех с проекта на колегата!

Jivko7777
05-06-2011, 23:39
Наи вероятно към Vegatta и To6ko,под изпуснали тази малка подробност,имах предвид,че Vegatta не спомена на колко е разреден мотора!(а тои е разреден)
Още веднъж успех с проекта на колегата!

:th_up:

r.punto
25-06-2011, 07:31
Рових из нета и попаднах на инфо тук и там.Разбрах как от атмосферен става турбо колектор и вариант за новото мазане и за маслен радиатор.Някои слагат маслен радиатор от омега дизел заради големия му размер но трябва температурния датчик които отваря в определен момент и пуска маслото към масления радиатор да се модернизира.Но не можах да намеря схема на мазилната,маслената система за двигателя на 156 2,0 освен една но неми харесва ако някои може да постне по кадърна ще е екстра.
Понеже четох притеснения че ако се сложи новото мазането на масления филтър ще повлияе на мазането на двигателя.Форума не приемаше снимките затова са видими с линк

[URL=http://tunto.snimka.bg/tuning/alfa-turbo.6[/url]

ФЕРАРИСТ
25-06-2011, 08:59
http://tunto.snimka.bl/tuning/alfa-turbo.602351
Не бачка линка......

r.punto
25-06-2011, 10:30
http://tunto.snimka.bg/tuning/alfa-turbo.602351
http://tunto.snimka.bg/tuning/alfa-turbo.6

mitaka_cs
25-06-2011, 10:39
Предполагам, че е това : http://tunto.snimka.bg/tuning/alfa-turbo.602351#

r.punto
25-06-2011, 10:45
Да това е точен линк мерси но от телефона сложно става с линковете

r.punto
25-06-2011, 21:46
Даже мазането почвад а ме притеснява сериозно да не падне дебита на смазване на двигателя от новите разклонения,то не мисля че дебита на масло към турбината ще е недостатъчен но по опастно е мазнето на двигателя:clap2:

oem
26-06-2011, 23:05
Не се тревожи. Няма да му е малко дебита :)