PDA

View Full Version : искам да си купя алфа 146?мнения



ilkodimitrov
08-07-2011, 12:56
искам да попитам кви са отзивите за алфа 146 .. какво се разваля наи 4есто каде да гледам при покупка .. питам щото съм решил да си купя такава кола и събирам мнения и бих бил благодарен на вашата колективност по моя проблем .. аз съм нов и за тожа я права темата ако някои знае нещо да праща линкове или няква друга информация , снимки си4ко ще сам благодарен и да ми кажете като цени как върват и 4асти абе си4ко кжото знаете :innocent: благодаря ви :oops:

alfa_erazor
08-07-2011, 13:23
Добре дошъл!

Колективното знание е събрано във форума, ползвай търсачката има доста изписано ;)
Ако искаш нещо по-конкретно, трябва да зададеш по-точен въпрос. Към какъв двигател си се насочил (бензин/дизел, туйнспарк/боксер), защото има доста неща които са специфични за различните двигатели.

Относно цени на части погледни тази тема (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=1688), ще придобиеш и представа кое се сменя най-често.

А сега видях че модератора на раздела е събрал най-важните теми тук (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=56984).

Успех

ilkodimitrov
08-07-2011, 13:26
аз питам просто щото ще ми карар афа 2000 година нов внос и знам само 4е е на бензин друго нз нито знам какаф мотор е :usaflag: и се надявам да е 4итава и да е сполу4лива ,, а и другото което знам е 4е е 4ервенка :biker:

Ruro
08-07-2011, 13:28
искам да попитам кви са отзивите за алфа 146 .. какво се разваля наи 4есто каде да гледам при покупка .. питам щото съм решил да си купя такава кола и събирам мнения и бих бил благодарен на вашата колективност по моя проблем .. аз съм нов и за тожа я права темата ако някои знае нещо да праща линкове или няква друга информация , снимки си4ко ще сам благодарен и да ми кажете като цени как върват и 4асти абе си4ко кжото знаете :innocent: благодаря ви :oops:


Колега, аз съм с такава Алфа... но Junior модификация... та количката е добра, цените вървят около 2500-3000 лв.По принцип колата е по подходяща за млад човек... ако търсиш голяма и луксозна гледай за 156/166.. тъй като 146 е хечбек и не е чак толкова просторна.. зависи какво очакваш от колата... и като гледаш колата първо гледай с какъв двигател е .. Twin Spark е за предпочитане, а не боксерче.Иначе лесно се кара, волана се върти с 2 пръста,значително по маневрена е от 156 например.Айде дано да съм бил малко полезен.
П.П.: чакаме снимки ако се решиш :thumbup:

alfa_erazor
08-07-2011, 13:30
Щом е бензин 2000, значи е с туйн спарк двигател (Twin Spark), има 1.4, 1.6, 1.8 и 2.0 версии, вече знаеш какво да търсиш във форума ;)

Тук може да видиш техническите параметри на различните версии:
http://www.alfa145.co.uk/specs.html

ilkodimitrov
08-07-2011, 13:43
на4и аз съм на 19 и това ще мие първата кола и нямам тоя характер кво да се гледа трябва да взема 4овек с мене па и в пловдив колите вурват малко по евтинки сравнение с другите градове :clap2:

---------- Post added at 13:32 ---------- Previous post was at 13:31 ----------

мерси колега за бурзите отговори

---------- Post added at 13:34 ---------- Previous post was at 13:32 ----------

да попитам кой двигател е най сполу4лив и кви са ви отзувите за 1.4 ТС щото рова се из форума и гледам абсурдни мнения 4е 1.4 не е за предпо4итане и нз що е така

---------- Post added at 13:43 ---------- Previous post was at 13:34 ----------

а какъв разход даава градско каране и извънградско :yes:

DerMeister
08-07-2011, 13:48
Каквото намираш във форума, това е. Няма нищо абсурдно. 1.4 харчи незначително по-малко от 1.6, че и 1.8 и върви значително по-малко.

Разтърси се, има хиляди теми отговарящи на всичките ти въпроси, няма кой да седне да ти ги извади, сам трябва да търсиш.

Ruro
08-07-2011, 13:48
За разхода вече зависи в какво състояние е двигателя... с читав двигател и читав водач разхода в града няма да е над 10/100.. и като не се пържи а се кара до 2500 оборота макс. :biker:

ilkodimitrov
08-07-2011, 13:53
не ти не ме разбра аз съм нов в форума и малко мие трудно да се оправа па и събирам мнение от хора които карат тази кола 4е да ми стане ясно за мен лие или не е .

alfa_erazor
08-07-2011, 14:26
не ти не ме разбра аз съм нов в форума и малко мие трудно да се оправа па и събирам мнение от хора които карат тази кола 4е да ми стане ясно за мен лие или не е .

Ето теми за съвети при покупка:

http://clubalfaromeo.com/forum/search.php?searchid=1928840

Просто и ти трябва да разбереш, че нещата които питаш наистина вече са питани и им е отговаряно многократно.
Огледай се във форума ще намериш отговорите, и то по-няколко пъти...
Примерно 2-теми по-надолу от твоята има тема за разхода.