PDA

View Full Version : Защо вече не пишем (не ни е готино) във форума



nightroller
26-06-2011, 22:38
Защо вече не пишем във форума?!


Колеги защо всички приятели включително и аз не пишем вече тука ?!!


Защо не пишат - Ранобудниче, Вики, Мирела, Коки, Дани, Сапър, аз, Пропър, Търтей, Кукер (мина от "другата" страна), Танатос и др. ... я да видим :):)

tanatos
26-06-2011, 22:44
Защо вече не пишем във форума?!


Колеги защо всички приятели включително и аз не пишем вече тука ?!!


Защо не пишат - Ранобудниче, Вики, Мирела, Коки, Дани, Сапър, аз, Пропър, Търтей, Кукер (мина от "другата" страна) и др. ... я да видим :):)


Задаваш въпрос на които знаеш отговора.И Цецо (Фиоре) все по-малко пише и много други. Нещата следват своя естествен ход. Пък може и да е от сезона :):):) Скоро и аз ще мина на телефонно информиране :):)

vegatta
26-06-2011, 23:38
Задаваш въпрос на които знаеш отговора.И Цецо (Фиоре) все по-малко пише и много други. Нещата следват своя естествен ход. Пък може и да е от сезона :):):) Скоро и аз ще мина на телефонно информиране :):)
Щото ми писна от папагали
който си мислят че колите са им най най
но не осъзнават че са от същата марка и сме от един ОТБОР!



П.С.Поздрави на всички уважаващи марката!!!

alfatras
26-06-2011, 23:43
Не пишем щото няма смисъл!!!!Най много да ни баннат!

V@K@T@
27-06-2011, 05:31
Аз чета редовно обаче наистина много хора не пишат вече и малко или много ... мъртвило ... имал съм мнооого случаи в които да се занимавам по цял ден във форума щото има с кого да обсъждам споделям и т.н. сега най-вече чета

Perdaha
27-06-2011, 06:02
то даже бих допълнил,че и за четене има все по-малко-нормално като няма кой да пише!

acko88
27-06-2011, 09:50
Аз несъм споменат в първия пост,ама да се набутам :waving:
Атмосферата е неприятна,стойностните мнения ги няма,хората с който обичах да общувам и обсъждам също ги няма,форума остана просто един бизнес :punk:

marian
27-06-2011, 10:07
Това е началото на края,жалко но на там е тръгнал.

MUROMAN
27-06-2011, 12:24
Аз несъм споменат в първия пост,ама да се набутам :waving:
Атмосферата е неприятна,стойностните мнения ги няма,хората с който обичах да общувам и обсъждам също ги няма,форума остана просто един бизнес :punk:

Бизнес и глупаво съперничество на Сервизи и самоизтъкване на хора и колите им/мерене на ...../.
Вегата добре го е казъл.:waving:

nightroller
27-06-2011, 12:31
В много отношения сте прави всичките но какво да (и можем ли) да направим за да стане отново форума готино място и да си пишем пак тука. Искам да видя дали имаме желание да променим нещо, аз имам! Въпреки, че системата се разлага аз все пак желая да си пиша тука и да си лафя с приятелите ...

_power_
27-06-2011, 12:43
Аз съм потребител и алфист от скоро...
Но мога да ви кажа, че щом се стига до тема от подобен тип всичко значи е изгубено!
Подобни теми присъстваха преди околоо 5 години в друг автомобилен форум...и както казахте ценните спряха да пишат.
Форума остана, но не беше същото място:priest:

mihaeles
27-06-2011, 12:55
Фейсбук ли завладя потребителите или правилата тук станах повече от строги и хората избягаха :goodnight:
Не знам....лично аз преди година влизах всеки ден, сега в чата никой не влиза или ако влезе се оказва сам и си говори сам. Ровех и четях мноооооооооого теми, не съм била толкова активна в коментарите. Сега от време на време, поглеждам и старите теми и снимки и виждам промяната :priest: Мъчно ми е малко.

valjo
27-06-2011, 14:04
а ако пък вземете да погледнете от 2003та насам колко хора са спрели да пишат, охооо ...

това няма да се оправи, за всеки тоя форум остава в преставите или спомените му от някакъв период, в който му е било готино

тоя период е отминал, както за alfa milano, който от писалите в тая тема май никой вече не познава, но факт, няма го, а едно време беше много активен, така за Пламен (QV) , така за мен, така за всеки

форума се променя непрекъснато, и на всеки от нас започва да му се разминава със спомените или идеалните представи

но идват други, те минават през този цикъл и така до безкрай:)

приемето го философски :grandpa:

mihaeles
27-06-2011, 14:20
а ако пък вземете да погледнете от 2003та насам колко хора са спрели да пишат, охооо ...

това няма да се оправи, за всеки тоя форум остава в преставите или спомените му от някакъв период, в който му е било готино

тоя период е отминал, както за alfa milano, който от писалите в тая тема май никой вече не познава, но факт, няма го, а едно време беше много активен, така за Пламен (QV) , така за мен, така за всеки

форума се променя непрекъснато, и на всеки от нас започва да му се разминава със спомените или идеалните представи

но идват други, те минават през този цикъл и така до безкрай:)

приемето го философски :grandpa:


:clapping:

nightroller
27-06-2011, 14:42
а ако пък вземете да погледнете от 2003та насам колко хора са спрели да пишат, охооо ...

това няма да се оправи, за всеки тоя форум остава в преставите или спомените му от някакъв период, в който му е било готино

тоя период е отминал, както за alfa milano, който от писалите в тая тема май никой вече не познава, но факт, няма го, а едно време беше много активен, така за Пламен (QV) , така за мен, така за всеки

форума се променя непрекъснато, и на всеки от нас започва да му се разминава със спомените или идеалните представи

но идват други, те минават през този цикъл и така до безкрай:)

приемето го философски :grandpa:

Вальо, приятелю, точно ти като съсобственик на тоя форум би трябвало да знаеш или поне да предвидиш тия цикли :) виж си поста - цитирал си двама, аз цитирам доста повече отказали се ;) отчети негативната тенденция и реагирай адекватно...
В крайна сметка политиката на ръководене на форума е малко странна има ли смисъл основните "носители на влияние" да не присъстват тука ?! и кога ще се формират нови и какви ще бъдат те?! Ще има ли засилване на интереса към форума или не ?! и какъв ще бъде тоя интерес ?
Не забравяйте - форума може да е ваш но е направен около една марка с която имате общо дотолкова, доколкото сте и фенове - нищо повече .... и нищо по-малко :)

Speeder
27-06-2011, 14:46
Защо вече не пишем (не ни е готино) във форума

Защото:

1. Простотията навлиза навсякъде.
2. Алфа Ромео загива, вече не е нищо особено на фона на конкуренцията.
3. Няма много хора, които се интересуват от стари Алфи и си пиша сам :)
4. Хората нямат възможност да си купят нови модели, караме си старите, а на тях всичко си знаем и не става приказката.
5. Кавгите, хората с големи усти и нулево възпитание ме отблъскват.

Това е лично за мен.

MrX
27-06-2011, 15:42
Защо вече не пишем във форума?!


Колеги защо всички приятели включително и аз не пишем вече тука ?!!


Защо не пишат - Ранобудниче, Вики, Мирела, Коки, Дани, Сапър, аз, Пропър, Търтей, Кукер (мина от "другата" страна), Танатос и др. ... я да видим :):)

Ми явно изчерпахте всички разговорни( чат, че някои няма да ме разберат), политически и т.н. теми, все странни за форум на легендарна автомобилна марка. Не ме разбирай погрешно, уважавам повечето от изброените от теб, но честно писна ми влизайки във форума да заварвам лексикон, полемики относно политическа пристрастност, неграмотност, невежество, да изброявам ли още. Друга причина са лицемерие, надменност, високомерност, комплексарщина и т.н. Като оставим на страна виртуалното величие(а то си остава виртуално) остава много малка част от форума, която си заслужава да се чете.

code
27-06-2011, 16:01
Форума си е ок, аз нямам кой знае какви очаквания и затова не се разочаровам. ;) Някои очакват тук да са най-точните пичове и най-големите приятели дето ще им оправят колата за една бира, едва ли не "Един за всички, всички за един" :grin: В реалния живот, разбира се не е така . .

nightroller
27-06-2011, 16:26
Ми явно изчерпахте всички разговорни( чат, че някои няма да ме разберат), политически и т.н. теми, все странни за форум на легендарна автомобилна марка. Не ме разбирай погрешно, уважавам повечето от изброените от теб, но честно писна ми влизайки във форума да заварвам лексикон, полемики относно политическа пристрастност, неграмотност, невежество, да изброявам ли още. Друга причина са лицемерие, надменност, високомерност, комплексарщина и т.н. Като оставим на страна виртуалното величие(а то си остава виртуално) остава много малка част от форума, която си заслужава да се чете.

Иво, абсолютно си прав ... не е въпрос за приказките и другите лакардии те си имат раздел аз имам проблем с един раздел, който е бетер "общи приказки" ама не искам да намесвам имена на модератори че става лошо (знам го от опит) ...

---------- Post added at 16:26 ---------- Previous post was at 16:23 ----------


Защото:

1. Простотията навлиза навсякъде.
2. Алфа Ромео загива, вече не е нищо особено на фона на конкуренцията.
3. Няма много хора, които се интересуват от стари Алфи и си пиша сам :)
4. Хората нямат възможност да си купят нови модели, караме си старите, а на тях всичко си знаем и не става приказката.
5. Кавгите, хората с големи усти и нулево възпитание ме отблъскват.

Това е лично за мен.

1. Така е мен тва адски ме дразни
2. Загиването на марката няма нищо общо с развитието на форума - феновете сме си фенове.
3. аз се интересувам от стари алфи и съм на път да купя една но времената са тежки и сега не ми е приоритет - евала за ентусиазма лично към тебе - чета ти темата с удоволствие и не мисли, че съм само аз много я четът но няма какво да пишем :(
5. Думи нямам за тази точка ...

Speeder
27-06-2011, 16:37
Алфа умира, няма продажби, нямаме пари, няма много нови попълнения, няма нови теми за дискусия, говорим си все по-малко за Алфа Ромео.

Явно трябва да още да поевтинеят 159 и Мито.

П.П. За стари Алфи съм готов да помагам, с каквото мога, 24/7 :)

Mury
27-06-2011, 16:57
Алфа умира, няма продажби, нямаме пари, няма много нови попълнения, няма нови теми за дискусия, говорим си все по-малко за Алфа Ромео.

Явно трябва да още да поевтинеят 159 и Мито.

П.П. За стари Алфи съм готов да помагам, с каквото мога, 24/7 :)

Що бе Мите,всеки ден се появяват нови потребители със 156,та те станаха повече от Гоуфовете,няма как.Съгласен съм с доста от написаното от почти всички,най-вече Вальо о Иво,ма старите кучета знаят и разбират много добре ситуацията.Аз няма да пиша неща които се знаят от всички,отдавна се отказах от много неща в този форум,Вальо знае кога се отказах от модераторството,още тогава ми писна от нещата които изброявате сега.:priest::priest::priest::priest::priest:

П.С.Дори и в момента чета почти целодневно форума/когато нямам работа/и доколкото мога помагам,но на някои хора определено не бих дал помощта си,независимо за какво:waving::waving::waving::waving:

old alfist
27-06-2011, 17:04
Защо вече не пишем във форума?!


Колеги защо всички приятели включително и аз не пишем вече тука ?!!


Защо не пишат - Ранобудниче, Вики, Мирела, Коки, Дани, Сапър, аз, Пропър, Търтей, Кукер (мина от "другата" страна), Танатос и др. ... я да видим :):)

Може да си четат хората, но да не им се пише - няма нищо лошо.Ще дойде някакъв момент и така ще се разпишат, че не може да ги спре никой.

fiore
27-06-2011, 17:18
Фейсбук ли завладя потребителите или правилата тук станах повече от строги и хората избягаха :goodnight:
...

Правилата са доста либерални и дори разводнени, което позволява на модераторите да тълкуват както им е удобно. А и май прекалено много скандали и "ощипани моми" има, което отблъсква останалите.
Валери обаче е прав да се гледа философски на нещата. във всеки форум има такова "текучество" кофти е че новите които искат да станат звезди не са чак толкова ценни в коментарите си. Затова все по често според мен, когато става дума за съвет ще се виждат постове от рода"пиши ми на лични " или обади ми се по телефона" от хората които наистина могат да помогнат

Mury
27-06-2011, 17:21
Правилата са доста либерални и дори разводнени, което позволява на модераторите да тълкуват както им е удобно. А и май прекалено много скандали и "ощипани моми" има, което отблъсква останалите.
Валери обаче е прав да се гледа философски на нещата. във всеки форум има такова "текучество" кофти е че новите които искат да станат звезди не са чак толкова ценни в коментарите си. Затова все по често според мен, когато става дума за съвет ще се виждат постове от рода"пиши ми на лични " или обади ми се по телефона" от хората които наистина могат да помогнат

Дам тва е самата истина :punk::punk::punk:

bager
27-06-2011, 17:34
Форумът е тук и е такъв, какъвто го правим ние. Във всеки един момент от историята на който и да е форум, хората са тези които определят облика му, бил той истински или виртуален(форумът).
Човек не страда за мястото, човек страда за времето!

Дали разхождащите се днес туристи в Рим, си говорят за същите неща както древните ;) ?


http://www.faqs.org/photo-dict/photofiles/list/4474/5938Forum_Romanum.jpg

Abar7h
27-06-2011, 17:34
Аз пък се чуствам супер добре във форума, намирам всичко, каквото търся в него, и единственото нещо, което ме дразни е това, че при задаване на някакъв чисто технически въпрос не се отговаря с ясен и точен отговор, ами почват разни коментари, подмятания и ехидни забележки... Срамота е, че тва нещо доскоро го правеше самия Бобо. Като се абстрахираме от това обаче, мисля че си имаме много готин форум, а това че на някои хора не им харесва си е тяхна работа, все пак никой не ги задължава да пишат или да четат. Има и други форуми - бгмама, тийнпроблем... Ако очаквате някой да ви каже "о не, моля вА, върнете се!!!" няя как да стане...

nightroller
27-06-2011, 17:42
Бре, не очаквах толкова да се разпишете :)
Добре де, всички тези мнения не са ли показателни ?! значи форума се развива, запада, вече никой не пише нищо смислено ( и аз съм в тва число :( ) е добре де можем ли да променим нещо?!!
Пак питам!
Или се отказваме вкупом и просто си философстваме и гледаме философски ? и нито четем, нито пишем, нито ходим по срещи, нито ни пука за квото и да е ? хм?
Кво праиме пичове ?? Вальо, Мъри и Цецо ?

thecleaner
27-06-2011, 17:58
Бре, не очаквах толкова да се разпишете :)
Добре де, всички тези мнения не са ли показателни ?! значи форума се развива, запада, вече никой не пише нищо смислено ( и аз съм в тва число :( ) е добре де можем ли да променим нещо?!!
Пак питам!
Или се отказваме вкупом и просто си философстваме и гледаме философски ? и нито четем, нито пишем, нито ходим по срещи, нито ни пука за квото и да е ? хм?
Кво праиме пичове ?? Вальо, Мъри и Цецо ?

Тука се заражда неква Либиийска революция ли? С Кадафи шега не бива ей. :)
А относно писането и не писането, всеки си е възрастен човек с глава на раменете и ако го кефи пише, ако не го кефи си мрънка, чете си тайно и се самосъжалява.
Форума се напълни със собственици на возила които пускат теми за какво ли не, само не за Алфа Ромео, с ГоУфаджийски манталитет (само като нарицателно го ползвам), мод екипа на моменти си изпуска нервите, деленето на сервизи и гаражи също допринася за тягосната атмосвера, прогресивно манталитета на алфиста отива към селяндурщина и фактори милион които не са в плюс на селата организация.
На мен обаче си ми харесва.

ПС. А Пинки бе ще ви се разсърди че не го слагате в най новата група на "Ренегатите"

ne0
27-06-2011, 18:08
Чашата е на половина празна или пълна.

ЗА тия неща съм писал още преди 3 години и не веднъж и т.н. ама това си е естествено развитие....

НО ПЪК АЗ ВИЖДАМ В РАМКИТЕ НА ЕДИН МЕСЕЦ ДВЕ ПЕРФЕКТНИ МЕРОПРИЯТИЯ ОРГАНИЗИРАНИ ВЪВ ФОРУМА ... значи всичко е ок.....

А и не забравяйте, че живия контакт е най-важен!!!!

---------- Post added at 15:08 ---------- Previous post was at 15:06 ----------



Или се отказваме вкупом и просто си философстваме и гледаме философски ? и нито четем, нито пишем, нито ходим по срещи, нито ни пука за квото и да е ? хм?
Кво праиме пичове ?? Вальо, Мъри и Цецо ?

Тука некво масово самоубийство се заформя, бих платил да го гледам :)

thecleaner
27-06-2011, 18:27
....НО ПЪК АЗ ВИЖДАМ В РАМКИТЕ НА ЕДИН МЕСЕЦ ДВЕ ПЕРФЕКТНИ МЕРОПРИЯТИЯ ОРГАНИЗИРАНИ ВЪВ ФОРУМА ... значи всичко е ок.....


---------- Post added at 15:08 ---------- Previous post was at 15:06 ----------


Точно е там се вижда кой му пука за марката, участвал гледал се тая. А форума все пак е в помощ на идеята ;)

bager
27-06-2011, 18:31
Точно е там се вижда кой му пука за марката, участвал гледал се тая. А форума все пак е в помощ на идеята ;)

Мда, посещение на срещи и мероприятия си трябва. Както вече се каза "на живо" си е друго. Форума трябва да е продължение на приятелството и фенщината, а не основата.

nightroller
27-06-2011, 18:48
Мда, посещение на срещи и мероприятия си трябва. Както вече се каза "на живо" си е друго. Форума трябва да е продължение на приятелството и фенщината, а не основата.

Е тука ме хванахте наистина :( аз на мероприятия не ходя, нито имам възможност нито има смисъл за мен - колата ми не съм я взел за спорт щото е смешно да твърдя, че има каквото и да било спортно в поведението и ... Обаче не съм против срещите - ама единственото място за това сега е Толедо/Пипълс и ете тоя форум ... няколко пъти ходих на срещите на Ал. Невски но там се сбирахме по няколко човека и като бройка по-малко от тази в Пипълс...
Тъй че :) какво ми остава?!! - да опитам да ръчкам тука докато ме баннат перманентно или да си стоя и да чета форума докато изтъпея съвсем :):)

JORDI
27-06-2011, 20:27
Необмислени и несъвършенни административни правила!
Некомпетентни,противоречиви и надменни модератори!
Безкомпромисно отношение към всеки "инакомислещ"!
Липса на демократичност и свобода на словото и личното мнение!
...Мога да дам примери...колкото си искате от историята на този форум за да ви стане по-ясно защо ползвателите му не пишат в него! Така се отдръпнаха качествени хора, от които може да се научи много...затова и на мен ми писна да пиша и все по-рядко да чета или да влизам тук!:: Shutup:
П.С. Надявам се в тази тема да не се коментират мнения, а само да се дават нови такива! Иначе пак ще си играем на засегнати! :cheers:

nightroller
27-06-2011, 20:42
Необмислени и несъвършенни административни правила!
Некомпетентни,противоречиви и надменни модератори!
Безкомпромисно отношение към всеки "инакомислещ"!
Липса на демократичност и свобода на словото и личното мнение!
...Мога да дам примери...колкото си искате от историята на този форум за да ви стане по-ясно защо ползвателите му не пишат в него! Така се отдръпнаха качествени хора, от които може да се научи много...затова и на мен ми писна да пиша и все по-рядко да чета или да влизам тук!:: Shutup:
П.С. Надявам се в тази тема да не се коментират мнения, а само да се дават нови такива! Иначе пак ще си играем на засегнати! :cheers:

абсолютно вярно !!!! постепенно и все по-сериозно се доближаваме към истината ... аз ще добавя и - членски раздел превърнат в гробище от качествени но "убити" теми ...

old alfist
27-06-2011, 20:52
Правилата и модераторите могат да бъдат повод, а не причина за да не пишат така наречените качествени хора - просто не им е забавно и им е писнало да поучават, а може много да са им се дигнали акциите в собствените им очи и да смятат, че форума не е на тяхното ниво.

ФЕРАРИСТ
27-06-2011, 21:02
Пишем у форума, и ми е готино даже......:on_da_beach:

mboge
27-06-2011, 21:13
Май е време да дам някой лев на една врачка да развали черната магия на тоя форум , напоследък само ...... яд ме е :anarchy::doctor:

old alfist
27-06-2011, 22:38
Хайде сега пък магии - пишете си и се кефете. Според мен форумът не е място за личностна изява и избиване на комплекси.
Ако някой смята, че може да помогне с нещо да го прави без да търси изгода, независимо от вида/комерсиална или нематериална/ - просто ей-така.

Васил Петров
28-06-2011, 03:11
Пишем у форума, и ми е готино даже......:on_da_beach:

Подкрепям те с 2 ръце. :pizza:

svetlastf
28-06-2011, 09:20
Защо вече не пишем във форума?!


Колеги защо всички приятели включително и аз не пишем вече тука ?!!


Защо не пишат - Ранобудниче, Вики, Мирела, Коки, Дани, Сапър, аз, Пропър, Търтей, Кукер (мина от "другата" страна), Танатос и др. ... я да видим :):)

Защото вече сте одъртели и не ви се слушат дрънканиците на младежите :tooth:

kolev
28-06-2011, 11:08
Добре де, всички тези мнения не са ли показателни ?! значи форума се развива, запада, вече никой не пише нищо смислено
аз имам въпрос. кои са смислените теми по които трябва да пишем?

за сервизните писачи, за които тъжите, отговора на това защо не пишат е елементарен. когато ремонтите са им били хоби- са писали. в момента това им е бизнес и е съвсем нормално да не им се занимава с безплатни консултации в свободното им време. вие пишете ли във форуми по вашите професии ?

RUNNING WILD
28-06-2011, 12:03
А макя я па си пишем ама па нема нема и пъкне Старото Лисиче прийде от негде и ме сопре да не вляаам у форуму оти сам неграмотно,инак е убаво...ма па така сме навикнаале и така си прикааме.

Mury
28-06-2011, 12:08
аз имам въпрос. кои са смислените теми по които трябва да пишем?

за сервизните писачи, за които тъжите, отговора на това защо не пишат е елементарен. когато ремонтите са им били хоби- са писали. в момента това им е бизнес и е съвсем нормално да не им се занимава с безплатни консултации в свободното им време. вие пишете ли във форуми по вашите професии ?

Тук си много прав,но все пак има доста проблясъци :Tease::Tease::Tease::Tease: Съгласен съм и с твърдението за сбирките,но всеки сам си преценява дали има възможност да ги посещава,всичко е в зависимост от моментната ситуация,както казват хората всеки с проблемите си...............

bouncer
28-06-2011, 13:05
Добре де, как за почти 5 години от както имам регистрация в този форум нито веднъж не съм се карал с модератор, не съм наказван, не съм предупреждаван и не ми е станал по-тъп, скучен или гейски форума?!?! Въпрос на гледна точка явно.

digitalundgrd
28-06-2011, 13:10
Пишем у форума, и ми е готино даже......:on_da_beach:

+1

Иначе всеки има правото да си реши - да пише или да не пише във форума...За мен лично това не е проблем.

Ако имам нещо за споделяне, наложи ми се да поискам технически или друг вид съвет от някой знаещ и можещ, форума не е единственото място, където мога да получа отговор.

Хората отдавна са измислили телефона, скайп, а да не говорим, че с повечето съфорумци се виждаме лице в лице много често по сервизите ( просто да полафим ), трак, драг, Италфест и други мероприятия свързани с марката и въобще с автомобилите...

badmadafaka
28-06-2011, 13:54
А дали пък не е станало "фИешАн" просто да джиткаш из някой такъв форум без да имаш идея за какво изобщо е създаден той..? Като гледам най-много потребители ги интересуват неща, които НЕ са свързани с Алфа Ромео (скрииншота е отпреди 2 минути)... И този тип потребители като им писне или като изчетат всичко "актуално" във въпросния раздел, почват да вилнеят и в другите раздели и еб*ват майката на всичко смислено, техническо, свързано с темата на целия форум... :yawn:
А и нещата, които каза (а и тези които не каза) чистача за промяната на манталитета също не са далеч от истината за мен... Лека-полека от "колеги" собствениците на алфи се превръщат в хора тип "да бе, и ти караш като моЙта, ама моЙта (пишка) е по-гоУема"...

nightroller
28-06-2011, 19:22
тоя форум е място където можем да си говорим, споделяме впечатления и информация относно всякакви неща около марката на на автомобилите ни, съвети за посддържка, организиране на срещи и т.н. сега ще ви покажа какво се случва -

1. говорим и споделяме - да ама както си лафим и току вземе някой комплексар да се засегне гузен и негонен и дапочне да вие по тоя и по оня или пък мод, който не влиза във форума и няма представа от характера и изразните средства да почне да мета наказания и/или предупреждения наляво/надясно...

2. Съвети за поддържка - е тука е страшно - всеки знае всичко - мели, пише, кряка, вика, псува - тука модераторите ме "кефят" щото си траят яко а ако стане бая скандал се правят на ощипани моми ...

3. Организиране на срещи и др. - понеже никой от моите приятели не влиза вече тука се почва едно звънене и разпитване - абе кога ще е пролетния събор, ще има ли Италфест и кога, кво, къде - абе кво става бре хора ???

За тунинг и рацинг нема говоря щото ич не ме интересуват тези теми.

И така какво се получава клубалфаромео.ком - е едно безмислие, което няма нищо общо нито с клуба на Алфа Ромео нито с марката нито с нищо а се е превърнало в място за мерене на пишки и ташаци и за филосфстване ...
Нашия форум. дами и господа, е кенеф !!! спокойно може да го видите същия и под news.bg или на всеки един клюкарски електронен всекидневник... Това някой го наричат еволюция ...

Ако има хора, които мислят като мен моля да пишат тука, защото само ние сме тези, които определеме какво да бъде и как да се развива това място - въпрос на гражданска отговорна позиция на всеки от нас!!!

mitaka_cs
28-06-2011, 20:09
nightroller, вече няколко дена с половин уста се мъчиш да кажеш нещо и не ти се получва.
Без конкретни забележки, предложения и идеи нищо няма да промениш!
На кого обясняваш, че форумът е кенеф!? Ми той си е кенеф отдавна.
Кенеф е откакто в Общи приказки има 400 човека, а в раздели Алфа Ромео, Класически модели, 33, 164, GTV, 159, 166 и Тунинг проекти има ОБЩО 100 четящи!


Ако има хора, които мислят като мен моля да пишат тука, защото само ние сме тези, които определеме какво да бъде и как да се развива това място - въпрос на гражданска отговорна позиция на всеки от нас!!!

Това към спрелите да пишат "тия двамата, ония младите, Барбуков и Гошко-вратарчето" ли е адресирано!?

valjo
28-06-2011, 20:21
...
Или се отказваме вкупом и просто си философстваме и гледаме философски ? и нито четем, нито пишем, нито ходим по срещи, нито ни пука за квото и да е ? хм?
Кво праиме пичове ?? Вальо, Мъри и Цецо ?
виж как си си отговорил сам :)
а именно, чета което ми е интересно - клубния, 166, продава евентуално

пиша в теми които ме интересуват - пак там

и нямам никви грижи, останалото съм го написал в първия си пост

подходждам както code е казал - без очаквания - и така няма и как да се разочаровам:)

това е само един форум в последна сметка, не живота нито смисъла му :)

nightroller
28-06-2011, 20:28
виж как си си отговорил сам :)
а именно, чета което ми е интересно - клубния, 166, продава евентуално

пиша в теми които ме интересуват - пак там

и нямам никви грижи, останалото съм го написал в първия си пост

подходждам както code е казал - без очаквания - и така няма и как да се разочаровам:)

това е само един форум в последна сметка, не живота нито смисъла му :)

Вальо какво четеш в клубния? че и аз искам да чета ама сам знаеш че всяка инициатива бива убита там ... в 166 раздела какво четеш ? спам ? отдавна този раздел не е това, което беше и няма да бъде скоро - на тези, които колите им не че чупят не пишат щото ще ги налазят ония с големите тащаци и ще им кажат че тоя ФИАТ дето го карат не е кола и ако го имаш не си фен ;)

Вальо, крайно време е да се посъбудите малко това не може да продължава вечно -губите хора, ентусиазъм абе всичко ... айде сега ме наречи философ-идеалист ;)

---------- Post added at 20:28 ---------- Previous post was at 20:26 ----------

[QUOTE=mitaka_cs;905849]nightroller, вече няколко дена с половин уста се мъчиш да кажеш нещо и не ти се получва.
Без конкретни забележки, предложения и идеи нищо няма да промениш!
На кого обясняваш, че форумът е кенеф!? Ми той си е кенеф отдавна.
Кенеф е откакто в Общи приказки има 400 човека, а в раздели Алфа Ромео, Класически модели, 33, 164, GTV, 159, 166 и Тунинг проекти има ОБЩО 100 четящи!



Това към спрелите да пишат "тия двамата, ония младите, Барбуков и Гошко-вратарчето" ли е адресирано!?[/QUOT

абе къде е Токича?
какво става тука - ти казваш че форума е кенеф ли модераторе ??? а какво правиш ти за да не е кенеф :)
Аз с половин уста не говоря имам теза, ама ще я кажа като ви поядосам още малко ;) нищо лошо и нищо лично ей :):)

muchev
28-06-2011, 20:29
Не пропускам и ден да се поровя в любимия форум.
Мога да се определя като "потребител- консуматор", който предимно чете теми и мнения и рядко дава коментари, но заставам зад изказаните мнения, че форума става:

- все по скучен
-намаляват техническите теми
-липсват мнения на изброените хора, чийто отговори по проблеми четях с интерес
-увеличава се броя на сприхавите форумници
- темите с фукня кой колко пари е наринал по колите си
- пълна липса на грамотност на половината участници
- стремежа на някои да имат колкото се може повече мнения :screwy:...добре че се премахна рейтинга

mitaka_cs
28-06-2011, 21:01
абе къде е Токича?
какво става тука - ти казваш че форума е кенеф ли модераторе ??? ....

Харесва ми, че се държиш като администратор на Общи приказки и ще ти отговоря.

Токича е на едномесечна диета с БАНанова ракия.


И така какво се получава клубалфаромео.ком - е едно безмислие...
Нашия форум. дами и господа, е кенеф !!!

И да, кенеф е форумът начело с раздел Общи приказки (заради всичко, което не е свързано с Алфа Ромео).



а какво правиш ти за да не е кенеф :)
Аз с половин уста не говоря имам теза, ама ще я кажа като ви поядосам още малко ;)

Ще ти кажа какво правя за да не е кенеф, ама като ми мине, че много ме ядоса:yawn:

code
28-06-2011, 21:01
Общо взето тия дето реват от форума са най-големите кривундели. Някой, ако иска и мене може да сложи в това число, да има мир :tooth:

valjo
28-06-2011, 21:08
Вальо какво четеш в клубния?
единия пост на месец, повече ако са ще ми доде байгън:)


... в 166 раздела какво четеш ?
кога и къде ще има нова среща на 166 :)



Вальо, крайно време е да се посъбудите малко това не може да продължава вечно -губите хора, ентусиазъм абе всичко ... айде сега ме наречи философ-идеалист ;)
няма такова понятие като "губим хора"! това не е АД, и тука не сме по задължение, нито да гоним квоти или други ключови индикатори:) тук сме ДОБРОВОЛНО!!!

до-бро-вол-но

т.е. кефи те - пишеш; не те кефи - не го правиш

толкова е просто

nightroller
28-06-2011, 21:12
...


Ще ти кажа какво правя за да не е кенеф, ама като ми мине, че много ме ядоса:yawn:

не се ласкай нямам идея да ядосам тебе :):) даже не те познавам :)

---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 21:10 ----------


единия пост на месец, повече ако са ще ми доде байгън:)


кога и къде ще има нова среща на 166 :)


няма такова понятие като "губим хора"! това не е АД, и тука не сме по задължение, нито да гоним квоти или други ключови индикатори:) тук сме ДОБРОВОЛНО!!!

до-бро-вол-но

т.е. кефи те - пишеш; не те кефи - не го правиш

толкова е просто

не че не си прав де ...

pr_00f
28-06-2011, 21:17
@nightroller (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=4393)

Надявам се ще ми отговориш на 1 въпрос.
Понеже много го размахваш тук раздела за членове ( а повечето хора нямат достъп до него).
Та въпроса е колко смислени теми си пуснал там? Я да видим колко твой полезни инициативи са били убити.
Ще си позволя да те цитирам:
"че всяка инициатива бива убита там"

Сетих се за една, ама няма да я цитирам, че ще стане излагация , ама ако искаш може да я цитираш сам.


А от относно изказването, че форума е кенеф... какво харесва ли ти да ръчкаш в лайната че си още тук ?

Форума е такъв каквито са хората в него.
И ако очакваш че 20 човека модератори могат да променят манталитета и мисленето на 3000 ... май си се объркал.
Могат да дадат насока, могат да изгонят някой и друг и до там.

Та по този повод не мога да се сдържа да не задам втори въпрос - ТИ персонално какво си направил за този форум и да спреш превръщането му в кенеф?

Питам теб а не mitaka_cs, защото за него знам много добре.

nightroller
28-06-2011, 21:51
@nightroller (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=4393)

Надявам се ще ми отговориш на 1 въпрос.
Понеже много го размахваш тук раздела за членове ( а повечето хора нямат достъп до него).
Та въпроса е колко смислени теми си пуснал там? Я да видим колко твой полезни инициативи са били убити.
Ще си позволя да те цитирам:
"че всяка инициатива бива убита там"

Сетих се за една, ама няма да я цитирам, че ще стане излагация , ама ако искаш може да я цитираш сам.


А от относно изказването, че форума е кенеф... какво харесва ли ти да ръчкаш в лайната че си още тук ?

Форума е такъв каквито са хората в него.
И ако очакваш че 20 човека модератори могат да променят манталитета и мисленето на 3000 ... май си се объркал.
Могат да дадат насока, могат да изгонят някой и друг и до там.

Та по този повод не мога да се сдържа да не задам втори въпрос - ТИ персонално какво си направил за този форум и да спреш превръщането му в кенеф?

Питам теб а не mitaka_cs, защото за него знам много добре.

Пруфе, инициативата на Горица за изработката на клубни фланелки и всякакъв мерчъндайзинг на клуба аз я подкрепих и казах какво- че ще направя дизайн без да ми плащате макар и да съм професионалист и то добър такъв ... какво стана ? имаме ли клубно облекло и във какъв вид е ? Преди време казах на Фиоре, че не искам заплащане за визуалната комуникация на Италфеста за да провлача крак и други като мен да го правят без заплащане защото клуба нямаше пукната пара в касата.... В това си изразявам фенщината това мога, в това съм добър - това правя и ми доставя удовоствие да го правя но вече не - категорично не !!!
И какво става в клубния раздел предложих права за членовете на клуба във форума а ти и Морфиъз я заровихте в собствената си глина :) както сте свикнали :):) Между другото анкетата още е там и можеш да я видиш ;)

и на втория ти въпрос - имам специфичен хумор (тва не го крия) но винаги съм подкрепял хората с мнение и тези, които са имали какво да кажат всеки един път - всеки един и то знаеш ли защо - защото уважвах вас (без да ви познавам) уважавам тва място в интернет, уважавам и марката на която съм фен и ще продължавам да бъда !!!!

Проблема е, че скачате винаги на истинските фенове и хората, които имат желание да направят нещо - затва и ги губите в тва АД (б.пр.)
Аз не се боря за нищо, както съм и казвал след месец няма да имам време да пиша тука и едва ли ще ме интересува какво правите но ако мога да подобря нещо ще го правя докрай и с цялата енергия, която мога да отделя за да ви покажа в каква тиня сте затънали и продължавате да го правите ...


п.п. Пускам този пост нередактиран :)

---------- Post added at 21:51 ---------- Previous post was at 21:45 ----------

Моя проблем с този форум е че онази тема за която се запънах толкова и бях убеден, че онова момиче ни мета по джанките беше от убеждение, че съм прав и с описаното в поста преди този ...

ne0
29-06-2011, 00:51
Принципно не смятах да сипя и тук... мъ кът съ сетя от 5 години насам може би няма друг някой като мен да е пускал подобни теми и да се е мъчил да промени нещо... Естествено после ми дойде акъла и престанах да се занимавам..... ЕВОЛЮЦИЯ!

Не го знам Найтролера от кви убеждения ги върши тия неща, ма аз примерно ги правих от идеализъм... е файда няма и как да има като сме си у наща държава И ТУКА Е ТАКА!!! Вафла сред лайна сладкарница не прай.

Та няма прави в такива спорове или там както искате го наречете... няма и как да има.

Абе.... накратко

Умряла марка
Бедни хора
Тежко време


Скоро ме базикаха приятели: Абе Вие сте си супер на вашия сайт... (алфисти). Алфа Ромео пусне кола на 7-8 години, правите един тест и сте актуални :):):) още толкова

tokata_pz_flex
29-06-2011, 08:02
Пиша си ... и си чета . Самия факт , че в 08:00 чета и пиша е показателен . Като потребител на форума чета това което ми е интересно . Как да чета техническия , като нищо не разбирам ? Или раздела с класиките - еми чета , гледам снимки ... и до там . А и нещо не остава време за повече четене и писане :) По мероприятия ходя когато имам време ... дори и да не съм с Алфата , ходя заради хората . Поздрави на всички :)

badmadafaka
29-06-2011, 08:13
Умряла марка
Абе не, че искам да се заяждам, ама не мога да разбера - като гледам колата и екипа ти (и техните коли), си викам "Е тия са истински фенове", обаче като чета такива мнения (или като ги слушам), се чудя дали това са приказки на "фен", или караш такава кола някакси по неволя..?
Не ме разбирай погрешно, имам чувство за хумор и разбирам от самоирония, само дето не я намирам в такива изказвания... ;-)
Мисълта ми с това, което написах беше, че тоя форум изначално обединява хората, които са фенове и притежатели на тази марка коли (тия "голфаджии", за които някой беше писал, дето са си накупили 156-ци не ги броя, щото повече от половината съм почти сигурен, че няма да повторят да си купят нещо от марката) и ако даже по тази тема има разногласия (тоест ако ще почнем да плюем и марката освен всичко друго), направо да се разтурва цялата работа и организация според мен и форума да се форматира на най-low-възможния левъл... :bored:

ne0
29-06-2011, 08:47
Нека не задълбаваме в тая тема.... Искам да кажа че марката в настоящето е умряла. Което си е факт. Писал съм много по темата.

546
29-06-2011, 09:46
Не е умряла марката ,а просто следва естествения ход на глобализацията,колкото и да не ги разбирам тия термини тоя поне е ясен .Това ,че вероятно повечето съфорумци не са виждали на живо нищо по-старо от 75 не ги прави по-малко фенове и не приемам пренебрежителното отношение към "голфаджиите" на 20-25 години със 156-ци,или какво за да са истински алфисти трябва да купуват по-стари модели от преди ерата на Фиат ли.Какви стойностни постове очаквате от хора с професии далече от автомобилите в техническите раздели се чудя-например ,че на старото дизелче може да се сложи включвател на немския стартер от самара ли?Или как се защитава изгнила вече кола от последваща корозия ,като процедурата е извършена пред блока посредством дрелка с четка и някъв съмнителен грунд.Ясно е ,че има хора които извличат финансова изгода от писането тук,но ползата е и за останалите,щото в противен случай пазаруват квито намерят части , ходят по разни "Боянски" майстори и страдат жестоко.

old alfist
29-06-2011, 09:55
Нека не задълбаваме в тая тема.... Искам да кажа че марката в настоящето е умряла. Което си е факт. Писал съм много по темата.

Е, ми не е умряла марката - ей го вчера като си купувах акумулатор на 166-цата, докато го сменяха със стария, момчетата от сервизчето искрено се кефеха на колата и разпитваха за нея. Накрая единия каза, че била кола с излъчване.

ne0
29-06-2011, 10:06
Е, ми не е умряла марката - ей го вчера като си купувах акумулатор на 166-цата, докато го сменяха със стария, момчетата от сервизчето искрено се кефеха на колата и разпитваха за нея. Накрая единия каза, че била кола с излъчване.

Ако настоящето за теб е 1998 година - ок, аз всеки ден се мъча да живея в 2011 година. Явно всеки сам си ги разбира нещата.

old alfist
29-06-2011, 10:30
Ако настоящето за теб е 1998 година - ок, аз всеки ден се мъча да живея в 2011 година. Явно всеки сам си ги разбира нещата.

Просто живея в реалностите - истината се избистря във времето.

code
29-06-2011, 10:35
Аз пък умирам от кеф като видя една чисто нова черна Жужи тука из "Славейков" не знам какви умиргачки са ви патили :oops:

ne0
29-06-2011, 11:28
Аз пък умирам от кеф като видя една чисто нова черна Жужи тука из "Славейков" не знам какви умиргачки са ви патили :oops:

кажи честно, че още вярваш, че към момента има такава марка Алфа Ромео... и не са само емблеми???

bager
29-06-2011, 12:04
кажи честно, че още вярваш, че към момента има такава марка Алфа Ромео... и не са само емблеми???

Абе ти работа нямаш ли си, че само пишеш тук? :pokey:

Действителността е ясна на всички, мисля! Ама не ни се карат БМВ-та и това си е :) !

п.п.
Чакам обаждане!

546
29-06-2011, 12:07
Алфа Ромео си е Алфа Ромео,по-скоро фиатчетата станаха алфи в последните години.Едно време по-добрите фиати имаха надпис абарт,а сега не им е необходим, предстои и на други марки да влезнат в правилния път.;-)

ne0
29-06-2011, 12:21
Moля да не се отклоняваме от темата.

И МОЛЯ ВИ ФЕНОВЕ НА МАРКАТА ЧЕТЕТЕ И СЕ ЗАПОЗНАЙТЕ ПОНЕ ИСТОРИЯТА, ЧЕ Е СМЕШНО!!! - това е към 546

Багер- твоята Алфа се прави в "завод на алфа" ... така че споко.

nightroller
29-06-2011, 12:28
@nightroller (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=4393)

бла-бла-бла ...
Форума е такъв каквито са хората в него.
И ако очакваш че 20 човека модератори могат да променят манталитета и мисленето на 3000 ... май си се объркал.
Могат да дадат насока, могат да изгонят някой и друг и до там.

бля-бляяя ....

От цялото развитие на темата дотук стана ясно едно - модераторите нямат контрол над собствените си раздели,
с което прецакват форума и го правят неадекватен за нуждите на ползвателите му!

И така понеже темата, както винаги, отиде накъм реката искам като член на "Клуб Алфа Ромео България" и редовен позлвател на този форум, както и от гражданската си позиция предлагам:

Преразглеждането на състоянието на модераторския екип - от Глобалните модератори до тези на всеки един раздел - искам мониторизиране на работата им с цел някакъв контрол върху вземаните от тях решения.


Предлагам подмяна на абсолютно всички Глобални модератори, като им се отнеме правото за няколко години да нямат достъп до модераторския раздел и да не упражняват "длъжността" модератор в какъвто и да е вид!!!

Целта на това е форума да излезе от калта, да се обнови и да се затегне контрола над темите, както и над целия форум !!!

Отварям темата за дискусии отново :):)

546
29-06-2011, 12:47
Нео ,не се пали толкова ,шегувам се ,ако не си разбрал.Историята ме е научила че палачинката винаги има две страни и чат пат се обръща.И точно заради историята смятам ,че марката си се развива съвсем нормално.Алфа никога не е била Мерцедес,Порше или Мазерати,една подобна марка за която се сещам е Ягуар макар и по-скъпарска и в момента са в същата ситуация,така че няма какво толкова да се чудим и да спамим тук.

morfius
29-06-2011, 12:51
@nightroller

Опитай да си отговориш на простия въпрос - Who watches the watchmens?

Останалото, на теория работата на модератора не е да е пъдар, но често ни принуждават да ставаме такива.
Сменете пъдарите, това няма да промени нищо... докато се създава нужда от такива.

И какво ще затягаш на темите, при положение, че в момента масовия посетител на форума е технически неграмотен (да не говоря за езикова и културна грамотност), а грамотните вече са професионалисти.
Да закрием общите приказки и да дъним за всяко отклонение точки... не знам как ще съживи форума.

fiore
29-06-2011, 12:51
по принцип идеята е много ясна относно структурата и работата на форума-
Админи и УС на КАРБ
*
Глобални модератори
*
модератори на раздели
*
потребители

Форума има правилник. -Потребителите пишат като го спазват- модераторите на раздели следят за спазването му- глобалните модератори следят работата на модераторите на раздели - админите решават проблемите които не са в правата на глобалните модератори.

Админите и УС избират глобални модератори- глобалните модератори одобряват модераторите по раздели .


За голямо съжаление тази схема не се спазва- модераторите сами одобряват или не нови модератори, без това да им е в правата. Все едно работниците да назначават новите работници- Глобалните модератори често не отчитат несправянето на модераторите по раздели с ъс задачата, админите понякога прескачат всичко и налагат собствено мнение.
Всичко това води до хаос в ъв форума. Изпада се в лични спорове, обижда се, пускат се теми в неподходящи раздели и т.н и т.н. Това води до намаляване истинската полезност на форума. Ако се загледате ще видите че преобладаващата част от темите е в общи и подобни раздели.Тов а с а теми и дискусии които могат да се водят във който и да е форум. Истински поледзните теми се размиват. Това води до отлив на интерес.
Мен лично ме дразни че този хаос рефлектира върху КАРБ, макар Клуба да има много ограничени възможностиза влияние върху форума и съответно да не може да направи почти нищо по отношение на това което се случва във форума. Впечатлението обаче че форума е на КАРБ петни върху неговото име .
личното ми мнение че е необходимо запобване на спазване на йерархията и правилника във форума. Няма лошо да накажеш някой че не спазва правилника дори да ти е приятел. Напротив показва принципност. Модераторстването изисква разграничаване от емоциите.

mihaeles
29-06-2011, 12:58
Правилата са доста либерални и дори разводнени, което позволява на модераторите да тълкуват както им е удобно. А и май прекалено много скандали и "ощипани моми" има, което отблъсква останалите.
Валери обаче е прав да се гледа философски на нещата. във всеки форум има такова "текучество" кофти е че новите които искат да станат звезди не са чак толкова ценни в коментарите си. Затова все по често според мен, когато става дума за съвет ще се виждат постове от рода"пиши ми на лични " или обади ми се по телефона" от хората които наистина могат да помогнат
Прав си за това. Аз не съм от тези "ощипани моми" и нищо тук не ме отблъсква. Изчетох цялата тема, по-точно това, което не бях прочела. Не пиша много, не защото не влизам, а защото не чуствам нужда да ме четът, да направя впечатление, да споря за нещо точно тук. Намирам това, което ми трябва и излизам.


Необмислени и несъвършенни административни правила!
Некомпетентни,противоречиви и надменни модератори!
Безкомпромисно отношение към всеки "инакомислещ"!
Липса на демократичност и свобода на словото и личното мнение!
...Мога да дам примери...колкото си искате от историята на този форум за да ви стане по-ясно защо ползвателите му не пишат в него! Така се отдръпнаха качествени хора, от които може да се научи много...затова и на мен ми писна да пиша и все по-рядко да чета или да влизам тук!:: Shutup:
П.С. Надявам се в тази тема да не се коментират мнения, а само да се дават нови такива! Иначе пак ще си играем на засегнати! :cheers:

Давай примери колкото искаш....но за какво??? Защо тук се засягат хора и за какво се борят - винаги съм се питала. Модератори подбират кое да оставят, съответно подбират какво да прочета аз като обикновен потребител на този форум вече трета година, ако не се лъжа. Реално погледнато, ако те напсувам на улицата или ти покажа среден пръст, кой ще ми затрие "поста", кой ще ми каже дали е правилно или не. Дали е морално или културно. Това не мога да разбера тук. Общи приказки...а не можеш да си позволиш да кажеш каквото ти идва на уста или на пръсти. Много ме сърбят пръстите да напиша, това, което мисля...но няма да го направя. Нито съм засегната, нито ми пука, за тези които се засягат.
В крайна сметка това е форум и има правила, който не понася - да се изнася.
Спирам до тук.
п.с. Багодаря на всички, които са отговорни да го има този форум, защото без него нямаше в момента да карам старата баба Алфета и да се наслаждавам на звука на двигателя и. Много години ми е вярна и колкото и да ми е трудно, все още я карам.
Гледайте позитивно на нещата и се научете да извличате доброто от това! Дайте повечко любов, а не омраза и злоба, игнорирайте нападките тук...вредите на себе си.
Усмихнат ден на всички, чака ме много работа!

code
29-06-2011, 13:15
кажи честно, че още вярваш, че към момента има такава марка Алфа Ромео... и не са само емблеми???
Ами Нено то по тая логика всички с Аудита трябва да си направят сепуко, щото карат VW-та ..

:tongue:
Карал съм 159 и Мито и това са Алфи отвсякъде, отвън, отвътре и като ги караш, пък сега, че задните дискове са в джантите ще го преживеем някак си .. :crazy:

nightroller
29-06-2011, 13:16
@nightroller

Опитай да си отговориш на простия въпрос - Who watches the watchmens?

бля-бляяяа

Да закрием общите приказки и да дъним за всяко отклонение точки... не знам как ще съживи форума.

тва със закриването на раздела откъде го измисли? Морфиъз, много добре знаеш, че вследствие на влияния този форум е доведен до морален фалит. В членския те пуснах да трепеш теми тука обаче няма да го позволя защото гледат всички :)

morfius
29-06-2011, 13:26
Сега пък теми съм трепал, все едно имаме различен статут там... не се увличай ;-)

Просто ти дадох нещо да се замислиш... щом не желаеш, твоя воля.

А моралния фалит може да се избегне ако по-голямата част от потребителите просто спрат да приемат форума като място да се заяждат, доказват, печелят и т.н.
Просто е куриозно как се променят отношения в реална среща и тук.
Пък нека да е бля бля...

nightroller
29-06-2011, 14:02
Сега пък теми съм трепал, все едно имаме различен статут там... не се увличай ;-)

Просто ти дадох нещо да се замислиш... щом не желаеш, твоя воля.

А моралния фалит може да се избегне ако по-голямата част от потребителите просто спрат да приемат форума като място да се заяждат, доказват, печелят и т.н.
Просто е куриозно как се променят отношения в реална среща и тук.
Пък нека да е бля бля...

не ги трепеш а ги олигавяш - илюстративно - всичко започва като захапваш дъното на темата, както в този случай, и започваш да я лигавиш докато цялата тема плувне в слуз и се обезмисли :) чисто илюстративно ти го представих :)
И това е основен модераторски похват, който наблюдавам от доста време - много е елегантен ;) :):)

п.п. това нали няма да бъде окачествено като обсъждане стила и работа на модераторите, че вече имам едно такова предупреждение, да му се не знае и работата :D

mordohy
30-06-2011, 00:38
Я къде е бил купона!
Аз си пиша тука, щото имам някаква отговорност и ме кефи ФорУмо!
Всичко около нас е вълна!
Приливи-отливи, влиза-излиза...
Мда!
Много от истинските капацитети вече не пишат и то по съвсем битови причини!
Другите и да искат не могат, защото са се отделили от нас.
Сервизите ни пречели!?
Извинете, ама тия сервизи не могат да поемат и 2 процента от алфите дето се движат.
За какъв бизнес и интереси говориме!
Било тъпо по форума!?
Ами тъпо ще е!
Когато беше весело и модовете се пънеха да е така и щедро, но под лупа раздаваха много внимателно банани и караха хората да мислят, тогава пак имаше недоволни.
Сега модовете гледат само да не сгрешат и от там разделите стават поле за спам и словоблудствие!
Давам по ред!
Общ технически!
Нито една тема, която да е провокирала 20-30 страници!
145/6- Тонов отговаря като технически справочник, но го нямя живеца на Колев и Фаде!
155- тия там са си откаченяци и хич не ги боли, какво става у Форумо
156/47....166- сръб
166- покой!
Мултимедия- ако нещо не е достатъчно скъпо и престижно, Камен го чисти!
Така де!
Парата е важна!
Газовия!
Тука няма какво да се каже!
Роби въпреки всичко се справя!
За форума...
Басс да не се крие зад черния си ник и да се вземе в ръце като мод тука и да размаха тоягата!
Купува-продава!?
Содом и Гомор!
Ако някой има други претенции, да му ги обясня лично!
Раздела 33 / сюд / и спринт не се обсъжда по презумпция и поради потенциалната висока опастност!

nightroller
30-06-2011, 01:04
Я къде е бил купона!
Аз си пиша тука, щото имам някаква отговорност и ме кефи ФорУмо!
Всичко около нас е вълна!
Приливи-отливи, влиза-излиза...
Мда!
Много от истинските капацитети вече не пишат и то по съвсем битови причини!
Другите и да искат не могат, защото са се отделили от нас.
Сервизите ни пречели!?
Извинете, ама тия сервизи не могат да поемат и 2 процента от алфите дето се движат.
За какъв бизнес и интереси говориме!
Било тъпо по форума!?
Ами тъпо ще е!
Когато беше весело и модовете се пънеха да е така и щедро, но под лупа раздаваха много внимателно банани и караха хората да мислят, тогава пак имаше недоволни.
Сега модовете гледат само да не сгрешат и от там разделите стават поле за спам и словоблудствие!
Давам по ред!
Общ технически!
Нито една тема, която да е провокирала 20-30 страници!
145/6- Тонов отговаря като технически справочник, но го нямя живеца на Колев и Фаде!
155- тия там са си откаченяци и хич не ги боли, какво става у Форумо
156/47....166- сръб
166- покой!
Мултимедия- ако нещо не е достатъчно скъпо и престижно, Камен го чисти!
Така де!
Парата е важна!
Газовия!
Тука няма какво да се каже!
Роби въпреки всичко се справя!
За форума...
Басс да не се крие зад черния си ник и да се вземе в ръце като мод тука и да размаха тоягата!
Купува-продава!?
Содом и Гомор!
Ако някой има други претенции, да му ги обясня лично!
Раздела 33 / сюд / и спринт не се обсъжда по презумпция и поради потенциалната висока опастност!

От всички модове най-много уважавам Роби и Калин (Кукер) за другите само любов, както е в една по-горна тема :):)

mordohy
30-06-2011, 01:43
[QUOTE=nightroller;906442]От всички модове най-много уважавам Роби и Калин (Кукер) за другите само любов, както е в една по-горна тема :):)[/QUOTEИ
Има още два ентусиасти!
Тонов и моддратора ни Боби!
И двмата, пълни тъпанари!
Така де! само номален ще се занимава с нас!

pr_00f
30-06-2011, 09:33
Оспамихте дори и тази тема.
Браво момчета.

Ама нищо де той форума нали и без т'ва е кенеф.

viki
30-06-2011, 09:46
Боби,
моля те пий си хапчетата редовно!
Мордохай-тожеhttp://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/557763.gif
Мине се не мине време и се появява тема"колко е зле във форума":neutral:
'ми като е зле -бегом в някой друг форум,където ще бъдете оценени.Сигурно има форуми за ядрена физика (примерно),там нивото би трябвало да е високоhttp://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/863381.gifhttp://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/557763.gif
Всъщност ,каква е целта на темата?http://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/539368.gif
Питам,защото ако човек иска да помогне -не прави сценки и сапунки.Тук случаят явно не е такъв :crazy:



п.п.
не пиша напоследък,защото съм отпуска и не се задържам много пред компютъра http://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/425140.gif

nightroller
30-06-2011, 10:12
Боби,
моля те пий си хапчетата редовно!
Мордохай-тожеhttp://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/557763.gif
Мине се не мине време и се появява тема"колко е зле във форума":neutral:
'ми като е зле -бегом в някой друг форум,където ще бъдете оценени.Сигурно има форуми за ядрена физика (примерно),там нивото би трябвало да е високоhttp://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/863381.gifhttp://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/557763.gif
Всъщност ,каква е целта на темата?http://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/539368.gif
Питам,защото ако човек иска да помогне -не прави сценки и сапунки.Тук случаят явно не е такъв :crazy:



п.п.
не пиша напоследък,защото съм отпуска и не се задържам много пред компютъра http://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/425140.gif

Е Вики, тва от теб не го очаквах ...
Значи мине не мине време (според теб) и се появява тема като тази?! разликата е, че за първи път аз пускам такава ;) точно ти много добре знаеш с какъв ентусиазъм бях в тоя форум и в тоя клуб - айде сега ми кажи че трябва да се доказвам за нещо - за каквото и да било...
Иначе няма лошо, онова за хапчетата ще го пропусна :)

П.П. Абе хора защо никой от вас не разбира, че липсата на коректив води до затъпяване бре ???! Толкова ли ви е важен комунизма тука ? Кво ми скачате като тийнеджъри под напрежение - замислете се малко по-сериозно и погледнете отвъд първореакциите и малко по-позитивно и си задайте въпроса - аджеба Найтролера толко ли е тъп и комплексар че се излага да нарушава спокойствието на блатото - айде повечето от вас ме познават лично ... май обаче не съвсем :(

Най-интересното е че никой не все отношение по тезата поставена от мен в по-предишен пост ...

nightroller
30-06-2011, 10:49
Оспамихте дори и тази тема.
Браво момчета.

Ама нищо де той форума нали и без т'ва е кенеф.

Пруфе, много бих се радвал на адекватно и смислено отношение поне на един човек от вашия екип ...

kolev
30-06-2011, 10:58
...

абе квото и да си говорим, във вашия раздел е най-весело , нищо че малко се пише. винаги има какво да се види - я бутала я клапани :D :D :D
иначе аз не си падам по груповите изпълнения и срещите, обаче ме кефи да си пиша у форума и се радвам ако мога да помогна на някого. а и редовно някакви индивиди ме зариват на лични съобщения.

mordohy
30-06-2011, 11:32
Оспамихте дори и тази тема.
Браво момчета.

Ама нищо де той форума нали и без т'ва е кенеф.
Ами кенеф ще е, като някои решения се вземат след 21.30.
Тоест по ракиено време!
Иначе всичко си е наред!
Щом пишеме по тая тема, значи ни пука за идеята!
Вики, подготви се като се срещнем, да те нацелувам здраво!
Баси и жената!
Никога не мрънкаш!

CBET
30-06-2011, 18:28
Ей заради това:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=61321

П.П. Това е просто последният пример. Иначе мотиви има и още и още ...

Old Fox
30-06-2011, 18:47
Адекватно отношение срямо какво?
Чета аз ма ми се губи нишката.
На найтролера не му е готино да пише във форума. Оказва се че затова са виновни глобалните модове барар с всички останали модове. И за да му е готино отново дай да ги махнем? Схванал ли съм? Ма не знам каква да би могла да ми бъде адекватната реакция. Ми ако на някой друг му стане "неготино" с евентуалните нови модове?

П.П. А и кефи как намеси Вики в първи си пост, а после тя ти написа нещо много стойностно:

Питам,защото ако човек иска да помогне -не прави сценки и сапунки.
Евала вики. Понеже напоследък е модерно да се призовава към размисъл - то нека поразмислим върху горното.

old alfist
01-07-2011, 01:57
Не бъдете помияри, а бъдете пичове - обръщението ми е към потребителите, модераторите, знаещите и можещите.