PDA

View Full Version : Нова кола...



svrusev
09-06-2011, 18:46
Здравейте, колеги! Поради финансови затруднения мисля да заменя така скъпоцената за мен Алфа с нещо по-ефтино :heavy_cry: и май ще я заменя с VW искам ви мнението за Passat B5 1.9,Golf4 Golf3, но този път ще се спра на дизел!
__________________________________________________ ___
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 8.7 на 100

http://dobavi.info/cars/alfaromeo/m14563.gif (http://dobavi.info/cars/alfaromeo/)

nightroller
09-06-2011, 19:07
Здравейте, колеги! Поради финансови затруднения мисля да заменя така скъпоцената за мен Алфа с нещо по-ефтино :heavy_cry: и май ще я заменя с VW искам ви мнението за Passat B5 1.9,Golf4 Golf3, но този път ще се спра на дизел!
__________________________________________________ ___
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 8.7 на 100

http://dobavi.info/cars/alfaromeo/m14563.gif (http://dobavi.info/cars/alfaromeo/)

по-евтино в какъв смисъл ?

svrusev
09-06-2011, 19:10
Като части...
__________________________________________________ ____
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 8.7 на 100

http://dobavi.info/cars/alfaromeo/m14563.gif (http://dobavi.info/cars/alfaromeo/)

souze
09-06-2011, 19:12
Пасата е само с осем носача от пред, ти си прави сметка.....:bouncing_smiley:

nightroller
09-06-2011, 19:15
Като части...
__________________________________________________ ____
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 8.7 на 100

http://dobavi.info/cars/alfaromeo/m14563.gif (http://dobavi.info/cars/alfaromeo/)

всички модели, които си изредил са шумни, груби и харчат доста (сега някой хора ще ми опонират за TDI но е факт) иначе всички тези мотори имат един голям проблем, освен другите, пукат глави масово - не че е проблем да се кара така ама ;) да ти кажа по моето скромно мнение това положение е трудно по-добре търси начин да си правиш колата с хубави и не толкова скъпи части ...

svrusev
09-06-2011, 19:25
всички модели, които си изредил са шумни, груби и харчат доста (сега някой хора ще ми опонират за TDI но е факт) иначе всички тези мотори имат един голям проблем, освен другите, пукат глави масово - не че е проблем да се кара така ама ;) да ти кажа по моето скромно мнение това положение е трудно по-добре търси начин да си правиш колата с хубави и не толкова скъпи части ...

Хубави части и ниски цени звучи като + и - при алфа...евтините части са боклук, пък нямам пари за скъпи части...
____________________________________________ ___
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 8.7 на 100

Murderer
09-06-2011, 19:55
Колега,голяма грешка ще направиш,ако наистина си решил да смениш 166-ката за нещо толкова безлично и банално,като изброените по-горе марки коли...пък ако си мислиш че Пасатора е по-евтин като поддръжка,много си в заблуда,а пък за ГОУФ въобще не искам да коментирам,нищо общо с класата на алфа 166...е вярно,че алфата е малко по-деликатна за поддръжка кола,но пък е същото положението с по-деликатната дама-иска малко повече внимание и ресурс,но пък си струва на 100% всяко пени хвърлено по нея...ама ти си решаваш в крайна сметка ;-D

nightroller
09-06-2011, 20:07
[QUOTE=svrusev;898406]Хубави части и ниски цени звучи като + и - при алфа...евтините части са боклук, пък нямам пари за скъпи части...


Добре де какво толкова се е зачупило по Алфата ? има варианти всякакви зарови се във форума и чети има решение на всеки проблем ако няма ще измислим...
Алфата ако я продаваш ще я продадеш адски трудно а с парите за другата кола ще я направиш дотолкова доколкото да издържи поне още 5-6 години ... което е супер ... де да знам убеден съм, че така бих постъпил на твое място.

danchev63
09-06-2011, 20:29
Здравейте, колеги! Поради финансови затруднения мисля да заменя така скъпоцената за мен Алфа с нещо по-ефтино :heavy_cry: и май ще я заменя с VW искам ви мнението за Passat B5 1.9,Golf4 Golf3, но този път ще се спра на дизел!
__________________________________________________ ___
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 8.7 на 100

http://dobavi.info/cars/alfaromeo/m14563.gif (http://dobavi.info/cars/alfaromeo/)
Колегите съвсем вярно отбелязват, че може да се намерят части на прилични цени. Пък и много зависи наистина какво трябва да се ремонтира. Имаше една тема в която колега беше правил сравнение за стандартни разходи между нашата и фолксваген ако не се лъжа, че сега карам на спомен. Разликата беше нищожна примерноако за еднагодина на алфа 166 разхода е 5000 то на фолксвагена разхода е около 4000. Наблягам, че посочените цифри пиша по спомен и не претендирам за 100% вярност.
Ти сам решаваш но аз бих си стегнал алфата, а ако са повечко парите на етапи - освен ако не изисква ресурс от 5000 нагоре. Но тогава бих я бракувал и на части, а след това същата бих си купил.

adv_petrov
09-06-2011, 21:23
На 1во място, не си продавай новичката количка, ако я знаеш че не е чуплива. Не схващам колко голям ще е финансовия бонус след продажбата на 166 02' и закупуването на пасат Б5 запазеничък, но си намесил и голф 3. Pininfarina знае от 1ва ръка (хехе) че подържам (считай ремонтирам) 156 2.0 и Голф 3 GT. Финансовите ми впечатления за 2г. с 2те коли са че голфчето е по-некапризно,с по-евтини части, много от които могат да се вземат 2ра употреба под път и над път, гори по-малко и най-важното за мен, че е по-сгодно за работа - при двигателя можеш да бръкнеш отвсякъде. Миналия уикенд за 2 часа брат ми сам разпарчетоса цялото табло за да стигне до радиаторчето на парното, после пак така сам си го сглоби. Признавам че го продавам, но само щото си взех CLK кабрио, а не защото е кофти кола.
Ако на твое място можех да реализирам сериозна разлика в пари след продажбата на 166, щях да си взема Г3. Иначе не бих се занимавал - не вярвам Алфа 2002ра толкова пък много да се чупи. Мойта е с ГИ и дори не се оплаквам с разход.

endeavour
09-06-2011, 21:26
От доста наблюдения вече знам,че ако някой се е загледал в модел на ФВ, то положението е неспасяемо. Излишно е да се обяснява,че алфата 166 няма как да се сравни с пасатор,пък бил той 5,6 и т.н. Голфовете пък не си струват коментара. Общото мнение у нас е,че алфите са трошливи и с много скъпи части, а ФВ и Хауди са най-здравите кошници с чаркове за по 10-15 кинта. Върви обяснявай, че това време свърши с пасат 2 и хауди В4... Така че пожелавам на колегата да улучи дизел на ФВ, дето да не му е взето здравето и да си го кара със здраве!

Linkestis
09-06-2011, 21:27
Хммм на Алфата пък таблото не се сваля за радиатора и не отнема повече от час :)

code
09-06-2011, 22:02
Не знам за какви финансови затруднения говориш, колега, но самата смяна на автомобил е една голяма набутка. В края на краищата, хвърляй и една газ и тва е:gas:

lordliness
09-06-2011, 22:37
самата смяна на автомобил е една голяма набутка. и аз мисля така

svrusev
10-06-2011, 00:12
Колата се нуждае от 6000лв. :cry:
__________________________________________________ ___
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 8.7 на 100

thecleaner
10-06-2011, 02:17
Колата се нуждае от 6000лв. :cry:
__________________________________________________ ___
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 8.7 на 100

Ще и слагаш кованяци и ще турбинираш ли за тия пари :)

danchev63
10-06-2011, 07:45
Колата се нуждае от 6000лв. :cry:
__________________________________________________ ___
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 8.7 на 100
Леле колега, че тя направо за нова бе. Мойта я купих за толкова и само обслужване и направих. Я обясни какво се е развалило че иска толкова пари.

code
10-06-2011, 08:18
Колега, на 19години не пускай отчаяни теми, а сподели с нас кахърите си:hvala: Всички сме си блъскали яките кратуни доста повече от теб и ще дадем някой друг акъл ;)

syfer
10-06-2011, 08:42
Колата се нуждае от 6000лв. :cry:
__________________________________________________ ___
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 8.7 на 100

Колега от наблюденията ми на пазара без да съм разбирко относно части и ремонти смело мога да ти кажа, че ако колата ти има нужда от 6000 лв. за ремонт не знам за колко си мислиш, че ще я продадеш.Сметни си разходи за нотариус за новата барака обслужване, регистрация, Данък придобиване, и други първоначални разходи.Да не стане така наистина да дадеш същите пари.

Подкрепям колегите, че времето на евтините части приключи с Ауди Б4, за които и до днес имам приятели карат и са страшно доволни, така че според мен ако ще изкаш нещо евтино и кораво трябва да се спреш на по старичко.

Поздрави.

kiko73
10-06-2011, 09:47
Ако си търсиш еФтинджос возене по-нагоре от гоУф 3 не купувай. Ако се метнеш на този пасат тогава ще разбереш какво е скъпа поддръжка, не купувай и със SDI мотор `щото обслужването му (ремъци, ролки и т.н) е към 800 лв. със свестни части, което за 1,9 мотор е доста високо. Ауди Б4 също е добър вариант ама те вече са в графа "нЕма живи конструктори" и много трудно ще намериш някое да си заслужава.

svrusev
10-06-2011, 14:36
Леле колега, че тя направо за нова бе. Мойта я купих за толкова и само обслужване и направих. Я обясни какво се е развалило че иска толкова пари.

Гори ми 1л. масло на 1000км. казаха ми, че главата е износена и трябва и обработка и по-големи бутала,биели,сигменти,гарнитура и др.(3000лв). Нова хидравлична помпа 700лв. Ходовата част се разскърца и там нз колко точно пари ми трябват, абе груби сматки 5~6 бона немърдат :|
__________________________________________________ ____
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 8.7 на 100

http://dobavi.info/cars/alfaromeo/m14563.gif (http://dobavi.info/cars/alfaromeo/)

Кайо
10-06-2011, 16:05
Гори ми 1л. масло на 1000км. казаха ми, че главата е износена и трябва и обработка и по-големи бутала,биели,сигменти,гарнитура и др.(3000лв). Нова хидравлична помпа 700лв. Ходовата част се разскърца и там нз колко точно пари ми трябват, абе груби сматки 5~6 бона немърдат :|
__________________________________________________ ____
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 8.7 на 100

http://dobavi.info/cars/alfaromeo/m14563.gif (http://dobavi.info/cars/alfaromeo/)

3000 лева ми се виждат множко,що не я заведеш в някой форумен сервиз в София да я прегледат,а ако наистина е толкова плачевно състоянието на мотора за 700-1000 лева можеш да си намериш друг.
И какво ще дойде износена е главата?

svrusev
10-06-2011, 16:07
3000 лева ми се виждат множко,що не я заведеш в някой форумен сервиз в София да я прегледат,а ако наистина е толкова плачевно състоянието на мотора за 700-1000 лева можеш да си намериш друг.
И какво ще дойде износена е главата?

чесно казано и на мен не ми говори нищо...попринцип съм на "Вие" с ДВГ...

code
10-06-2011, 16:22
1л на 1000км - на 90% гумичките на клапаните са дали фира, това не е чак такъв ремонт, хидравличните помпи се правят, окачването също подлежи на "магарии" може и да се събереш в 1000-1200лв ;) За всичко има изписано много из форума.

souze
10-06-2011, 17:17
Като се замисля, евтин и здрав вариант, без да изневеряваш на марката е 164ка. Евтина ходова част, обслужването на мотора е масло и филтри, возията е убийствена, и така...На цената на голф 2-3 можеш да се возиш в истинска кола. За ваговете има много изписано, но според мен последния здрав и евтин ваг е произведен '94. Успех в начинанието, каквото и да е то!!!

fred
10-06-2011, 18:11
чесно казано и на мен не ми говори нищо...попринцип съм на "Вие" с ДВГ...

И аз ти препоръчвам да не взимаш решение на база местни майстори, които от алфи най вероятно не разбираш нищо.Прегледай колата във форумен сервиз.

TishO
10-06-2011, 18:27
Колега отиди във форумен сервиз може да се окаже нещо за 200лв. така без да знаеш се вкарваш в големи филми!!!

sheim
10-06-2011, 18:28
Колега отиди в някой форумен сервиз и след това поставяйте тиа тежки диагнози.

svrusev
10-06-2011, 18:37
Съжелявам,че не споменах по-рано, но колата съм я оставил в сервиза на Алфа Ромео Варна. При Вихрен.
__________________________________________________ ___
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 8.7 на 100

http://dobavi.info/cars/alfaromeo/m14563.gif (http://dobavi.info/cars/alfaromeo/)

Dob4i
10-06-2011, 20:32
На точното място си я оставил, момчето ги разбира много... Той ли ти каза, че такъв ремонт ти трябва и с тези цени ?

dilian alfa gtv
10-06-2011, 21:02
На точното място си я оставил, момчето ги разбира много... Той ли ти каза, че такъв ремонт ти трябва и с тези цени ?
Той ги разбира но просто сервиза работи само със оригинални части и труда за който вземат си е скъпичко -така че в друг сервиз може да мине и с половината пари да не кажа 1/3 от сумата,ако колегата се интересува ще го насоча.......
Сервиза е отремонтирал доста алфи включително си обслужвам и 159 -ката там както и в продължение на 4год ГТВ-то.

Dob4i
10-06-2011, 22:54
Той ги разбира но просто сервиза работи само със оригинални части и труда за който вземат си е скъпичко -така че в друг сервиз може да мине и с половината пари да не кажа 1/3 от сумата,ако колегата се интересува ще го насоча.......
Сервиза е отремонтирал доста алфи включително си обслужвам и 159 -ката там както и в продължение на 4год ГТВ-то.

Ясно ми е, точно това му обесних на лично съобщение. Исках да му кажа, че ако Вихрен му казал какъв му е проблема и от какъв ремонт има нужда едва ли ще е нещо друго. И аз ходя там ако имам проблем по нещо, освен от ремонти по окачването защото просто идва г/д двойно.

cassillas
10-06-2011, 22:57
Е тя като е за такъв ремонт колко пари ще и търсиш за продажба - 500лв? И после с тях ще си купиш нов голф тди и ще го обслужиш.

svrusev
10-06-2011, 23:51
Е тя като е за такъв ремонт колко пари ще и търсиш за продажба - 500лв? И после с тях ще си купиш нов голф тди и ще го обслужиш.

На части колега...

Кайо
10-06-2011, 23:58
На части колега...

На части колега колко време ще я продаваш,пак ти казвам а и други колеги ти го казаха,води да я видят в някой форумен сервиз,друг въпрос е ако по принцип искаш да я сменяш.

morfius
11-06-2011, 00:03
От Алфа на Голф... съжалявам ама е несериозно, имам си наследство 1 Голф 3, та изобщо не си го представям.
По-голям антипод на Алфа просто не съм успял да карам до сега, дори ладата от подписа ми беше по-удобна вътре от голфа... ама тя си има други кусури :)
Евтина поддръжка = кола преди 1998 година.
Една 155 / 164 дизел или със газова... и си ти.
А може и Ланча... по-голяма и по-луксозна кола от ФВ а по-евтина и като цена и като поддръжка (ако си говорим пак за нещо от преди 2000 година.

dilian alfa gtv
11-06-2011, 04:47
Ясно ми е, точно това му обесних на лично съобщение. Исках да му кажа, че ако Вихрен му казал какъв му е проблема и от какъв ремонт има нужда едва ли ще е нещо друго. И аз ходя там ако имам проблем по нещо, освен от ремонти по окачването защото просто идва г/д двойно.
Познавам ги да Вихрен е добър .......иван също ...съсед ми е познаваме се от деца там в сервиза му викат келеша .......момчето отпред в шоурума..........Светльо .....приятел ми е ......и така ,но цените и политиката на тоя загубен сервиз ги определя друг.
Вихрен иначе определено няма да тръгне да го лъже де.

svrusev
11-06-2011, 10:33
Познавам ги да Вихрен е добър .......иван също ...съсед ми е познаваме се от деца там в сервиза му викат келеша .......момчето отпред в шоурума..........Светльо .....приятел ми е ......и така ,но цените и политиката на тоя загубен сервиз ги определя друг.
Вихрен иначе определено няма да тръгне да го лъже де.

И аз забелязах, че е коректен, като почнаха да мерят пред мен налягането но цилиндрите, а и като извади свещите и като ми каза, нищо не са направили тия майстори...и като видях, че доста се разочарова като я видя така в недобро състояние ми стана ясно, че е съвестен! Но тези цени, които определят тия отгоре за мен са убийствени! Сега някой колеги ще кажат: Защо си я взел? Не аз а баща ми я взе! А и искам да направя рекламация на Шуменските "майсторе" от ss_express, които ме издръндиха 1500лв. за нищо!!!

badmadafaka
11-06-2011, 13:22
Споко, не си първия, няма да бъдеш и последния... И аз ревах преди време от "майстори" но си научих урока ;)
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48334

Jivko7777
12-06-2011, 00:50
Абе момче взимай един двигател 2 ръка за 500-600лв и си готов ;)

ReLeFNIQ
12-06-2011, 16:13
Абе колега в тоя сервиз верно много разбират обаче за наще стари бангии няма място там. И аз имах ремонт дето според тях трябваше да е 1000 лв.. Обаче благодарение на колегата Пининфарина(иво) ремонта ми струваше около 5-6 пъти по-малко .. как ти се струва. Взимай си колата от там носи я някъде по клубните сервизи, в алфа сервиза в Варна само за диагностика, просто не сме милионери да си поддържаме там колите... Точно твоя ремонт пък половината ТС -и от форума са го правили и смятам че до 1500 лв може да се събереш.. А ако си вземеш втора ръка двигател и случиш още по добре, но не се давай тай лесно..

Jivko7777
12-06-2011, 16:15
Мдааа взимай си колата по най-бързия начин ;) Гимички и сегменти и свиркаш ;)
500-600 лв ремонт на мотора ;) ето ти и тема - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=60861

Derry
12-06-2011, 22:45
svrusev, колега, млад си още и не си им свикнал на майсторите:). Официалните сервизи са си нещо скъпо, чети във форума има хора ще ти помогнат и няма да се отчайваш. Какви са тия скверни мисли у тебе да си взимаш голф III.

svrusev
12-06-2011, 23:18
Добре колеги от части ме навихте с тия форумни сервизи особенно с това 5~6 пъти по-евтино...така, значи кажете каде се намират тия форумни сервизи, щом е така мога да си позволя да отида на такъв сервиз.

sestrata_na_tonov
12-06-2011, 23:33
http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26
който си избереш;)

oTBpaTuTko
13-06-2011, 01:50
Вземи си нещо дизелово Opel Zafira, Astra или Fiat Punto :Р Не се преебавай само за тея 1000км разлика с цената на горивото и 200лв спестени от ремонти за 1година с кой знае каква кола само да е ефтина. И като се замислиш няма да спестиш пари от тези разходи.
Но ако нямаш пари, криза едно друго. Вземи си нещо 95,6 година и тънката :] удоволствието няма да е същото, но са ми казвали, че на 166 е по-скъпа поддръжката. Не е 155ца въпреки, че колегите с тези красавици ще кажат, че кефа и возията са по хубави :D

546
13-06-2011, 07:14
:bouncing_smiley: Няма кинти- решението е Алфа 127.Жалко, че не познавам човека който ги е поръчал,щях да го помоля да ти подари една -две бройки http://www.okatuning.com.ru/oka-w-alfa-.htm

ves_v8
15-06-2011, 12:43
Passat B5 си е една отлична машина, е все пак доколкото може да се каже за един VW. Пък и все пак не е толкова лигав като Алфата. Откакто се тървах от моята Алфа съм много добре, чесно казано. Харесват ми Алфите, ама да не е моя. А и все пак Италянската кола е за гледане, а немската е за много каране
P.S. сега само моля един по един като ме храните за тоя коментар :cheers:

morfius
15-06-2011, 12:51
Passat B5 си е една отлична машина, е все пак доколкото може да се каже за един VW. Пък и все пак не е толкова лигав като Алфата. Откакто се тървах от моята Алфа съм много добре, чесно казано. Харесват ми Алфите, ама да не е моя. А и все пак Италянската кола е за гледане, а немската е за много каране
P.S. сега само моля един по един като ме храните за тоя коментар :cheers:

Няма що да те храня, сам си се нахранил... понеже си имам колеги с такива пасати ... реват като заклани и те от хубавите ни пътища и горива. И разходите им са по-големи от тези по гледана 156 :)
Сега ако ще ги слагаш до 166 ... леко отиваш в друг клас.
Проумейте го... от къде 2000 г. вече няма такова значение марката, има значение годината и класа, но най-вече има значение поддръжката.

stelt
15-06-2011, 14:45
Passat B5 си е една отлична машина, е все пак доколкото може да се каже за един VW. Пък и все пак не е толкова лигав като Алфата. Откакто се тървах от моята Алфа съм много добре, чесно казано. Харесват ми Алфите, ама да не е моя. А и все пак Италянската кола е за гледане, а немската е за много каране
P.S. сега само моля един по един като ме храните за тоя коментар :cheers:

От подписа ти виждам, че си притежавал една 145 1.3.
Не мисля, че си имал голям допир с марката алфа ромео за да я определяш по такъв начин.

ves_v8
15-06-2011, 15:09
От подписа ти виждам, че си притежавал една 145 1.3.
Не мисля, че си имал голям допир с марката алфа ромео за да я определяш по такъв начин.
Така е, притежавал съм само 145, защото на мен тя най-много ми харесва. Обаче не е като да не съм се качвал в Алфи и съм видял доста. Всички по-популярни модели съм ги карал и съм се возил в тях, както и имам наблюдения за поддръжката. Просто разни хора, разни идеали, затова има и толкова мноооого различни марки и модели. Просто за България не е практично да имаш Алфа Ромео. Ни бензина, ни частите, ни пътищата са за Алфа.

mik mik
15-06-2011, 17:52
Така е, притежавал съм само 145, защото на мен тя най-много ми харесва. Обаче не е като да не съм се качвал в Алфи и съм видял доста. Всички по-популярни модели съм ги карал и съм се возил в тях, както и имам наблюдения за поддръжката. Просто разни хора, разни идеали, затова има и толкова мноооого различни марки и модели. Просто за България не е практично да имаш Алфа Ромео. Ни бензина, ни частите, ни пътищата са за Алфа.

Какво е практично да имаш тогава? Здрави обувки?

morfius
15-06-2011, 17:58
Какво е практично да имаш тогава? Здрави обувки?

Дачия Дъстър или Лада Нива :shutup: :biggrin1: :biggrin1: :biggrin1:

ves_v8
17-06-2011, 01:48
Дачия Дъстър или Лада Нива :shutup: :biggrin1: :biggrin1: :biggrin1:
не не не. тия не стават със сигурност, защото с тях не става да се мига с ксенончетата в лявата лента, че да сме по ефектни по улиците.
В София съм чувал хора да ми се подиграват на чисто-ново закупената кола, хора дето карат коли на по над 15 години дето струват колкото комплект лятни гуми :no:
А колегата дето пита за това какво е практично да се купи в България.....ми незнам. Май наистина чифт удобни обувки, поне за тях не трябва винетка за счупените улици

morfius
17-06-2011, 09:18
В София съм чувал хора да ми се подиграват на чисто-ново закупената кола, хора дето карат коли на по над 15 години дето струват колкото комплект лятни гуми :no:


Е това вече е рядко малоумие... новото си е ново винаги (стария лаф, че по-хубава от новата кола е само служебната сигурно всички го знаем).
Сега на някой даден модел или марка може да са му антипатични, неудобни или непрактични, но да се подиграваш на нов автомобил ... е нема такова деформирано от пишкомера мислене. :tv:

svrusev
17-06-2011, 13:06
Решено е колеги няма да се продава!!! Намерих си майстор,сдобих се и с пари!!! Та по новата тема колите след 2000, въпреки че карам такава не ми харесват, заради цялата тази електроника. Даде някои кабел накъсо и трябва да смъкваш цялото таблото...

renyx
17-06-2011, 21:04
Браво!Дано всичко се оправи.

svrusev
27-08-2011, 11:07
Добро утро! Преди седмица си взех колата и се радвам много! :tongue2:
Смениха следните неща:
- предни дискове
- накладки
- предни горни носачи
- задни амортисьори
- бутала
- сегменти
- термостат
- хидравлична помпа
Но! когато завивам или давам назад в леко свито положение се чува силно пукана...майстора каза, че било от накладките,били се намествали? не ми взучи много логично...

Deathriderr
27-08-2011, 13:27
Здравей, колко доло горе ти излезе ремонта?
П.П. И мойта тракаше, защото ми са беше откачил подкалника :) :) :), а назад се чува звук от накладките, не е пукане

svrusev
27-08-2011, 18:41
Всичко общо ми излезе 3800лв.

r.punto
27-08-2011, 22:59
Вземи си мондео 2 ..

koolio
28-08-2011, 10:32
Вземи си мондео 2 ..

Това в каква връзка беше всъщност?

Ранобудниче
28-08-2011, 10:49
Това в каква връзка беше всъщност?

Коле, по това време на денонощието всички дремем :)
Колегата вероятно не е видял, че момчето се е отказало да сменя автомобила си и е споделил свое мнение.

Дай го по-`лабаво - неделя е ;)

mirchozo
28-08-2011, 18:47
Интересно..., какво трябва да се намести на накладките? По-скоро е нещо като недонаместени пружини, щото гледам амортисьори са сменяни и ако не се окомплектова добре е възможно. Гледам и предни носачи са сменяни, я по-добре я огледай че да не са забвали нещо да стегнат, ей тъй просто за всеки случай и твое успокоение.