PDA

View Full Version : Оригинална боя във флакон спрей



Vins
30-06-2011, 10:51
Колеги, знаете ли да продават някъде тонирана боя за най-масовите цветове италианки във флакон. Примерно съм виждал в СФА спрейове с най-масовите цветове за техните модели.
На мен ми трябва grigio affrica 650/A

kolev
30-06-2011, 11:03
има бояджии които могат да ти докарат точно твоя цвят и да ти напълнят флакон.

starata alfa
30-06-2011, 11:26
в павлово на пушкин и околовръстното съм виждал надпис че пълнят боя в спрей

cassillas
30-06-2011, 11:56
Има такива и по ул.Цар Симеон ,а също знам и в Горубляне. Преди година си правих към 23лв струваше като това е цена за флакон боя + флакон лак.

badmadafaka
30-06-2011, 13:18
Не само по номер, ами могат да ти я тонират по самата кола за да няма разлика от това, че другата боя е изсветляла/изтрита... Можеш да питаш на всяко място където тонират автобои дали правят спрейове, има много такива места все из центъра на София.

oem
30-06-2011, 13:34
Спрея не може да направи такова разпрашаване както пистолета. И да го докарат на цвят ще стане на петна като се пръсне. Така ми обесняваха когато аз исках да ми пълнят в спрей и ми демонстрираха. И на края ми дадоха едно малко пистолетче закачих си го на компресора и си боядисах каквото ми трябваше и стана перфектно. За малки детайли и пистолет е достатъчен и компресор от хладилник ако няма друг :)

badmadafaka
30-06-2011, 20:03
Спрея не може да направи такова разпрашаване както пистолета...
Като цяло си прав, обаче има едно-две неща, които не знам дали си взел предвид:
1) от пистолет до пистолет, както и от компресор до компресор има разлика от земята до небето... Само за пример, с компресор дето струва под 1000 лева ако някой каже, че боядисва перфектно за запознатите с тези процеси (говоря за тези дето са учили, а не дето са се "научили" от "практиката") ще бъде между смешно и тъжно...
2) Като караш активно кола в София, след цялостно перфектно боядисване ще и отнеме около 2-3 седмици да стане същата, че ако не и по-зле от това, което е била преди боядисването... :( Та в такава ситуация в един момент ти писва и си викаш "Дай поне да не се набива зверски на очи, а иначе майната му..." ;)

Linkestis
30-06-2011, 20:45
Взимаш си номера на боята от капака на багажника,сваляш капачката на резервоара и отиваш да ти направят боята на спрей.

DiStefano
30-06-2011, 20:53
основа, втърдител, преобразуветал, лак .. металик ли си, или пастел? Със спрея само ще "доукендзаш" пейзажа.

Alamo
30-06-2011, 23:02
Колегата badmadafaka е много прав. Металика е много капризен за пръскане. Иска се хубав пистолет и ще допълне колегата с цитата за компресора, ама за пистолета - под 1000лв забрави за свестен пистолет. Качествените си имат манометър, редуктор, настройки на дюзата(метлата) разликата в налягането подрежда частиците по различен начин и става мазало. Новите бои са на водна основа и до колкото знам са без втвърдител. Лака е с втвърдител.

Linkestis
30-06-2011, 23:40
Апа аз като гледам пак въпроса на колегата..никъде не пише:
Търся боя с пистолеД за 1000лв.или бояджия да ми пръсне металика за 1000лв.
Или пребоядисване как,с какво,колко,от къде и т.н.
Темата е за спрей какво напускахте сто поста????