PDA

View Full Version : Новата 1-ца BMW



rossenvn
06-06-2011, 22:49
Гледам по сайтовете снимки на новата първа серия на БМВ и се чудя как са могли да допуснат това да излезе от завода. Ето един линк към новината:
http://testdrive.bg/news/read2415.html
По принцип съм фен на БМВ, както предполагам и доста други Алфисти, но това не ми харесва. Вярно страничната линия е агресивна, но фаровете, предната маска, която не знам как какво да оприлича - може би на риба и стигам до задните светлини, които ми напомнят на омразните ВАГ с тяхното поло, са отвратителни. Темата не я пускам за да плюем по другите марки, а по-скоро като един вид отговор на тези, които оплюха новата Джулиета:-). Така де, нашето девойче си е убавица.
74527

74528

vladev
06-06-2011, 23:15
Напълно споделям мнението ти! Аз също горе-долу уважавам БМВ-тата, но това е меко казано грозновато. Не че БМВ ги е бивало кой знае колко с дизайна някога :)

Stoyan Georgiev
06-06-2011, 23:37
и аз харесвам бмв, но това... :mf_Flush:

отзад е като ново поло

RPWWD
06-06-2011, 23:43
Абе, тя и досегашната единица не беше нещо особено и като екстериор и като интериор...

Sm0k
07-06-2011, 00:10
Е кво... темата цял ден стои пък сега доскорошните авторитети в областта на дизайна ги няма да оплюят както плюха по Жулиетата :) Сега, извинявам се, Жулиетата секи има право да не я харесва, ама ако някой ми каже, че това е по-красиво вече би било скандално ;)

А и колегата е прав, че и старата единица не беше върхът, ама поне приличаше на БМВ, тва наистина бие на опит с фотошопа.

П.С. Аз също харесвам БМВ, ама малко съм разочарован тоя път.

Stoyan Georgiev
07-06-2011, 00:18
на мен жулиета не ми харесва , но това е дори по-зле :)

а кой по-точно в този форум е предявавал претенции да е капацитет в автомобилния дизайн?

Bella
07-06-2011, 01:11
Фен на БМВ никога не съм била и няма да бъде особенно след като имам близки приятели които се занимават с директни продажби и обслужват предимно гаранционните скъпи и капризни талиги.
Все е било грозно БМВ , но това тук вече надминава дори "красотата" на германките с техните раздърпани неглиже удобни дрешки и неприветливи прически като токку що да са излезли от це :hmm::mf_Flush:нтрофуга

mik mik
07-06-2011, 02:06
Олеле, отзад положението е покъртително, а отпред с тези непропорционални фарове също отива на зле иначе големите бъбреци кефят, като цяло никак никак не ми харесва, в сравнение с предходната определено старата ми харесва повече, трябва да се стягат бумерите, за да имат продажби и в ниските класове, но с това не знам дали ще успеят..... Иначе нагоре доста добре се справят кажи речи :th_up:

Nikolov
07-06-2011, 02:53
Аз също уважавам БМВ!
Още като видях новината и веднага я показах на приятел който е от бмв клуба.И знам, че малко или много е пристрастен към марката и му викам :
-Кажи ми чесно харесва ли ти ? На мен изобщо !
От страни има добър вид... но предницата като на 5-ца една от най-големите коли на бмв а тази малка кола с такъв изглед отпред ужасно.Отзад без коментар трагично.Вътре е красиво но както всички нови коли от вътре са страхотни.

Неговия отговор :
- Един от най-грозните модели на бмв ...

soldier81
07-06-2011, 08:12
На мен ми прилича на депресирана скумрия.

Cvetan79
07-06-2011, 10:25
Дизайнерите са се изложили яко. :Suicide:

Perdaha
07-06-2011, 10:36
ми няма как хората търсят нещо различно ама вече не остава много какво да се измисля,освен да почнат да връщат дизайна на старите купета с леки изменения-според мен ще е доста по сполучливо,вече с тея обли форми и т.н. и Алфа И БМВ и всички общо взето се размиват губят от агресията си и става мармалад!То като гледам на новите коли ако почнем да им махаме емблемите и със сигурност в един момент ще останем озадачени-аз затова си възтановявам старата баба яга :)

Fear
07-06-2011, 10:53
И аз ги уважавам баварците, даже много, ама първата "единица" беше ужасно грозна, а тази е дори по-грозна. :Suicide:
Не знам как са го постигнали. :tooth:

Flame
07-06-2011, 11:06
Значи предната единица е направо красавица в сравнение с това:Suicide:.Не знам какво са си мислели като са го пускали серийно.

nightroller
07-06-2011, 11:27
Мисля, че БМВ всячески се опитват да ни докажат как може да се продава автомобил с ужасно непропорционален и отблъскващ дизайн. Аз бях върл противник на предишния главен дизайнер на марката - Крис Бенгъл но наследника му Ейдриън ван Хойдонк май е попаднал във вакуум ... Тази кола не би се харесала на никой що-годе интелигентен европеец но все пак ето ви малко статистика като един вид намек да се сетите защо има такива течения в дизайна на автомобили на новия век:

- за последната година китайският пазар на автомобили е нараснал със 72% ;)
- над 35 % растеж е в луксозния клас и около 26% в средния
- през 2010 в Китай са продадени 10,5 милиона автомобила
- над 300 милиона китайци вече имат средногодишен доход, който отговаря на този на германците
- Китай е най-големият пазар на Ескласа на Мерцедес ...

kolev
07-06-2011, 11:42
тоя път поне с маркетинга да се постараят, че половината собственици на старата 1-ва серия мислели че карат кола с предно предаване :) за тая знае ли се със задно ли е или с предно :) :) :)

Jivko7777
07-06-2011, 21:04
Вие оставете всичко останало, ама теглото не мога да го преживея...Сори ама дето се вика това е градска кола 1-ка и да тежи над тон и половина :neutral:

siniqtzmey
07-06-2011, 21:18
Вие оставете всичко останало, ама теглото не мога да го преживея...Сори ама дето се вика това е градска кола 1-ка и да тежи над тон и половина :neutral:
Като за стройните Арийци и високите китайци :roll2:, на това му викаха пазарна икономика. Значи баварците можели да изкарат и по грозни коли X3 и Х6, а новата тройка какви ли изненади крие :whistle:.

tanatos
07-06-2011, 21:23
Последното "градско" недоразумение на Алфа ромео и то клони към 1400-1450 килца :) Това БМВ изглежда като излязло от психиатрична клиника, дебелариум и очна клиника едновременно.

Jivko7777
07-06-2011, 21:23
Последното "градско" недоразумение на Алфа ромео и то клони към 1400-1450 килца :) Това БМВ изглежда като излязло от психиатрична клиника, дебелариум и очна клиника едновременно.

Тей е прав си :crazy:

rossenvn
07-06-2011, 22:55
Ето и М1:
74571
Малко са пооправили "носа", но фаровете продължават да изглеждат като подарени:wallbash:

kkkrisss
08-06-2011, 10:43
Старата 1 М на мен лично ми е много приятна :)

kolev
08-06-2011, 10:49
тия фарове са такива щото дизайнера е имал тежка нощ, подпрял се е на молива, той се е хлъзнал и така се е получила тая "линия". от бош са взели чертежите и пуснали поръчка в китай. докато се усетят за грешката , китайците са бълвнали няколко милиона комплекта и сега всички серии са обречени да си ги носят :roll2:

а старата 1-ва серия , като я гледаш отстрани имаш чувството че тая кола е получила херния :) :) :)

kkkrisss
08-06-2011, 10:53
Херния, херния...колко да е херния :)

http://www.tunner.org/wp-content/uploads/2010/12/2011-BMW-1-Series-M-Coupe-Rear-Side-View.jpg

Fear
08-06-2011, 10:58
Херния, херния...колко да е херния :)

...
Ааа, това е купето, то е ОК.
Тук говорим за онова изчадие, което нито е комби, нито е хечбек, нито е нищо - само е грозно! :D

kkkrisss
08-06-2011, 11:01
Старите М-ките май са само купе, но може и да греша...

kolev
08-06-2011, 11:11
абе колко да е ОК купето

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/56/BMW_135i_coupe.jpg

ей го и другото нещо
http://whitecarworld.com/wp-content/uploads/White-Cars/bmw-1-series_3-door_2008_1600x1200_wallpaper_03.jpg

а новата единица май няма да има М. верно ли също спират шестаците.то това беше единственото хубаво нещо в бмв-тата

HACCP
08-06-2011, 11:27
Последното "градско" недоразумение на Алфа ромео и то клони към 1400-1450 килца :) Това БМВ изглежда като излязло от психиатрична клиника, дебелариум и очна клиника едновременно.
"Градското недоразумение" е точно м/у 1355 и 1395 в зависимост от мотора! Но стига за Алфа!
БМВ от няколко години с всяка следваща версия се опитват така да се каже да намръщят все повече автомобилите си предавайки им повече агресия (това е според мен) но тази еденичка по скоро изглежда сякаш нещо го напъва и то сериозно и не иска да излезе!
п.п. Уважавам БМВ като автомобил но собствениците (не всички разбира се) в България са ми малко страни!

nightroller
08-06-2011, 11:34
Ааа, това е купето, то е ОК.
Тук говорим за онова изчадие, което нито е комби, нито е хечбек, нито е нищо - само е грозно! :D

Моя любим дизайнер Кристофър Бенгъл беше "майстор" в конструирането на нестандартни и безмислени каросерии - джип-купе, хечбек-комби; седан-джип-хечбек и т.н. ... тва дугарки и другари се нарича метрокултура ;) все пак има доста мъже, които ходят на педикюр, маникюр и др. ;)

tanatos
08-06-2011, 12:49
Тази първа серия, както и 5та серия Гран туризмо са най-грозните възможни Бмв-та през последните години.Другите малко или много приличат на нещо, но тука се оляха. И въпреки това продажбите няма да са никак лоши.Успяха да изпедерастят и автомобилите, лошото е че не са само бмв.

nightroller
08-06-2011, 14:27
Тази първа серия, както и 5та серия Гран туризмо са най-грозните възможни Бмв-та през последните години.Другите малко или много приличат на нещо, но тука се оляха. И въпреки това продажбите няма да са никак лоши.Успяха да изпедерастят и автомобилите, лошото е че не са само бмв.

Ами Наско, какво друго да очакваш :(:( след времето на 90-те и тогавашната рецесия се появиха ей тези неща, първи бяха ония луди от Кьолн дето направиха Форд Ка с "невероятния" Ню ейдж дизайн... аз за мен съм убеден че от новите модели автомобили никой не ми харесва - точно никой! следващата ми кола ще бъде доста стара :(:( за съжаление не само аз споделям тая идея :(

tanatos
08-06-2011, 15:22
Ти защо мислиш, че карам кола дето дизайнера я е сякал с брадва от парче дърво...Кога ли ще се престраша да взема нещо американско, ръбато и грозно което прилича на автомобил.От европейските остана единствено Г класата и Ровърите, но и ровър тръгнаха в една посока с новите си дизайни клоняща към гейското...Пежо-гей, Рено-гей, новите алфи- кривоглед гей, бмв-обсъдихме го :), нисан - гей, сузуки-гей, опел-гей, фв - гей преял с вурстчета.Не се сещам една европейска масова марка дето да няма гейски дизайн. Може би само сааб засега не са разтворили бузките :)

kolev
08-06-2011, 17:46
тука не мога да се съглася. ню ейдж направи от фордовете автомобили. особено форд ка има неостаряващ и невероятен дизайн, но само да се помни че е женски автомобил и мъж няма място на шофьорската му седалка :)
иначе автомобилния дизайн е отражение на нашето време - гейове и компютри :tooth:

bouncer
08-06-2011, 18:06
Тази първа серия, както и 5та серия Гран туризмо са най-грозните възможни Бмв-та през последните години.Другите малко или много приличат на нещо, но тука се оляха. И въпреки това продажбите няма да са никак лоши.Успяха да изпедерастят и автомобилите, лошото е че не са само бмв.

Да де, ама като влезнеш в 5-та серия ГТ и замлъкваш! Аз лично се качих в тази кошница след като бях покарам новата 740д с всички екстри и просто нямаше какво да кажа.......ебахти лукса! Отвън изобщо не я коментирам - Крис Бенгъл и неговите криви пръстенца са ми болна тема, но интериора е.....потресаващо луксозен.

От друга страна аз съм склонен да си купя безкрайно красива кола, та ако ще от вътре да е с табло на Дачия от 90-те!

1-цата е женска кола. Явно жените трябв да я харесат. Те да си кажат.

tanatos
08-06-2011, 18:42
Да де, ама като влезнеш в 5-та серия ГТ и замлъкваш! Аз лично се качих в тази кошница след като бях покарам новата 740д с всички екстри и просто нямаше какво да кажа.......ебахти лукса! Отвън изобщо не я коментирам - Крис Бенгъл и неговите криви пръстенца са ми болна тема, но интериора е.....потресаващо луксозен.

От друга страна аз съм склонен да си купя безкрайно красива кола, та ако ще от вътре да е с табло на Дачия от 90-те!

1-цата е женска кола. Явно жените трябв да я харесат. Те да си кажат.


Не коментирам интериора и лукса, там БМВ е след лексус по лукс и интериор (говоря в по-новите модели).Няма такава подредба. За едни е важна фасадата, за други интериора. И аз харесвам лукса ама не бих се жертвал на бмв гт :)

На Бенгъл му признавам единствено 6-та серия.

1 серия ако е женска...какво остава за пежо 207 и другите въшки :)

Flame
08-06-2011, 19:26
Абе всичките БМВ са еднакви отвътре,грозни отвън,имат само задно и мощен двигател и кво-миии нищо.Както казах и старата 1-ца беше гадна,ма се преживява,особено м пакета,а тая на нищо не прилича.А качеството на материалите и е по-зле от на моята 155-ца!

nightroller
08-06-2011, 20:39
Да де, ама като влезнеш в 5-та серия ГТ и замлъкваш! Аз лично се качих в тази кошница след като бях покарам новата 740д с всички екстри и просто нямаше какво да кажа.......ебахти лукса! Отвън изобщо не я коментирам - Крис Бенгъл и неговите криви пръстенца са ми болна тема, но интериора е.....потресаващо луксозен.

От друга страна аз съм склонен да си купя безкрайно красива кола, та ако ще от вътре да е с табло на Дачия от 90-те!

1-цата е женска кола. Явно жените трябв да я харесат. Те да си кажат.

Адаш, от няколко години наблюдавам теченията в дизайна (имам предвид всичко) и архитектурата значи в миналото е имало едни пичове като Батиста "Пинин" Фарина, Пиетро Фруа и доста други дето са направили едни неща, които сега служат за нещо като еталон за форми и структури ама само в учебниците :(:( Аз не искам да бъда атавистичен но има една кофти зависимост между тези, които правят дизайна и тези, които го потребяват - онези които правят карат тези, които потребяват да харесат нещо, след което онези които правят започват да ходят по свирката на онези, които потребяват и правят глупости. Най-смешното и тъпото е че всичко зависи само и единствено от конюнктурата на времето ...
Само се загледай в центъра на София и кажи дали ти харесват новите сгради - вътре са супер лукс ;) ама ...
За съжаление сега и след време ще продължаваме да живеем и шофираме декорите на Готъм Сити ...

VFTI
08-06-2011, 20:51
Карам с 140км в най-лява лента...премигване на ксенон...фаровете на М3.... изтрелвам се в дясна лента сплашен от агресията...(е при алфите не само се сплашвам, а и разтрепервам ама да не задълбавам)...

Карам с 140км. в най-лява лента....премигване на ксенон...фарове на новата 1 серия...изтрелвам се в аварийна лента набивам кучките и умирам от смях :tooth: :tooth:

ne0
08-06-2011, 21:00
Бенгъл си е Бенгъл... все пак е от италианската школа... ама явно без него им е тегаво в БМВ

---------- Post added at 18:00 ---------- Previous post was at 17:59 ----------


Карам с 140км в най-лява лента...премигване на ксенон...фаровете на М3.... изтрелвам се в дясна лента сплашен от агресията...(е при алфите не само се сплашвам, а и разтрепервам ама да не задълбавам)...

Карам с 140км. в най-лява лента....премигване на ксенон...фарове на новата 1 серия...изтрелвам се в аварийна лента набивам кучките и умирам от смях :tooth: :tooth:


батка не бързайте да храните щото купето на единицата се продава от някой дилъри с пакет за 400 коня... което си е е..ло мамата, па ко ще и на нищо да не мяза

nightroller
08-06-2011, 21:05
Карам с 140км в най-лява лента...премигване на ксенон...фаровете на М3.... изтрелвам се в дясна лента сплашен от агресията...(е при алфите не само се сплашвам, а и разтрепервам ама да не задълбавам)...

Карам с 140км. в най-лява лента....премигване на ксенон...фарове на новата 1 серия...изтрелвам се в аварийна лента набивам кучките и умирам от смях :tooth: :tooth:

Венци, така е :):) а аз пък веднъж се стреснах когато зад един завой, както си бех задрямал и си карах спокойно видях опулената физиономия на стария Крайслер 300 (преди да станат Даймлер-Крайслер)

Та малко да поясня относно конюнктурата на времето ;)
Значи след рецесията на 90-те на миналия век някой европейски марки решават да инвазират в Америка по няколко причини - там европейските марки са продукт на престиж а традицинонните американски марки са извън времето си :( и Беемве решават да направят истинска инвазия като наемат американец за главен дизайнер ...
Само да допълня, че в тоя малък свят има две школи за автомобилен дизайн в момента - катедрата по индустриален дизайн към Кинкгс Колидж ъф Арт и катедрата в Калифорнийския технологичен институт. Тогава последната е с някакво предимство поради това, че в калифорния тротоари няма и всеки човек има по няколко автомобила ;) затова наемат гуруто на дизайна Крис Бенгъл и му дават неограничена свобода ...
Бевемве Хикс 5 е добра кола, която завладява Америка обаче е много традиционна за там защото е класически - комби-SUV след тва се ражда Хикс 6 и т.н. Обаче сега Америка е в криза и всичко е насочено към Китай - тази страна за в бъдеще ще бъде голяма потребителна сила а в рамките на глобализацията и поради липсата на ресурси отпада диференцияциата на дизайните, както преди беше за Европа и Америка - така че честито ви китайско Беемве единица - последвано от китайско Волво, Китайски Мерцедес и т.н. ...

---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 21:03 ----------

[QUOTE=ne0;897909]Бенгъл си е Бенгъл... все пак е от италианската школа... ама явно без него им е тегаво в БМВ[COLOR="Silver"]

Нено, това че е бил стажант в Чентро стиле или Пининфарина не го прави възпитаник на "Италианската школа"

koolio
08-06-2011, 21:57
Всъщност какво му е БМВ на БМВ 1-цата освен емблемата? Поредната скъпа малолитражка, т.е. кола за неориентирани метросексуални.

Stoyan Georgiev
08-06-2011, 22:10
kooliо моля ти се пич... недей така

от 123д нагоре са само резачки

да не говорим и за въпросните м-ки, за които нено спомена :)

а честно казано на мен текущата 1-серия купе ми харесва особено задницата :) типичното малко пъргаво бмв - бек то да руутс :)

nightroller
08-06-2011, 22:32
kooliо моля ти се пич... недей така

от 123д нагоре са само резачки

да не говорим и за въпросните м-ки, за които нено спомена :)

а честно казано на мен текущата 1-серия купе ми харесва особено задницата :) типичното малко пъргаво бмв - бек то да руутс :)

Стояне, Колю е прав.
Кажи ми с кое старата серия 1 е по-добра от 147? Да не говорим, че Алфа правят наистина маниашки автомобил като слагат един супер мотор точно на тази каросерия :)
А някой говориха, че 147 GTA искала да ви убие - да бе а серия 1 М не само ви убива ами ви и предлага отвъден живот ;)

Flame
08-06-2011, 22:47
Значи за всяко нещо си има потребители,явно от Бмв са сметнали,че този продукт ще се купува,въпреки изгубената идентичност(малко почват да мязат на Ауди с тяхното уеднаквяване-дори и почти всеки ден да съм до чисто нови А8-ци,пак в центъра оня ден обърках предницата на една А7 с тази на А8 отдалеч-за какво си говорим).Всеки продукт вече се прави по-масов и глобален,след като се разкри потенциала на китайския пазар.Аз обаче не харесвам масовките-така че:waving:;-)

nightroller
08-06-2011, 22:55
Значи за всяко нещо си има потребители,явно от Бмв са сметнали,че този продукт ще се купува,въпреки изгубената идентичност(малко почват да мязат на Ауди с тяхното уеднаквяване-дори и почти всеки ден да съм до чисто нови А8-ци,пак в центъра оня ден обърках предницата на една А7 с тази на А8 отдалеч-за какво си говорим).Всеки продукт вече се прави по-масов и глобален,след като се разкри потенциала на китайския пазар.Аз обаче не харесвам масовките-така че:waving:;-)

Никой от нас не харесва масовките - затова сме Алфисти !
Аз загледах А8 преди време и установих следното - колкото и да ви е странно мястото вътре е по-малко отколкото в моята 166-ца, дизайна на интериора е супер с изключение на повечето балатуми, пластмасови лайсни имитиращи дърво и др. екрана на навигацията ми бърка в здравето :( скоростния лост е произведение на ергономията но не се ползва, навсякъде има къпхолдъри все едно е автобус ... значи мога още да изреждам ама няма смисъл :(

Flame
08-06-2011, 23:01
Никой от нас не харесва масовките - затова сме Алфисти !
Аз загледах А8 преди време и установих следното - колкото и да ви е странно мястото вътре е по-малко отколкото в моята 166-ца, дизайна на интериора е супер с изключение на повечето балатуми, пластмасови лайсни имитиращи дърво и др. екрана на навигацията ми бърка в здравето :( скоростния лост е произведение на ергономията но не се ползва, навсякъде има къпхолдъри все едно е автобус ... значи мога още да изреждам ама няма смисъл :(
Така е брат ми,в новото А8 мястото е значително по-малко отколкото в старата генерация,докато при 7-ма серия е точно обратното.Говоря и за отпред и за отзад,но в А8 качеството на материалите е отново много високо,и те уверявам че дървото е истинско,кожата е мнооого добра,мокета,пластмасите,нооо отвън за мен старата А8 фейслифт е по-красива.

koolio
08-06-2011, 23:39
kooliо моля ти се пич... недей така

от 123д нагоре са само резачки

да не говорим и за въпросните м-ки, за които нено спомена :)

а честно казано на мен текущата 1-серия купе ми харесва особено задницата :) типичното малко пъргаво бмв - бек то да руутс :)

Те и Опел Корса GSI са резачки, ама не е там работата. Едно БМВ не би трябвало да се изчерпва само с това. ;)

Stoyan Georgiev
09-06-2011, 00:29
@ koolio
с какво се изчерпват ? с кожа и добро оборудване единицата е един много добър автомобил - натоварена такава има всичко, което може да ти трябва от една кола ... към това сложи и един от по-големите двигатели и се получава нещо чудничко :) цената е пастет, но какво от това.. ? 147 гта примерно да не бяха/са евтини ?


@nightroller
искам да ти кажа, че отвсякъде повече ми харесва 123д от 147 1.9 йтд

както и бих предпочел 1 М купе отколкото 147 гта, защото едното е направено като хората, а на другото са турили един превъзходен двигател в купе, което е далееееееееч от възможността да се възползва от капацитета на въпросния двигател.

Ivan_Calibra
09-06-2011, 00:33
Мисля, че БМВ всячески се опитват да ни докажат как може да се продава автомобил с ужасно непропорционален и отблъскващ дизайн. Аз бях върл противник на предишния главен дизайнер на марката - Крис Бенгъл но наследника му Ейдриън ван Хойдонк май е попаднал във вакуум ... Тази кола не би се харесала на никой що-годе интелигентен европеец но все пак ето ви малко статистика като един вид намек да се сетите защо има такива течения в дизайна на автомобили на новия век:

- за последната година китайският пазар на автомобили е нараснал със 72% ;)
- над 35 % растеж е в луксозния клас и около 26% в средния
- през 2010 в Китай са продадени 10,5 милиона автомобила
- над 300 милиона китайци вече имат средногодишен доход, който отговаря на този на германците
- Китай е най-големият пазар на Ескласа на Мерцедес ...
Само да добавя,че 90% от С-класите,които се продават в Китай се поръчват с най-мощния двигател и всички възможни екстри,а 85% от купувачите на Ауди плащат кеш.

siniqtzmey
09-06-2011, 00:51
@ koolio
с какво се изчерпват ? с кожа и добро оборудване единицата е един много добър автомобил - натоварена такава има всичко, което може да ти трябва от една кола ... към това сложи и един от по-големите двигатели и се получава нещо чудничко :) цената е пастет, но какво от това.. ? 147 гта примерно да не бяха/са евтини ?


@nightroller
искам да ти кажа, че отвсякъде повече ми харесва 123д от 147 1.9 йтд

както и бих предпочел 1 М купе отколкото 147 гта, защото едното е направено като хората, а на другото са турили един превъзходен двигател в купе, което е далееееееееч от възможността да се възползва от капацитета на въпросния двигател.

Колко е хубаво да се сравняват два върхови модела, който са в малко различни класове(1М) и имат разлика само 8 години :rockon:

Stoyan Georgiev
09-06-2011, 01:00
Колко е хубаво да се сравняват два върхови модела, който са в малко различни класове(1М) и имат разлика само 8 години :rockon:

драги, извинявай, че засегнах алфиста в теб, но той ми постави това сравнение, съответно го продължих

а ако вмомента ми предложиш 1 м или която и да е друга съвременна алфа(без 8ц) пак ще избера 1м, просто нямаме еквивалент за момента - докато не излезе 4ц ;)

kkkrisss
09-06-2011, 10:00
Колко е хубаво да се сравняват два върхови модела, който са в малко различни класове(1М) и имат разлика само 8 години :rockon:

Прав си...но ако според теб е по удачно сравнение между 147 GTA и М3 не знам на къде ще отидат нещата :)

Не съм върл фен на БМВ, но последната М3 за мен е брилянтен автомобил...

rossenvn
09-06-2011, 11:54
Имаше клипче - 156 ГТА вс М3 на драг и 156-цата го дръпна:-)

ne0
09-06-2011, 12:11
Имаше клипче - 156 ГТА вс М3 на драг и 156-цата го дръпна:-)

:bouncing_smiley: нема начин :):):)

а за Найтроллер просто информативно... Бенгъл е създателят на ФИАТ КУПЕ, демек линията на Фиат през 90-те

rossenvn
09-06-2011, 12:27
:bouncing_smiley: нема начин :):):)


Абе като казвам, че има, значи наистина има:bouncing_smiley:
http://www.vbox7.com/play:15ed04da?r=google

Сега ще почнете да изкарвате други клипчета, в които М3-ката разминава 156-цата като спряла, но аз не твърдя, че няма такива:saint:

kkkrisss
09-06-2011, 12:33
Абе като казвам, че има, значи наистина има:bouncing_smiley:
http://www.vbox7.com/play:15ed04da?r=google

Сега ще почнете да изкарвате други клипчета, в които М3-ката разминава 156-цата като спряла, но аз не твърдя, че няма такива:saint:

Това БМВ е минало покрай М3 :)

dilian alfa gtv
09-06-2011, 12:40
Пак ще пусна този линк

http://www.youtube.com/watch?v=uDrhtF84W8w

http://www.youtube.com/watch?v=W1W-0TzVDN0

http://www.youtube.com/watch?v=W1W-0TzVDN0

:super::super::super::asthanos:

bouncer
09-06-2011, 12:45
:bouncing_smiley: нема начин :):):)

а за Найтроллер просто информативно... Бенгъл е създателят на ФИАТ КУПЕ, демек линията на Фиат през 90-те

Той освен Фиат купе е направил и Фиат Мултипла :super:
И то направил е силно казано - помагал е....в смисъл по-вероятно пречил. А в БМВ??! Седмицата и шестицата са доста сносни откъм дизайн автомобили.....ако ги гледаш отпред..... никога няма да свикна с ОНАЗИ задница, като на бременна мравка.... Типичен примар как един аспек от дизайна може да унищощи цялата идея на колата.

lazy
09-06-2011, 12:57
първият път, когато видях снимка на Жулиета, реакцията беше " Баси и ужасните фарове ", но после свикнах и сега дори ми харесва ... същата беше реакцията и с 1-цата, сигурно ще ми хареса на живо, щото всичко останало е ОК ... и все пак малко ми е странно, имайки предвид почти перфектният дизайн на новите 5 и 7

rossenvn
09-06-2011, 13:01
Той освен Фиат купе е направил и Фиат Мултипла :super:
И то направил е силно казано - помагал е....в смисъл по-вероятно пречил. А в БМВ??! Седмицата и шестицата са доста сносни откъм дизайн автомобили.....ако ги гледаш отпред..... никога няма да свикна с ОНАЗИ задница, като на бременна мравка.... Типичен примар как един аспек от дизайна може да унищощи цялата идея на колата.

Грозно, грозно, но Е92 е едно от най-красивите БМВ-та в историята - явно понякога има ден:-)

bouncer
09-06-2011, 13:30
И това е така, но само да вметнем, че по времето на Е92 чичо Крис е главен дизайнер и не пипа чертожна дъска, а само одобрява даден проект. И по-добре. Ако не ме лъже паметта Е92 е дело на един турчин.

pooh
09-06-2011, 13:58
...

oTBpaTuTko
09-06-2011, 14:11
Повечето хора некомпетентни по въпроса мислят например, че една 147ца е по-скъпа от 5ца98год. или 2000г. и т.н.
Какво правите повечето във Алфа форума като искате да карате тази 1ца мка... В България тази марка се уважава, защото от край време си се кара селския тунинг й върви, гори много, бръмчи много и ги карат до 20годишни и мислят, че са безсмъртни.
На "българина" не можеш да му обясниш това.
Когато нямаш въображение си купуваш Opel, Vw, BMW, Renault !!!
Колата трябва да е интересна, красива, удобна, бърза или не това си е избор. Аз където и да спра с мойта алфа (146 или 147) ме плюат, що си си купил алфа. Боклуци фиати, трошат се чупат се, не вървят незнам си какво, горят. Е да е*а мааму как при мен не се чупи бе шефе. И ги слагам под ножа хондички, бмвца и т.н...
Искам да кажа, че дизайна на Алфа отпреди 10години визирам 147,156 фейс почна да се появява при други марки преди 5години. Има красиви попадения, но последните години почнаха когаято техниката е толкова напред, че могат да измислят триъгълна кола и пак ще върви, триколка с емблемата на бмв пак ще се продаде. Дори ако няма под и пътниците трябва да си помагат с крака и така ще стане ЕКО 8.. Разхода пада на 3,5/100км. Хммм дайте да бутаме като флинстоун.
Много се отплесвам аз. Ние сме АЛФИСТИ. Някой го каза, защото сме различни и до един. Малко са маниашките марки. Днес се разминах с една мигнах и той мигна. 1 път в седмицата да ми се случи в задимения град да щракна аварийните и да ми отвърнат с усмивка и ми стига.
заболяга ме пръстите, паля цигара и със здраве.
ПС: Да не забравяме от къде идват скритите дръжки, които доста модели ако не се лъжа ползват!!

tre
09-06-2011, 14:17
бмв само 7 серия всичко друго е дърво

Fear
09-06-2011, 14:18
бмв само 7 серия всичко друго е дърво
:screwy:

nightroller
09-06-2011, 15:15
Не е турчин, а японец (Жожи Нагашима), иначе има турчин (Карим Хабиб), ама той е работил по новата 7-ца. Не обвинявайте чичо Бенгъл за всичко. (Все пак е работил и по проекта Алфа 145). Дизайнерския екип в БМВ е голям. Всеки модел си има отговорен дизайнер. На новата 1-ца е Нико Хюет например.

повече инфо, на който му е интересно. (http://www.bmwism.com/bmws_designers.htm)

Пух, Бенгъл даде насоката на развитието и еволюцията на тоя дизайн не знам как го е защитавал пред борда на директорите ама явно е по-добър в обосновката отколкото във визията. Много добре знаеш, че с появяването на оная седмица със раницата вместо багажник феновете на БМВ доста се объркаха ... сега аз съм далеч по-неопитен от чичо Крис и нямам нито неговата школа, нито неговите футуристично-етични обосновки за това как да изглежда една кола ... Но казвам от позицията на професионалист - тези коли изглеждат ужасно!
Ужасно защото формите са им "слаби" но ги е шубе да се откажат от тях за да не предизвикат втори "бенгълов отлив на клиенти" защото в тези времена всеки риск е огромен! Безсилието може да се види от хора като тебе и мене - виж само как ги къдрят с ужасни линии и всички нови модели приличат на фейслифтове надрани и огънати от някво вътрешно напрежение. Някога имах едни семинари с Петер Пфайфер и Харалд Лешке и пичовете твърдяха, че тези линии са чисто функционални за да стабилизират аеродинамиката - а дрън дрън ;) само сравни стария Есклас на Мерц (оня големия последен) и новите модели дето целите са сбръчкани от болки в главата ...

Stoyan Georgiev
09-06-2011, 15:35
На "българина" не можеш да му обясниш това.
Когато нямаш въображение си купуваш Opel, Vw, BMW, Renault !!!

драги, обясняваш за това да си различен и широко скроен, а в същия момент изтрисаш това


отговорът на едно клише не е друго клише ;)

не карам 1м защото ми е много отвъд бюджета по всеки параграф, а това че харесвам 1 кола от друга марка (не само 1, но айде) не ме прави по-малко фен, нали разбираш ;)

а ако действително си на 20 ти предлагам да не правиш такива генерализации и да квалифицираш набора си, при положение, че самия ти си доказателство за обратното на това, което казваш

---------- Post added at 15:35 ---------- Previous post was at 15:30 ----------


Но казвам от позицията на професионалист - тези коли изглеждат ужасно!
Ужасно защото формите са им "слаби" но ги е шубе да се откажат от тях за да не предизвикат втори "бенгълов отлив на клиенти" защото в тези времена всеки риск е огромен! Безсилието може да се види от хора като тебе и мене - виж само как ги къдрят с ужасни линии и всички нови модели приличат на фейслифтове надрани и огънати от някво вътрешно напрежение. Някога имах едни семинари с Петер Пфайфер и Харалд Лешке и пичовете твърдяха, че тези линии са чисто функционални за да стабилизират аеродинамиката - а дрън дрън ;) само сравни стария Есклас на Мерц (оня големия последен) и новите модели дето целите са сбръчкани от болки в главата ...


с теб съм съгласен по повечето от нещата, които каза, но именно 1м купе противоречи на това което каза - доста изчистен дизайн като цяло (мога на дълго и на широко да ти обоснова защо ми харесва) ;)

иначе тези набръчкани и изсмукани от пръстите линии са доста непривлекателни и правят впечатление на хора, които се занимават с дизайн (включвам и себе си в това число, макар и да не е продуктов дизайн или архитектура ;) )

особено новата седмица, новата шестица

kolev
09-06-2011, 15:41
абе нещо са на вълна деконструктивизъм, но за сега изглежда че не се получава това в автомобилния дизайн.
иначе до сега единствените им интересни автомобили са изета и м1 които по случайност са италиански дизайн. всичко друго е или силно посредствено или просто гадно :)

Stoyan Georgiev
09-06-2011, 15:41
между другото, четейки постовете на някои колеги ми се струва, че е добре да се замислите малко върху хигиената на личните ви контакти

досега 1 човек не се опита да ме убеди, че алфа са гадни чупливи трошляци и да не си взимам алфа


как пък вие все ги намирате, та и постоянно на всичкото отгоре

или нещо средата не е подходяща или хората масово разбират от коли и конкретно колко са чупливи алфите ;)

nightroller
09-06-2011, 15:48
между другото, четейки постовете на някои колеги ми се струва, че е добре да се замислите малко върху хигиената на личните ви контакти

досега 1 човек не се опита да ме убеди, че алфа са гадни чупливи трошляци и да не си взимам алфа


как пък вие все ги намирате, та и постоянно на всичкото отгоре

или нещо средата не е подходяща или хората масово разбират от коли и конкретно колко са чупливи алфите ;)

хехе :) преди време с Лъки се заформи един доста добър разговор във връзка с това, че си купи един култов модел Алфа 164, там се оформи извода, че досега ние сме известни с това, че караме италиански боклуци и кенефи и мацките ни съжаляваха и бързо отвръщаха поглед като видят емблемата :):) за в бъдеще обаче ще станем известни с това, че караме ретро автомобили - след 5-10 години марката Алфа Ромео в БГ просто няма да има никаква история ...

lazy
09-06-2011, 15:56
... Но казвам от позицията на професионалист - тези коли изглеждат ужасно!
Ужасно защото формите са им "слаби" но ги е шубе да се откажат от тях за да не предизвикат втори "бенгълов отлив на клиенти" ...

малиииии ....

rossenvn
09-06-2011, 16:20
с теб съм съгласен по повечето от нещата, които каза, но именно 1м купе противоречи на това което каза - доста изчистен дизайн като цяло (мога на дълго и на широко да ти обоснова защо ми харесва) ;)

иначе тези набръчкани и изсмукани от пръстите линии са доста непривлекателни и правят впечатление на хора, които се занимават с дизайн (включвам и себе си в това число, макар и да не е продуктов дизайн или архитектура ;) )
особено новата седмица, новата шестица
Аз не съм професионалист, но мисля, че тези непривлекателни, набръчкани линии помагат на дизайна да остане актуален дълго време. Всеки път като погледнеш такава кола откриваш нещо ново, някаква комбинация, която преди не си откривал или просто си я забравил. А Бенгъл ми се струва е майстор в съчетаването на несъчетаемото - и аз не знам как да го обясня. Дизайна на Алди например е супер изчистен и привлекателен, но само първия път като видиш колата. След време става банална и безинтересна - мое мнение:-). Немска каска от ВСВ.


хехе :) преди време с Лъки се заформи един доста добър разговор във връзка с това, че си купи един култов модел Алфа 164, там се оформи извода, че досега ние сме известни с това, че караме италиански боклуци и кенефи и мацките ни съжаляваха и бързо отвръщаха поглед като видят емблемата :):) за в бъдеще обаче ще станем известни с това, че караме ретро автомобили - след 5-10 години марката Алфа Ромео в БГ просто няма да има никаква история ...

С 156 и 147 Алфа стана масова, преди тях ми се струва, че си беше бутикова марка, малко или повече. Да се надяваме, че не всички се качват от голф2 в 156 и ще останат фенове и занапред:-).

tre
09-06-2011, 17:21
Незмам за новото бмв ама алфа кво прави няма никакъв култов модел примерно както като излезна 156.Тогава хора дето неса фенове на тази марка им се завъртя главата.А са новите модели само тука некои от форума ако ги похвали.

ne0
09-06-2011, 17:38
драги, обясняваш за това да си различен и широко скроен, а в същия момент изтрисаш това

отговорът на едно клише не е друго клише ;)

не карам 1м защото ми е много отвъд бюджета по всеки параграф, а това че харесвам 1 кола от друга марка (не само 1, но айде) не ме прави по-малко фен, нали разбираш ;)
[COLOR="Silver"]


Много силно те подкрепям!!!!!

Е90-1-2 са перфектни отвсякъде... най-вече че седан с 4 врати ускорява до сто по-бързо от 8 ц компетиционе....

И ША ГО КАЖА ... АКО МОЖЕХ ОТДОЛУ НЯМАШЕ ДА Е ЗЕЛЕНИЯ СКРАБ А... М-ка с вратите НАСТРАНИ и кълба дим...

nightroller
09-06-2011, 17:47
...

И ША ГО КАЖА ... АКО МОЖЕХ ОТДОЛУ НЯМАШЕ ДА Е ЗЕЛЕНИЯ СКРАБ А... М-ка с вратите НАСТРАНИ и кълба дим...

eee Нено, ти си типичен рацер! :):) моя съвет е да си намериш спонсори :) Ако познаваш Влади Кулев ми пиши на ЛС :):)

kolev
09-06-2011, 17:51
Незмам за новото бмв ама алфа кво прави няма никакъв култов модел примерно както като излезна 156.Тогава хора дето неса фенове на тази марка им се завъртя главата.А са новите модели само тука некои от форума ако ги похвали.

е как, като видят 159 или брера и цъкат с езици.

Stoyan Georgiev
09-06-2011, 17:53
е как, като видят 159 или брера и цъкат с езици.

факт :)

ама то само с визия не се гради лоялна и най-вече голяма клиентска база :)

tanatos
09-06-2011, 18:40
Бмв няма култов модел ли?? Я пак да помислим. Стоян е прав, само с визия не става, трябват и други качества. Това е като да гледаш някаква уникално красива жена, след която всички се обръщат и мандибулите им висват, но като я заговориш да ти лъхне на чесън и да ти отговори с дрезгав и селски глас.

Факт е, че Алфа ромео правят уникално красиви коли и сигурни коли, но там всичко свършва. Това се вижда и от продажбите. А от продажбите зависи развитието на марката, което в момента е...ми липсва :) Дано сега заедно с Крайслер нещо да се случи.

nightroller
09-06-2011, 18:59
и двамата сте прави .. ако ще говорим за моторите на БМВ просто сравнение няма и не е имало от времето на Джулия... за съжаление.
Най-добрия модел, който е направен да прави БМВ за смях и адски добре замислен е 75 по замисъл е супер ама по реализация :(:(

kolev
09-06-2011, 20:06
Когато един автомобил не изглежда динамично, как бихме могли да повярваме, че се движи така

Stoyan Georgiev
09-06-2011, 20:15
Когато един автомобил не изглежда динамично, как бихме могли да повярваме, че се движи така

затова и всички хулят текущия модел, но хвалят предния, който изглежда и върви динамично ;)

code
09-06-2011, 22:35
Една нова кола, ако не изглежда "странно" какво и е новото? А другото за което се заформя спор - колко от собствениците на БМВ карат М-ки и колко Алфисти карат GTA? В реалния живот 90% от нас правят избор между 1.6 и 2.0 грубо казано. И като ще е куц кон за всеки ден поне да няма на всеки светофар по 2 както е с повечето марки коли;)
ПП Жулиетка на живо си е много красива ;)

kolev
10-06-2011, 10:33
ами всяко 2-ро бмв на задницата му пише М, пък то в крайна сметка се оказва 1,8 на газ :grin:

tre
10-06-2011, 15:19
159 или брера и цъкат с езици-е да ама те вече са леко застаряващи

dilian alfa gtv
10-06-2011, 16:06
159 или брера и цъкат с езици-е да ама те вече са леко застаряващи

Верно застаряващи ,но се срещат рядко а пък нали се сещаш че дизайна им е вечен.......пример и ГТВ-то е доста остаряло вече но и след него се обръщат личен опит с двете ми коли.

Jivko7777
14-06-2011, 19:19
Една нова кола, ако не изглежда "странно" какво и е новото? А другото за което се заформя спор - колко от собствениците на БМВ карат М-ки и колко Алфисти карат GTA? В реалния живот 90% от нас правят избор между 1.6 и 2.0 грубо казано. И като ще е куц кон за всеки ден поне да няма на всеки светофар по 2 както е с повечето марки коли;)
ПП Жулиетка на живо си е много красива ;)

:thumbup:

ne0
16-06-2011, 09:51
Специален поздрав!

http://www.youtube.com/watch?v=lEvpnKRLDO4&feature=player_embedded

nightroller
16-06-2011, 12:01
Тази кола е като най-сексапилната мацка в дискотеката, което на всичко отгоре ви сваля като бясна и чак когато си легнете с нея ви признава, че името и е Кристофър ;) Просто всичките и добродетели отиват по дяволите на фона на невероятната и сбърканост :):)

kolev
16-06-2011, 13:08
тая реклама ми прилича на много слаба имитация на кен блок със субаруто.

RPWWD
16-06-2011, 13:09
Специален поздрав!

http://www.youtube.com/watch?v=lEvpnKRLDO4&feature=player_embedded

Не, че нещо, ама кво му се кефите толкова на тоя прословут дрифт?!? Нещо абсолютно незадължително за колата в реалният живот, да не го наречем чист келешлък :grandpa: Айде, вие поне сте любители рацери и чат пат ходите да подскачате по кръпките и бабуните на Калояново, но кварталните селяци с 18 годишни тройки кво доказват и пред кого?!? Нима ще станат пилоти във туристическият шампионат или по-нагоре, та затова са нужни една камара пари и чак тогава подобни умения?!? Един такъв с лепенка от БМВ събора на античната си Е 30-ка замалко не предизвика ебати катастрофата пред очите ми преди няколко седмици в Надежда на кръстовището пред паркинга на Лидл, тръгвайки да дрифти и след като изпусна колата замалко не се удари в една мацка с Пунто, която идваше насреща му и беше принудена да спира рязко, както и 2-3 други коли след нея... И не е до манталитета на водачите, щото повечето каращи БМВ се увличат в един момент от тая глупост...

gigi
16-06-2011, 13:32
Не, че нещо, ама кво му се кефите толкова на тоя прословут дрифт?!? Нещо абсолютно незадължително за колата в реалният живот, да не го наречем чист келешлък :grandpa: Айде, вие поне сте любители рацери и чат пат ходите да подскачате по кръпките и бабуните на Калояново, но кварталните селяци с 18 годишни тройки кво доказват и пред кого?!? Нима ще станат пилоти във туристическият шампионат или по-нагоре, та затова са нужни една камара пари и чак тогава подобни умения?!? Един такъв с лепенка от БМВ събора на античната си Е 30-ка замалко не предизвика ебати катастрофата пред очите ми преди няколко седмици в Надежда на кръстовището пред паркинга на Лидл, тръгвайки да дрифти и след като изпусна колата замалко не се удари в една мацка с Пунто, която идваше насреща му и беше принудена да спира рязко, както и 2-3 други коли след нея... И не е до манталитета на водачите, щото повечето каращи БМВ се увличат в един момент от тая глупост...

Ами всеки се кефи на различни неща, ти не можеш да разбереш кво се кефат на дрифта, аз па не мога да разбера какво всички се кефат на футбол...... Се тая лошото е че БМВ от този модел ще продаде повече бройки отколкото Алфа от всичките си модели. Па мое си плюете колкото искате. Иначе съм виждал една камара 145-ци да се сучат по кръстовищата на ръчна, та се тая дали си с 20г БМВ или Алфа или голф.......

kkkrisss
16-06-2011, 14:04
Факт! Виждал съм всякакви модели да се сучат по кръстовищата, включително и алфи, така че според мен си е баш до манталитет на водача.

RPWWD
16-06-2011, 14:26
Ясно е, че и други модели коли го могат, просто в случая клипа е с БМВ, пък и те са станали нарицателно в това отношение. Ако говорим за 3-та серия съм съгласен, че могат да минат годишните продажби на АР от всички модели, но за единичката... Маркетинг, кво да го правиш, гледам и при нас е пълно с облъчени ;-)

tre
16-06-2011, 14:29
И това с дрифтовете ми пълен смех караш 15 20 годишна кола и си набиваш парите по нея.Вместо да излезеш извън България да видиш малко живот.Алфа БМВ незнамси кво смехххх. Трябва да ви кажа, че като бях в Германия на хората вобще не им пука кво карат.

kkkrisss
16-06-2011, 14:41
Ясно е, че и други модели коли го могат, просто в случая клипа е с БМВ, пък и те са станали нарицателно в това отношение. Ако говорим за 3-та серия съм съгласен, че могат да минат годишните продажби на АР от всички модели, но за единичката... Маркетинг, кво да го правиш, гледам и при нас е пълно с облъчени ;-)

Нарицателно са защото са едни от малкото производители на коли със задно предаване...а със задно дрифта просто е лесен :)

ne0
16-06-2011, 14:44
И това с дрифтовете ми пълен смех караш 15 20 годишна кола и си набиваш парите по нея.Вместо да излезеш извън България да видиш малко живот.Алфа БМВ незнамси кво смехххх. Трябва да ви кажа, че като бях в Германия на хората вобще не им пука кво карат.

75086

http://www.youtube.com/watch?v=dhRh47RJH9U

Пожелавам ти на теб и на другите да се качите в една от "тези кошници" и ако не се усерете и напикаеете да им кажете на въпросните момчета и в случая и мой приятели че са "пълен смех"

:):):):):)

Мой обиколил съм много от тоя свят и повярвай това което се случва особено докато се возиш е несравнимо с нищо... и не може да се сравнява с някакви екскурзии и т.н.... а и всеки дрифт е свързан с пътуване

morfius
16-06-2011, 14:50
Колеги, хайде да не бъркаме коли за писта и хора дето знаят кое къде и как... и пишлигарски изпълнения по светофари и улици.

Fear
16-06-2011, 14:53
Колеги, хайде да не бъркаме коли за писта и хора дето знаят кое къде и как... и пишлигарски изпълнения по светофари и улици.
Напълно подкрепям. :)
Сульо и пульо се правят на състезатели и дрифтъри по улиците и често се виждат резултатите. А те не са добри.

Що се отнася до новата 1-ца, казах си вече - грозна е като смъртта бре! :tooth:

tre
16-06-2011, 15:02
Е аз не говорех за некви прота.

pinko
16-06-2011, 15:14
Сульо и пульо се правят на състезатели и дрифтъри по улиците и често се виждат резултатите. А те не са добри.



Мда, резултатите ги виждаме всеки ден, например доскоро тая петичка дрифтеше по Самоковско шосе в Кокаляне и шашкаше пешеходците (все пак фучеше и се въртеше с висока скорост между пресичащи деца, майки с колички и баби), ама после нещо май се е пообъркало - и стана 4 wheel steering:horror::horror::horror:

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/BMW%204%20wheel%20steering/IMG_7589.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/BMW%204%20wheel%20steering/IMG_7590.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/BMW%204%20wheel%20steering/IMG_7591.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/BMW%204%20wheel%20steering/IMG_7593.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/BMW%204%20wheel%20steering/IMG_7594.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/BMW%204%20wheel%20steering/IMG_7595.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/BMW%204%20wheel%20steering/IMG_7596.jpg

kolev
16-06-2011, 16:39
тия доста работа са отхвърлили, едновременно са подобрили и дизайна и управлението :D

morfius
16-06-2011, 16:56
Е аз не говорех за некви прота.

Малко отиваме извън темата, но никакъв професионализъм не се иска за да имаш просто уважение към околните и 5 грама здрав разум.
Е това липсва при масовата пишлигарщина... а не друго.

Stoyan Georgiev
16-06-2011, 17:16
75086

http://www.youtube.com/watch?v=dhRh47RJH9U

Пожелавам ти на теб и на другите да се качите в една от "тези кошници" и ако не се усерете и напикаеете да им кажете на въпросните момчета и в случая и мой приятели че са "пълен смех"

:):):):):)

Мой обиколил съм много от тоя свят и повярвай това което се случва особено докато се возиш е несравнимо с нищо... и не може да се сравнява с някакви екскурзии и т.н.... а и всеки дрифт е свързан с пътуване

:thumbup::notworthy:

Flame
16-06-2011, 20:51
За мен в БГ БМВ си е наложила имиджа на позьорска кола,много малко свестни хора карат БМВ,повечето се правят просто на много тежки,защото имат BavarianMoneyWaster.А и дрифта тръгва от Япония-не знам какво общо има с БМВ...

Fear
17-06-2011, 09:30
За мен в БГ БМВ си е наложила имиджа на позьорска кола,много малко свестни хора карат БМВ,повечето се правят просто на много тежки,защото имат BavarianMoneyWaster.А и дрифта тръгва от Япония-не знам какво общо има с БМВ...
Има общо с това, че BMW са достъпни коли със задно предаване. :)
Разбира се, говоря за по-старичките модели - новите далеч не са достъпни. :tooth:

kkkrisss
17-06-2011, 10:23
Една добре натруфена (антична както я нарекоха по-доре) Е30 далеч не е толкова евтина. А и цената им не е основното, заради което се използват за дрифт!

kolev
17-06-2011, 10:39
абе нови бмв-та си купуват основно застаряващи и оплешивяващи чичковци и повечето от тях даже хал хабер си нямат колко коня им е колата дори.
като им изтече гаранцията, попадат в ръчичките на разни дупета които се правят на състезатели и си мислят че карат ultimate driving machine разбираш ли и първата работа им е да залепят едно М да е пълна гъзарията.

Flame
17-06-2011, 22:58
Има общо с това, че BMW са достъпни коли със задно предаване. :)
Разбира се, говоря за по-старичките модели - новите далеч не са достъпни. :tooth:
Да,така е.Старите БМВ-та са най-достъпната платформа за дрифт кола:whistle:,с изключение на Жигули,която е чудна кола.

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:56 ----------


Има общо с това, че BMW са достъпни коли със задно предаване. :)
Разбира се, говоря за по-старичките модели - новите далеч не са достъпни. :tooth:
Да,така е.Старите БМВ-та са най-достъпната платформа за дрифт кола:whistle:
http://vbox7.com/play:abd54ffa

Stefan Caromov
18-06-2011, 12:29
Да,така е.Старите БМВ-та са най-достъпната платформа за дрифт кола:whistle:,с изключение на Жигули,която е чудна кола.

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:56 ----------


Да,така е.Старите БМВ-та са най-достъпната платформа за дрифт кола:whistle:
http://vbox7.com/play:abd54ffa
Тая лада ,съвсем не е лада под капака

MaVrUt
18-06-2011, 13:30
сигурно обръщате повече внимане на това БМВ тук, отколкото му обръщат в БМВ-форума

RPWWD
18-06-2011, 13:39
Една добре натруфена (антична както я нарекоха по-доре) Е30 далеч не е толкова евтина. А и цената им не е основното, заради което се използват за дрифт!

300 лева в Надин или ги купуват за 350-400 циганите ;-) Една 5-ца, като тази от снимките на Пинко, гни 5 години на една тревна площ до нас, праговете и заминаха, и преди 2-3 седмици явно подплашени от писмата на Гаранционния фонд собствениците я продадоха на един мангал - с очите си видях как се опитваше да я запали. Боже, и като си помисля, че някога се заглеждах по тия пръчки!?!

---------- Post added at 10:35 ---------- Previous post was at 10:33 ----------


...а със задно дрифта просто е лесен :)

И безполезен...

---------- Post added at 10:39 ---------- Previous post was at 10:35 ----------


75086

http://www.youtube.com/watch?v=dhRh47RJH9U

Пожелавам ти на теб и на другите да се качите в една от "тези кошници" и ако не се усерете и напикаеете да им кажете на въпросните момчета и в случая и мой приятели че са "пълен смех"

:):):):):)

По-скоро го докарват на "селтик глазгоу" ;-)

Stefan Caromov
18-06-2011, 14:27
[QUOTE=ne0;901208]75086

http://www.youtube.com/watch?v=dhRh47RJH9U

Пожелавам ти на теб и на другите да се качите в една от "тези кошници" и ако не се усерете и напикаеете да им кажете на въпросните момчета и в случая и мой приятели че са "пълен смех"

Баси толкова ли ни мразиш ,че ни пожелаваш това ? УеУееее

Abar7h
18-06-2011, 17:27
И това с дрифтовете ми пълен смех караш 15 20 годишна кола и си набиваш парите по нея.Вместо да излезеш извън България да видиш малко живот.Алфа БМВ незнамси кво смехххх. Трябва да ви кажа, че като бях в Германия на хората вобще не им пука кво карат.Да бе и мене много ме дразнят. Трябва да ти дадем координатите на дрифт клуб българия, да им обясниш, да не си дават парите за глупости, ами да вземат да отидат на една екскурзия, че тва тяхното на нищо не прилича... Само си седят по гаражите и слагат V8 на некви Е30-ки... Вместо да си земат по една корсичка 2012 година с 0.8 мотор, те се занимават с глупости! :angry:

Stoyan Georgiev
18-06-2011, 18:27
@ tre

не всеки има твоите интереси

не бъди толкова тесногръд ;)

koolio
18-06-2011, 23:01
И това с дрифтовете ми пълен смех караш 15 20 годишна кола и си набиваш парите по нея.Вместо да излезеш извън България да видиш малко живот.Алфа БМВ незнамси кво смехххх. Трябва да ви кажа, че като бях в Германия на хората вобще не им пука кво карат.

Тогава чий го дириш в автофорум?

Stoyan Georgiev
18-06-2011, 23:53
Тогава чий го дириш в автофорум?

и аз това се зачудих

kkkrisss
20-06-2011, 16:22
300 лева в Надин или ги купуват за 350-400 циганите ;-) Една 5-ца, като тази от снимките на Пинко, гни 5 години на една тревна площ до нас, праговете и заминаха, и преди 2-3 седмици явно подплашени от писмата на Гаранционния фонд собствениците я продадоха на един мангал - с очите си видях как се опитваше да я запали. Боже, и като си помисля, че някога се заглеждах по тия пръчки!?![COLOR="Silver"]



Мога да ти покажа обава за Е30 за 16 000 лв.
Иначе стари кошници за по 300-400 лв всякакви - кеф ти бмв, кеф ти алфа, кеф ти квото и да било друго. Всичко опира до това кой какво търси. Аз за това и написах "добре натруфена".

А за дрифта...ако се замислиш, доста от нещата, които доставят удоволствие са безполезни :)

Така или иначе доста се отклонихме вече от темата :)

Stefan Caromov
20-06-2011, 16:31
Бе не ,че нещо ,ама Е30-ката си е доста симпатична за кола от онова време. Имам доста приятели ,с такива ,но половината са с едни алпини под капака или осмаци ... просто евтина кола ,която с не много хиляди може да стане наистина звяр на пътя.

Flame
20-06-2011, 16:33
Ами на мен е-30 ката ми е едно от любимите БМВ-та:coolio:

nightroller
20-06-2011, 17:03
Бе не ,че нещо ,ама Е30-ката си е доста симпатична за кола от онова време. Имам доста приятели ,с такива ,но половината са с едни алпини под капака или осмаци ... просто евтина кола ,която с не много хиляди може да стане наистина звяр на пътя.

това вече ми харесва !!! този модел е много събран и много ми харесва - при него за първи път повдигат линията на каросерията и смаляват прозорците - един наистина добър и вероятно бъдещ класик на BMW.
А с тази моторизация дето я описва Стефан си е направо мечта!

nako7
20-06-2011, 22:09
Не че съм против дрифта, даже често го практикувам по писти или на един изоставен (и заграден) паркинг. Карам E36 Coupe 328i и доста се грижа за нея, но на пътя никога не бих се пуснал да дрифтя.
Вече станах свидетел как при леко плъзване в завоя един гъзар със няква смешна E30-ка блъсна майката на мой приятел, която е седяла на тротоара, на 2 метра от пътя.

При това много малко сериозни дрифтъри го правят на пътя, повечето улични дрифтъри се селски пръчки, които се правят на интересни пред кифлите.

546
21-06-2011, 10:17
Убиец е единичката!Има си всичко каквото се очаква от БМВ.

Fear
21-06-2011, 10:36
Не че съм против дрифта, даже често го практикувам по писти или на един изоставен (и заграден) паркинг. Карам E36 Coupe 328i и доста се грижа за нея, но на пътя никога не бих се пуснал да дрифтя.
Вече станах свидетел как при леко плъзване в завоя един гъзар със няква смешна E30-ка блъсна майката на мой приятел, която е седяла на тротоара, на 2 метра от пътя.

При това много малко сериозни дрифтъри го правят на пътя, повечето улични дрифтъри се селски пръчки, които се правят на интересни пред кифлите.
:bowdown:
Ако всички бяха като теб, щеше да е доста по-спокойно по пътищата.

SoHm
27-06-2011, 03:07
Снощи в Top Gear показаха М 1 и изглеждаше доста добре, даже и Жеръмито го похвали.

kolev
27-06-2011, 14:55
бе не знам, ама от тоя ъгъл работата изглежда просто безнадеждна

rossenvn
27-06-2011, 15:10
бе не знам, ама от тоя ъгъл работата изглежда просто безнадеждна

Що си мисля, че това е старата?

kolev
27-06-2011, 16:27
това е от вчерашния топ геар . новата 1-ва сери_я М която е със старото купе. тазгодишна е, абе шваби...можеш ли ги разбра.

tanatos
27-06-2011, 16:29
тове е текущата bmw 1 ser M, просто няма друга М1 за да казваме стара и нова. Това има на пазара. В сайта на bmw има показана новата първа серия, не е чак толкова кофти сякаш.

Между другото Топ Гиър смачкаха с един Хамароподобен джип Алфа 156 в новият си епизод :)

rossenvn
27-06-2011, 18:48
Бях качвал снимки на бъдещата М1, но сега нали е бъгнато и не може да се види. Иначе тук я има:
http://www.automedia.bg/news/article_13241.html
Пише, че това е М-пакет, каквото и да означава това - не съм специалист по БМВ и няма да бъда:priest:

kolev
27-06-2011, 18:57
ми както е модерно сега да му се вика- оптичен тунинг пакет ...леле майко

mauricebrown
06-07-2011, 11:24
Опитали са се да разчупят малко модела, има по заоблени форми, но като цяло е много ГРОЗЕН!!Както и отпред, така и отзад са го прецакални отсякаде...