PDA

View Full Version : ако си сваля катализатора какво ще се промени



ivo8276
01-06-2011, 20:44
някои познати казват че колите им варвят пове вие на какво мнение сте какви са плюсовете и минусите

Chimev
01-06-2011, 22:04
някои познати казват че колите им варвят пове вие на какво мнение сте какви са плюсовете и минусите

Ще почне да бръмчи като гоуф 3-ка тунинг и евентуално ще ти записва грешка ламбда сондата. Свали го и го измий на пароструйка :duel:

Кайо
01-06-2011, 22:24
На моята 156 2,0 ТС,ЦФ-3 и липсват 2 от 3 катализатора,един от двата предни и задния,нито бръмчи,нито ламбдите записват грешки,за вървежа не мога да преценя дали върви по-добре,може би в ниските е малко по-пъргава.

Perdaha
01-06-2011, 22:43
мм ако е запушен минуси не виждам и определено ще тръгне по добре!

mordohy
01-06-2011, 22:48
Аз на 33-ката си потдържам катализатора. даже на новата ще и сложа като екстра.
Разликата е, че съм на ясно, че съм взел на заем тая земя от внуците ми, за разлика от приматите с плоски ходила, които за 40-50 лева си свалят катализаторите, а после говорят колко убаво им вървят колите!
Помисли върху това.
Гадостите не ги мирише само тъщата ти, а и детето ти!
Дори и още да не е родено!

Chimev
01-06-2011, 23:05
Аз на 33-ката си потдържам катализатора. даже на новата ще и сложа като екстра.
Разликата е, че съм на ясно, че съм взел на заем тая земя от внуците ми, за разлика от приматите с плоски ходила, които за 40-50 лева си свалят катализаторите, а после говорят колко убаво им вървят колите!
Помисли върху това.
Гадостите не ги мирише само тъщата ти, а и детето ти!
Дори и още да не е родено!

Напълно подкрепям, но тъй като не вярвам тия мисли да трогнат много хора се опитвам да представя :baby:чисто прагматичната страна на не-махането на катализатора

serafim
01-06-2011, 23:16
Аз на 33-ката си поддържам катализатора. даже на новата ще и сложа като екстра.
Разликата е, че съм на ясно, че съм взел на заем тая земя от внуците ми, за разлика от приматите с плоски ходила, които за 40-50 лева си свалят катализаторите, а после говорят колко убаво им вървят колите!
Помисли върху това.
Гадостите не ги мирише само тъщата ти, а и детето ти!
Дори и още да не е родено!
+1:th_up: Абсолютно точно!

ivo8276
02-06-2011, 16:20
значи съвета ви е да го сваля и почистя а всашност катализатора само един ли е или са няколко

gogo79
02-06-2011, 18:23
1 бр.катализатор е,при тебе,като и при мене.И аз не съм го махнал-за сега.Ако все пак решиш да го махаш,сложи на негово място резонатор.:grandpa:

CHILIEV
02-06-2011, 23:25
На 146 ако се махне катализатора ще се записват ли грешки от ламбдата ?

r_s_n_
03-06-2011, 00:04
На 146 ако се махне катализатора ще се записват ли грешки от ламбдата ?
Не,ламбда-та е преди катализатора.

alfozo
03-06-2011, 01:10
Моя катализатор е премахнат от 3 месеца, на негово място съм с резонантна тръба.Миналата седмица профилактично направих комп. диагностика резултата беше ,че нямаше записани грешки,и всичко е в нормите. :)

CHILIEV
03-06-2011, 09:11
Моя катализатор е премахнат от 3 месеца, на негово място съм с резонантна тръба.Миналата седмица профилактично направих комп. диагностика резултата беше ,че нямаше записани грешки,и всичко е в нормите. :)

Резонаторна тръба ?

badmadafaka
03-06-2011, 10:04
Към колегите, които искат да опазят околната среда: Браво за начина ви на мислене и жалко, че не всички разсъждават като вас, но недейте да заклеймявате всички останали, защото все пак колите които карат повечето от вас, ако ще и с 10 катализатора да са, отговарят на екологични изисквания опреди Протоколa от Киото... ;) :handshake:

mordohy
03-06-2011, 10:37
Към колегите, които искат да опазят околната среда: Браво за начина ви на мислене и жалко, че не всички разсъждават като вас, но недейте да заклеймявате всички останали, защото все пак колите които карат повечето от вас, ако ще и с 10 катализатора да са, отговарят на екологични изисквания опреди Протоколa от Киото... ;) :handshake:
Колега, това е странно изказване, защото са под 1% хората, които карат коли като моята.
Това , че е дърта, не означава, че не може да е екологична. Ако една 33-ка можеш да я бъзикаш и вкарваш само с една отверка и едно ключе в различни режими, то при следващите или ще работи електрониката или няма. Изключвам чипосаните бегачки, но там са други нещата.
Свалянето на катализатора в 95% е за да се вземат 40-60 лева, а не защото се е запушил или нещо подобно. Масово се свалят катализаторите, като голяма роля играят и "майсторите".
Обаче много скоро и у нас ще стане като в Европа.
Има ли модела катализатор, то той трябва да си е там.
Така, че внимавайте като си сваляте катализаторите!
Може много скоро да ви потрябват!

badmadafaka
03-06-2011, 11:49
Нямах предвид, че точно ти караш стара кола, имах предвид, че повечето караме коли на 10++ години, които дори и всичко да им е перфектно, пак не отговарят на най-съвременните екологични стандарти. Иначе, както казах и в предишното мнение - евала за начина на мислене и жалко, че единици мислят по него... :respect:

kolev
03-06-2011, 12:17
срам несрам, да си призная. като си правих изпускателната система, бях решил да махна катализатора и да го продам. като го свалих обаче се оказа че предишния собственик вече я е свършил тая работа и го е изтърбушил като прясна чушка за мешана салата :drinking:
иначе карам на по-екологичното гориво обаче не получавам облекчения за това от държавата както е в белите държави.
също искам да си предавам отработеното масло в пункт и ако се налага- да си платя за това, а не да го складирам в гаража и изливам в канала, ама живеем в булгаристан...
поне вече има къде да си изхвърля батерийките от 1,5волта. не че не ги мятат на сметището вместо да ги рециклират, но поне съм вътрешно доволен :bg:

badmadafaka
03-06-2011, 13:23
...иначе карам на по-екологичното гориво обаче не получавам облекчения за това от държавата както е в белите държави...
Напротив, получаваш. Погледни на бензиностанцията следващия път каква е цената не "не-екологичното" гориво и ще разбнереш, че получаваш над 1 лев на литър облекчения... :kissy:

mordohy
03-06-2011, 13:27
Нямах предвид, че точно ти караш стара кола, имах предвид, че повечето караме коли на 10++ години, които дори и всичко да им е перфектно, пак не отговарят на най-съвременните екологични стандарти. Иначе, както казах и в предишното мнение - евала за начина на мислене и жалко, че единици мислят по него... :respect:
А аз точно това имах впредвид, че карам стара кола. По- старата ми 33-ка беше на 430 хл.км, но газовете и бяха в нормата и над нея.
Просто ме накараха да сменя катализатора и инжекциона мина на кадърен реглаж.
Няма стара и нова кола. Има потдържана и занемарена.
Има и друго!
Ясно е, че не всеки има възможност да си потдържа колата в изрядно състояние и то като такова не съществува, но важното е да се стремим към него, а не просто да се предадем и да казваме: абе дърта кошница. Какво да я правя?!
Тоя, на който му се е запушил, изгорял или просто изтърбушил катализатора и няма средства за нов и вместо катализатор слага резонансно гърне го разбирам.
Но тъпанаря, който сваля чисто нов катализатор, за да му вземе някакви пари, е те такова животно не понасям.
То идеално няма, ама могат такива, поне да не си изхвърлят боклуците през прозореца.

infernus
04-06-2011, 09:59
И моят беше изтърбушен като си взех колата, даже и незнаех докато не ми писна от бученето и реших да погледна какво става.

На идване насам (Ню Делхи 30 градуса в 4 през нощтта) говорих с един немски репортер който отиваше да пише статия за Тибет. Той ми каза че в германия имат стикери с нивото на замърсяване което правят колите. И в градовете има рестрикции/глоби когато влиза кола с по голямо от разрешеното ниво на замърсяване. Но доколкото знам засеа няма никъде в Европа облекчения за шофьорите който карат на сгъстен природен газ, въпреки че новото на замърсяване от такава кола е с по малко от всеки съвременен дизел или бензин.

mordohy
05-06-2011, 23:15
И моят беше изтърбушен като си взех колата, даже и незнаех докато не ми писна от бученето и реших да погледна какво става.

На идване насам (Ню Делхи 30 градуса в 4 през нощтта) говорих с един немски репортер който отиваше да пише статия за Тибет. Той ми каза че в германия имат стикери с нивото на замърсяване което правят колите. И в градовете има рестрикции/глоби когато влиза кола с по голямо от разрешеното ниво на замърсяване. Но доколкото знам засеа няма никъде в Европа облекчения за шофьорите който карат на сгъстен природен газ, въпреки че новото на замърсяване от такава кола е с по малко от всеки съвременен дизел или бензин.
Има колега и то е на най-необичайното място!
Около Аропола в Атина има строги ограничения, но за колите на природен и нефтен газ няма!
Иначе, аман от лицемерие!
Постоянно се говори за екология, ама само, когато трябва да те скубят.
Когато правиш нещо реално, както една газова, само защото има и някаква икономия, пак гледат да те одерат.
Освен ниското качество на газта у нас и цената и е ....

Satanism
05-06-2011, 23:18
Катализатор на 300,000км върши точно хуй работа, с извинение...ако някой е голям еколог, да си купи нови катализатори или да ходи с колело навън...тая работа, че със стария катализатор на 25 години видиш ли ще спрем глобалното затопляне не е читава...
Все едно да си хвърляш боклуците в препълнената кофа и да викаш " да бе, аз си хвърлям боклуците в кофата"....

mordohy
05-06-2011, 23:36
Катализатор на 300,000км върши точно хуй работа, с извинение...ако някой е голям еколог, да си купи нови катализатори или да ходи с колело навън...тая работа, че със стария катализатор на 25 години видиш ли ще спрем глобалното затопляне не е читава...
Все едно да си хвърляш боклуците в препълнената кофа и да викаш " да бе, аз си хвърлям боклуците в кофата"....
Колега, имаш няколко грешки и съм длъжен да ти ги посоча!
Не се казва: върши точно хуй раота, а авторитетно: нула цяло и кур десети!
После, катализатор на 300 000 км., такова животно няма!
Катализатора кара до около 150 000 км. После или се запушва или изгаря!
Ако не и по-рано!:clown:

Satanism
05-06-2011, 23:38
Колега, имаш няколко грешки и съм длъжен да ти ги посоча!
Не се казва: върши точно хуй раота, а авторитетно: нула цяло и кур десети!
После, катализатор на 300 000 км., такова животно няма!
Катализатора кара до около 150 000 км. После или се запушва или изгаря!
Ако не и по-рано!:clown:

както казват Ъпсурт "Говора примерно"... ясно е, че 99% от колите, които влизат 2ра ръка в България, отдавна катализаторите им са измрели вече 2 пъти....та това ми беше мисълта.
В някакъв момент ще е по-екологично да свалиш 1л от разхода, като махнеш катализатора, вместо да го държиш и да хабиш повече тунджа...или нафта и т.н...

mordohy
06-06-2011, 19:32
както казват Ъпсурт "Говора примерно"... ясно е, че 99% от колите, които влизат 2ра ръка в България, отдавна катализаторите им са измрели вече 2 пъти....та това ми беше мисълта.
В някакъв момент ще е по-екологично да свалиш 1л от разхода, като махнеш катализатора, вместо да го държиш и да хабиш повече тунджа...или нафта и т.н...
Сега зацепих!:respect:

ivo8276
07-06-2011, 19:39
Като гледам съм отворил тема за екологияташпитах само за плюсове и минуси исках някои дето разбира да каже има ли смисъл да си сваля тоя катализатор да каже че ще се повиши шума и вредните емисии ще падне расхода на гориво а вие пишете как е в Германия ние знаеме как е там или поне предполагаме там с минималната работна заплата могат да си купят почти 1 тон дотиво или една кола като нашите не ги мислете могат да си платят глобите и са много екологични само дето сега не ядат от еко краставиците.Та ако някои ми отговори на вапросите които зададох по горе ще сам му благодарен иначе отворете тема за екологията и за да пазите природата не си караите колите като в някои даржави дето стотици хиляди патуват с коли до химическите заводи и ядрени централи които са поне на 100 км от домовете им . Само един вапрос не по темата германския репортер каза ли колко атомни електроцентрали има в германия

infernus
08-06-2011, 09:44
Баце хората са ти отговорили доста ясно за катализатора, кажи кое не ти стана ясно да ти обясня.

А Германците не ги мисли, колко ЯЕЦ имат. Важното е че се опитват да намалят замърсяването в по големи градове. И че всяко тяхно малко селце по чисто от центъра на София по всяко едно отношение.

tonov
08-06-2011, 16:45
Вие нещо на общи го обърнахте ...
Моля придържайте се към темата за катализатора.

nicola 59
08-06-2011, 17:10
Сваляне на катализатора е убиване на колата ако е читав и по голям разход .Ако е изгорял или запушен иска нов или 2ра употреба ,но не и без него .На едната ми кола е на 335 000 км и нищо му няма на другата е на 250 000 и работи така че според мене тази част няма точно определен живот,палиш сутрин мирише ли на парфюм и като подадеш газ духа добре от аспуха си е добре ,ако ли не го сменяваш ,но не го махаш.Като дебитомер като е развален колата не върви ,като го откачиш колата върви много по добре ,но като го смениш колата излита.

ivo8276
08-06-2011, 17:52
еи това исках да чуя тия дни съм при маистора да го видиме как е и ако трябва ще го сменя ако е много зле

kolev
08-06-2011, 18:04
ако е здрав катализатора и се премахне
-няма да се вдигне мощността на колата
-няма да гори повече
-пак ще минеш ГТП с реална проверка на изгорелите газове
-данъчните няма да те търсят щото си над 100коня и няма значение с катализатор ли си или без

ако е запушен, колата ти ще тръгне по-добре.

аз съм сигурен че поне половината хора само си мислят че имат катализатор.