PDA

View Full Version : Не показва вътрешна температура 2.4 140кс



KoRny
06-07-2011, 14:44
В началото като я купих,натисках копчето и ми я изписваше на мястото на километрите,сега от няколко месеца натискам копчето,но не показва температурата.Вчера погледнах дясното огледало,датчика си стои,кабелчетата не са прекъснати.Ако датчика е прецакан,не трябва ли поне да покаже няква температура(дори и грешна) или не показва нищо??

RUSEV-BGR
06-07-2011, 16:13
Колега когато дадеш на контакт забележи лампата за климатика дали ти мига няколко пъти-ако е така климатроника е записал грешка!Причината е че не вижда външния датчик!

KoRny
06-07-2011, 16:16
Колега когато дадеш на контакт забележи лампата за климатика дали ти мига няколко пъти-ако е така климатроника е записал грешка!Причината е че не вижда външния датчик!

Точно в десетката уцели!Системата я напълнихме с фреон,обаче се пуска избирателно(когато му е кеф).Да не би да е сдал багажа датчика за външна температура и да показва минус нз си колко градуса и за тва да не ми тръгва компресора?Но тогава защо няколко пъти се пускаше климатика?

KoRny
11-07-2011, 15:50
Разкачих датчика и мисля с мултицета да премеря какво съпротивление дава като се има предвид,че околоната среда е между 20 и 30 градуса.Има ли някой представа колко ОМ-а трябва да е,за да видя дали бачка тоя шибан датчик?А сутринта като тръгвах за работа се загледах и климатика тръгна,веднага бързам да видя дали отчита външна температура,натисках,натисках и пак не искаше да ми я покаже на дисплея :fuckoff: А като свържа огледалото в главната букса и дам на контакт минава ли напрежение през буксата за датчика за температурата ?

KoRny
11-07-2011, 16:57
Извинявам се много,ако може модератора да оправи заглавието на темата,нещо слънцето ме е било напекло явно-става дума за външна температура,а не вътрешна....

KoRny
11-07-2011, 20:13
Така,измерих съпротивлението и беше около 20к ома,сложих го в камерата за около 5 мин и стигна съпротивление около 50-60к ома,което определено говори,че датчика си бачка....Сега вече чакам идеи,къде натам по веригата да търся(има ли бушончета,букси) за да разбера защо не ми я показва на дисплея.Според мен въпреки,че не я изписва компа си взима отчетеното съпротивление и си пуска компресора,значи и там проблема е друг...

rossenvn
11-07-2011, 21:13
Ако сте пълнили климатика само на манометри, а не е по тегло, има вероятност и да е препълнен. А при такова нещо е възможно да изключва пресостата за високо налягане. Поне аз съм го страдал това.

Satanism
11-07-2011, 22:52
Прецакан датчик ще показва шантави температури...но ще показва нещо, доколкото знам....
На мен, на Мареята ми се е прецакал, показва само 29 или 30 градуса постоянно (което бтв се отразява доста добре на климатроника :D) от други съм чувал, че им показва някакви ниски минусови от сорта на -30,-40 градуса...щом не показва нищо, според мен му е друг проблема...

KoRny
12-07-2011, 01:01
Прецакан датчик ще показва шантави температури...но ще показва нещо, доколкото знам....
На мен, на Мареята ми се е прецакал, показва само 29 или 30 градуса постоянно (което бтв се отразява доста добре на климатроника :D) от други съм чувал, че им показва някакви ниски минусови от сорта на -30,-40 градуса...щом не показва нищо, според мен му е друг проблема...

Ми не знам,но към 19:00 беше 25 градуса примерно и покаваше 8к ома,а след като го извадих от камерата 60к ома и спадаше постепенно,защото се загряваше.Сега карах без огледало(без датчик) и климатика тръгна :clown::clown:

AlfaMan
12-07-2011, 14:09
В ред ти е датчика. По-добре отиди на свестен сервиз за климатици (ама да разбират от талянки), че ми намирисва на прецакан контролен модул на климатика - модула с врътките.