PDA

View Full Version : Имам ли аларма ? ;)



TByte
07-06-2011, 18:34
Извинявам се за глупавия въпрос ама съм взел колата преди няколко дни :).Като четох книжката която е постната във форума пише, че ако мига лед-а на ключа то се изпраща код до алармата на колата. Също така в колата има една "червена лампичка на таблото над жабката по средата която светва за малко" <- (Грешка, май, или ми се е привидяло, поне има диод там) при заключване. Само че според упътването би трябвало колата да издава разни звуци който аз не чувам ... Та имам ли аларма или не ? :)

Благодаря предварително.

Christweil
07-06-2011, 18:54
Извинявам се за глупавия въпрос ама съм взел колата преди няколко дни :).Като четох книжката която е постната във форума пише, че ако мига лед-а на ключа то се изпраща код до алармата на колата. Също така в колата има една червена лампичка на таблото над жабката по средата която светва за малко при заключване. Само че според упътването би трябвало колата да издава разни звуци който аз не чувам ... Та имам ли аларма или не ? :)

Благодаря предварително.

Мисля че на никой фабричната аларма не пищи яко като се включи всръвнение със не фабричните. И по британскя сайт се оплаваха мисля. Но чак никакъв звук е странно, поне едно тихо бипче се чува... но и моета е каприциозна щото от време на време е мнооого тихичка.

Може и дефект да имаш но много невероятно.
Но също има си рефим които изклучи зкука, направено да спазва закона в различите държави.

TByte
07-06-2011, 19:03
Мисля че на никой фабричната аларма не пищи яко като се включи всръвнение със не фабричните. И по британскя сайт се оплаваха мисля. Но чак никакъв звук е странно, поне едно тихо бипче се чува... но и моета е каприциозна щото от време на време е мнооого тихичка.

Може и дефект да имаш но много невероятно.
Но също има си рефим които изклучи зкука, направено да спазва закона в различите държави.

Да това за законите в държавите го пише и в упътването, че е забранено на някой места да издава звуци. Дано да е това. А ако е повредена ще има ли някаква индикация ?

Christweil
07-06-2011, 19:29
Да това за законите в държавите го пише и в упътването, че е забранено на някой места да издава звуци. Дано да е това. А ако е повредена ще има ли някаква индикация ?

Логиката ми накара да мисля че ако пищялката не работи би триябва да го хване системата и да се види през диягностик... но всичките знаем че логика със италианци няма така че... ;)
Иди на читъв диягностик при един от сервизите рекламорани по форум и ще се увериш.

leketo84
07-06-2011, 20:23
Най-лесно ще разбереш като я заключиш с алармата и после пъхнеш ключа да я отвориш с него ръчно , и ако се задейства алармата честито ! :grandpa:

mian4o
07-06-2011, 20:58
Всичкото хубаво ама аз като имам фабрична аларма а пък нямам сирена и на диагностикакта излезе че не е свързана с ИЦС май е само подготвена и всъщност нямам аларма.

Поздрави

TByte
07-06-2011, 21:36
Всичкото хубаво ама аз като имам фабрична аларма а пък нямам сирена и на диагностикакта излезе че не е свързана с ИЦС май е само подготвена и всъщност нямам аларма.

Поздрави
Май нещо такова ще излезе накрая.

Linkestis
07-06-2011, 21:43
Ако имаш блок в задната дясна страна/в калника/,и имаш ключе с които да вкл./изкл. алармата значи имаш.Ако ти липсват тези неща отиваш при алармаджия за аларма :)

Christweil
08-06-2011, 00:52
Всичкото хубаво ама аз като имам фабрична аларма а пък нямам сирена и на диагностикакта излезе че не е свързана с ИЦС май е само подготвена и всъщност нямам аларма.

Поздрави

чакай чакай, нямаш аларма или само сирена?
Ако викаш че нямаш сирена, ей това и да го видя няма и да го повярвам...
Сериозно, алармата си има опция да изключи сирена и не вярвам TRW да са продали алармата със сирена като екстра. Това ми звучи направо абсурд.
Сигурен ли си че нямаш? смисъл гледал си физическо кадето би триябва да се намира а няма?
Ако наистина нямаш, първо бих помислил че някои преди ти я открадна или канибализира.

плюс не знам защо говориш за ИЦС, не мисля че вобще има някаква връзка...

mian4o
08-06-2011, 20:24
чакай чакай, нямаш аларма или само сирена?
Ако викаш че нямаш сирена, ей това и да го видя няма и да го повярвам...
Сериозно, алармата си има опция да изключи сирена и не вярвам TRW да са продали алармата със сирена като екстра. Това ми звучи направо абсурд.
Сигурен ли си че нямаш? смисъл гледал си физическо кадето би триябва да се намира а няма?
Ако наистина нямаш, първо бих помислил че някои преди ти я открадна или канибализира.

плюс не знам защо говориш за ИЦС, не мисля че вобще има някаква връзка...

Сирена физически нямам, ключе също нямам защото взех колата само с един червен ключ и на диагностиката ми казаха че алармата не свързана с компютъра, а и незнам къде се намира блока на алармата и понеже беше сложена някаква измислена аларма която дори не командваше централното аз си сложих мисля ВАЛКОР беше и така си реших проблема с алармата. Та така.

Christweil
08-06-2011, 22:21
Сирена физически нямам, ключе също нямам защото взех колата само с един червен ключ и на диагностиката ми казаха че алармата не свързана с компютъра, а и незнам къде се намира блока на алармата и понеже беше сложена някаква измислена аларма която дори не командваше централното аз си сложих мисля ВАЛКОР беше и така си реших проблема с алармата. Та така.

Еми ясно тогава, просто някои ти е гепил алармата преди да имаш колата. Както те разбирам имаш само мастер ключ (без копче и отношение към алармата, просто е активен RFID за имобалайзер)
Що тогава викаш че имаш фабрична аларма не знам.
Но бих се очудил ако от завод на алфа ромео не е излязала нито една 166 без фабрична аларма (включително със сирена/пищялка), това не беше екстра а стандартно оборудване за тази кола споръд мен.

Linkestis
08-06-2011, 23:00
Едната ми е без каквито и да е фабрични части за аларма :)

to_lose_HEART
25-04-2012, 17:50
Вчера реших да се поразровя малко в багажника, свалих акумулатора и установих че липсва едно реле. От четене тук таме стана ясно че това реле е свързано с мигачите и по точно с мигането при отключване/заключване, което при мен липсва. Аларма също нямам но имам свързани обемните датчици до плафона, от което си правя извода че аларма може би е имала колата и последствие е премахнат модула. Ако взема такъв модул от друга кола ще имам ли аларма и необходими ли са някакви кодове и диагностика или е по просто отколкото си мисля. Имам само един ключ. А за въпросното реле ако го сложа ще ми мигат ли мигачите когато отключвам, на този етап без да имам аларма, и какво точно е релето ако някой знае. Поздрави

iveli
25-04-2012, 19:00
За релето мога да погледна и предполагам че като го сложиш ще ти мигат мигачите при отключване и заключване защото съм без аларма и мигачите ми мигат За тези обемни датчици до плафона поразпитай добре или дай снимки Ако колата има телефон това трябва да са микрофоните

to_lose_HEART
25-04-2012, 19:03
Нямам телефон и буксата за микрофоните е свободна, обемните датчици са 3 на брой и са свързани

Linkestis
25-04-2012, 19:55
микрофона е точно между обемните датчици
и не е задължително да имаш аларма или телефон за да имаш модула на тавана

iveli
25-04-2012, 20:15
Сега започнах да навързвам нещата Най вероятно свободните ми букси на тавана които не знам за какво са са за тези обемни датчици В багажника където трябва да е модула на алармата имам свободна букса И щом като АЦС няма нищо общо към алармата то би трябвало ако наслагам липсващите елементи да имам аларма А къде се намира сирената за да потърся и там за свободни букси

ecotronic
25-04-2012, 20:53
Сега започнах да навързвам нещата Най вероятно свободните ми букси на тавана които не знам за какво са са за тези обемни датчици В багажника където трябва да е модула на алармата имам свободна букса И щом като АЦС няма нищо общо към алармата то би трябвало ако наслагам липсващите елементи да имам аларма А къде се намира сирената за да потърся и там за свободни букси

Сирената на фабричната аларма се намира вградена в самия модул на алармата.

to_lose_HEART
25-04-2012, 21:21
Сирената на фабричната аларма се намира вградена в самия модул на алармата.

Така ново развитие по темата оказа се че аларма имам но е изключена намерих копчето. А свободната букса за която се чудех се оказа за ремарке ( така разбрах от елерма)
имам само един ключ с колата без никакви кодове( само за ицс и навигацията)
Ако успея по някъкъв начин да превключа това копче в положение ON какво ще стане

iveli
25-04-2012, 22:10
Колега буксата от последната снимка ли е тази която мислиш че е за ремарке

to_lose_HEART
25-04-2012, 22:33
Колега буксата от последната снимка ли е тази която мислиш че е за ремарке

Да точно тя и аз си мислех че е за алармата но не е

Linkestis
25-04-2012, 22:39
Или пробвай от някои колега ключето,или си намери от покер машина или електронна игра.

iveli
25-04-2012, 22:42
Е гати Голяма обърквация Аз си мислех че това е буксата на алармата Преди година свалих теглич с инсталацията и го монтирах на моята Тази букса не съм я ползвал И преди малко си помислих че тя е за алармата Но май пак съм грешал

to_lose_HEART
25-04-2012, 22:47
Или пробвай от някои колега ключето,или си намери от покер машина или електронна игра.

А код някъв иска ли алармата

iveli
25-04-2012, 23:14
Е нали не е вързана с АЦС Къде ще и пишеш кода Би трябвало да няма

tweety
26-04-2012, 22:33
Моля помагайте. Така и не успях да разбера имам ли аларма или не. Нямам ключе, но колата нямаше и кодовете (наложи ми се разкодиране на ICS-a), така че не очаквам и да е имало ключе да го имам. Рових се в багажника в страничната кора но не мога да разбера имам ли или не. Качете снимка как изглежда алармата за да видя. Имам въпросната празна букса и мислех и аз, че е за това но явно не е. Прикачвам 2 снимки на релетата и една на кората при затворено капаче. Има една черна кутийка при релетата, която не знам за какво. Помогнете моля ви...
93657

93658

Linkestis
26-04-2012, 23:16
Нямаш заводска аларма.

to_lose_HEART
27-04-2012, 02:04
Моля помагайте. Така и не успях да разбера имам ли аларма или не. Нямам ключе, но колата нямаше и кодовете (наложи ми се разкодиране на ICS-a), така че не очаквам и да е имало ключе да го имам. Рових се в багажника в страничната кора но не мога да разбера имам ли или не. Качете снимка как изглежда алармата за да видя. Имам въпросната празна букса и мислех и аз, че е за това но явно не е. Прикачвам 2 снимки на релетата и една на кората при затворено капаче. Има една черна кутийка при релетата, която не знам за какво. Помогнете моля ви...
93657

93658

Тази черна кутийка ти е управляващия модул на задните стъкла

to_lose_HEART
14-05-2012, 09:31
Все още не съм си намерил ключе за алармата, пробвах на няколко пъти да си измайсторя но се оказа доста трудна задача. За тези модели които са с заводска аларма, трябва ли да има реле до акумулатора или не. Според някои източници това реле е само за моделите без аларма

leketo84
14-05-2012, 23:39
Колеги да ви хвърля в музиката , при мен от зад в багажника няма въобще къде да слагаш ключе нито пък и имам такова , а фабрична аларма си имам на 100% ЩО Е ТО :roll2:

iveli
15-05-2012, 00:00
Остава да кажеш от къде си сигурен че е фабрична

leketo84
15-05-2012, 00:23
Остава да кажеш от къде си сигурен че е фабрична

Ми държи се точно по този начин звука , диодите , светлините всичко е като на фабрична ! ! !

iveli
15-05-2012, 22:11
Колега от форума преди време писа в някаква тема че има много странна аларма модула за която беше скрит някъде около жабката Можеше да я спира и пуска от тайно място около жабката

BO
15-05-2012, 23:50
Ми държи се точно по този начин звука , диодите , светлините всичко е като на фабрична ! ! !
Като почне да свири от къде се чува? Демек къде ти се намира сирената?

leketo84
16-05-2012, 13:06
Тя е толкова тиха че не ми е направило силно впечатление най-вече ми се задействаше като оставя леко отворен прозорец и се задействат сензорите за вътрешния обем които са си вградени , но мисля че е от под предния капак пискането !

alfa156jtd
16-05-2012, 16:10
сирената се намира в багажника,на моята е от дясно до таблото.

BO
16-05-2012, 23:38
Тя е толкова тиха че не ми е направило силно впечатление най-вече ми се задействаше като оставя леко отворен прозорец и се задействат сензорите за вътрешния обем които са си вградени , но мисля че е от под предния капак пискането !
Точно за това питам.
Ако е от пред значи не е оригинална, ако е от задния багажник значи е оригинална.
Другото по което веднага се познава е както си е заключена колата и отвориш багажника от ключа, изписква едно такова по-различно и се отваря багажника. В момента когато го затвориш пискането пак се появява, за да потвърди отново, че алармата е активирала опазването на багажника.

leketo84
17-05-2012, 17:38
Точно за това питам.
Ако е от пред значи не е оригинална, ако е от задния багажник значи е оригинална.
Другото по което веднага се познава е както си е заключена колата и отвориш багажника от ключа, изписква едно такова по-различно и се отваря багажника. В момента когато го затвориш пискането пак се появява, за да потвърди отново, че алармата е активирала опазването на багажника.

Оригинална е :twisted: сега идвам от колата свири от багажника от към резервоара , а иначе при всички ли е толко тихааа:crybaby:

Linkestis
17-05-2012, 23:18
..... а иначе при всички ли е толко тихааа:crybaby:


да...

qpwo
18-05-2012, 10:11
Колеги да ви хвърля в музиката , при мен от зад в багажника няма въобще къде да слагаш ключе нито пък и имам такова , а фабрична аларма си имам на 100% ЩО Е ТО :roll2:
Аз пък имам ключе, но няма къде да го завра и нямам аларма...?...:hmm:

to_lose_HEART
18-05-2012, 14:41
Аз пък имам ключе, но няма къде да го завра и нямам аларма...?...:hmm:

Колега може ли да го снимаш това ключе, че аз имам аларма но нямам ключ за да си я активирам

leketo84
18-05-2012, 14:42
Аз пък имам ключе, но няма къде да го завра и нямам аларма...?...:hmm:
Както беше казал Emooo една с една 166 няма и нищо не може да ни учуди :hehehm:

BO
19-05-2012, 01:02
Общо взето са си еднакви.
Ключа за пускане/спиране на алармата се намира на самия модул, който се намира в багажника.

qpwo
19-05-2012, 07:59
Колега може ли да го снимаш това ключе, че аз имам аларма но нямам ключ за да си я активирам
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42676

to_lose_HEART
19-05-2012, 11:14
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42676

На мен ми трябва ето такова като това малкотото бяло.
Ако някой има излишно такова можем да се споразумеем нещо на лични. Поздрави

danchev63
19-05-2012, 15:35
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42676
Kолега и аз имам такъв чип. Но ми казаха от сервиза че е допулнителен модул за имобилайзера. Има и къде да се сложи под волана в ляво до буксата за компа. Ама не съм пробвал след като ми казаха че е за имобилайзер. А отзад в багажника където трябва да е алармата нямам модул.
Та сигурация ли е че това е ключето за алармата. Ако е така утре ще пробвам и аз да видим какво става.

qpwo
20-05-2012, 00:14
[QUOTE=danchev63;1077192]Kолега и аз имам такъв чип. Но ми казаха от сервиза че е допулнителен модул за имобилайзера. Има и къде да се сложи под волана в ляво до буксата за компа. Ама не съм пробвал след като ми казаха че е за имобилайзер. А отзад в багажника където трябва да е алармата нямам модул.
Та сигурация ли е че това е ключето за алармата. Ако е така утре ще пробвам и аз да видим какво ста.
Не съм сигурен дали е за алармата. В темата за която съм дал линк колегите писаха , че е за нея ....... Утре ще проверя за дупка под волана....

danchev63
20-05-2012, 15:07
Преди малко пробвах чипчето. Като го поставих се оказа че няма как да стои в ключалката и пада. Натиснах малко за проба и чух от страната на предпазителите един лек звук " пи-пи" >Заключих колата и пробвах да отворя както и да я разклатя - никаква реакция. Пак сложих чипа и натиснах но нищо не се случи. Извадих го и пак го сложих с натискане и отново се чу "пи-пи" . Пробвах няколко пъти но освен лекия звуков сигнал нямаше никаква промяна в нищо. Явно не е за аларма а както ми бяха казали на мен е допълнителен ключ за имобилайзера - ако нямаш ключ с него или е повреден да можеш да си подкараш колата аварийно.
Ако при някой има някакъв друг ефект нека сподели.

qpwo
21-05-2012, 12:56
Преди малко пробвах чипчето. Като го поставих се оказа че няма как да стои в ключалката и пада. Натиснах малко за проба и чух от страната на предпазителите един лек звук " пи-пи" >Заключих колата и пробвах да отворя както и да я разклатя - никаква реакция. Пак сложих чипа и натиснах но нищо не се случи. Извадих го и пак го сложих с натискане и отново се чу "пи-пи" . Пробвах няколко пъти но освен лекия звуков сигнал нямаше никаква промяна в нищо. Явно не е за аларма а както ми бяха казали на мен е допълнителен ключ за имобилайзера - ако нямаш ключ с него или е повреден да можеш да си подкараш колата аварийно.
Ако при някой има някакъв друг ефект нека сподели.
Колега при теб къде се намира дупката за чипчето?

danchev63
22-05-2012, 09:21
Колега при теб къде се намира дупката за чипчето?

Ето две снимки. На едната как изглежда ключето, а на другата ключалката.

qpwo
23-05-2012, 16:57
Ето две снимки. На едната как изглежда ключето, а на другата ключалката.
Ееее, след 4 години и аз разбрах къде е дупката за това ключе- до бушоните като на колегата от горния пост. Мерси! Като мушна чипчето се чуват 4 бързи бипвания, като го мушна пак -нищо.Т.Е. единия път ги има - явно се включва нещо, втория път ги няма- явно се изключва.Не забелязвам да имам аларма или друга промяна...Явно наистина е за имобилайзер...

RASI
07-06-2012, 23:39
даите снимка да видя как изглежда алармата в багажника

ecotronic
08-06-2012, 12:58
даите снимка да видя как изглежда алармата в багажника


http://snimki.be//store/1/471339149477.jpg