PDA

View Full Version : Засмука въздух :)



dakata
28-06-2011, 23:30
Здравейте колеги.Моята скъпоценна таратайка смуче въздух от някъде в Неделя цял ден висях по нея ама не открих проблема,а най-гадно е,че чувам как поема въздух някъде около дросела,но не успях да открия "дупката".Ако някой от вас се е сблъсквал с този проблем МОЛЯ нека сподели,че вече ще полудея.Става въпрос за Алфата от подписа.Предварително ви благодаря!!!

leshoiad
29-06-2011, 06:25
Свали въздухопровода, който влиза в дросела и хубаво му огледай оребренията в ниската част..........

Ass
29-06-2011, 07:52
Свали въздухопровода, който влиза в дросела и хубаво му огледай оребренията в ниската част..........

Сигурен съм, че като го свали въобще няма да се наложи да се взира за да открие проблема!
Накъсват се тотално тия въздуховоди и това си е!

dakata
10-07-2011, 08:27
Въздуховода е като нов прегледах го обстойно,нема да е от него някъде около дросела се чува,че засмуква въздух,но немога да определя от къде точно.Пръсках и със "СТАРТ" спрей около мястото ако поеме от него да вдигне оборотите,направи го веднъж после пръсках 10 пъти на същото място и нищо не се случи:question: Или отвора от където поема въздух е много малък и от време на време се запушва,но от друга страна пък се чува много ясно,което ме навежда на мисълта,че все пак едва ли е незабележимо малък.:wallbash:

Tasho
10-07-2011, 19:00
И какво промени се работа на двигателя ли?В смисъл по какво установи,че имаш проблем,защото мисля,че е нормално откъм дросела да се чува подобен звук.На моята също е така.А ако имаш проблем с работата на двигателя тогава търси възможен "пробив".

leshoiad
12-07-2011, 06:51
Освен това, ако издиша би трябвало да мени оборотите тъй, като дебитомера се опитва да компенсира постоянно...........но това е догатка! Провери все пак и всмукателните съединения. И накрая, що не мръднеш до некой сервиз ;)

dakata
14-07-2011, 22:22
И какво промени се работа на двигателя ли?В смисъл по какво установи,че имаш проблем,защото мисля,че е нормално откъм дросела да се чува подобен звук.На моята също е така.А ако имаш проблем с работата на двигателя тогава търси възможен "пробив".

Ами колега,клати оборотите като луда от 250 до 1200,и освен нормалния звук който идва от към дросела се чува и това съскане за което говоря,и в даден момент явно дупката се запушва и двигателя започва да работи нормално.:gruebel:

---------- Post added at 22:22 ---------- Previous post was at 22:08 ----------


Освен това, ако издиша би трябвало да мени оборотите тъй, като дебитомера се опитва да компенсира постоянно...........но това е догатка! Провери все пак и всмукателните съединения. И накрая, що не мръднеш до некой сервиз ;)

Точно това прави....писах го в горния пост.Ходих при Бобо,за друг проблем и той го чу това съскане,но в момента пренасочвам всички финанси към организацията на сватбата която ми предстои след месец,а това постоянно клатене на оборотите супер ме дразни та реших да се справя сам с проблема ако е възможно :smile: Ако ли не при Бобо и..... :)