PDA

View Full Version : Проблем с въздуха влизащ в купето



ewm
15-06-2011, 01:50
Така колеги проблемът е следния , врътката за парното е на най студено , навънка като си искарам ръката си е хладно , но от духалките духа леко топъл въздух (това при загрял двигател) , така ли трябва да бъде или нещо не е в ред ?

badmadafaka
15-06-2011, 09:29
А като я навиеш на най-топло има ли промяна..? Да не би да е заседмала в някаква позиция клапата и да не обръща изобщо топло/студено... А климатика като пуснеш духа ли студено като е на "студено" врътката?

ewm
15-06-2011, 11:10
На най-топло си духа топло колега , с климатика си духа студено , но сякаш може и повече имам чувството ,че някаде се смесва малко топъл въздух с студения

_power_
15-06-2011, 11:43
На най-топло си духа топло колега , с климатика си духа студено , но сякаш може и повече имам чувството ,че някаде се смесва малко топъл въздух с студения
Ами принципно...няма къде да се смесва...
Сменял ли си филтъра на купето?
Ако не си намира се под дясната чистачка сваля се елементарно пластмасата покриваща филтъра.
Много от ГТВ-тата няма обаче дори кутията за филтъра липсва което е страно:big_whoops:

ewm
15-06-2011, 12:39
Смених го колега , дори климатика почна да духа по-добре след смяната , явно няма проблем с тоз въздух ми просто така си духа :)

BatVas
15-06-2011, 14:19
Aми загрява двигателя, коша е малък и ти го пускаш да вкарва въздух отвън, ама като се има впредвид от къде минава си се загрява от двигателя и ти влиза топъл въздух, като пуснеш климатика си е хладно, като усилиш на топло си е вече жега.
Говорил съм и с Дилян на неговото 2.0 е така също, на моето също е така и си влиза леко топъл въздух.

кучето
15-06-2011, 14:29
BATVAS е прав-просто си влиза малко топъл въздух...,но не чак да е като да ти е вкл. парното....!:thumbup:

oinotnA
15-06-2011, 18:01
BATVAS е прав-просто си влиза малко топъл въздух...,но не чак да е като да ти е вкл. парното....!:thumbup:

...и все пак навън е 25 и нагоре градуси вече,няма как да влиза студен въздух само на студено положение без копче за климатик...нали въздуха идва от вън,как да е хладен :)

ewm
16-06-2011, 01:16
Аз забравих да уточня ,че имах предвид за вечерен климат просто ми направи впечатление когато се качих от мойта кола в друга а там си духаше хладничко без климатик (хладно имам в предвид по хладно от мойта ) :)

dilian alfa gtv
16-06-2011, 14:28
На мойта си влизаше топъл въздух долу във краката ...колата беше фаза 2 ,проверявал съм всички клапи работят и лятото вечер във жегите примерно съм пускал климатика долу във краката ,защото иначе жега и най вече на градско,а всъщност не духа ,просто си влиза леко топъл въздух от към двигателя.

---------- Post added at 14:28 ---------- Previous post was at 14:24 ----------


Aми загрява двигателя, коша е малък и ти го пускаш да вкарва въздух отвън, ама като се има впредвид от къде минава си се загрява от двигателя и ти влиза топъл въздух, като пуснеш климатика си е хладно, като усилиш на топло си е вече жега.
Говорил съм и с Дилян на неговото 2.0 е така също, на моето също е така и си влиза леко топъл въздух.

На твойта се усети по същия начин топлината долу ,като работи колата на място преди да се качим към белмекен ,а и след това още по топло след отсечката във двете посоки,но принципно зимата не се усеща толкова това защото си идва добре тогава.

Magiosnika
16-06-2011, 14:45
Споко, и на мен винаги ми грее на краката. Лятото е доста кофти и не е за джапанки, че се лъзга:)

BatVas
16-06-2011, 15:12
Да точно така е - просто коша е много тесен и си влиза освен въздух отвън и въздух от двигателния отсег , който е стоплен от двигателя. Влиза вуздух - не духа! - ама лятото е кофти за краката :)
И моята е фаза 2 . Не знам при фейслифта дали е така - Бобо може да каже.

_power_
16-06-2011, 15:27
Да не би загряването да е от генерацията?
Аз за момента не съм го изпиал на краката си...но все пак я имам от скоро.

кучето
16-06-2011, 16:00
Е аз ви казах.На краката не съм усещал,но от горе от духалките влиза леко топъл въздух-нормално е!:grandpa:

Fear
16-06-2011, 16:24
И при мен го има това с топлия въздух, споко. Влиза и през духалките и откъм краката понякога. :)
Особено ако колата е загряла в задръстване и след това тръгне да се движи - тогава се усеща най-много.

Bobo
16-06-2011, 17:20
Да точно така е - просто коша е много тесен и си влиза освен въздух отвън и въздух от двигателния отсег , който е стоплен от двигателя. Влиза вуздух - не духа! - ама лятото е кофти за краката :)
И моята е фаза 2 . Не знам при фейслифта дали е така - Бобо може да каже.

Ми не знам васе мойта е все на климатик не съм гледал като е изключен кво духа ма е нормално да подуха топло и като охлади таблото да почне да духа с външната температура на изкл. клима ;)

badmadafaka
18-06-2011, 09:22
...мойта е все на климатик не съм гледал като е изключен кво духа...
+1 :ph34r: