PDA

View Full Version : 1.6 бензин гърми като газова уредба ?!?



DeViL145
23-06-2011, 15:19
Здравейте,

от известно време го имам следният проблем:
Алфа 145 1.6 TS 2000 като е студена и подам газ между 1500 и 3000 оборота детонира във входящият колектор.

Какво е сменено с ново и работи (прегледано при Лисан):
- Дебитомер
- Сонда ламбда
- свещи (и осемте) със Денсо Иридиум
- въздушния фитър
- махнат катализатор

И продължава мамицата и!

Това е само по някой път. Някой път я паля и никакви грижи. Оставям я поне 30-35 секунди на място да позагрее малко от малко (доколкото четох някъде автоматичният смукач работи 30 секунди) и тогава потеглям но разлика никаква. Ако ще прави мизерии си ги прави и това е.
Като е студена м/у другото няма мощност в ниските обороти (особенно ако качвам нагорнище).
Някакви идеи какъв може да е проблема или поне какво да правя? На диагностика не дава никакви проблеми ама пък гърми като обикновенна нецентрована газова мамка и.
Коментари, предложения ако щете и налучквания от тип руска ролетка са добре дошли!

Мерси предварително

oem
23-06-2011, 16:29
Няма налучквания тука. Ясно е що гърми, но не е ясно кое е причинителя. Трябва диагностика. Качествена.

DeViL145
23-06-2011, 16:34
Колега мерси за отговора, но и аз се сещам за едно решение: нова кола. Гаранция проблеми няма да има...

Никой ли не е имал такъв проблем?

kolev
23-06-2011, 16:48
на инжекционите няма смукач. колата ти гърми от бедна смес, но както каза оем трябва на диагностика да се види защо се получава така. вижте и датчика за температура на двигателя за еку-то.

Satanism
23-06-2011, 18:16
Има ли шанс, да е от неточно зацепване?

DeViL145
23-06-2011, 18:19
Мерси за включването колега.
Забелязах че колата от известно време си и ръмжи доста повече от нормалното. Май няма да е зле да огледам тръбите до дросела да не са сцепени спукани някъде по трасето.
А за бедната смес - има ли възможност да е от инжектори? Но ми се струва че ако бяха те щеше да мирише постоянно...

П.С. За смукача е ясно че няма - то няма как да регулира съотношението въздух/гориво, въпроса беше че някъде Бобо беше споменал, че първите 30 секунди работи с много по-богата смес един вид като смукач. Или пак не съм внимавал в картинката :)

Satanism
23-06-2011, 18:32
Аз питах за ангренажа....ако някой не го е зацепил правилно, като си сменял ремъка...

abart_
23-06-2011, 20:26
.....
Забелязах че колата от известно време си и ръмжи доста повече от нормалното. Май няма да е зле да огледам тръбите до дросела да не са сцепени спукани някъде по трасето.....

Струва ми се ,че точно от тук трябва да почнеш ;)

Обстоен преглед на въздуховоди,разхлабени скоби и т.н....

niko.lidsi
23-06-2011, 22:29
колега много е важно дали е с обикновена газова или с газов инжекцион защото ако е обикновена газова мога да ти кажам на 100% че е от свещи или кабели или в най лошия случай бобина а на диагностика няма да се рабере ако е от свещ кабел или бобина просто нито една диагностика няма как да го засече и най добре като се кара една кола на газ е добре да се кара с еднополюсни свещи аз съм работил в газсервиз и съм вийдал секакви работи може също да е и от бедна смес както каза колегата такаче най лекия варянт е нови свещи и регулиране на газовата тва е спасението аз също карам 1.4 T.S. и съм патил а докато работех там имаше само една кола с газов инжекцион която гърмеше на газ беше един мерцедес ЦЛК200 136 к.с. и проблема беше бобина аз ти пожелавам успех с ремонта и дано съм ти бил от полза и гледай по ското да я правиш за да не цъвнеш смукателните колектори

Xtrime7
23-06-2011, 22:57
колега много е важно дали е с обикновена газова или с газов инжекцион защото ако е обикновена газова мога да ти кажам на 100% че е от свещи или кабели или в най лошия случай бобина а на диагностика няма да се рабере ако е от свещ кабел или бобина просто нито една диагностика няма как да го засече и най добре като се кара една кола на газ е добре да се кара с еднополюсни свещи аз съм работил в газсервиз и съм вийдал секакви работи може също да е и от бедна смес както каза колегата такаче най лекия варянт е нови свещи и регулиране на газовата тва е спасението аз също карам 1.4 T.S. и съм патил а докато работех там имаше само една кола с газов инжекцион която гърмеше на газ беше един мерцедес ЦЛК200 136 к.с. и проблема беше бобина аз ти пожелавам успех с ремонта и дано съм ти бил от полза и гледай по ското да я правиш за да не цъвнеш смукателните колектори

Колегата е написал че гьрми като с гаЗова уредба,а не че на гаЗ гьрми.

Иначе една диагностика придружена с малко ровичкане трябва да покаже кьде я боли.

niko.lidsi
24-06-2011, 00:50
Колегата е написал че гьрми като с гаЗова уредба,а не че на гаЗ гьрми.

Иначе една диагностика придружена с малко ровичкане трябва да покаже кьде я боли.
колега няма как да покаже ако некоя свещ не работи как требе още не е измислен такъв начин такаче каквато и диагностика да направиш няма да покаже аз съм работил в сервиз за газови и съм завършил автотранспортна техника и ти гарантирам че няма как да го покаже на никаква диагностика

kolev
24-06-2011, 10:31
виж сега, диагностиката не е само да закачиш колата към компютъра. бобините и свещите определено могат да се проверят.
аз обаче се обзалагам че колата по принцип няма мощност, а като е студена - съвсем.

Xtrime7
25-06-2011, 08:36
колега няма как да покаже ако некоя свещ не работи как требе още не е измислен такъв начин такаче каквато и диагностика да направиш няма да покаже аз съм работил в сервиз за газови и съм завършил автотранспортна техника и ти гарантирам че няма как да го покаже на никаква диагностика

А аЗ да те питам нещо.
За теб диагностика какво оЗначава,само Закачане на комп ли.

пп Колега,много бьрЗо пишеш чак истьрваш Завойчетата на иЗречението си.

pecata-33
26-06-2011, 21:10
Ами колеги ще ви кажа аз рядко пиша във форума повечето влизам в гълъбарските и рибарските но от време на време минавам и от тук моята кола също гърми всяка сутрин като я запаля (или всеки път когато е студен двигателя) .Колата ми е алфа 146/1,6/99год.с газ.инж.Просто от както съм я купил преди 3 год.все си гърми сменял съм бобина кабели и свещи 2-пъти ламбда сонда ама за съжаление чисто нова и пак не работи диагностики всякакви на едно место ми казаха че можело да е от дебитомера ама не били сигурни е сега и дебитомера ми изгоря ще го сменя и съм сигурен че пак ще гърми казаха ми в кичук париж в пловдив имало едно майна една алфа със същия проблем като моя я оправил за нува време някъв датчик и някви настройки ама аз много не можах да разбера точно но ще отскоча някой ден да видя дали ще може да оправи и моята че много се дразня

---------- Post added at 21:09 ---------- Previous post was at 21:06 ----------

Просто работата е мнго финна и проста по думите на моя приятел но никой не предполагал че от там идва проблема

---------- Post added at 21:10 ---------- Previous post was at 21:09 ----------

Скоро ще кача снимки на моята бегачка вкарал съм малко кожа по вратите и таблото и никак не е лошо

Mury
27-06-2011, 13:16
Тряба да се проверят доста неща,луфтове на свещи,дросел,дебитомер/отново/ и т.н.:waving::waving::waving::waving:

venci-aleks
27-06-2011, 14:10
При запалване и моята кола припукваше / не винаги / всичко се оправи след смяна на крайно гърне.

gogo79
27-06-2011, 20:05
При запалване и моята кола припукваше / не винаги / всичко се оправи след смяна на крайно гърне.
:shocked:При мен пък ми беше мека резервната гума в багажника,но като е напомпах и всичко се оправи...:rotfl:Майтапя се колега,но щом казваш,може и така да е.
Сега по темата:
Пробвай с друг дебитомер,само да видиш пак ли ще е така,че признаците много ми напомнят за гадния дебитомер/нищо че ти е нов/:grandpa:

DeViL145
11-07-2011, 17:50
Днес в сервиза се оказа че на свещите не е направен луфта. Иначе всичко е в норми.
Малко ламбда-та дава странни данни (над 1 волт) но другото е ОК.
Та сега ще видим как е и ще пиша след време, дали това ми е решило проблема, току виж някой колега има същите перипетии ;)