PDA

View Full Version : Много въпроси относно GTV



IwaN
18-06-2011, 20:54
Като за начало здравейте на всички маниаци. Още ми е рано за кола, но не ми е рано да се оглеждам (малко остава). Голям фен съм на италианските автомобили и на спортния дизайн. Точно затова се насочих към GTV. Имам хиляди въпроси преди закупуване на колата и някои от тях може да ви се струват глупави, но се надявам да ми отговорите. Ще подредя въпросите с точки за да е по прегледно :)


Добър ли е 2.0 TS двигателя от '98г.?
Има ли някой такъв автомобил и колко му излиза годишно общо данъци и гражданска?
Колко гори г/д?
Скъпа ли е поддръжката?
Струва ли си ако си взема кола от '98 да я разглобя напълно, да я закърпя ако има нещо, да я пребоядисам цялата и да я сглобя наново, но с нова електроника (ако може да се поръча) и смяна на всички маркучета и допълнителни кабели, които вероятно са поизгорели за толкова години? Има ли сервиз в България, който може да ми извърши тази процедура и колко ще ми струва всичко - разглабяне, кърпене/пребоядисване, закупуване на нова електроника, подмяна на жички, маркучета и оплътнения и слабяне на всичко?
Също така могат ли в България да ми се монтират следните добавки - http://www.autodeltashop.com/product_info.php?cPath=30_85&products_id=418 и http://www.autodeltashop.com/product_info.php?cPath=30_85&products_id=417 и ако да - от кой сервиз, каква ще е цената?

Общо взето за това се сещам, ако ми дойде нещо друго на ума ще пиша в темата. Надявам се да не ме приемете с нападки и подигравки, но съм пълен новак. Ако може за сервизите да ми казвате нещо по-близо до Велико Търново (евентуално Русе, Плевен и т.н.). Благодаря на всички, обърнали ми внимание!

Magiosnika
18-06-2011, 21:54
1. Да, добър е.
2. Данък + гражданска = 500лв.
3. Гори 7+/13+
4. Да, скъпа е.
5. Не, не си струва.
6. Могат, виж "клубните" сервизи

Нещо обаче немога да схвана логиката от точка 5 и 6 - искаш да направиш колата със сума, 3-пъти по-голяма от цената на автомобила?

IwaN
18-06-2011, 22:02
Уф.. Сериозно са 500лв. пък и като сложиш винетка отива още. Те общо на двете семейни коли не са толкова, ама няма как - страст. Иначе за т.5 и т.6 искам да си направя колата да ми е кеф да си я карам с мноого години напред, дори и да си купя нова искам тази като знам, че всичко ѝ е наред и да си я запазя :innocent:

b_angelov
18-06-2011, 22:09
Добре дошъл, колега!

Magiosnika ти е отговорил много кратко, точно и ясно.

За по-подробна информация за разхода на този мотор, може да кликнеш на бензиновата иконка в подписа ми.
За ремонтите... там много зависи колко ще е изморен екземпляра, на който попаднеш. За пример може да видиш моя списък, който постоянно ъпдейтвам, има и снимки на повечето неща.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=3188&page=6
Разгледай и другите постове в темата с ремонти.
По т.5 е безсмислено да правиш каквото и да било. Ако нещо случайно даде фира - тогава ще го мислиш него. Не си заслужава тази скъпа интервенция.
Още по-малко, че ако колата не е удряна, почти няма шанс да е тръгнала ръжда от някъде. Това не е Опел. ;)

IwaN
18-06-2011, 22:20
Мерси, златен си! Явно ще се търси някоя форумна красавица, по възможност в бордо :) А мнението ти за визуалните ъпгрейди какво е?

Hipopotigar
18-06-2011, 22:41
Не разбирам сериозно, защо вземате точно тази кола и я преправяте. Преправяйте голфове.... сериозно сори за грубото мнение ама откачам някой като вземе да променя визията на GTV. Една от малкото коли направена да изглежда перфектно както си е. Вземай я прави я плащай и всичко, само изтъргни надписите Pininfarina, да не се върти в гроба горкия човек. :>

IwaN
18-06-2011, 22:47
Ами и на мен ми е много красива, но смятам, че ѝ липсва още маалко агресия във външния вид :) Иначе по въпроса за данъка за моята община ми излиза 165лв. и видях няколко оферти за гражданска около 200лв. Така че се надявам да се вмъкна в тези пари (около 360лв.) :)

code
18-06-2011, 22:56
Ами и на мен ми е много красива, но смятам, че ѝ липсва още маалко агресия във външния вид
По стечение на обстоятелствата доста съм карал GTV, не знам къде видя липса на агресия. С тая кола на всеки светофар някой се дразни с тебе. Това е доста показателно. :innocent:

Hipopotigar
18-06-2011, 23:00
И всички я заглеждат. А между другото и аз скоро го разбрах това. В различните общини различен данък... яко а :> Намерете логиката. Щом си решил между другото да дадеш толкова пари и да вложиш толкова труд, защо не вземеш направо V6 2л или ако искаш агресия направо ГОЛЕМИЯ БРАТ? :>

IwaN
18-06-2011, 23:24
За първа кола?! Смятам, че най-добре е да не много голям двигателя (не че 150 к.с. са малко). Иначе наистина колата е адската. За заглеждането също съм го забелязал. Не исках да кажа, че не е агресивна - напротив, но според мен с добавките е още по-добра :)

b_angelov
18-06-2011, 23:32
Мерси, златен си! Явно ще се търси някоя форумна красавица, по възможност в бордо :) А мнението ти за визуалните ъпгрейди какво е?

И аз съм си малко консерва. Никакви промени по оптиката.

_power_
19-06-2011, 00:16
И аз съм си малко консерва. Никакви промени по оптиката.
За мен лично и липсва или лип-а или спойлера който мяза малко на японска бегачка с него:innocent:
+ Поне джанти от фейс - лифта ...според мен джантите правят 50% от оптиката :)

Hipopotigar
19-06-2011, 01:10
За първа кола като цяло избягвай GTV :> Трябва да поогънеш някоя по-обикновена за 2-3 годинки иначе много ще патиш с тази. Не е кола за хора без опит.

_power_
19-06-2011, 01:38
За първа кола като цяло избягвай GTV :> Трябва да поогънеш някоя по-обикновена за 2-3 годинки иначе много ще патиш с тази. Не е кола за хора без опит.
Бих добавил...скъпа е за хора без опит :bad_evil:

b_angelov
19-06-2011, 07:54
И все пак имам приятел, който втората кола на която се е качвал да кара в живота си (след учебната) е ГТВ. Доста добре се справя и се е научил да я владее. Няма никакви инциденти, дори и леки за 2 години, откакто я притежава. А колата му.... много от нас в този раздел ще му завидят за нея (включително и аз).
Така че всичко е до човека. И все пак, ако има възможност - газ с на тати колата, че по-добре се свиква. :)

Magiosnika
19-06-2011, 12:20
Щом неможеш да отделиш повече от 360лв. за гражданска и данък, предвидил ли си още 500лв. за каско и още 500-1000 за първоначално обслужване?

Hipopotigar
19-06-2011, 13:43
Въпрос на талант. Просто щом ти е първа кола предполагам, че още не си вадиш доходите сам, така че ако смяташ да врънкаш вашите за пари, това не е колата. Вземи някоя и я огъни :>

IwaN
19-06-2011, 15:43
Щом неможеш да отделиш повече от 360лв. за гражданска и данък, предвидил ли си още 500лв. за каско и още 500-1000 за първоначално обслужване?
Ами попринцип данъците ще ми ги плаща поне 2 години бащата и затова се оглеждам да не са твърде много. Първоначалното обслужване го смятам към цената на колата :)


Въпрос на талант. Просто щом ти е първа кола предполагам, че още не си вадиш доходите сам, така че ако смяташ да врънкаш вашите за пари, това не е колата. Вземи някоя и я огъни :>
Е защо пък да не ме издържат (колата ми) една-две години (докато си намеря работа)? Пък и обясних, че GTV-то ми е влязло под кожата :)

Hipopotigar
19-06-2011, 16:12
Защото за 2 години с тази кола и неопитен шофьор, трябва да си приготвят между 5000 и 10000лв за разходи. Ако са готови да направят това давай.

IwaN
19-06-2011, 17:20
Може ли да ми обясниш малко по-подробно от къде ще дойдат тези разходи?

BatVas
19-06-2011, 17:41
Може ли да ми обясниш малко по-подробно от къде ще дойдат тези разходи?

750 първо обслужване, после 1000 по окачването , 2х 500 лева за гражданска и данък за две години (общо 1000) , второ обслужване след 10 хил км за още 200, Дискове и накладки още 400-500. Ако си направиш и каско. Минимум един комплект гуми 400 - 800 зависи какъв размер и марка гуми ще вземеш. Пълнене на климатика и други непредвидени. Това при положение, че всичко е наред по колата и си касметлия! СМЯТАЙ.

IwaN
19-06-2011, 17:53
Толкова пари за първо обслужване и окачване не мисля, че ще ми трябват, тъй като ще търся форумна :) Да приемем 500 за първо обслужване. Гражданската и данъка ги смятах към тази година са общо 360лв. + прегледа да са максимум 400лв. Второ облужване още 200лв. съм съгласен. Интересно ми е защо ще трябват да се сменят дискове и накладки? Каско мисля да не правя. За гумите си прав, но да речем, че са 500лв. Е до сега всичко без дискове, накладки, каско и непредвидени ситуации са 2000лв. :)

dilian alfa gtv
19-06-2011, 20:34
Толкова пари за първо обслужване и окачване не мисля, че ще ми трябват, тъй като ще търся форумна :) Да приемем 500 за първо обслужване. Гражданската и данъка ги смятах към тази година са общо 360лв. + прегледа да са максимум 400лв. Второ облужване още 200лв. съм съгласен. Интересно ми е защо ще трябват да се сменят дискове и накладки? Каско мисля да не правя. За гумите си прав, но да речем, че са 500лв. Е до сега всичко без дискове, накладки, каско и непредвидени ситуации са 2000лв. :)
За друго нямам време да напиша ,но ако караш тази кола без каско много ще сгрешиш:wallbash:

IwaN
19-06-2011, 21:32
ОК. Благодаря на всички за съветите и се извинявам за глупостите които съм писал. Темата може да се счита за приключена :) Ще пиша след време ако стана собственик на GTV (или евентуално 147). :)

Hipopotigar
19-06-2011, 21:33
Като за бензин въобще не стана дума даже :>>>

Magiosnika
19-06-2011, 21:47
Е за бензина нали му написах що-годе. А като дойде време колегата може да хвърли 1 око на моята красавица...

badmadafaka
19-06-2011, 23:17
Толкова пари за първо обслужване и окачване не мисля, че ще ми трябват, тъй като ще търся форумна :) Да приемем 500 за първо обслужване. Гражданската и данъка ги смятах към тази година са общо 360лв. + прегледа да са максимум 400лв. Второ облужване още 200лв. съм съгласен. Интересно ми е защо ще трябват да се сменят дискове и накладки? Каско мисля да не правя. За гумите си прав, но да речем, че са 500лв. Е до сега всичко без дискове, накладки, каско и непредвидени ситуации са 2000лв. :)
Самия факт, че така тънчиш сметките (не те упреквам, разбрах, че не изкарваш сам парите) показва, че това не е твоята кола, вЕрвай ми... Форумна, не-форумна, за да бъдат релните разходи колкото ги смяташ, трябва цената да е двойно по-висока от средното в момента за такава кола (демек пак ще ги дадеш тези пари)...
ПС: И на мен ми е влязъл GTR35 под кожата ама си трая... :yawn:

RoMeO_156_GTA
20-06-2011, 19:35
Не го упреквайте така момчето . Вероятно доста от нас са минали по този път . Напомня ми за първия път , когато исках да си купувам GTV с последните пари и не знаех нищо за модела . Викам си отначало , 12-13л градско не изглеждат толкова много на фона на градската ми малолитражка 8-9л . Данъка все някак ще го превъзмогна , ще гледам да си купя някоя читава , че да не правя ремонти . Да ама като нямаш стабилни и сигурни доходи всеки месец и не изглежда толкова лесно , колкото звучи :) Може вашите да не ги бърка колко дават , но ако спрат кранчето - ще трябва да гледаш красавицата пред блока :(
Извънредни разходи са например съединител с труд - 400 лв , акумулатор - 200 лв , дебитомер - 200 лв , свещи - 240 лв и куп други , все неща , които могат да се скапят всеки момент :) Въпрос на късмет или по-скоро на поддръжка от предишните собственици ( особено италианеца )

В Горна Оряховица се подвизава едно зелено GTV , за други не знам . Даже момчето май е от форума .
Иначе друго италианско в този клас , но със сравнително по-евтина поддържа - Фиат Купе 1.8 . Вече ти си правиш избора . Ако все пак се спреш на GTV - не се хвърляй на първото , а гледай нещо читаво , че има доста гробници на пазара . Пък ще чакаме да се похвалиш , да не забравиш ;)

badmadafaka
20-06-2011, 22:35
Иначе друго италианско в този клас , но със сравнително по-евтина поддържа - Фиат Купе 1.8
Ако си сядал (не говоря дори да ги караш) и в двете коли, ще знаеш, че няма нищо общо между фиат купе и ГТВ... Много хубава кола е фиата, няма спор, но просто не е като ГТВ, въпреки, че някакси напомня визуално ;)

RoMeO_156_GTA
20-06-2011, 22:46
Ако си сядал (не говоря дори да ги караш) и в двете коли, ще знаеш, че няма нищо общо между фиат купе и ГТВ... Много хубава кола е фиата, няма спор, но просто не е като ГТВ, въпреки, че някакси напомня визуално ;)
Да и знам , че няма нищо общо ;) А колегата май е виждал ГТВ само на снимка и търси да има визия . Да седне първо и да видим дали ще му хареса . ГТВ си е маниашка кола , но не всеки може да я възприеме като усещане след като седнеш зад волана :flirt: Точно това ме привлича в определени Алфи , самото усещане , сякаш там ти е мястото ;) Не може да се опише чувството . Чак сектантски прозвуча . Сравнено с нея , в Купето се чувстваш като турист :evil:

Един въпрос към собствениците на ГТВ - дългокраки какички събират ли се на задните седалки хаха :choice:

badmadafaka
20-06-2011, 23:10
Перфектно се събират дамските им чантички...

Hipopotigar
21-06-2011, 10:43
Малко е шокиращо в първия момент като седнеш и видиш колко малко е полето ти на зрение през стъклото и как не си виждаш предния капак, а не е като да съм нисък :>

badmadafaka
21-06-2011, 10:53
По-шокиращото е като разбереш в един момент, че настилката пред колата я виждаш под ъгъл, под който половината дупки не можеш да ги прецениш колко са дълбоки... :cry:

_power_
21-06-2011, 11:34
Шофьорската позиция в ГТВ наистина е удобна само за маймуна:bouncing_smiley: Аз също не съм нисък 186см съм и както каза бадмадафака ъгъла на полезрение е шокиращ:drinking:

Fear
21-06-2011, 13:50
Aз съм ниска маймуна (178см.) и си ми е идеално. :crazy:

Bobo
21-06-2011, 15:03
Aз съм ниска маймуна (178см.) и си ми е идеално. :crazy:

Аз съм 179 и според мен ГТВ е една от малкото алфи в която позицията на шофьора е като на истинските коли ;) Който може и знае как се кара ще ме разбере ;)

ПС> На 145-цата и преработих всичко за да постигна нормална позиция за каране и въпреки това пак не е добре колкото ГТВ ;) Да не забравяме че и типа на салона в ГТВ е важен за позицията на шофера :)

_power_
21-06-2011, 15:10
Аз съм 179 и според мен ГТВ е една от малкото алфи в която позицията на шофьора е като на истинските коли ;) Който може и знае как се кара ще ме разбере ;)

ПС> На 145-цата и преработих всичко за да постигна нормална позиция за каране и въпреки това пак не е добре колкото ГТВ ;) Да не забравяме че и типа на салона в ГТВ е важен за позицията на шофера :)
Tвойте седалки обаче мисля че имат повечко настройки, отколкото 1-ва фаза:paddle:

Bobo
21-06-2011, 15:11
Tвойте седалки обаче мисля че имат повечко настройки, отколкото 1-ва фаза:paddle:

Вярно е мърдат навсякъде и имат лумбална опора ;)

badmadafaka
21-06-2011, 15:14
ГТВ е една от малкото алфи в която позицията на шофьора е като на истинските коли ;)
True. Позицията на седене в повечето "екзотични" коли (Мазерати, Ферари и т.н.) е точно същата (тествано) :gay[1]:

IwaN
21-06-2011, 15:51
Не го упреквайте така момчето . Вероятно доста от нас са минали по този път . Напомня ми за първия път , когато исках да си купувам GTV с последните пари и не знаех нищо за модела . Викам си отначало , 12-13л градско не изглеждат толкова много на фона на градската ми малолитражка 8-9л . Данъка все някак ще го превъзмогна , ще гледам да си купя някоя читава , че да не правя ремонти . Да ама като нямаш стабилни и сигурни доходи всеки месец и не изглежда толкова лесно , колкото звучи :) Може вашите да не ги бърка колко дават , но ако спрат кранчето - ще трябва да гледаш красавицата пред блока :(
Извънредни разходи са например съединител с труд - 400 лв , акумулатор - 200 лв , дебитомер - 200 лв , свещи - 240 лв и куп други , все неща , които могат да се скапят всеки момент :) Въпрос на късмет или по-скоро на поддръжка от предишните собственици ( особено италианеца )

В Горна Оряховица се подвизава едно зелено GTV , за други не знам . Даже момчето май е от форума .
Иначе друго италианско в този клас , но със сравнително по-евтина поддържа - Фиат Купе 1.8 . Вече ти си правиш избора . Ако все пак се спреш на GTV - не се хвърляй на първото , а гледай нещо читаво , че има доста гробници на пазара . Пък ще чакаме да се похвалиш , да не забравиш ;)
Точно зеленото GTV всеки ден го заглеждам. Иначе офертата за Fiat Coupe отпада, защото братовчед ми има такъв и не искам да си вземам същата. Идеите ми са Alfa Romeo GTV, 147, Seat Leon или Renault Megane Coach, като с предимство са италианките. Друга италианка със същата визия (купе с 2/3 врати и сравнително ниска) не мога да се сетя. Ако имате идея казвайте. Мислех си и за 156 ама много голяма ми се вижда за първа кола. Иначе ако имах възможност въобще не се съмнявай, че щях да покарам GTV :)

injekciona
21-06-2011, 17:43
Карал съм 2-3 GTV-та на приятели и мога да кажа, че точно позицията на седене е единственото нещо, което ми ливсва в Coupe-то, спрямо GTV-то.

кучето
21-06-2011, 18:34
Да и знам , че няма нищо общо ;) А колегата май е виждал ГТВ само на снимка и търси да има визия . Да седне първо и да видим дали ще му хареса . ГТВ си е маниашка кола , но не всеки може да я възприеме като усещане след като седнеш зад волана :flirt: Точно това ме привлича в определени Алфи , самото усещане , сякаш там ти е мястото ;) Не може да се опише чувството . Чак сектантски прозвуча . Сравнено с нея , в Купето се чувстваш като турист :evil:

Един въпрос към собствениците на ГТВ - дългокраки какички събират ли се на задните седалки хаха :choice:
Събират се-колената малко на една страна и помощ с подаване на ръка при слизане...! ;) Въпросът е кой ще сяда отпред? ХАХАХА


Вярно е мърдат навсякъде и имат лумбална опора ;)
Айде бате BOBO се похвали с екстрите...!:cheers:
п.п.156 не е толкова голяма колкото ти изглежда!

RoMeO_156_GTA
21-06-2011, 20:00
Точно зеленото GTV всеки ден го заглеждам. Иначе офертата за Fiat Coupe отпада, защото братовчед ми има такъв и не искам да си вземам същата. Идеите ми са Alfa Romeo GTV, 147, Seat Leon или Renault Megane Coach, като с предимство са италианките. Друга италианка със същата визия (купе с 2/3 врати и сравнително ниска) не мога да се сетя. Ако имате идея казвайте. Мислех си и за 156 ама много голяма ми се вижда за първа кола. Иначе ако имах възможност въобще не се съмнявай, че щях да покарам GTV :)
Ясно защо искаш такъв модел - грабва окото определено :D Общо взето разума казва недей , а сърцето - давай смело :crazy: Братовчед ти да не се казва Добри , малко са Купетата в околията , GTV-тата също . Това им е чара също :) А 156 стана доста масова ... Поддръжката не се различава чак толкова фрапиращо , в единия случай (156) правиш скъпа предница , в другия - скъпа задница :mrgreen: Мегана малко не ми се вписва тук , въпреки че е по-добре от другите измислици Тигрици , Пуми ...


Събират се-колената малко на една страна и помощ с подаване на ръка при слизане...! ;) Въпросът е кой ще сяда отпред? ХАХАХА
Е че тази дългокраката отпред ако иска да доведе приятелки , няма да ги връщаме я :naughty:

П.с. Още съжелявам , че не влязох във вашия отбор с едно черно втора фаза с червен салон и червено табло :crazy: :wub:

Bobo
21-06-2011, 21:06
Е че тази дългокраката отпред ако иска да доведе приятелки , няма да ги връщаме я :naughty:

П.с. Още съжелявам , че не влязох във вашия отбор с едно черно втора фаза с червен салон и червено табло :crazy: :wub:

Тествано е една дългокрака отпред и една отзад с крачетата напреки си влиза перфектно ;)

IwaN
21-06-2011, 22:16
Братовчед ти да не се казва Добри , малко са Купетата в околията , GTV-тата също . Това им е чара също :)
Да, d0b0 :) Иначе GTV е адското и все пак съм си на мнение да си намеря такова. Но все пак първо да взема книжка. :crazy:

RoMeO_156_GTA
22-06-2011, 08:46
Да, d0b0 :) Иначе GTV е адското и все пак съм си на мнение да си намеря такова. Но все пак първо да взема книжка. :crazy:
Знаем се много добре с него ;) А докато вземеш книжка , може да си промениш мнението за кола . Времето ще покаже .


A aко спукаме гума какво правим? И спрейче не виждам :hehe:

Ще трябва да уплътним по някакъв начин времето , докато дойде пътна помощ :crazy:

Hipopotigar
22-06-2011, 15:08
И аз мога да порвърдя, че дългокраките трудно излизат от GTV-то, без да надраскат прага с токове! :>

Най-фрапиращо е не като не можеш да прецениш ъгала на дупката и дълбочината и, а секунда след това, като си удариш главата в тавана! :sad:

b_angelov
22-06-2011, 18:57
И аз мога да порвърдя, че дългокраките трудно излизат от GTV-то, без да надраскат прага с токове! :>


Ау, това за праговете ми е болна тема, заради тия с дългите кокили. Чудя се ако им играя една водна шкурка какво ще стане? Дали ще се заличат, или ще окендзам праговете още повече?

Bobo
22-06-2011, 19:02
Ау, това за праговете ми е болна тема, заради тия с дългите кокили. Чудя се ако им играя една водна шкурка какво ще стане? Дали ще се заличат, или ще окендзам праговете още повече?

Ще ги прецакаш - според мен след водната шкурка ще трябва някаква сериозна обработка с пластик иначе всичко друго няма да е устойчиво ;)

badmadafaka
22-06-2011, 23:20
Борко, гледай повече в това, дето ги дере праговете, отколкото в надраните прагове - това е най-добрия начин за оправянето ;)

dangubik
06-07-2011, 11:49
Пич аз също съм с ГТВ и ми е първата кола след учебната. Вече 2 год. и нещо я имам и да чукна на дърво всичко е ок. Купувай щом си намислил и да знаеш че винаги ще се набивасх на очи, без значение какво друго има движещо околу теб. Поздрави

Yoko
16-07-2011, 22:14
П.с. Още съжелявам , че не влязох във вашия отбор с едно черно втора фаза с червен салон и червено табло :crazy: :wub:[/QUOTE]


Ако говорим за същото......Аз го купих.....красавица. От София...Герена....и на мен ще ми е първа кола.

_power_
16-07-2011, 22:22
Снимки не е зле да качиш :hmm: да и се порадваме:clapping:

Yoko
16-07-2011, 22:29
---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 22:27 ----------


Снимки не е зле да качиш :hmm: да и се порадваме:clapping:

Още не съм си я прибрала вкъщи. Вчера я уговорих, в понеделник си я плащам и взимам. Още нямам снимки.

_power_
16-07-2011, 22:39
---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 22:27 ----------



Още не съм си я прибрала вкъщи. Вчера я уговорих, в понеделник си я плащам и взимам. Още нямам снимки.
Охо ти си ТЯ:offtopic: Успешна покупка ти пожелавам в понеделник.

Yoko
16-07-2011, 22:51
Охо ти си ТЯ:offtopic: Успешна покупка ти пожелавам в понеделник.


Мерси. А имайки предвид че съм ТЯ...ще си я пазя и няма да я ръчкам като идиот. Пък и нямам още опит...така чееее...

Perdaha
16-07-2011, 23:10
колежката ще се разхожда из София и ще събира погледи,поздрави за количката и да те слуша,само да си я търкаляш без особени грижи !!

Yoko
16-07-2011, 23:19
Изчетох какво ли не и общото мнение е ,че тази кола не е подходяща за първа кола. Предполагам че има нещо вярно, щом не 1 и 2-ма, а поне 10 души са дали това мнение, но си мисля, че има значение и как ще караш колата и, че си е до човека.

1 - не съм 20 годишно момче, което си мисли, че като кара със 120 в града е голям гъзар.
2 - за да се види колата гъзарщината е да се кара бавно... ;) (но не да перавиш задръстване естествено - това е дебилно бавно вече)
3 - мисля да запазя себе си, колата си и книжката си.

При положение, че не съм свикнала с нито една кола (освен с БМВ 5), мисля, че лесно ще свикна с Алфата.

Мнения???

_power_
17-07-2011, 00:42
Изчетох какво ли не и общото мнение е ,че тази кола не е подходяща за първа кола. Предполагам че има нещо вярно, щом не 1 и 2-ма, а поне 10 души са дали това мнение, но си мисля, че има значение и как ще караш колата и, че си е до човека.

1 - не съм 20 годишно момче, което си мисли, че като кара със 120 в града е голям гъзар.
2 - за да се види колата гъзарщината е да се кара бавно... ;) (но не да перавиш задръстване естествено - това е дебилно бавно вече)
3 - мисля да запазя себе си, колата си и книжката си.

При положение, че не съм свикнала с нито една кола (освен с БМВ 5), мисля, че лесно ще свикна с Алфата.

Мнения???
Много хубаво мислиш! мнение 2 пази картера и избягвай превземания на тротоари, картера е ниско:clapping:

mochko1
17-07-2011, 03:07
При GTV-то позицията на шофьора е ниска и видимостта е доста ограничена. Точно поради тази причина доста от колегите твърдят ,че това не кола за ученици (което си е истина) ,но всичко си идва с опита и навъртените километри ,а и шофирането е като правенето на деца ,ти може да внимаваш ,но другите не :grin: карай си колата с удоволствие и не си напрягай излишно. Честита да ти е и чакаме снимки :cheers:

RoMeO_156_GTA
17-07-2011, 10:37
Ако говорим за същото......Аз го купих.....красавица. От София...Герена....и на мен ще ми е първа кола.

Ето къде била , ако е същата - при колежката :D Честито да ти е и много да те радва ;-)
Подкрепям мнението на останалите да се пазиш от стърчащи шахти и всякакви подобни аномалии по пътя , че е ниско :? Добре разсъждаваш и щом си внимателна шофьорка , не пречи да бъде първа кола . Чакаме снимки :D

badmadafaka
17-07-2011, 12:47
1 - не съм 20 годишно момче, което си мисли, че като кара със 120 в града е голям гъзар.
2 - за да се види колата гъзарщината е да се кара бавно... ;) (но не да перавиш задръстване естествено - това е дебилно бавно вече)
3 - мисля да запазя себе си, колата си и книжката си.

При положение, че не съм свикнала с нито една кола (освен с БМВ 5), мисля, че лесно ще свикна с Алфата.

Мнения???
1. С тази кола ако върви както трябва да върви, дали караш със 100 или с 200 няма абсолютно никаква разлика в усещането ти (освен ако не са ти отворени прозорците) - не е лошо да гледаш по-често километража, особено на магистралата - сериозно... Съвсем реален шанс има да караш със 120 в града и да не усещаш, че караш с толкова.
2. "Всичко е въпрос на вкус", казало кучето и си облизало г.з... Покарай един месец редовно и пак сподели дали тази кола се кара бавно или бързо според теб.
3. Браво за мисленето, за съжаление не всичко зависи само от нас на пътя...
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=61819

За свикването с алфата - или ще свикнеш, или няма да свикнеш... Лошото е, че ако и свикнеш, всичко друго ще ти се струва пълен камион и дърво (не заради някакъв лукс а заради стила на каране на тази кола).

И последно:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=58194
Не, че темата е жива, ама все пак имайки предвид, че си жена, можеш да убедиш индиректно някой да отиде на среща...

От мен милиони безаварийни!

Yoko
17-07-2011, 13:15
Със сигурност ще я снимам да я видите. Червено и черно - невероятна комбинация. Относно картера - пича, който ми я продаде е сложил някаква предпазна пластина, за да се драска тя и да не се троши картера, но колата си е ниска - прави сте, и трябва да се внимава. На такава красота обаче не се отказва. Каквото е нужно, всичко ще правя за нея. Имам си доходи и съм преценила, че ще мога да и угаждам. Колата направо.... :pokey:

---------- Post added at 13:09 ---------- Previous post was at 12:55 ----------


1. С тази кола ако върви както трябва да върви, дали караш със 100 или с 200 няма абсолютно никаква разлика в усещането ти (освен ако не са ти отворени прозорците) - не е лошо да гледаш по-често километража, особено на магистралата - сериозно... Съвсем реален шанс има да караш със 120 в града и да не усещаш, че караш с толкова.
2. "Всичко е въпрос на вкус", казало кучето и си облизало г.з... Покарай един месец редовно и пак сподели дали тази кола се кара бавно или бързо според теб.
3. Браво за мисленето, за съжаление не всичко зависи само от нас на пътя...
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=61819

За свикването с алфата - или ще свикнеш, или няма да свикнеш... Лошото е, че ако и свикнеш, всичко друго ще ти се струва пълен камион и дърво (не заради някакъв лукс а заради стила на каране на тази кола).



уффф...това със скоростта е вярно - тотално не се усеща скоростта, но специално при Spider-a хубавото е, че е подсилена с метални дебели тръби в страничните врати (защото е кабрио) и това би трябвало да предпазва човека вътре (не че смятам да се удрям някъде, но това не си го избираш при грешка на друг)

Относно тези срещи - какво правите на тях??? Показвате си колите, обменяте опит и карате???

---------- Post added at 13:15 ---------- Previous post was at 13:09 ----------

Я кажете къде да и направя технически преглед, за да знам кво да сменям. 1 приятел ми даде телефон на някакъв Сашо, който се занимавал само с Алфи, но съм сигурна, че тук имате правилния човек.

mitkodpd
17-07-2011, 23:30
...Я кажете къде да и направя технически преглед, за да знам кво да сменям. 1 приятел ми даде телефон на някакъв Сашо, който се занимавал само с Алфи, но съм сигурна, че тук имате правилния човек.

разгледай подтемите в раздела и сама ще прецениш къде да си обслужиш колата: http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26 всъщност и тук има един сашо който само с алфи се занимава ;)

Yoko
18-07-2011, 00:19
разгледай подтемите в раздела и сама ще прецениш къде да си обслужиш колата: http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26 всъщност и тук има един сашо който само с алфи се занимава ;)


Намерих си от първия линк, който изчетох...ще се доверя на Румен, много ясно.

Много мерси.

bobi_kvo
18-07-2011, 09:05
колежке колата мн радва ....надявам се да те слуша много ..... а за останалото е ясно където и да минеш ..... :)

RoMeO_156_GTA
18-07-2011, 09:34
Намерих си от първия линк, който изчетох...ще се доверя на Румен, много ясно.

Много мерси.

Този Сашо , който споменаваш , вероятно е
Lisan Service . За него има доста противоречиви мнения .
От друга страна , Румен ще ти свърши работа ;) Има положителна репутация

bobi_kvo , красота :wub:

bobi_kvo
18-07-2011, 10:12
красота ...красота ...ама има много ^&#%&$* хора които се дразнят на подобна красота .... и ако тръгна да разказвам ....какво се случваще пред блока от ...доброжелатели .....2 разбивания .... драскане на боя .... гуми.... и .... а бе страшна работа добре че е каското и паркинга(вече) ....

IwaN
18-07-2011, 14:32
Все красиви Алфи, но аз съм харесал една друга комбинация - червена с бежов кожен салон. Класика си е просто :)

кучето
18-07-2011, 14:47
Честито за колата!Мога само да те поздравя за избора!Относно срещите-като се съберем(ако се съберем се хапва,пийва умерено и си говорим за всичко вкл. за готини мцки с готини коли... ;) ).А за картери,бордюри и т.н.,сега ти предстои да разбереш колко са лоши пътищата-много тръска.Мисля,че си се ориентирала правилно към бавното каране.И аз съм така и понякога колегите искрено се забавляват с това...
Още веднъж-честито и много км. кеф!

_power_
18-07-2011, 17:07
колежке колата мн радва ....надявам се да те слуша много ..... а за останалото е ясно където и да минеш ..... :)
Колега би ли снимал по детайлно алуминивата ''планка'' на прага? Ти ли си я купувал или пък си я правил...понеже не съм виждал до момента:boo:

bobi_kvo
18-07-2011, 17:09
така си беше :) ще видя дали имам някоя снимка ако не ще я снимам и ще я кача :)

digitalundgrd
18-07-2011, 21:31
Със сигурност ще я снимам да я видите. Червено и черно - невероятна комбинация.

Я кажете къде да и направя технически преглед, за да знам кво да сменям. 1 приятел ми даде телефон на някакъв Сашо, който се занимавал само с Алфи, но съм сигурна, че тук имате правилния човек.

Честито колата е страшна ;) Относно сервиза съм ти писал на лично :)

Успех с новата придобивка от тук на сетне :Lkingsmiley:

Yoko
18-07-2011, 22:54
Честито колата е страшна ;) Относно сервиза съм ти писал на лично :)

Успех с новата придобивка от тук на сетне :Lkingsmiley:

Мерси...прочетох го...даже ти върнах отговор, но ми изписа няква грешка, не бях сигурна дали го е изпратило и не писах пак.


Иначе....днес закупих колата, вече е на мое име. Утре само сменям талона и т.н. Веднага колата беше позната от мои хора...хахаха...беше смешно, защото единя вика " Я отвори капака! Аз лично съм и сменял на тази "еди кво си". Беше на този и онзи, била пазена от предишния човек..др-бр."
Сега е в един гараж за пълен поглед на нещата иииииииииииии......това е.

_power_
18-07-2011, 23:23
Мерси...прочетох го...даже ти върнах отговор, но ми изписа няква грешка, не бях сигурна дали го е изпратило и не писах пак.


Иначе....днес закупих колата, вече е на мое име. Утре само сменям талона и т.н. Веднага колата беше позната от мои хора...хахаха...беше смешно, защото единя вика " Я отвори капака! Аз лично съм и сменял на тази "еди кво си". Беше на този и онзи, била пазена от предишния човек..др-бр."
Сега е в един гараж за пълен поглед на нещата иииииииииииии......това е.
Дане си взела една с гърмяла пасажерска въздушна възглавница? зацена от 9000лв ?
Понеже се продаде днес едно кабрио черно с червена кожа 98-ма:smoke:

Yoko
18-07-2011, 23:30
Дане си взела една с гърмяла пасажерска въздушна възглавница? зацена от 9000лв ?
Понеже се продаде днес едно кабрио черно с червена кожа 98-ма:smoke:

Не! Но предполагам, че тази, която съм взела също ви е добре позната. Качила съм снимки в профила си.

_power_
18-07-2011, 23:35
Не! Но предполагам, че тази, която съм взела също ви е добре позната. Качила съм снимки в профила си.
Това е бившата вече на Магьосника ...форумна е:biggrin:
Честита да ти е вече съвсем офицялно! Идано да се засичаме из София:Lkingsmiley:

Yoko
18-07-2011, 23:49
Това е бившата вече на Магьосника ...форумна е:biggrin:
Честита да ти е вече съвсем офицялно! Идано да се засичаме из София:Lkingsmiley:

Интересното е, че я гледах в петък, харесах я, прибрах се и започнах да чета. Намерих профила на Магьосника случайно и прочетох драмите на колата за близките 3 години. След като я взех днес разбрах при кой е била преди Магьосника...и разбрах, че била бая пазена, ремонтирана и какво ли не. За сега има за поправка ел.стъкло, пълнене на климатик и смяна на гарнитура (на пръв поглед).

_power_
19-07-2011, 00:08
Интересното е, че я гледах в петък, харесах я, прибрах се и започнах да чета. Намерих профила на Магьосника случайно и прочетох драмите на колата за близките 3 години. След като я взех днес разбрах при кой е била преди Магьосника...и разбрах, че била бая пазена, ремонтирана и какво ли не. За сега има за поправка ел.стъкло, пълнене на климатик и смяна на гарнитура (на пръв поглед).
Коя гарнитура? И за ел стъклото много често дефектират бутоните...но могат да бъдат ремонтирани:biggrin:

Yoko
19-07-2011, 00:48
Коя гарнитура? И за ел стъклото много често дефектират бутоните...но могат да бъдат ремонтирани:biggrin:

По мотора има масло...от някъде, нещо...капе. Не знам какво трябва да бъде направено, но ще разбера.
Иначе за стъклото - лесна работа. Машинката се е развалила.

dilian alfa gtv
19-07-2011, 20:13
Не! Но предполагам, че тази, която съм взела също ви е добре позната. Качила съм снимки в профила си.

Тази кола е на magiosnika колега от форума.
Мойта кола е продадох на колежка ,от софия по точно село Волуяк и още се надявам да си направи регистрация тука за да си видя колата.

Yoko
19-07-2011, 21:28
Тази кола е на magiosnika колега от форума.
Мойта кола е продадох на колежка ,от софия по точно село Волуяк и още се надявам да си направи регистрация тука за да си видя колата.

Била си е от форума и си остава във форума. Само собственика е различен.

_power_
19-07-2011, 21:37
Била си е от форума и си остава във форума. Само собственика е различен.
И 100% по хубав:gayfight:

badmadafaka
19-07-2011, 21:37
То повечето си ме знаете, че съм хейтър ама какво като е "форумна, та форумна" - това значи, че..? Форумна, нефорумна - колата или става или не става. Или според вас във форума не влизат мърлячи, които си карат колите на уволнение..?
Няма никаква връзка с конкретната кола, просто ми е интересно какво си въобразявате като е "форумна", и какво си въобразявате ако е правена само във "форумни" сервизи..? :wink:
Ако искате елата, пред нас в момента има едно невероятно куве и не само, че е "форумно" ами е и "клубно" (смяааатай...) - продадено на първия, който предложи хубава "форумна" и "клубна" цена :gayfight:

_power_
19-07-2011, 21:52
То повечето си ме знаете, че съм хейтър ама какво като е "форумна, та форумна" - това значи, че..? Форумна, нефорумна - колата или става или не става. Или според вас във форума не влизат мърлячи, които си карат колите на уволнение..?
Няма никаква връзка с конкретната кола, просто ми е интересно какво си въобразявате като е "форумна", и какво си въобразявате ако е правена само във "форумни" сервизи..? :wink:
Ако искате елата, пред нас в момента има едно невероятно куве и не само, че е "форумно" ами е и "клубно" (смяааатай...) - продадено на първия, който предложи хубава "форумна" и "клубна" цена :gayfight:Съгласен съм с първата част от поста-ти:grin:
А за втората..ми краднииии:hump:

mitkodpd
19-07-2011, 22:04
Намерих си от първия линк, който изчетох...ще се доверя на Румен, много ясно.

Много мерси.

познат си поддържа колата при него и е много доволен, вярвам че няма да съжаляваш.
пс. червения момо салон е уникален :new_Eyecrazy:

dilian alfa gtv
19-07-2011, 22:52
Била си е от форума и си остава във форума. Само собственика е различен.
Точно да бившата кола на колегата.
Честито за придобивката и ти пожелавам да изпиташ всичко което може да ти предостави spidera

Yoko
20-07-2011, 17:07
То повечето си ме знаете, че съм хейтър ама какво като е "форумна, та форумна" - това значи, че..? Форумна, нефорумна - колата или става или не става. Или според вас във форума не влизат мърлячи, които си карат колите на уволнение..?
Няма никаква връзка с конкретната кола, просто ми е интересно какво си въобразявате като е "форумна", и какво си въобразявате ако е правена само във "форумни" сервизи..? :wink:
Ако искате елата, пред нас в момента има едно невероятно куве и не само, че е "форумно" ами е и "клубно" (смяааатай...) - продадено на първия, който предложи хубава "форумна" и "клубна" цена :gayfight:

Ехееее...Спокойно, badmadafaka ;). Това дали е форумна или не е, няма абсолютно никакво значение, но и никой не е казал, че има. Скачаш на думи, които никой не е казал. А това, че колата е била форумна и си оства форумна е ФАКТ, който няма нищо общо с качествата и слабите черти на колата.
:big_wink: Права ли съм?? Deam, I am!!!

badmadafaka
20-07-2011, 20:54
А с кое има общо факта, че една кола е "форумна"?

Yoko
20-07-2011, 21:36
А с кое има общо факта, че една кола е "форумна"?

хаха...с нищо...това просто е така и това не води към нещо друго.

badmadafaka
20-07-2011, 21:59
Ми нали и аз това казвам..? Само, че много хора, някой като пита за някоя обява дали става колата и са "ооо е как бе батее, тя тая форумна бе, ехехеееей..." :spoko:

RoMeO_156_GTA
20-07-2011, 22:19
"Форумна" може да се тълкува по много начини , като тази тема може да се разисква с дни ;) Преди време се считаше , че хората , които влизат по форумите / членовете на клуба са повече фенове от другите притежатели на дадения модел и при възникнал проблем - незабавно го отстраняват . Да , ама напоследък не е съвсем така . Виждал съм и прехвалени форумни коли (прехвалени форумни майстори също има) , които след продажбата си се чупят колкото тези нов внос , но има и случаи , когато е взета такава "форумна" кола и човека след това само сменя консумативи ;) Така че всичко е относително ! Накратко ето го предимството на "форумната" :

прибрах се и започнах да чета. Намерих профила на Магьосника случайно и прочетох драмите на колата за близките 3 години. След като я взех днес разбрах при кой е била преди Магьосника...и разбрах, че била бая пазена, ремонтирана и какво ли не. За сега има за поправка ел.стъкло, пълнене на климатик и смяна на гарнитура (на пръв поглед).

Иначе колата е много готина ;)

KoRny
21-07-2011, 13:28
Йоко,пожелавам ти хиляди,хиляди безаварийни,да ти носи пълна наслада още от първите крачки към колата и да ти дава муза за нови тракове :p

Yoko
21-07-2011, 16:05
Искам да питам някой със Spider...как е колата през зимата. Може ли въобще да се кара или си седи в гаража. Как понася влага и т.н. :prescription:

BatVas
21-07-2011, 16:39
Първо честито ! Аз съм фен на червената кожа в ГТВ/Спайдър :)
Може да се кара Спайдъра зимата, но трябва да нощува в гараж.

Yoko
21-07-2011, 16:58
Първо честито ! Аз съм фен на червената кожа в ГТВ/Спайдър :)
Може да се кара Спайдъра зимата, но трябва да нощува в гараж.

A като се образуват коловози от снега не закача ли??

RoMeO_156_GTA
21-07-2011, 18:04
Зимата ще си се кара като всеки нисък автомобил - на тръни :crazy: Но нали трябва да е забавно ... Ето една интересна тема с мнение на дългогодишен собственик на Спайдър , който напоследък май не пише вече :roll:
:arrow: ЦЪК (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=13278&highlight=%E7%E8%EC%E0%F2%E0)
По-скоро притесненията трябва да са ти за тавана , да не ледясва ... За другото не би трябвало да има проблем . Все пак знаеш ли с какво окачване си , дали спортно или стандартното и какъв размер джанти .

_power_
21-07-2011, 18:55
Зимата ще си се кара като всеки нисък автомобил - на тръни :crazy: Но нали трябва да е забавно ... Ето една интересна тема с мнение на дългогодишен собственик на Спайдър , който напоследък май не пише вече :roll:
:arrow: ЦЪК (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=13278&highlight=%E7%E8%EC%E0%F2%E0)
По-скоро притесненията трябва да са ти за тавана , да не ледясва ... За другото не би трябвало да има проблем . Все пак знаеш ли с какво окачване си , дали спортно или стандартното и какъв размер джанти .
За палатката има много добри импрегниращи сперйове и няма проблем при държане на вън:mobile: и без това 90% от кабриолетите в БГ са уличници:drunk:

dilian alfa gtv
21-07-2011, 21:31
A като се образуват коловози от снега не закача ли??
При наличието на хубави зимни гуми колата е много стабилна,но наистина е хубаво да нощува във гараж,защото сутрин като е замръзнала няма отваряне.
Като цяло не е за предпочитане да караш колата зимата ,защото при ледове и коловози за една зима ще останеш без задно окачване и ще се разхлопа цялата.

BatVas
22-07-2011, 10:51
Като цяло зимата я караш само в дни без много студове и снеговалежи, следиш прогнозата за времето. А за дните с много сняг и студ ползваш алтернативен автомобил, а ако няма такъв - такси. Това е по изгодния вариант. Ако пък те свари голям сняг на път просто много внимаваш и това е :)

Yoko
22-07-2011, 13:23
Ясно!!! Както и предполагах. За инпрегниращите спрейове е ясно....става и с глицерин и свинска мас, но при положение, че хората са си го измислили....

Спортно ми е окачването...гумите - 205/55/16 , което май не е стандартното. Мисля, че сега колата е по-висока с 1,5см.

Между другото... Спортното окачване има едни тампони, който дуржат колата много стегната...мисля да ги махна, за да се поотпусне малко и да вози мааалко по-меко. Какво мислите???

Иначе...имам и алтернативна кола за зимата...въпреки, че задно окачване е 200 лв до колкото чух, няма да го троша.

Относно зимните гуми - ТЪРСЯ СИ ЗИМНИ ГУМИ С ДЖАНТИ 4 БР.

badmadafaka
22-07-2011, 14:13
В общия случай, "спортното" окачване се състои от риплейсмънт на оригиналните компоненти (например пружини) с такива, които пасват на мястото на оригиналните но са с други характеристики (примерно за пружините - по-къс ход, по-голяма здравина, по-дебело стъбло, по-ниска при пълно разгъване и т.н.); по-хард спортните окачвания като койловъра например, включват замяна на група от компоненти с един нов (примерно махат се и амортисьорите и пружината и се заменя с едно нещо, което ги включва и двете неща в себе си), който дава възможности за разни настройки по твърдост, преместване на центъра на тежестта и т.н.
Но аз поне не знам да има вариант при който да има нещо допълнително, което ти спокойно да можеш да махнеш за да ти вози по-меко колата... :biggrin1: Hence, не пипай абсолютно нищо, най-добре... :stumm:

Hipopotigar
22-07-2011, 19:41
Ехе, къде това задно окачване за 200лв искам и аз! :>

Yoko
24-07-2011, 22:53
Ехе, къде това задно окачване за 200лв искам и аз! :>

Офф...добре де ;)...пълна смяна не знам колко струва, но за да си го пооправиш ще дадеш поне 500лв. Не в това е въпроса - то е ясно, че като се строши, колкото и да струва, ще си го оправиш, нали??? Няма да си оставиш колата да изгние.

Въпроса е да не си го строшиш заради снега...което беше първия ми въпрос. ЗИМАТА!!!

dilian alfa gtv
24-07-2011, 23:01
Офф...добре де ;)...пълна смяна не знам колко струва, но за да си го пооправиш ще дадеш поне 500лв. Не в това е въпроса - то е ясно, че като се строши, колкото и да струва, ще си го оправиш, нали??? Няма да си оставиш колата да изгние.

Въпроса е да не си го строшиш заради снега...което беше първия ми въпрос. ЗИМАТА!!!
Ако караш цяла зима без да се съобразяваш със прогнозата на времето както казва колегата,със сигурност ще се разбие задното окачване.............личен опит от първата зима със ГТВ -то, след това си направих окачването и продадох зимните гуми и така само на 17-ки -хване ли зима във гаража ,нямаш избор със летни гуми 17........!?